ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی

VID-TEACHING main

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

آنچه در این محتوا میخوانید😃

مقدمه

واردات کالا بدون کارت بازرگانی و یا ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از تازه واردان دنیای تجارت را درگیر خود کرده است. کارت بازرگانی همانند کارت شناسایی عمل می کند این کارت نشان دهنده هویت تاجران می باشد. شرایط گرفتن کارت بازرگانی به این صورت است که گام اول برای اخذ آن مراجعه به اتاق تعاون ایران است، در گام دوم پس از صدور کارت بازرگانی، نیازمند تائیدیه از سازمان صنعت، معدن و تجارت هستیم، این تاییدیه جهت اعتبار دهی به کارت لازم و ضروری است. در مواقعی احتمال دارد شرایط گرفتن کارت بازرگانی محیا نبوده یا پروسه گرفتن کارت زمان بر باشد، در چنین شرایطی می توان با اقداماتی نسبت واردات کالا بدون کارت بازرگانی اقدام کرد. این مقاله در باب واردات و ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی از طرف گروه تجاری ققنوس تدوین شده است. تلاش ما در گروه تجاری ققنوس این است که در تمامی مراحل تجارت با افتخار راهنمای تجار عزیز باشیم.

ترخیص-کالا-بدون-کارت-بازرگانی-به-چه-صورت-امکان-پذیر-است؟

ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی به چه صورت امکان پذیر است؟

ارائه کارت بازرگانی برای انجام واردات یا صادرات از رکن های مهم تجارت برون مرزی به شمار می آید و در فرآیند ترخیص کالا نقش بسیار پر رنگی دارد. در حقیقت برای واردات و صادرات و ترخیص کالا از گمرک توسط هر فرد یا شرکت تجاری وجود کارت بازرگانی لازم و ضروری است. در رابطه با واردات و ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی می توانیم بگوییم که در حقیقت وجود کارت بازرگانی برای تمام افراد فعال در حوزه تجارت ضروری است و همچنین تمامی افراد حقیقی و حقوقی می توانند با طی کردن مراحل معین به واردات و صادرات انواع کالاهای مجاز بپردازند و کارت بازرگانی خود را پس از گذشت یک سال تمدید نمایند.

بهترین گزینه برای ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی اجاره کردن کارت افراد دیگر یا شرکت های واسطه و استفاده از آن می باشد. تاجران می توانند از طریق این شرکت ها به راحتی برای واردات و صادرات اقدام نمایند. این راه از بهترین شیوه های تجارت و واردات کالا بدون کارت بازرگانی برای تاجران تازه وارد به حساب می آید. در چنین مواقعی کالا به نام شخص دارنده کارت و یا شرکت واسطه ترخیص کار ثبت شده و ورود و یا خروج کالا به نام آن ها انجام می شود، تمامی عوارض و مالیات های تجاری نیز به نام صاحب کارت بازرگانی صادر می شود. از حسنات این شیوه این است که ترخیص کالا از گمرک نسبت به سایر روش ها راحت تر خواهد بود. گروه تجاری ققنوس با وجود افراد حرفه ای در تیم تخصصی ترخیص کالا و با سوابق درخشان، به عنوان حق العمل کار رسمی گمرک، با افتخار در این راه حساس و پیچیده در کنار شما عزیزان است. در ضمن شما می توانید سوالات خود را در خصوص شرایط گرفتن کارت بازرگانی با مشاورین متخصص ما مطرح کنید.

کارت بازرگانی چیست؟

همان گونه که پیشتر اشاره کردیم نمی توان از وابستگی کارت بازرگانی و  فرآیند ترخیص کالا از گمرک چشم پوشی کرد. طبق قوانین مطرح شده در گمرکات کشور عزیزمان ایران، کارت بازرگانی به همان مجوزی اطلاق می شود که صاحب آن می تواند به واسطه این کارت نسبت به انجام امورات تجاری خود مانند صادرات و واردات انواع کالاهای مجاز اقدام کند.  تمامی افراد حقیقی و حقوقی می توانند با در نظر گرفتن شرایط گرفتن کارت بازرگانی برای اخذ کارت بارزگانی اقدام کنند. ثبت سفارش انواع کالاهای مجاز و ترخیص آن ها از گمرک، اقدام برای واردات کالا از مناطق آزاد، بستن قراردادهای حق العمل کاری در گمرک و صادرات کالا از اقداماتی است که می توان به واسطه داشتن کارت بازرگانی انجام داد. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر صاحب کارت فوت کند و یا شخص مدیرعامل شرکت بازرگانی واسطه عوض شود، کارت بازرگانی فاقد اعتبار خواهد بود و بایستی غیرفعال شود.

کدام کالاها برای ترخیص به کارت بازرگانی نیاز دارند؟

واردات کالا بدون کارت بازرگانی برای مسافران انجام پذیر است. مسافران می توانند کالایی را به عنوان سوغاتی به کشور وارد کرده یا با خود به کشور دیگر ببرند.  این نوع واردات کالا بدون کارت بازرگانی بالامانع است، زیرا فعالیت تجاری محسوب نمی شود به همین علت نیز نیازی به ارائه کارت بازرگانی نیست. شرکت هایی که کالایی را به عنوان نمونه وارد می کنند تا در صورت تایید مطلوبیت کالا  اقدام به واردات عمده آن کالا بنمایند نیز نیازی به داشتن و ارائه کارت بازرگانی ندارند. اقدام برای واردات قطعات ماشین آلات و تجهیزات کارخانه ای به منظور استفاده در همان کارخانه نیز بدون کارت بازرگانی انجام می شود. برای واردات اقلامی مثل بروشور و کاتالوگ ها که ارزش قیمتی خاصی ندارند نیز ارائه کارت بازرگانی ضرورتی ندارد.

معافیت از دریافت کارت بازرگانی

در پاسخ به این سوال که ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی و بدون اجاره کارت بازرگانی چگونه ممکن است، باید گفت که عده ای از افراد با توجه به تعدادی از قوانین معاف از اخذ کارت بازرگانی هستند و نیازی به پیگیری شرایط گرفتن کارت بازرگانی ندارند. یعنی این افراد می توانند به واردات کالا بدون کارت بازرگانی بپردازند؛ البته واردات و ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی نیز دارایی محدودیت هایی مثل حجم داد و ستد می باشد. در زیر به معرفی افرادی می پردازیم که از اخذ کارت بازرگانی معاف هستند:

 • افرادی که در مناطق مرزنشین هستند و یا کارمندان شرکت های تعاونی مرزی می باشند.
 • ملوانانی که مشغول کار و فعالیت در شناورها و رفت و آمد در سواحل کشور خودمان و یا دیگر کشورها هستند، می توانند به مقدار و ارزش تعیین شده به واردات و ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی اقدام کنند.
 • کارگران ایرانی و افرادی که کارت شغلی از وزارت کار کشورهای خارجی را دارند و در سایر کشورها مشغول به کار هستند.
 • افراد پیله ور که کارت پیله وری دارند.
 • در مواقعی نیز کالاهای صادراتی که به تشخیص اداره گمرک غیر قابل فروش شناخته شده اند، برای ورود به کشور نیازی به ارائه کارت بازرگانی ندارند.

مزایای ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی

ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی مزایایی نیز به دنبال دارد، زیرا این کار عموما با کمک گرفتن از یک ترخیص کار حرفه ای در انجام فرآیند ترخیص کالا و واردات انجام می شود. مهم ‌ترین و اصلی ‌ترین مزیت های واردات کالا بدون کارت بازرگانی این است که  می توان در زمان صرفه‌جویی کرد. شرایط گرفتن کارت بازرگانی به گونه ای است که اقدام برای اخذ کارت بازرگانی نیازمند صرف زمان زیادی می باشد و همچنین در دفعات اول، مراحل واردات کالا برای افراد تازه کار  بسیار زمان بر خواهد بود، به همین دلیل کمک گرفتن از یک فرد با تجربه و حرفه ای تا حد زیادی می تواند به کار شما سرعت ببخشد و کالای وارداتی شما را در سریع ترین زمان ممکن ترخیص و به دست شما برساند. این کار اعتبار تجاری شما را نیز بالاتر خواهد برد.

مزیت دیگری که واردات کالا بدون کارت بازرگانی دارد، این است که استرس و فشار کاری را از روی دوش شما برداشته و به حداقل می‌رساند و شما می ‌توانید با تمرکز  بهتر و بیشتر به سایر امورات تجاری خود  بپردازید. پس اگر قصد واردات و ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی را دارید و البته در این زمینه تخصص کافی نیز ندارید، می توانید با ترخیص کاران حرفه ای ما در گروه تجاری ققنوس در ارتباط بوده  و با خیال راحت امورات تجاری خود را به تیم تخصصی ققنوس بسپارید.

Img20181226101832760

اهمیت دریافت کارت بازرگانی در ترخیص کالا

در این قسمت از مقاله تلاشمان بر این است تا شما عزیزان را با اهمیت کارت بازرگانی آشنا کنیم. درست است که راه هایی برای ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی پیش روی تاجران است اما داشتن این کارت برای امر ترخیص کالا از گمرک ضروری است، اما کارت بازرگانی فقط این کاربرد را ندارد و دارای مزیت های دیگری نیز است که عبارتند از :

 • اولین مزیت این کارت ثبت سفارشات برون مرزی و انجام تشریفات ترخیص کالا از گمرکات.
 • انجام واردات و صادرات کالاهای مجاز از مناطق آزاد تجاری و مناطق صنعتی.
 • عضویت در اتاق بازرگانی به واسطه داشتن کارت بازرگانی میسر می باشد.
 • انجام ثبت برند به صورت لاتین و ثبت نام تجاری، می توان گفت ثبت برند لاتین بدون وجود کارت بازرگانی غیرقابل انجام است.
 • از مهم ترین پارامترهای بازاریابی، شرکت در نمایشگاه های تجاری می باشد که تاثیر شگرفی بر برندیگ شرکت ها دارد، با وجود کارت بازرگانی تجار می توانند در انواع نمایشگاه‌ های تجاری داخلی و بین ‌المللی شرکت کنند.
 • اگر فردی شرایط گرفتن کارت بازرگانی را دارا باشد و بتواند این کارت را دریافت کند، می تواند از طریق حق العمل کاری اجرت این کار را دریافت نماید و این موضوع از دیگر مزیت های کارت بازرگانی است.

جمع بندی

ترخیص کالا بدون کارت بازرگانی موضوعی است که برای بسیاری از تاجران جوان و تازه کار مهم به نظر می رسد و آن ها خواستار این هستند که بدانند چگونه می توان به واردات کالا بدون کارت بازرگانی پرداخت. دنیای اقتصاد و تجارت نیز مانند هر کار دیگری راه و رسم های به خصوص خود را دارد؛ ارائه کارت بازرگانی برای ترخیص کالا از گمرک ضروری است و یکی از اصلی ترین مدارک انجام فعالیت ‌های تجاری می باشد. ما در گروه تجاری ققنوس با این مقاله سعی کردیم تا شما را با جدیدترین اطلاعات در رابطه با اهمیت کارت بازرگانی آشنا نماییم. شما می توانید اطلاعات تکمیلی در رابطه با شرایط گرفتن کارت بازرگانی را از نیروهای متخصص گروه تجاری ققنوس دریافت کنید. همچنین می توانید با مطالعه برگه خدمات گروه تجاری ققنوس متناسب با شرایط خود انواع خدمات تجاری را از ما بخواهید و با خیال آسوده به فعالیت های تجاری و کسب سود در تجارت بین المللی بپردازید.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *