۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات و ترخیص دریل واگن در کشور

۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات و ترخیص دریل واگن در کشور

۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات و ترخیص دریل واگن در کشور

۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات و ترخیص دریل واگن در کشور

۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات و ترخیص دریل واگن در کشور

۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات و ترخیص دریل واگن در کشور

۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات و ترخیص دریل واگن در کشور

۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات و ترخیص دریل واگن در کشور

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

واردات و ترخیص دریل واگن

آنچه در این مقاله میخوانید

در دنیای امروزی فعالیت‌های صنعتی زیادی نیازمند بکارگیری تجهیزات خاصی مانند انواع دریل واگن برای پیشبرد کارهایشان می‌باشند. دریل واگن انواع مختلفی دارد و در بخش صنعت و راهسازی از جمله دستگاه‌های پرکاربرد است؛ از این رو، واردات و ترخیص دریل واگن، می‌تواند یک تجارت پر سود برای تجار باشد، تا هم نیازهای بخش صنعت و معدن تامین شود و هم سودرسانی بیشتری در بخش اقتصادی اتفاق افتد. شرکت تجاری ققنوس با تجربه فراوان در زمینه واردات و ترخیص انواع کالاها و همچنین ماشین آلات حفاری و معدن از جمله ترخیص دریل واگن از گمرک آماده ارائه مشاوره در مورد همه چیز راجع به واردات به شما می‌باشد. جهت اطلاع مراحل، تعرفه واردات دریل واگن و سوالات دیگر می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

دریل واگن چیست؟

دریل واگن عبارت است از یک دستگاه حفاری در نوع ضربه ای _ چرخشی که اغلب در راهسازی بکار می‌رود. این دستگاه از زنجیر و مته چکشی که برای انتقال سر مته و جلو کشیدن آن تعبیه شده است تشکیل می‌شود و کل مجموعه روی یک شاسی قرار دارد. واردات و ترخیص دریل واگن در دو نوع چرخدار و زنجیری است که در مناطق صعب‌العبور از این دستگاه استفاده می‌گردد. این دستگاه قادر است در زاویه‌های مختلف حفر چاه انجام دهد و در مقایسه با چکش‌های حفاری حفر چال، این دستگاه عمل حفر را راحتتر و با کیفیت بهتری انجام می‌دهد.

دریل واگن همچنین توانایی حفر چال‌هایی با عمق ۴۵ متر و قطر تا ۴.۵ اینچ را حتی در سنگ‌های سخت و نیمه سخت را دارد. ولی غالبا در حفر چال‌هایی تا عمق ۹ متر استفاده می‌شود. یکی از انواع دریل واگن‌ها جامبو دریل می‌باشد که جهت سرعت بخشیدن به عملیات حفر چال و تونل از آن استفاده می‌کنند. مته‌‌ی پرکاربرد در حفر چال با استفاده از دریل واگن، مته دکمه‌ای نام دارد. ترخیص دریل واگن از گمرک برای عملیات حفر گمانه در معاون، راهسازی، تونلینگ، ژئوترمال، سدسازی و غیره انجام می‌شود. شما می‌توانید با توجه به نیاز کشور و تعرفه واردات دریل واگن، به واردات انواع آن اقدام کنید.

تعرفه واردات دریل واگن
تعرفه واردات دریل واگن

واردات دریل واگن چه مراحلی دارد؟

هر کشوری برای واردات و صادرات کالا مراحل و مقررات خاصی دارد که باید با توجه به آن فعالیت کرد. تاجران و واردکنندگان دستگاه‌های حفاری نیز باید جهت واردات و ترخیص دریل واگن طبق قوانین کشور، مراحل پیچیده و شاید دشوار آن را طی کنند. با رعایت کامل مراحل و مقررات، مشکلی در ترخیص دریل واگن از گمرک نخواهید داشت. شما می‌توانید همه این مراحل را با کمک شرکت تجاری قنوس به آسانی و سریع‌تر انجام دهید.

مهمترین مراحل عبارتند از:

اخذ مجوز ورود به کشور، دریافت مجوز ثبت سفارش کالا از سازمان تجارت و توسعه کشور، تحویل پیش فاکتور از فروشنده با مهر و امضای او، تهیه مجوزهای مورد نیاز از ارگان‌های مختلف با توجه به نیاز دریل واگن به مجوز در هنگام واردات و ترخیص دریل واگن، دریافت بارنامه از شرکت حمل و نقل محموله دریل واگن از کشور مبداء تا کشور مقصد، تهیه بیمه نامه برای محموله وارداتی دریل واگن،  دریافت لیست عدل‌بندی یا پکینگ لیست، انجام فرایند مربوط به تخصیص ارز با ارائه مدارک محموله وارداتی به بانک عامل جهت پرداخت هزینه خرید محموله به فروشنده این دستگاه‌ها، تشکیل پرونده و تهیه تمامی مدارک مورد نیاز برای ترخیص تجهیزات حفاری، تهیه و ارائه اظهار نامه گمرکی به گمرک با توجه به تعرفه واردات دریل واگن، تعیین مسیر گمرکی برای محموله دریل واگن توسط کارشناس مربوطه.

[irp posts=”997574″ ]

لیست هزینه و تعرفه های واردات و ترخیص دریل واگن

مسلم است که واردات هر کالایی از جمله واردات و ترخیص دریل واگن هزینه‌های مختلفی در هر کدام از مرحله واردات به دنبال دارد. هزینه‌هایی که تاجران باید در ترخیص دریل واگن از گمرک بپردازند، انواع گوناگونی دارد که برخی باید به نهادها و شرکت‌های مختلف و برخی دیگر نیز باید به گمرک پرداخت گردند. تعرفه واردات دریل واگن نیز در میزان هزینه‌ها تاثیرگذار است. از جمله این هزینه‌ها برای واردات و ترخیص تجهیزات حفاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه ثبت سفارش کالا
 • هزینه مربوط به سود بازرگانی واردات و ترخیص دریل واگن
 •  تخلیه، بارگیری و حمل و نقل دریل واگن از کشور مبداء تا کشور مقصد
 • هزینه مربوط به بیمه دستگاه دریل واگن
 • هزینه‌های بازرسی کالای وارداتی و دریافت گواهی نامه بازرسی کالا
 • هزینه‌ها جهت دریافت مجوزهای گوناگون برای واردات و ترخیص دریل واگن
 • حقوق ورودی گمرک با توجه به نوع دریل واگنی که وارد می‌شود
 • هزینه‌ای که بابت عوارض نهادهای مختلف مانند هلال احمر باید پرداخت شود
 • هزینه‌های مربوط به دریافت تعرفه واردات دریل واگن
 • هزینه مالیات بر ارزش افزوده برای ترخیص دریل واگن از گمرک
 • هزینه مالیات علی‌الحساب چهار درصدی

عوامل موثر جهت کمتر شدن هزینه واردات و ترخیص دریل واگن

در فرایند واردات هر نوع کالایی از جمله واردات و ترخیص دریل واگن، می‌توان با روش‌هایی از هزینه‌های اضافی جلوگیری کرد. مثلا انجام درست مراحل و آشنایی کامل با تمام اعمال، از انتخاب تولیدکننده گرفته تا ترخیص دریل واگن از گمرک. در این بین با اعتماد به یک شرکت تجاری معتبر جهت انجام کارهای واردات شما، علاوه بر سهولت کار می‌توانید مطمئن شوید که آنها با اشراف کامل به امورات گمرکی و تعرفه واردات دریل واگن، کاهش قابل توجهی در هزینه‌هایتان به ارمغان می‌آورند. اگر شما هم از واردکنندگان این نوع دستگاه هستید، با عقد قرارداد با شرکت تجاری ققنوس از شرایط ویژه‌ واردات برای کاهش هزینه قابل پرداخت استفاده کنید.

مدارک مورد نیاز جهت واردات دریل واگن

مدارک لازم برای واردات و ترخیص دریل واگن را می‌توان در سه دسته نقسیم نمود:

 اسناد و مدارک مربوط به کالا

 • ترخیصیهDELIVERY ORDER
 • قبض انبارWAREHOUSERECIEPT
 • بارنامه (شامل تعداد و علامت کالا، تعداد کانتینر، شرح بسته‌بندی‌ها و کالاها، وزن ناخالص کالا).
 • پیش فاکتور یا پروفرما اینویس PROFORMA INVOICE (شامل نام و نشانی فروشنده و خریدار، نوع، مقدار، تعداد کالا، قیمت واحد کالا و قیمت کل، تعرفه واردات دریل واگن ، چگونگی پرداخت، زمان تحویل محموله، مدت اعتبار پروفرما و مبدا تحویل).
 • فاکتور INVOICE
 • فهرست عدل‌بندی PACKING LIST برای کالاهای بیش از یک بسته و متنوع، جهت ترخیص دریل واگن از گمرک.
 • گواهی مبد اCERTIFICATE OF ORIGIN (سندی شامل نام کشور سازنده و مشخصات کالا(وزن، تعداد اقلام، علامت، نوع بسته‌بندی، شماره اعتبار اسنادی و بانک گشایش کننده اعتبار). توسط اتاق بازرگانی کشورها برای واردات و ترخیص دریل واگن صادر می گردد.
 • ثبت سفارش بازرگانی
 • بیمه‌نامه INSURANCE POLICY جهت اطمینان و ضمانت حفظ و نگهداری کالا در برابر خطرات احتمالی
 • گواهینامه استاندارد STANDARD CERTIFICATE
 • مجوزهای قانونی از قبیل بهداشت، استاندارد، انرژی اتمی و گواهی بازرسی

مدارک مربوط به صاحب کالا

اصل کارت بازرگانی، اصل کارت ملی، کپی تمامی صفحه‌های کارت بازرگانی، کپی صفحه کارت ملی مربوط به صاحب کالا (برای احراز در گمرکات در مراجعه نخست).

مدارک مربوط به نماینده صاحب کالا

اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی وکالت نامه محضری، اصل و کپی معرفی‌نامه برای گمرک مربوطه (برای احراز در گمرکات در مراجعه نخست)، کپی وکالت، کپی معرفی نامه، کپی دفترچه بیمه.

ترخیص دریل واگن از گمرک
ترخیص دریل واگن از گمرک

روش مناسب حمل و نقل دریل واگن

بازرگانان می‌توانند برای واردات و ترخیص دریل واگن از سه روش حمل و نقل هوایی، دریایی و زمینی استفاده کنند. اما باید توجه کرد که هر یک از این روش‌های حمل و نقل مزایا و معایب خاص خود را دارند و شما باید بر حسب شرایط محموله دریل واگن خود، روش مناسب را انتخاب نمایید. همچنین فاصله بین دو کشور مبداء و مقصد نیز در تعیین بهترین روش حمل و نقل دریل واگن موثر است. اگر در واردات و ترخیص دریل واگن از گمرک، روش حمل و نقل هوایی را انتخاب کردید باید به این قضیه توجه کنید که دستگاه دریل واگن دارای ابعاد و وزن زیادیست، و روش حمل و نقل هوایی محدودیت وزنی دارد و هزینه‌اش هم زیاد است. با توجه به هزینه‌ها و تعرفه واردات دریل واگن که هنگام ترخیص باید پرداخت شود، این روش برای تاجران ضرر خواهد داشت.

 روش حمل و نقل دریایی برای حمل و نقل کالاهای سنگینی چون دریل واگن با تناژ بسیار مناسبتر است و هزینه مقرون به صرفه‌تری هم دارد. روش حمل و نقل زمینی با استفاده از کفی، بعد از روش حمل و نقل دریایی، مناسبترین روش برای حمل دریل واگن می‌باشد. برای انجام بهترین انتخاب در ارتباط با روش حمل و نقل دریل واگن، می‌توانید از کارشناسان گروه تجاری ققنوس مشاوره بگیرید.

واردات دریل واگن از کدام کشور امکان پذیر است؟

اکثر واردات دستگاه‌ها و تجهیزات حفاری از جمله واردات و ترخیص دریل واگن ، از کشورهایی چون چین، ژاپن، آلمان، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی انجام می‌شود. همچنین جهت ترخیص دریل واگن از گمرک چه به صورت نو و یا مستعمل باید مجوزهای لازم را از سازمان‌ها و ارگان‌های مربوط گرفت و مطابق با قوانین موجود در بخشنامه‌های هر کشور اقدام نمود. از آنجایی که کشور ما نیز در حال پیشرفت و توسعه است، دولت در جهت تسهیل واردات دستگاه‌های حفاری مورد نیاز در صنعت راهسازی و معدنی، امتیازاتی به فعالان اقتصادی و تاجران در زمینه تعرفه واردات دریل واگن و ترخیص آن داده است.

[irp posts=”997594″ ]

جمع بندی

اولین قدم برای هر سرمایه‌داری که قصد واردات و ترخیص دریل واگن را دارد آشنایی با قوانین گمرکی و بین‌المللی است تا بدون مشکل کالای خود را ترخیص نماید. از طرفی هم باید بازارهای هدف و تامین‌کنندگان را خوب بشناسد. افراد و تجار زیادی به علت نداشتن وقت کافی نمی‌توانند راجب  قوانین و مقررات گمرکی هر کالایی اطلاعات کسب کنند. در نتیجه در ترخیص دریل واگن از گمرک دچار ضرر و مشکل می‌شوند. شما می‌توانید برای پیشگیری از این مشکلات از خدمات گروه تجاری ققنوس استفاده نمایید. ما تمام کارها از ثبت سفارش تا ترخیص محموله را برایتان انجام می‌دهیم.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *