۶ حقیقت درباره بازار عمده فروشی ایوو ؛ بزرگترین بازار جهان

VID-TEACHING main

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

آنچه در این محتوا میخوانید😃

 

هر وقت که صحبتی درباره منبع یابی تامین کنندگان یا محصولات در چین پیش بیایید، معمولا اولین چیزی که به ذهن مردم می رسد گوانگژو و شنژن است.واردکنندگانی که تجربه معاملاتی زیادی در چین ندارند، به احتمال زیاد هرگز اسم شهری به نام ایوو به گوششان نخورده است – بزرگترین مرکز عمده فروشی جهان و همچنین جایی که شرکت ما در آنجا قرار دارد.

با جستجوی ایوو در گوگل نتایج بسیار کمی را می توان بدست آورد. در میان این نتایج یک گزارش تهیه شده بوسیله بی بی سی وجود دارد، تحت عنوان " ایوو: شهری چینی که کریسمس در آن ساخته و به فروش می رسد" که حقایق جالبی را درباره این شهر بازگو می کند.

مقالاتی وجود دارند که با ارائه اطلاعاتی اشتباه، گمراه کننده هستند. این مقالات توسط افراد خارجی نوشته شده اند که ایوو را بسیار کم می شناسند یا اصلا نمی شناسند و معمولا می گویند تمام محصولات این منطقه بدترین کیفیت ممکن را دارند، تنها حسی که از این نوشته ها بوجود می آید، این است که در این شهر، یک عمده فروشی کوچک در جریان است.

در این مقاله شما اطلاعاتی حقیقی درباره چند جنبه متفاوت از ایوو دریافت خواهید کرد. اگر می خواهید درباره ایوو مطالبی بدانید، یا در حال برنامه ریزی هستید تا از این شهر برای تجارت دیدن کنید، یا می خواهید چیزهایی درباره دانش معامله در چین بیاموزید،  در این صورت این مقاله برای شما بسیار سودمند خواهد بود.

 

 1. بزرگترین بازار عمده فروشی جهان

بازار معاملات بین المللی ایوو بزرگترین بازار عمده فروشی در جهان است. طول آن به ۷ کیلومتر می رسد. در این محل شما صفی طولانی از محصولات را پیدا خواهید کرد که در میان آنها سخت افزارها و جواهرات نیز قرار دارند. این بازار بیش از ۵۰۰۰۰۰  تامین کننده خارجی را به خود جذب می کند که سالانه برای توسعه کسب و کار خود به این محل می آیند. همچنین بیش از ۱۴۰۰۰ تاجر از بیش از ۱۰۰ کشور مختلف جهان در ایوو اقامت می گزینند.

بیش از ۷۰۰۰۰ غرفه در این بازار وجود دارد. هر غرفه انواع خاصی از محصولات را به نمایش می گذارد، که همین امر عاملی است که ایوو را بیشتر به جای یک بازار به یک نمایشگاه عظیم شبیه کرده است.

چیزی که آن را از دیگر نمایشگاه های باز، متمایز می کند این است که بازار ایوو تمام طول سال را بغیر از دوره جشنواره بهاری باز است.

 

یک بخش کوچک داخل بازا

 

۲. آیا همه غرفه ها توسط تولید کننده ها اداره می شود ؟

اغلب غرفه ها متعلق به کسب و کارهای شخصی و برخی دیگر مربوط به شرکت های بازرگانی می باشند و این شرکت ها اقلام تامین شده توسط بسیاری از کارخانه ها را بصورت بلند مدت دریافت می کنند. اگر شما نمی خواهید تعداد زیادی خرید کنید، در برخی از موارد ممکن است نسبت به خود کارخانه، قیمت خرید بهتری را پیدا کنید.

 

یک مشتری خارجی در حال بازدید از یک غرفه پرچم است

 

برخی از غرفه ها وجود دارند که متعلق به کارخانه ها هستند. پایگاه این کارخانه ها در خود ایوو و شهرهای نزدیک هستند. برخی موارد دیگر در فوجیان، گونگ دانگ و استان های دیگر واقع شده اند. مقیاس این کارخانه ها در دامنه ای بین ۱۰ تا ۱۰۰۰ کارمند متغیر است.

اگر شما برای اولین بار از ایوو بازدید می کنید، یا اطلاعات و تجربه زیادی در مورد واردات ندارید، تلاش برای تشخیص اینکه این غرفه ها مربوط به کسب و کارهای شخصی، کارگاه های کوچک، یا کارخانه های بزرگ مقیاس هستند برای شما کاری چالش برانگیز خواهد بود. اگرچه اغلب غرفه ها ادعا می کنند تولید کننده واقعی هستند، اما به آنها اعتماد نکنید.

 

۳. در بازار ایوو چه چیزی پیدا خواهید کرد؟

بسیاری از مردم می گویند شما هرچیزی را که در بازار ایوو نیاز دارید را می توانید بصورت اینترنتی پیدا کنید. به هر حال این گفته صحیح نیست. محصولات کوچک که بصورت روزانه استفاده می شوند مانند اسباب بازی ها و لوازم مربوط به کریسمس بیشترین بازدید را در این محل دارند. اگر شما قصد خرید البسه مد، مواد غذایی و ماشین آلات سنگین را دارید، انتخاب ایوو چندان هوشمندانه نخواهد بود. این موارد را می توانید از گانگ زو یا دیگر شهرهای چین که دارای نواحی صنعتی مرتبطی هستند، تامین کنید. (در پست بعدی ما یک راهنمایی برای نواحی صنعتی چین را مطرح خواهیم کرد).

 

یک دارنده غرفه ساعت در انتظار مشتریان است

 

۴. آیا همانطور که گفته می شود محصولات ایوو کیفیت پایینی دارند؟

برخی از تفسیر کنندگان بازار در اینترنت اظهار می کنند که تمام محصولاتی که در ایوو عرضه می شوند دارای کیفیت پایینی بوده و به همین علت قابل صادرات به ایالات متحده آمریکا نمی باشند. به دو دلیل زیر، این گفته صحیح نیست:

عرضه محصولات در ایوو به این معنی نیست که این محصولات "ساخت ایوو" هستند. همانطور که قبلا ذکر شده است، محصولات چینی مربوط به نواحی صنعتی هستند که در آنجا ساخته شده اند. بسیاری از محصولات که در ایوو به فروش می رسند، در نواحی دیگری ساخته شده اند که در آن صنعت، پیش رو هستند و فقط برای فروش در ایوو قابل دسترس می باشند.

از میان ۳ کشور اصلی که از ایوو دارای واردات هستند، ایالات متحده آمریکا سالانه بیشترین دریافت محصولات صادراتی کیفیت بالا را از چین داراست. ایوو همچنین یک سری محصولات دارای بودجه بندی دارد که کشورهای درحال توسعه را، بعنوان بازار هدف مورد توجه قرار می دهد، اما این گفته که تمام محصولات ایوو دارای کیفیت پایینی هستند، درست نیست.

برای مثال، بیشتر محصولات کریسمس در ایوو ساخته می شوند، اما شما در آنجا تامین کنندگانی همانند تامین کنندگان شنژن و دیگر نواحی چین پیدا خواهید کرد. اگرچه تامین کنندگان شنژن ممکن است با نگفتن این نکته به شما که محصولات تولید ایوو هستند، یک حقه کثیف بکار ببرند، یا حتی ممکن است ادعا کنند چیزی که به فروش می رسانند بهتر از محصولاتی است که در ایوو تولید می شود.

 

 5. آیا بازار عمده فروشی ایوو فقط مناسب کسب و کارهای کوچک است؟

مقالات بسیاری در اینترنت وجود دارند که می گویند بازار ایوو تنها برای کسب و کارهای کوچک مناسب هستند و برای سفارشات بزرگ، شنژن و شهرهای بزرگ دیگر بهتر می باشند. اما حقیقت این است که شما بازاری که MOQ (تعداد سفارش حداقل) آن بالاتر از بازارهای ایوو باشد، پیدا نخواهید کرد. برای آن افرادی که می خواهند یک نوع جنس  1000 دلار به بالا را بیش از ۲ تا ۳ کانتینر خریداری کنند، این بهترین مکانی است که می توانند محصول مورد نظر را منبع یابی کنند.

 

دو خارجی سفارش خود را با غرفه مطابقت می دهند

 

معمولا محصولات هر بازاری نیاز به یک زمان  انتظار (زمان بین سفارش یک کالا و دریافت آن) دارد. اگرچه برخی بازارها متمایل اند کالاهای آماده تحویلی را داشته باشند که در این صورت شما می توانید تعداد کمی را خریداری کنید. اما دو حالت وجود دارد که بایستی قبل از خرید کالاهای آماده تحویل در نظر بگیرید.

کالاهای آماده تحویل قابلیت تغییر ندارند. تمام رنگ ها، آرام شرکت ها، سبک ها، درست همانطوری بسته بندی شده اند که شما در غرفه مشاهده می کنید. اگر شما می خواهید محصولات را شخصی سازی کنید، بایستی تعداد زیادی خریداری کنید.

به این علت که کالاهای آماده تحویل در حال حاضر تولید شده، هستند، استانداردها یا طراحی آن ها جدیدترین نیستند، به همین علت برای محصولات مد مناسب نمی باشند.

 

۶. ایوو از چه لحاظ با نینگبو، شن ژن و گوانگژو متفاوت است؟

نینگبو، شن ژن و گوانگ ژو همگی شهرهای بزرگ ساحلی در چین هستند و دارای بنادری می باشند که یک عامل بسیار مزیت بخش برای آنها در امر صادرات به حساب می آید. به همین دلیل است که اغلب شرکت های بین المللی، دفتر تدارکات یا شعب خود را در این شهرها برپا کرده اند. همچنین در این شهرها شرکت های تجارتی حرفه ای متنوعی وجود دارند که خدمات بهتری را عرضه می کنند.

ضمن اینکه ایوو کالاهای بسیار بیشتری را نسبت به نینگبو، شنژن و گوانگژو تامین می کند، بندری ندارد و نزدیکترین شهر بندری به آن نینگبو است که ۲۰۰ کیلومتر از آن فاصله دارد.  

شما نمی توانید جایی مانند بازار عمده فروشی ایوو در نینگبو، شنژن و گوانگژو پیدا کنید که این تعداد زیاد از محصولات را در یک جا جمع کند. نینگبو هیچ بازاری ندارد و تنها امتیاز آن بندری بودن آن است. بازار شنژن تنها برای لوازم الکترونیک است. گوانگژو یک بازار محبوب برای جواهرات، البسه و موارد مرتبط است، اما این بازارها در مکان های مختلفی است و منبع یابی از آنها آسان نیست. درچین فقط در طول جشنواره ها است که، تامین کنندگان در یک جا جمع می شوند.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *