۵ دلیل اصلی در تاخیر دریافت محموله داخلی و بین المللی

VID-TEACHING main

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

آنچه در این محتوا میخوانید😃

کاملا حق دارید که از تاخیر در رسیدن و تحویل محموله خود نگران باشید. زمان تخمین زده شده برای نقل و انتقال باید تا حد ممکن دقیق باشد تا طرف های درگیر بدانند که چه موقع باید منتظر رسیدن و دریافت مرسوله شان باشند.

با این وجود، ممکن است همه چیز طبق روال پیش نرود و متاسفانه محموله دیر به دست تان برسد.

شما مسئول این تاخیر هستید و حتی گاهی اوقات حتی ممکن است محموله آسیب ببیند، اشتباه باشد یا ناقص باشد.

برای این که کمکی کرده باشیم، در ادامه به پنج دلیل عمده برای تاخیر در رسیدن محموله اشاره می کنیم.

۱. برنامه ریزی نامناسب و ترافیک

امروزه بیشتر شهرها درگیر ترافیک هستند و مشکلات ساخت و ساز، تصادفات، رفتن مسیرهای اشتباه و مسدود شدن راه، همه از شایع ترین دلایلی است که باعث تاخیر در دریافت محموله به دلیل ترافیک می شود.

برای مقابله با این مشکل، راننده پیک باید از نرم افزارهای مسیریابی استفاده کند.

طرز کار نرم افزارهای مسیر یابی به این صورت است که سریع ترین راه ممکن برای رسیدن به مقصد را شناسایی کرده و از تاخیر یا هر نوع مشکلی جلوگیری می کند.

علاوه بر این، باید زمان هایی را برای دریافت سفارش انتخاب کنید که روزهای پیک نباشند؛ مثلا در کریسمس یا تابستان نباشد زیرا اگر مرسوله های زیادی برای تحویل دادن وجود داشته باشد، ممکن است که سفارش با تاخیر برسد.

مشکل اعتصاب در بعضی از کشور را هم باید به دلایل تاخیر در دریافت مرسوله اضافه کنیم. به طور مثال، بخش حمل و نقل و تهیه و توزیع در چین شدیدا تحت تاثیر اعصاب است که در این مواقع رسیدن مرسوله با تاخیر را به مشتری اطلاع می دهند.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که شیوه ویروس کرونا بر بخش حمل و نقل و ارسال کالا تاثیر گذاشته است زیرا شرکت ها تعداد کارمندان یا تجهیزات خود را کم تر کرده اند.

بیشتر بخوانید: بهترین شیوه حمل بار و ترخیص کالا از چین به ایران چیست ؟

۲. تاخیر در دریافت مرسوله به دلیل مشکلات گمرک

برای این که در حمل و نقل های بین المللی مشکلی در گمرک به وجود نیاید، باید تمام مدارک آماده و فرم ها پر شده باشند. در صورت کامل نبودن مدارک، تاخیردر دریافت مرسوله کاملا محتمل است. به طور مثال، ممکن است که مدارک صحیح نباشند یا گم شده باشند.

علاوه بر این، اگر مامورین گمرک به محموله تان شک کنند، حتما مشکلات دیگری هم به وجود خواهد آمد.

در شرایطی که محموله ها در گمرک متوقف می شوند، تاجران باید حتما برنامه ای برای پشتیبانی داشته باشند. که این پشتیبانی می تواند شامل ایجاد شراکت با خدمات مطمئن حمل و نقل باشد که تضمین کنند مدارک جایشان امن است و کاملا مشخص و واضح هستند.

بیشتر بخوانید: سرویس هفتگی حمل زمینی از اروپا

۳. عدم شفافیت

یک دلیل رایج که برای تاخیر در دریافت بیشتر مرسوله ها وجود دارد، شفاف نبودشان است؛ مثلا دست خط واضح نیست. استفاده از خودکار و کاغذ در بخش حمل و نقل، بروز خطا یا مشکل اصلا دور از ذهن نیست.

علاوه بر این، برچسب های مرسوله خود نقشی بسزا در تاخیر در دریافت دارند. اگر این برچسب ها بی کیفیت باشند، خواندن یا اسکن کردن شان برای مسئول پست سخت شده و ممکن است که مفقود شوند.

استفاده از نرم افزار کنترل تهیه و توزیع خود می تواند برای این سازمان ها مشکل درست کند. علاوه بر این، نقش انسان در امر حمل و نقل کالا همواره باعث بی اعتباری و بی اعتمادی می شود.

در صورتی که مرسوله قرار باشد برای یک شرکت تجاری ارسال شود و به تازگی آدرس تغییر کرده باشد و هنوز محموله به دست آن ها نرسیده باشد، باید حتما مسئله را پیگیری کنند.

بیشتر بخوانید: حمل و ترخیص از جبل علی

۴. تاخیر در دریافت مرسوله به دلیل تکنولوژی ناقص

استفاده از نرم افزارهای قدیمی یا سخت افزارهای کهنه یک مشکل بسیار بزرگ برای شرکت های تهیه و توزیع کالا است. زیرا نرم افزارهای قدیمی را نمی توان به تکنولوژی های روز دنیا مجهز کرد و مانع از این می شود که به ویژگی ها و امکاناتی دسترسی پیدا کرد که با کمک آن ها بتوان تاخیر در حمل و نقل کالاها را کم کرد.

برای این که بتوان بهتر وضعیت کالا را زیر نظر داشت، باید تاجران بر روی استفاده از سخت افزارهای به روز دنیا و نرم افزارهای بر پایه خدمات از راه دور سرمایه گذاری کنند. انجام این کارها برای کل زنجیره حمل و نقل کالا، ماموران پست، طرف سوم بخش حمل و نقل، خود بخش حمل و نقل و تجارت های نقل و انتقال مفید است.

بیشتر بخوانید: قوانین و شرایط سرویس های حمل اقتصادی از چین به ایران

۵. تاخیر در دریافت مرسوله به دلیل نبود تجهیزات

یکی دیگر از مسائلی که باعث تاخیر در دریافت کالا و مرسوله ها می شود، نبود تجهیزات کافی است که اغلب از چشم فرستنده کالا دیده می شود. حمل و نقل کالاها از انبار بسیار چالش برانگیز است. این مشکل زیاد دیده می شود و برای مقابله با این شرایط باید کالا با چند نوع وسیله، مثل ماشین و قطار، حمل شود.

یک مشکل دیگر که وجود دارد، در دسترس نبودن جعبه یا کانتینر برای حمل کالا است و ممکن است این امکانات فقط در چند شهر مخصوص وجود داشته باشد یا این که دسترسی به آن ها زیاد نباشد. البته نباید از این نکته غافل شویم که مشکلاتی از این دست نیز باعث تاخیر در ارسال و دریافت کالا یا مرسوله می شود.

بیشتر بخوانید: پست اقتصادی چین به ایران

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *