حمل بار هوایی از چین به ایران

حمل بار هوایی از چین به ایران با کمترین هزینه در کشور را از ققنوس بخواهید. در حال حاظر ایرلاین های متعددی نظیر ماهان، ایران ایر، قطر ایرلاین، ترکیش ایرلاین و امارات دارای پرواز از شهرهای اصلی کشور چین مانند شنژن، گوانجو، شانگهای، پکن به ایران ( فرودگام امام خمینی ) دارای خدمات حمل بار هوایی میباشند

خانه » حمل بار هوایی از چین به ایران
نمایش ویدیو درباره حمل-بار-هوایی-از-چین-به-ایران
فهرست مطالب این سرویس

کمترین نرخ حمل بار هوایی در ایران

حمل بار هوایی اصلی ترین و تخصصی ترین سرویس گروه تجاری ققنوس میباشد، و این همه به دلیل قیمت بسیار رقابتی و شبکه گسترده حمل و نقل بار به صورت هوایی از کشورهایی نظیر چین، امارات، کره جنوبی، هند و کشورهایی اروپایی به ایران میباشد، ما در گروه تجاری ققنوس به این افتخار میکنیم که سرویس های حمل بار هوایی ما یکی از با کیفیت ترین سرویس های قابل ارائه به تجار و واردکنندگان ایرانی میباشد که میتوانند در شرایط فعلی کشور از این سرویس استفاده نمایند.

world

سرویس تجمیعی هفتگی از چین و امارات

مهم نیست بار شما ۲۰ کیلو باشد یا ۲۰۰۰ کیلو، شما میتوانید با استفاده از سرویس های حمل تجمیعی گروه تجاری ققنوس که به صورت هفتگی از ۲ مبدا پر طرفدار یعنی چین و کشور امارات متحده به سمت ایران فعال است استفاده نمایید، در سرویس های تجمیعی ما تضمین بهترین قیمت ممکن  روز حمل بار شما را خواهیم داد و به راحتی میتوانید قیمت حمل بار هوایی از چین و امارات ما را با سایر رقبا مقایسه کنید و تفاوت هزینه، زمان و کیفیت را بررسی نمایید.

air-cost

حمل کالای برند، باتری دار از چین

بیشتر اعتباری که ما در این چند سال در حوزه حمل بار هوایی بدست اورده ایم، به دلیل حمل بارهای بسیار خاص به صورت پروژه ای برای مشتریان حقیقی و حقوقی میباشد، خوشحالیم که یکی از اولین شرکت هایی در ایران باشیم که امکان حمل کالای باتری و برند را از مبدا چین به ایران با بهترین شرایط ممکن به واردکنندگان و مشتریان ایرانی ارائه نماییم، شما میتوانید برای دریافت بهترین قیمت و شرایط همین امروز با کارشناسان گروه تجاری ققنوس در تماس باشید.

support

نرخ VIP برای مشتریان VIP در حمل بار هوایی

ایجاد یک حس اعتماد بین مشتریان و گروه تجاری ققنوس یکی از مهمترین اهدافی است که ما همیشه سعی به رسیدن آن را داریم، ما در گروه تجاری ققنوس مشتریان خود را بر اساس سابقه، میزان فعالیت دسته بندی میکنیم و سعی میکنیم برای مشتریانی که بیشترین سابقه از نظر فعالیت و حجم سفارشات را داشته باشند بهترین شرایط از نظر قیمت و اعتبار پرداخت فراهم نماییم. این شرایط به صورت VIP فقط برای مشتریان ویژه در دسترس میباشد.

حمل-بار-هوایی-از-چین-به-ایران

مقدمه

حمل بار هوایی از چین به ایران یکی از اصلی ترین روش های واردات کالا از چین به ایران میباشد. طی سالیان گذشته بسیاری از تجار و بازرگانان و واردکنندگان ایرانی بین سایر روش های حمل نظیر دریایی و یا ریلی شیوه حمل هوایی را برای حمل کالاهای خود از چین به ایران انتخاب میکنند. با توجه به وجود پروازهای متعددی که بین کشور چین و ایران وجود دارد و به صورت مستقیم و غیر مستقیم ارائه میگردد شیوه حمل بار هوایی یکی از سریعترین، امن ترین روش های واردات کالا از چین به ایران میباشد. در حال حاظر ایرلاین های متعددی نظیر ماهان، ایران ایر، قطر ایرلاین، ترکیش ایرلاین و امارات دارای پرواز از شهرهای اصلی کشور چین مانند شنژن، گوانجو، شانگهای، پکن به ایران ( فرودگام امام خمینی ) دارای خدمات حمل بار هوایی میباشند که هر کدام دارای ویژگی ها و تعرفه  متفاوتی میباشد که از این رو گروه تجاری ققنوس به عنوان شرکت بازرگانی و خدمات حمل بار هوایی و دارا بودن دفتر رسمی در شهر شنژن چین امکان ارائه بهترین تعرفه های حمل بار هوایی از کلیه شهرهای چین به مقصد ایران را دارا میباشد

ترخیص بارهای هوایی در گمرک فرودگاه امام خمینی

اگر مرسولات و بارهای خود را از چین به ایران به صورت هوایی حمل کنید به طور حتم کالای شما از طریق فرودگاه امام خمینی وارد ایران خواهد شد و اولین گمرک ورودی برای واردکنندگان گمرک فرودگاه امام خمینی میباشد.

گمرک فرودگاه بین المللی امام خمینی در سی کیلومتری جنوب تهران در جاده تهران-قم واقع شده است و گمرک شهریار نزدیک به گمرک غرب در جاده قدیم کرج در حال فعالیت می باشد و در حال حاظر تنها گمرک هوایی کشور میباشد که امکان پذیرش بار هوایی از چین به ایران را دارا میباشد به طوری که این فرودگاه و گمرک استراتژیک جابجایی نزدیک به ۹۹ هزار تن بار در سال دارد و بنابراین به پررونق ترین حوزه گمرکی تهران تبدیل کرده است

از این رو صاحبین بار باید کلیه تشریفات واردات کالای خود را از طریق گمرک فرودگام امام خمینی انجام داده تا نهایتا پس از تکمیل فرایند ترخیص بتوانند کالای خود را دریافت نمایند.

چگونه ترخیص کالا در گمرک فرودگام امام خمینی را آغاز کنید ؟

فرایند ترخیص کالا به نسبت پروسه ای طولانی و پیچیده میباشد که گاها علاوه بر دارا بودن تجربه و دانش کافی از قوانین گمرکی نیازمند روابط کاری و قوی برای رفع مشکلات ایجاد شده ضمن فرایند ترخیص کالا در گمرک میباشد.

فرایند ترخیص کالا در فرودگاه امام خمینی هم از این امر مستثنی نیست لذا ما به کلیه مشتریان خود توصیه میکنیم قبل از واردات هر گونه کالا به صورت هوایی به کشور و گمرک فرودگاه امام خمینی اخرین شرایط و ظوابط ورود کالاهای خود را به صورت دقیق بررسی کرده و پس از تکمیل لیست مدارک و مستندات و پیش نیازها اقدام به واردات کالا نمایند .

طی سالیان گذشته فرایند ترخیص به صورت سیستمی انجام میگیرد و شخص واردکننده میبایست مجوزات و تاییده های بسیاری را از سازمان ها و ارگان های دولتی بسیاری دریافت نماید از این رو بسیاری از واردکنندگان ترجیح میدهد فرایند ترخیص کالاهای وارداتی خود را در گمرک فرودگاه امام خمینی به شرکت های کارگزار گمرکی نظیر گروه تجاری ققنوس واگذار کنند.

مدارک مورد نیاز جهت شروع فرایند ترخیص کالا در گمرک فرودگام امام خمینی

قبل از شروع فرایند ترخیص صاحبین بار باید پیش نیازهای زیادی را برای شروع فرایند ترخیص کالای خود اماده نماید که گاها آماده سازی این موارد هزینه و زمان بر میباشد .

ما در این بخش لیستی از مدارکی که شما برای ترخیص کالاهای خود از گمرک فرودگاه امام خمینی نیاز داریدرا در قالب ۳ دسته بندی ذکر میکنیم:

مدارک مربوط به خرید کالا

 • پروفورما  (از فروشنده دریافت گردد)
 • پکینگ لیست (از فروشنده دریافت گردد)
 • گواهی مبدا (از فروشنده دریافت گردد)

مدارک مربوط حمل و نقل

 • ترخیصیه  (از شرکت حمل دریافت گردد)
 • قبض انبار (از شرکت حمل دریافت گردد)
 • بارنامه اصلی یا بارنامه هوس (از شرکت حمل دریافت گردد)
 • بیمه نامه (از شرکت حمل دریافت گردد)

مدارک ثبت سفارش گمرک و تعیین منشا ارز

 • کد ثبت سفارش (قبل از ورود کالا صاحب کالا باید اقدام نماید)
 • کارت بازرگانی (قبل از ورود کالا صاحب کالا باید اقدام نماید)

مجوزهای ضمن ترخیص

 • اخذ مجوز استاندارد (در صورت نیاز)
 • اخذ سایر مجوزهای قانونی از قبیل بهداشت , استاندارد , انرژی اتمی ,فرهنگ و ارشاد, قرنطینه نباتی و… (در صورت نیاز)

زمان حمل و ترانزیت حمل بار هوایی از چین به ایران

زمان حمل بار هوایی و فریت بار از چین به ایران بسته به عوامل بسیاری نظیر مستقیم و غیر مستقیم بودن پرواز، تعداد پروازهای ایرلاین دارد ولی برای اطلاع شما به صورت پیش فرض زمان حمل و ترانزیت سرویس های حمل بار هوایی از شهرهای اصلی چین به مقصد ایران به صورت تقریبی ذکر میگردد

زمان حمل تهران مشهد شیراز تبریز
شنژن ۱ الی ۲ روز کاری ۵ الی ۷ روز کاری ۸ الی ۱۲ روز کاری ۸ الی ۱۲ روز کاری
شانگهای ۲ الی ۳ روز کاری ۵ الی ۷ روز کاری ۵ الی ۷ روز کاری ۸ الی ۱۲ روز کاری
گوانجو ۱ الی ۲ روز کاری ۵ الی ۷ روز کاری ۵ الی ۷ روز کاری ۸ الی ۱۲ روز کاری
پکن ۲ الی ۳ روز کاری ۸ الی ۱۲ روز کاری ۸ الی ۱۲ روز کاری ۵ الی ۷ روز کاری
هنگ کنگ ۲ الی ۳ روز کاری ۵ الی ۷ روز کاری ۵ الی ۷ روز کاری ۸ الی ۱۲ روز کاری

هزینه حمل بار هوایی از چین به ایران

هزینه حمل بار هوایی از چین به ایران به صورت حتم بسیار بالاتر از حمل به صورت دریایی میباشد، اما شما میتوانید با انتخاب ایرلاین مناسب و یا مبدا بارگیری مناسب در کاهش هزینه های خود موفق باشید، از این رو ما در گروه تجاری ققنوس لیست قیمت هزینه حمل از چین به ایران را به صورت آماده کرده ایم که امیدواریم برای شما مناسب باشد

مبدا/مقصد تهران مشهد شیراز تبریز
شنژن ۴۲ یوان به ازی هر کیلو ۵۱ یوان به ازی هر کیلو ۳۹ یوان به ازی هر کیلو ۳۹ یوان به ازی هر کیلو
شانگهای ۴۱ یوان به ازی هر کیلو ۴۱ یوان به ازی هر کیلو ۴۱ یوان به ازی هر کیلو ۴۱ یوان به ازی هر کیلو
گوانجو ۳۹ یوان به ازی هر کیلو ۴۶ یوان به ازی هر کیلو ۴۱ یوان به ازی هر کیلو ۳۹ یوان به ازی هر کیلو
پکن ۴۵ یوان به ازی هر کیلو ۵۵ یوان به ازی هر کیلو ۳۷ یوان به ازی هر کیلو ۵۳ یوان به ازی هر کیلو
هنگ کنگ ۵۵ یوان به ازی هر کیلو ۴۹ یوان به ازی هر کیلو ۴۱ یوان به ازی هر کیلو ۴۱ یوان به ازی هر کیلو

توجه : هزینه های فوق به صورت تقریبی و برای یک بار نرمال به وزن ۱۰۰ کیلوگرم از مبدا شنژن، شانگهای، گوانجو، پکن و هنگ کنگ میباشد.

توصیه میگردد برای اطلاع از اخرین قیمت ها با کارشناسان گروه تجاری ققنوس در تماس باشید

چه ایرلاین هایی دارای پرواز از چین به ایران هستند ؟

متاسفانه در حال حاظر به دلیل تحریم های آمریکا ایرلاین های کمتری دارای پرواز از چین به ایران میباشند ولی در شرایط عادی ایرلانی های زیر دارای سرویس های حمل بار از مبدا چین به مقصد ایران میباشند:

 • ماهان ایر
 • ایرا ایر
 • ترکیش ایرلاین
 • امارات
 • قطر ایرویز
 • عمان ایر
 • کویت ایر
 • چایتا ساوترن

هر کدام از این ایرلاین ها دارای شرایط، هزینه و زمان حمل مخصوص  به خود را دارا میباشد که صاحبین کالا با توجه به شرایط خود یکی را انتخاب کنند.

کدام شهرهای ایران امکان پذیرش بار هوایی از چین را دارا میباشند ؟

در سال ۱۴۰۲ به علت تعدد پروازهای خارجی و ایرلاین های فعال در کشور  به جز فرودگاه امام خمینی در تهران ۳ فرودگاه دیگر دارای پروازهای غیر مستقیم از چین بودند که این امکان را به صاحبین کالا میداد تا کالاهای خود را به گمرکاتی جز گمرک فرودگاه امام خمینی ارسال نمایند

این فرودگاه ها به شرح ذیل میباشند:

 • فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد
 • فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز
 • فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

البته متاسفانه به دلیل توقف بیشتر ایرلاین ها در این لحظه فقط فرودگاه امام خمینی امکان دریافت بارهای هوایی از مبدا چین به ایران را دارا میباشد.

آشنایی با گمرک فرودگام امام خمینی

گمرک فرودگاه امام خمینی کلیه رویه های واردات و گمرکی اعم از ترانزیت، واردات قطعی، واردات موقت، پست سریع، فریت را انجام پوشش میدهد و این گمرک به صورت شبانه روزی ارائه خدمات به تجار و واردکنندگان مینماید.

شناسه ملی گمرک فرودگاه امام خمینی ۱۴۰۰۰۲۶۸۲۲۴ میباشد ، این گمرک با فاصله حدودی ۳۰ کیلومتری از تهران و با دارا بودن پروازهای بسیاری که از سرتاسر جهان دارد امکان ترخیص بارهای تجاری و غیر تجاری را دارا میباشد.

چگونه هزینه حمل بار هوایی از چین به ایران را کاهش دهید ؟

بسیار از افرادی که تمایل دارند کالاهای خود را به صورت هوایی به ایران حمل کنند نگران هزینه های بالای حمل هوایی هستند ولی از این موضوع اطلاع ندارند که با اعمال چند ترفند ساده میتوانند هزینه های حمل خود را کاهش دهند.

کاهش سایز بسته بندی بار

یکی از مهمترین روش هایی که توصیه میکنیم حتما اعمال کنید کاهش سایز بسته بندی کالاها میباشد. در واقع در حمل هوایی صاحب کالا باید هزینه سانت به سانت ابعاد بسته بندی را پرداخت نماید چون هر سانت بسته بندی تاثیر مستقیم در وزن حجمی مرسوله دارد.

لذا توصیه میکنیم از فروشنده کالا و یا فرستنده خود در چین بخواهید تا میتواند سابز بسته بندی سفارشات شما را کاهش دهد

عدم ارسال کالای شامل باتری، برند، پودر و مایع

هزینه حمل کالاهای شامل باتری، برند، پودر و مایع به نسبت کالاهای نرمال بسیار بالاتر میباشد.

این کالاها ار نظر ایرلاین ها کالای خطرناک در نظر گرفته میشود لذا تا میشود کالاهای نرمال خرید نمایید و به صورت هوایی ارسال نمایید.

خرید کالا از فروشندگان چینی به صورت فوب ( FOB)

اگر شیوه حمل هوایی را برای ارسال مرسولاتتان از چین به ایران انتخاب کنید این موضوع را باید بدانید که علاوه بر هزینه فریت که باید پرداخت کنید. برخی از این هزینه ها به شرح ذیل میباشد:

 • هزینه پیکاپ و جمع آوری کالا از فروشنده در چین
 • هزینه های لوکال فرودگاهی در چین

این هزینه ها در حالت عادی بر عهده خریدار کالا میباشد اما اگر در ابتدا کالاهای خود را از فروشندگان چینی به صورت فوب خریداری کنید این هزینه ها بر عهده فروشنده کالای شما در چین میباشد.

عوامل تاثیرگذار بر نرخ کرایه حمل هوایی از چین به ایران

برای محاسبه هزینه حمل بار هوایی از چین  به ایران فاکتورهای هستند که باید در نظر بگیریم. عوامل متعددی میتوانند بر نرخ کرایه حمل تاثیر بگذارند و قیمت ها را تغییر دهند. تغییر در نرخ ارز یکی از عواملی است که همواره بر روی نرخ حمل بار هوایی تاثیر داشته است. به علاوه، بسته بندی کالاها نقشی اساسی در کاهش یا افزایش هزینه ها ایفا میکند و شما با بسته بندی مناسب هم از نظر امنیت و هم قیمت، میتوانید از بسیاری از هزینه های اضافی جلوگیری کنید. سایر عواملی که هزینه های حمل بار هوایی از چین را تحت تاثیر قرار میدهند، عبارتند از:

 • وزن بار: وزن بار از مهمترین شاخص هایی است که میتواند بر هزینه واردات کالا و حمل آن اثر بگذارد.
 • ابعاد و حجم مرسوله: هر چه ابعاد و حجم مرسوله و به دنبال آن بسته بندی ها بیشتر و بزرگتر باشد، هزینه ها افزایش خواهد یافت.
 • فاصله مبدا تا مقصد حمل: هزینه حمل بار هوایی از شهرهای مختلف چین تا فرودگاه شهرهای مختلف ایران میتواند متفاوت باشد.
 • بیمه حمل و نقل بار: بیمه حمل و نقل کالا معمولا توسط شرکت های حمل کننده بین المللی ارائه میشود و از جمله فاکتورهایی است که میتواند سبب افزایش هزینه واردات کالا شود.
 • هزینه های اضافی تحویل کالا: گاهی اوقات ممکن است مواردی مانند تاخیر در تحویل کالا و انجام رویه های گمرکی جهت ترخیص بار وارداتی، سبب افزایش هزینه حمل و بروز جریمه هایی مانند دموراژ شود که میتوانند به طور چشمگیری بر افزایش هزینه حمل بار هوایی از چین به ایران اثر داشته باشند.

چه کالاهایی را می توان از طریق حمل بار هوایی از چین به ایران وارد کرد؟

در رابطه با استفاده از خدمات حمل بار هوایی از چین به ایران باید بدانید که محدودیت هایی در حمل برخی از انواع کالاها وجود دارد و امکان حمل هوایی تمامی کالاها فراهم نیست. مقدار و حجم محموله ها و نوع آنها از جمله فاکتورهایی هستند که سبب ایجاد محدودیت در حمل و نقل هوایی برخی کالاها میشوند. در حقیقت، وجود چنین محدودیت هایی به منظور حفظ امنیت پرواز هستند و همواره پیشنهاد میکنیم به جهت حمل کالاهای سنگین و حجیم، از خدمات حمل بار دریایی از چین به ایران استفاده شود.

محدودیت دیگری که در رابطه با حمل هوایی برخی کالاها از چین به ایران وجود دارد، به نوع و ماهیت کالاها مربوط است. دقت داشته باشید که هواپیماها به هر نوع انفجاری بسیار هستند؛ از این رو، نقل و انتقال هر کالایی که دارای باطری است، ممنوع میباشد. انواع باتری های ریز و درشت، انواع تلفن های همراه و سایر لوازم الکترونیکی از جمله کالاهایی هستند که برای حمل هوایی از چین به ایران با محدودیت ها و ممنوعیت هایی روبه رو هستند. سایر کالاهایی که امکان استفاده از خدمات حمل بار هوایی از چین به ایران برای آنها فراهم است، شامل موارد زیر میشود:

 • حمل هوایی لوازم و وسایل کشاورزی کوچک: شما میتوانید برای واردات وسایل کشاورزی از چین به ایران، از خدمات حمل بار هوایی استفاده کنید. کودهای شیمیایی، انواع ابزارآلات و اتصالات کوچک مانند بیل ها از جمله وسایلی هستند که میتوانند برای واردات از چین نیز گزینه بسیار مناسبی باشند.
 • حمل هوایی لوازم ورزشی: انواع توپ ورزشی، کفش ها و لباس های ورزشی، انواع کیف ها، کیسه های بوکس، ساق بند، دستکش و… سایر وسایل ورزشی از جمله کالاهای قابل حمل به وسیله هواپیما از چین به ایران هستند؛ چرا که وزن و حجم پایینی هم دارند و امکان حمل تعداد زیادی از آنها با سرعتی بالا وجود دارد.
 • سایر لوازم قابل حمل توسط هواپیما: انواع قطعات و لوازم خدرو، لوازم خانگی، انواع پارچه ها، آلات موسیقی، انواع شیرآلات و اتصالات لوله کشی، لوازم خیاطی، قطعات و لوازم کامپیوترها، کاغذ و پیچ و مهره از دیگر کالاهایی هستند که میتوانید با استفاده از خدمات حمل بار هوایی از چین وارد کنید.

کدام شهرهای چین دارای پرواز برای حمل بار به ایران هستند ؟

به صورت عادی ۴ شهر اصلی چین دارای پرواز هفتگی به مقصد ایران را دار میباشند. این شهرها عبارتند از:

 • شنژن
 • گوانجو
 • شانگهای
 • پکن

بسته به وضعیت هر ایرلاین ممکن است در هفته بین ۱ الی ۴ پرواز هفتگی بین این شهرها و تهران برقرار باشد که امکان حمل بار و مسافر را داشته باشد

تفاوت وزن حجمی و وزن واقعی در حمل بار هوایی

بر خلاف حمل به شیوه دریایی، ریلی و حمل بار زمینی ظرفیت بارگیری هواپیما بسیار محدود میباشد از این رو در حمل بار هوایی فرمول متفاوتی برای محاسله وزن مرسولات استفاده میشود .

همانطور که اطلاع دارید یک جعبه علاوه بر وزن واقعی که دارد و انرا میتوانید با ترازو حساب کنید دارای ابعاد هم میباشد که بر اساس طول*عرض* ارتقاع میتوان وزن حجمی  ان جعبه را حساب کرد.

در صنعت حمل بار هوایی صاحب بار میبایست بین وزن واقعی و وزن حجمی مولفه بزرگتر را مبنای پرداخت هزینه های خود لحاظ کنید به طور مثال اگر بخواهید یک تلویزیون رو از چین به ایران ارسال کنید ممکن است وزن واقعی بسته بندی این کالا ۳۰ کیلوگرم باشد ولی وزن حجمی آن ۶۰ کیلو، لذا صاحب کالا هزینه های حمل هوایی را بر اساس ۶۰ کیلو پرداخت میکند.

شیوه محاسبه وزن حجمی در حمل بار هوایی

برای محاسبه وزن حجمی شما میتوانید از فرمول : ( طول*عرض*ارتقاع)/۵۰۰۰ استفاده کنید.

به طور مثال وزن حجمی بسته ای با طول ۵۰، عرض ۶۰ و ارتفاع ۷۰ سانتی متبر برابر است با ۴۲کیلوگرم

چه اطلاعاتی برای محاسبه هزینه حمل هوایی از چین به ایران لازم است ؟

شما زمانی که با کارشناسان گروه تجاری ققنوس تماس حاصل کنید همکاران ما سوالاتی را در مورد نوع مرسوله شما خواهند پرسید و سعی میکنن بر اساس نیاز مشتریان بهترین هزینه و راه حل را ارائه نمایند.

اما بهتر است قبل از تماس با کارشناسان ققنوس اطلاعات زیر را آماده نمایید تا همکاران ما بتوانند بهترین قیمت و شرایط را برای درخواست های حمل شما از چین به ایران ارائه نمایند.

 • وزن کل بار
 • ابعاد مرسوله
 • شهر مبدا در چین
 • ماهیت و نوع بار
 • ایا بار شما دارای باتری، پودر، موتور و یا برند شناخته شده ای میباشد یا خیر
 • ترم حمل ( فوب، ایکس ورک )
 • اگر به پیکاپ در چین نیاز دارید ادرس دقیق فرستنده را هم باید داشته باشید

عدم ارائه این اطلاعات میتواند فرایند استعلام قیمت را طولانی کند لذا توصیه اکید میکنیم این موارد را اماده نمایید.

مراحل حمل بار از چین به ایران به صورت هوایی به چه صورت است ؟

اگر تمایل به واردات هوایی از چین به ایران دارید بهتر است ابندا مراحل و فرایند حمل هوایی را بدانید.

ما مراحل را به ترتیب برای شما در زیر لیست میکنیم:

 • نهایی کردن هزینه حمل با گروه تجاری ققنوس  ( دفتر ایران و یا چین )
 • ارسال و تحویل مرسولات شما توسط فروشنده به انبار گروه تجاری ققنوس در چین
 • یکپارچه سازی بارهای کلیه مشتریان در انیار چین گروه تجاری ققنوس
 • بارگیری بارهای مشتریان در یکی از فرودگاههای کشور چین
 • خروج بار از چین و رسیدن بار به فرودگاه امام خمینی
 • تخلیه بار از هواپیما و تحویل بارهای وارداتی به انبار گمرک
 • تسویه هزینه های حمل با گروه تجاری ققنوس
 • تحویل مدارک بار به مشتریان و صاحبین کالا در ایران

در کلیه این مراحل کارشناسان گروه تجاری ققنوس در کنار شما هستند، لذا بدون نگرانی میتوانند اقدام به واردات مرسولات خود به صورت هوایی از چین به ایران کنید.

هزینه بار هوایی در مقایسه با کالاهای دریایی چگونه است؟

سرعت و امنیت بالا فاکتورهایی هستند که سبب شده اند تا هزینه های حمل بار هوایی نسبت به سایر روش ها اعم از حمل و نقل دریایی و زمینی بیشتر باشد و این مسئله دور از انتظار نبوده است. اما از آنجا که هزینه های تمام شده واردات کالا از چین به ویژه کرایه حمل بار همیشه یکی از اصلی ترین دغدغه های تجار و وارد کنندگان ایرانی بوده، انتخاب روش حمل و نقلی که بتواند شرایط مناسبی را جهت انتقال کالای شما با قیمتی مقرون به صرفه فراهم کند، بسیار مهم است. ارسال بار از چین به ایران با استفاده از یکی از روش های حمل و نقل دریایی یا هوایی میتواند صورت بگیرد و مقایسه این دو روش به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم بهتری بگیرید.

حمل و نقل دریایی به صرفه تر است یا هوایی؟ برای پاسخ به این سوال و مقایسه هزینه های حمل بار هوایی و دریایی باید بگوییم که با توجه به این که حمل و نقل دریایی به وسیله کشتی ها صورت میگیرد، سرعت بسیار پایین تری دارد اما در مقایسه با حمل و نقل هوایی، بسیار مقرون به صرفه تر و کم هزینه تر است و برای حمل کالاهای سنگین مناسب میباشد. البته اگر محدودیت زمانی ندارید و عجله ای برای تحویل کالا در ایران ندارید، این روش میتواند گزینه کم هزینه تری نسبت به حمل و نقل هوایی باشد.

برای وارد کنندگانی که به دنبال ارسال سریع کالا از چین به ایران هستند و امکان حمل محموله انها با استفاده از هواپیما وجود دارد، خدمات حمل بار هوایی گروه تجاری ققنوس بسیار مناسب خواهد بود؛ چرا که تیم ما همواره تلاش کرده است تا با رقابتی ترین قیمت ها نسبت به سایر شرکت های حمل و نقل بین المللی، باکیفیت ترین خدمات حمل بار را با سرعتی بالا به مشتریان خود ارائه دهد. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت ها و محاسبه کرایه حمل کالاهای مورد نظر خود، اطلاعاتی نظیر وزن کل بار، ابعاد مرسوله، ماهیت و نوع بار، شهر مبدا در چین و ترم حمل (ترم فوب یا ایکس ورک) را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید.

مزایا و معایب حمل بار هوایی

در حال حاضر دو عامل مهم که در تصمیم گیری جهت انتحاب بهترین روش حمل و نقل بین المللی موثر هستند، ارزش کالاها و سرعت بالا میباشند؛ از این رو، حمل بار هوایی به یکی از پرکاربردترین روش های حمل و نقل تبدیل شده است. با توجه به این که بسیاری از وارد کنندگان حمل و نقل هوایی را جهت حمل کالاهای باارزش و سبک ترجیح میدهند، اگر زمان و امنیت برای شما بسیار مهم است و سرمایه کافی در اختیار دارید، حمل بار هوایی بهترین انتخاب خواهد بود.

البته این روش مانند سایر روش های حمل و نقل دارای مزایا و معایبی است که با بررسی آنها و بسته به شرایط خود میتوانید انتخاب مناسب تری جهت حمل بار داشته باشید. حمل و نقل میتواند به صورت پرواز چارتری، پرواز سیستمی و پرواز بازرگانی صورت بگیرد که به طور کلی مزایا و معایب انواع حمل بار هوایی به شرح زیر است:

مزایای حمل بار هوایی

 • سرعت بالا: برای حمل و نقل کالاها در مسافت های طولانی و در مدت زمان بسیار کوتاه، روشی ایده آل میباشد.
 • خدمات سریع: خدمات حمل و نقل هوایی، راحت و قابل اعتماد و بسیار سریع هستند.
 • امکان ارسال بار به همه نقاط: برای ارسال بار به مناطقی که استفاده از سایر روش های حمل و نقل تقریبا غیرممکن است، حمل بار هوایی بهترین گزینه است.
 • استاندارد بالای امنیت: امنیت از جمله مهمترین مزایای حمل بار هوایی هستند و محدودیت های ایمنی فرودگاه ها و کنترل های دقیق فرودگاهی، احتمال تلفات و آسیب را به حداقل میرسانند.
 • بسته بندی های سبک: بسته بندی محموله هایی که از طریق هواپیما منتقل میشوند نسبت به محموله های اقیانوسی سبک تر و با پیچیدگی کمتر هستند که هزینه های بسته بندی و زمان بسته بندی را تا حدودی کاهش میدهد.

معایب حمل بار هوایی

 • شرایط آب و هوایی نامطلوب: آب و هوای نامساعد سبب توقف بسیاری از پروازها میشود.
 • هزینه بالا: حمل بار هوایی به عنوان گران ترین شیوه حمل بار شناخته میشود و هزینه زیادی را با خود به همراه دارد.
 • محدودیت ها: امکان حمل هوایی برخی کالاها مانند مواد منفجره، گازها، باتری ها و.. وجود ندارد.
 • ظرفیت محدود: حمل بار هوایی برای محموله های حجیم و ارزان پیشنهاد نمیشود.

چرا حمل هوایی را از چین به ایران انتخاب کنید ؟

دلایل بیشماری وجود دارد که چرا برای ارسال بارهای خود از چین به ایران شیوه حمل هوایی را انتخاب کنید که برخی از این موارد به شرح زیر میباشد

سرعت بالا در پروسه حمل و ترانزیت

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد زمان ترانزیت و حمل بارهای مشتریان از چین به ایران به کمتر از ۱ الی ۲ روز با ایرلاین های مستقیم و ۳ الی ۵ روز با لاین های غیر مستقیم خواهد  لازم به ذکر است پروسه حمل کالا در شیوه حمل بار دریایی حدود ۲۰ الی ۴۰ روز میباشد.

ایمنی ضمن پروسه حمل

به علت سرعت بالا و بسته بندی مناسبی که یکی از الزامات شیوه حمل هوایی میباشد حمل هوایی از چین به ایران به یکی از ایمن ترین شیوه های حمل و واردات کالا از چین به ایران تبدیل شده است

حمل بدون نگرانی از تحریم ها

اگر کالای شما یک کالای حساس میباشد و نگرانی بابت تحریم های خارجی دارید توصیه میکنیم مرسولات خود را از چین به ایران از طریق لاین های ایرانی که دارای پرواز مستقیم به تهران هستند ارسال نمایید . لاین ماهان و ایران ایر یکی از بهترین گزینه ها برای این نوع کالاها میباشند.

عدم نیاز به ترانزیت داخلی  بار در ایران

اگر مقصد نهایی کالا در ایران شهر تهران و یکی از استان های مرکزی و شمالی ایران میباشد توصیه میشود شیوه حمل هوایی را انتخاب کنید چون اگر شیوه حمل دریایی رو انتخاب کنید مرز ورودی کالا یکی از بنادر جنوب کشور میباشد و پس از ترخیص کالا در نبادر کشور نیازمند به پرداخت هزینه نسبتا بالایی به استان های شمالی مرکزی کشور خواهد بود.

ترخیص کالا به مراتب سریعتر در گمرک فرودگاه امام خمینی

گمرک فرودگاه امام خمینی به علت مکانیزه بودن فرایند ترخیص و اینکه اصلی ترین گمرک هوایی ایران میباشد سرعت فرایند ترخیص و اخذ مجوزهای لازم از سایر سازمان های دولتی به مراتب سریعتر از گمرکات سایر استان ها میباشد.

در مورد حمل بار هوایی از چین به ایران سوال دارید؟

گمرک فرودگاه امام خمینی اولین و تنها گمرک فرودگاهی در کشور است. کالا ها و محموله های وارداتی از چین قطعه به یقین وارد این گمرک می شود و پس از گذراندن روند ترخیص کالا در این گمرک وارد بازار مصرف کشور می شود. موقعیت جغرافیایی گمرک فرودگاه امام خمینی در سی کیلومتری جنوب تهران در جاده تهران – قم می باشد. این گمرک استراتژیک بر اساس آمار های به دست آمده ۹۹ هزار تن کالا را در سال پذیرش و ترخیص می کند و از این رو به پر رونق ترین گمرک که در زمینه حمل بار هوایی فعالیت می کند تبدیل شده است.

روند ترخیص کالا از گمرک روندی پیچیده و دشوار می باشد و صاحبان کالا برای این که بتوانند کالا هایی خود را بدون وجود هیچ گونه مشکلی از به گمرک وارد و از آن ترخیص کنند باید تمامی مدارک مورد نیاز در این رابطه را تهیه نمایند. علاوه بر تهیه مدارک مورد نیاز، بازرگانان و تاجران باید قبل از ورود کالا به کشور از تمامی قوانین، شرایط و ضوابط این کار اطلاعات کافی را داشته باشند تا بتوانند بدون ایجاد مشکل مراحل ترخیص کالا را پشت سر بگذارند. یکی از راه هایی که بازرگانان می توانند برای ترخیص کالا های خود به آن روی بیاورند استفاده از خدمات گروه تجاری ققنوس و کارشناسان و ترخیص کاران این گروه می باشد.

در روند تجارت خارجی مجموعه مدارکی که از زمان خرید تا زمان ترخیص کالا مورد نیاز است متفاوت می باشد و به چند دسته تقسیم می شود. مدارک لازم برای خرید کالا شامل پیش فاکتور، لیست عدل بندی و گواهی مبدا می باشد که باید از فروشنده دریافت شود. مدارک مورد نیاز برای حمل و نقل شامل ترخیصیه، قبض انبار و بیمه نامه می باشد که باید از شرکت حمل و نقل دریافت شود. مدارک مورد نیاز برای ثبت سفارش کالا تعیین منشا ارز شامل کد ثبت سفارش و کارت بازرگانی می باشد که وارد کنند قبل از ورود کالاها به کشور باید نسبت به دریافت آن ها اقدام کند. همچنین بسته به نوع کالا به اخذ یک سری مجوز نیاز است.

وجود تحریم های آمریکا باعث محدود شدن تعداد ایرلاین هایی شده است که در جهت حمل بار از چین به ایران فعالیت می کنند اما با این حال از جمله ایرلاین هایی که در وضعیت عادی در این مسیر به حمل و نقل کالا می پردازند می توان از ایرلاین هایی چون ماهان ایر، ایرا ایر، ترکیش ایرلاین، کویت ایر، عمان ایر، قطر ایرویز و … نام برد. ایرلاین های نام برده شده هر کدام دارای شرایط خاصی همچون هزینه حمل و نقل، زمان حمل و نقل و …. می باشند. توجه به شرایط هر کدام از این ایرلاین ها توسط صاحبان کالا قبل از انتخاب آن ها بسیار مهم می باشد.

کشور چین دارای تعداد زیادی شهر می باشد اما از میان تمامی این شهر تنها ۴ شهر از این کشور وسیع دارای پرواز به سمت ایران هستند که به حمل و نقل هوایی کالا و محموله می پردازند. این چهار شهر شامل شهر شنژن، شهر گوانجو، شهر شانگهای و شهر پکن می باشد. پرواز هایی که از این چهار شهر به سمت ایران حرکت می کنند به صورت هفتگی کالا های خریداری شده را از چین به ایران می رسانند. البته وضعیت دقیق پرواز ها و تعدا آن ها به سمت آن ها به ایرلاین ها بستگی دارد و این که این ایرلاین ها می توانند به حمل کالا و مسافر به صورت همزمان اقدام کنند.

در حال حاضر به دلیل تحریم های موجود تنها گمرک فرودگاه امام خمینی پذیرای کالا هایی است که به وسیله حمل و نقل هوایی از چین به ایران وارد می شوند، اما در سال ۲۰۱۹ به دلیل کم کردن تعداد زیاد پرواز های خارجی که به حمل و نقل کالا از چین به ایران می پرداختند و مقصد آن ها گمرک فرودگاه امام خمینی بود و جلوگیری از ترافیک ۳ گمرک دیگر نیز به صورت پرواز های غیر مستقیم پذیرای کالا های وارداتی چینی شده اند. از جمله این فرودگاه ها باید به فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد، فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز و فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز اشاره کرد.

زمان حمل و نقل هوایی کالا از چین به سمت ایران چه به صورت مستقیم انجام شود و چه به صورت غیر مستقیم انجام شود بستگی به عوامل گوناگونی دارد که از جمله یکی از این عوامل باید به نوع ایرلاین اشاره کرد. به صورت پیش فرض زمان حمل و نقل ایرلاین های ماهان و قطر ایرویز از این قرار می باشد: مدت زمان حمل کالا از شنژن به تهران ۱ الی ۲ روز کاری، به مشهد ۵ الی ۷ روز کاری، به شیراز ۸ الی ۱۲ روز کاری و به تبریز ۸ الی ۱۲ روی کاری می باشد. مدت زمان حمل کالا از شهر شانگهای به تهران ۲ الی ۳ روز کاری، به مشهد ۵ الی ۷ روز کاری، به شیراز ۵ الی ۷ روز کاری و به تبریز ۸ الی ۱۲ روز کاری می باشد. و ….

در حمل و نقل هوایی کالا ها نحوه محاسبه ی وزن کالا ها با نحوه محاسبه ی آن ها در روش حمل و نقل زمینی، دریایی و ریلی متفاوت می باشد و این تفاوت به دلیل وجود محدودیت هایی است که در ظرفیت بارگیری هواپیماها وجود دارد. از این رو در هنگام محاسبه ی وزن کالا هایی که که قرار است از روش هوایی حمل شوند علاوه بر وزن واقعی کالا ها که با استفاده از ترازو به دست می آید باید وزن حجمی آن ها یعنی ضرب طول و عرض و ارتفاع کالا ها محاسبه گردد. پس از محاسبه ی هر دو وزن کالا صاحب کالا موظف است هزینه ی هرکدام از وزن ها که زیاد تر می باشد را به عنوان هزینه حمل و نقل محاسبه کند.

برای این که به عنوان یک بازرگان بتوانید از هزینه ی حمل و نقل کالا های خود به صورت هوایی اطلاع پیدا کنید می توانید از خدمات گروه تجاری ققنوس استفاده کنید. این گروه با استفاده از یک سری اطلاعات که از شما به عنوان صاحب کالا دریافت می کنند هزینه ی حمل و نقل هوایی کالا ها را تخمین می زنند، از این رو در هنگام ارتباط با این گروه باید اطلاعاتی همچون: وزن کل محموله، ابعاد محموله، جنس و نوع کالاها، ترم حمل ( فوب، ایکس ورک )، وجود یا عدم وجود قطعاتی چون باتری، موتور و … در اجزای کالا ها، شهر مبدا که کالا ها در آن تولید شده اند و …. را در اختیار کارشناسان گروه تجاری ققنوس قرار دهید. در صورتی که نتوانید این اطلاعات را به درستی ارائه دهید هزینه به دست آمده اشتباه برآورد می شود.

برای این که یک تاجر از روش حمل و نقل هوایی برای انتقال کالا های خریداری شده خود به ایران استفاده کند دلایل گوناگونی وجود دارد. از جمله این دلایل می توان به مواردی چون: سرعت بالای حمل و ترانزیت کالا ها در این روش که از دیگر روش های حمل و نقل زمان کمتری را صرف می کند، ایمنی کالا ها در استفاده از این روش به دلیل نوع بسته بندی کالا ها که به جنس و ماهیت کالا بستگی دارد، حمل کالا ها بدون نگرانی از وجود مسائلی پون تحریم ها، عدم نیاز به ترانزیت داخلی بار در ایران در استفاده از این روش، ترخیص کالا ها با سرعت بالا در گمرک فرودگاه امام خمینی و … اشاره کرد.

جمع بندی

روش‌های متعددی جهت حمل و انتقال کالاهای مختلف وجود دارند؛ اما انتخاب روشی متناسب با وزن و نوع کالا و سرمایه لازم می‌تواند از هزینه‌های اضافی و حتی از خسارت‌های احتمالی بسیار جلوگیری کند. اگر تمایل به حمل بسته‌های پستی کم حجم و با ارزش به سریع‌ترین شکل ممکن و با کمترین هزینه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از سرویس پست اکسپرس به ویژه حمل سریع بار گروه تجاری ققنوس از چین به ایران جهت دریافت و تحویل کالا از چین استفاده کنید. استفاده از خدماتی همچون سرعت عمل بالا، امنیت زیاد، بسته بندی مناسب، هزینه مقرون به صرفه و تیم متخصص می‌تواند به شما جهت انجام درست تمام مراحل پیکاپ کالا از ادرس فروشنده و ترخیص از گمرک فرودگاه امام خمینی بدون هیچ مشکلی اطمینان خاطر دهد.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

4 پاسخ

  1. سلام،

   از اینکه به ما برای ارسال بسته دوربین مداربسته ۱۶ کاناله از شنژن اعتماد کرده‌اید، سپاسگزاریم. بله، امکان ارسال وجود دارد. برای بررسی دقیق‌تر و براورد هزینه‌های حمل، لطفاً اطلاعات زیر را از طریق ایمیل یا از طریق فرم تماس در وبسایت ما ارسال فرمایید:

   وزن دقیق بسته (شامل بسته‌بندی)
   ابعاد بسته (طول، عرض، ارتفاع)
   ارزش تقریبی بسته
   نوع سرویس حمل مورد نظر (هوایی، دریایی)
   آدرس دقیق تحویل در تهران
   اطلاعات تماس کامل شما شامل نام، تلفن و ایمیل

   پس از دریافت این اطلاعات، کارشناسان ما در اسرع وقت به بررسی پرونده شما پرداخته و جزئیات براورد هزینه و زمان‌بندی ارسال را با شما در میان خواهند گذاشت. اطمینان داریم که با حمایت شما و تیم حرفه‌ای ما، فرآیند حمل و نقل به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.

   در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به راهنمایی بیشتر، لطفاً درنگ نکنید و با ما تماس بگیرید.

   با سپاس فراوان

  1. سلام و شب شما هم بخیر. برای استعلام دقیق هزینه حمل ۳۲۰ کیلو بار از شنزن تا تهران، توصیه می‌کنیم با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس تماس بگیرید. لطفاً با شماره تلفن ۴۸۰۰۰۱۱۰ تماس حاصل فرمایید و مدارک ضروری مورد نیاز برای استعلام را آماده داشته باشید تا کارشناس فروش ما بتواند براورد دقیقی از هزینه‌ها برای شما ارائه دهد. اطلاعاتی مانند نوع بار، ابعاد، وزن دقیق و سایر جزئیات مرتبط به ما کمک می‌کند تا بهترین و دقیق‌ترین خدمات را به شما ارائه دهیم. منتظر تماس شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *