بازرسی کالا در چین

گروه تجاری ققنوس، یکی از شرکت‌های پیشرو در حمل و نقل بین‌المللی کالا، سرویس بازرسی کالا در چین را ارائه می‌دهد. این سرویس به مشتریان کمک می‌کند تا از کیفیت و استانداردهای محصولات خود مطمئن شوند و ریسک‌های احتمالی را کاهش دهند. بازرسی کیفیت، بازرسی تولید، بازرسی بسته‌بندی و بارگیری، کنترل مستندات و گواهی‌نامه‌ها از جمله خدماتی هستند که توسط این گروه ارائه می‌شوند. این خدمات باعث می‌شوند که مشتریان به محصولات خود اطمینان یابند و همچنین هزینه‌ها و زمان را کاهش دهند.

خانه » بازرسی کالا در چین​
نمایش ویدیو درباره inspection service
فهرست مطالب این سرویس

بازرسی حضوری در سرتاسر چین

شما با استفاده از خدمات بازرسی حضوری کالا در چین میتوانید اصالت و کیفیت اجناس خریداری شده از فروشندگان و تامین کنندگان چینی خود را بررسی نمایید و ریسک تجارت با فروشندگان خود را به حداقل برسانید.

world

بازرسی ضمن بارگیری  کالا در چین

اگر نگران مشکلاتی نظیر عدم ارسال دقیق کالاهای خریداری شده توسط فروشندگان چینی هستید پس حتما نیاز به سرویس بازرسی ضمن بارگیری خواهید داشت، با این سرویس امنیت خرید و تجارت شما تضمین خواهد شد.

air-cost

کاهش رسیک خرید کالا از فروشندگان چینی

خدمات بازرسی که توسط گروه تجاری ققنوس ارائه میگردد نهایتا منجر به کاهش ریسک از دست رفتن سرمایه شما خواهد شد و شما میتوانید بدون نگرانی با کمترین هزینه کلیه اعتبارسنجی ها را انجام دهید.

support

جلوگیری از کلاهبرداری  توسط تامین کنندگان

بزرگترین نگرانی واردکنندگان برای شروع کار با یک تامین کننده جدید امنیت خرید و سلامت اجناس میباشد، و اینکه ایا بعد از خرید ایا فروشنده پاسخگو خواهد بود یا خیر، شما میتوانید بررسی این موارد را به ما واگذار کنید.

بازرسی-کالا-در-چین

مقدمه

اهمیت بازرسی کالا در چین چیست؟ به طور کلی منظور از بازرسی کالا چه میباشد؟ یکی از مهمترین اصول هنگام واردات کالا از چین یا انجام هرگونه فعالیت تجاری برون مرزی، مسئولیت پذیری و انجام تعهدات فروشنده و خریدار میباشد. اگر قصد تهیه یا خرید کالا از هر نقطه از دنیا را داشته باشید، فروشندگان و تامین کنندگان کالای مورد نظر شما مستلزم پایبندی به تعهدات خود و اجرای شرایط توافق شده هستند. بازرسی کالا در چین توسط تجار و یازرگانان ایرانی از این نظر حائز اهمیت است که عملکرد فروشنده در قبال کمیت و کیفیت کالا مورد بررسی قرار میگیرد و احتمال کلاهبرداری و سواستفاده به طور چشمگیری کاهش می یابد.

در چند سال اخیر واردات کالا از چین بسیار مورد توجه وارد کنندگان ایرانی بوده است؛ اما احتمال سواستفاده تحت هر شرایطی وجود دارد و لازم است احتیاطات لازم را جهت جلوگیری از سودجویی بیشتر فروشندگان انجام دهید. از آنجا که حضور تجار و بازرگانان ایرانی در کشور چین دشوار و گاهی غیرممکن میباشد، فعالیت شرکت های بازرگانی از جمله گروه تجاری ققنوس بازرسی کالا به طور مستقیم در چین را بسیار راحت‌تر کرده است. نمایندگان گروه تجاری ققنوس با حضور در چین و برخورداری از تسلط کافی، کلیه امور مربوط به بررسی کمیت و کیفیت کالای وارداتی شما را انجام میدهند. در ادامه نیز تلاش کرده‌ایم تا به سوالات رایج شما در زمینه بازرسی کالا پاسخ دهیم.

چرا به بازرسی کالا در چین نیاز دارید؟

تا اینجا درباره اهمیت بازرسی کالا به خوبی صحبت کردیم و بسیاری از جوانب این سرویس را  مورد بررسی قرار دادیم؛ اما چرا خدمات بازرسی کالا در چین را بیش از بقیه پیشنهاد میکنیم؟ گروه تجاری ققنوس تمام تلاش خود را کرده است تا در طول سال ها فعالیت تجاری خود، چالش های وارد کنندگان و تجار ایرانی را به خوبی بشناسد و در جهت تسهیل فرایند واردات و خرید کالا از چین به خوبی عمل کند.

ما متوجه شده ایم که بسیاری از تجار و وارد کنندکان ایرانی در هنگام خرید و تجارت با تامین کنندگان چینی با مشکلات متعددی مواجه میشوند و در بسیاری از مواقع نمیتوانند کالاهای خریداری شده خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهند و از کیفیت و کمیت کالاهای خریداری شده مطمئن شوند؛ از این رو، با گذشت زمان و افزایش معاملات تجاری بین ایرانی ها و چینی، بیش از گذشته متوجه اهمیت بازرسی کالا در چین خواهیم شد. مزایای بسیاری هستند که با استفاده از سرویس بازرسی کالا در چین شامل حال خواهد شد، اما اگر بخواهیم به تعدادی از مهمترین مزایای بازرسی کالاهای خریداری شده در این کشور توسط نمایندگان ما اشاره کنیم، میتوانیم موارد زیر را نام ببریم:

 • ضمانت کیفیت کالاهای خریداری شده: خدمات بازرسی کالا در چین توسط گروه تجاری ققنوس ترکیبی از کنترل و تضمین کیفیت کالاهای خریداری شده میباشد. وجود انجام بازرسی ها باعث میشود تا تولید کننده ها به تعهدات خود پایبندتر باشند و محصولاتشان را با کیفیت استاندارد تولید نمایند. به علاوه، آنها به خوبی میدانند که درصورت مورد قبول نبودن محصولات تولیدی، کالاها مرجوع خواهند شد و از این بابت هزینه زیادی را باید صرف نمایند؛ در صورتی که شما به خوبی از روز هر گونه خسارتی جلوگیری خواهید کرد.
 • ثبات در تولید کالاها: از جمله مهمترین مسائلی که با بازرسی کالا میتواند مانع از تغییر در آن شوید، ثبات در تولید کالاهای مورد نظر شماست. وجود چنین ثباتی در تولید کالا کمک خواهد کرد تا ارزش و کیفیت کالاهای خریداری شده حفظ شده و احتمال خطا به طور جدی کاهش پیدا کند.
 • حفظ مشتریان کالا: زمانی که بتوانید کیفیت کالاهای خریداری شده از فروشندگان چینی را تضمین کنید، قطعا کالاهای باکیفیتی را هم وارد بازارهای داخلی خواهید کرد که میتواند به افزایش و حفظ مشتریان شما کمک کند. حفظ مشتری هم در هر تجاری بسیار حائز اهمیت است؛ از این رو، این مزیت را میتوانیم یکی از اصلی ترین دلایل نیاز به بازرسی کالا در چین در نظر بگیریم.
 • کاهش قطعات ناقص: وارد کنندگانی که از خدمات بازرسی کالا در حین تولید بهره مند میشوند، میتوانند از کیفیت تولید قطعات و همچنین جلوگیری از واردات قطعات معیوب جلوگیری نمایند؛ چرا که نمایندگان ما از تولید محصولات بی کیفیت و ناقص جلوگیری خواهند کرد.

پروفرما چیست؟

هر فردی که در زمینه واردارت کالا، صادرات و تجارت های داخلی و خارجی فعالیت میکند، حتما اصطلاح پرکاربرد پروفرما (پیش فاکتور) را شنیده است. پیش فاکتور یا پروفرما سندی است که جهت انجام امور مربوط به واردات کالا توسط وارد کننده از فروشنده درخواست میشود تا اطلاعات و جزئیات مورد توافق را به طور کامل در آن درج کند. تعداد و نوع کالاها، جنس کالا، مقدار و وزن کالا، قیمت هر واحد کالا و هزینه کل، شیوه پرداخت، مدت زمان تحویل، روش حمل و نقل بار و.. از جمله اطلاعاتی هستند که در پروفرما درج شوند و صحت انها توسط صاحب کالا مورد بررسی قرار بگیرد.

بیشترین استفاده از پروفرما هنگام واردات کالا میباشد و تجارت های بین المللی میباشد؛ اما کاربردهای دیگری هم دارد. در واردات از چین باید پروفرما را پس از بازرسی کالا در چین و تائید سایر مراحل از فروشنده تقاضا کنید تا بتوانید به فعالیت تجاری خود شکلی قانونی ببخشید. در واقع ارائه پروفرما یا پیش فاکتور برای اخذ مجوزهای ضروری لازم است و باید پیش از سایر مراحل انجام گیرد تا تاخیری در روند واردات کالا ایجاد نشود. علاوه بر این، شما برای دریافت ارز خارجی نیاز به ارائه پروفرما دارید تا بتوانید از امتیازات دولت در زمینه واردات برخی کالاها بهره مند شوید.

آیا به هر کسی برای بازرسی کالا در چین میتوان اعتماد کرد؟

نه، به هر کسی برای بازرسی کالا در چین نمی‌توان اعتماد کرد. برای اطمینان از کیفیت کالا و رعایت استانداردها، بهتر است از شرکت‌های معتبر و با سابقه‌ی خدمات بازرسی کالا استفاده کنید. این شرکت‌ها معمولاً دارای گواهینامه‌های بین‌المللی هستند و تیم‌های متخصص برای انجام بازرسی‌ها دارند.

برای انتخاب یک شرکت بازرسی معتبر در چین، به نکات زیر توجه کنید:

 • بررسی سابقه و تجربه شرکت در زمینه بازرسی کالا
 • بررسی گواهینامه‌ها و اعتبارات بین‌المللی شرکت
 • توصیه‌ها و نظرات مشتریان قبلی
 • ارائه خدمات پس از بازرسی، مانند پشتیبانی و راهنمایی
 • هزینه‌های بازرسی و شرایط قرارداد

به یاد داشته باشید که انتخاب یک شرکت معتبر بازرسی کالا نظیر گروه تجاری ققنوس می‌تواند به کاهش ریسک‌های مرتبط با کیفیت کالا و رعایت استانداردها کمک کند.

البته چندین راه متفاوت دیگر جهت انجام بازرسی ها در چین وجود دارد که هر یک از آنها ریسک ها مخصوص به خود را خواهند داشت. به عنوان مثال، اعتماد به فروشنده کالا ساده ترین و قطعا کم هزینه ترین راه برای شما خودهد بود؛ در واقع میتوانید استانداردها و انتظارات خود را به او بگویید و از او بخواهید که طبق همین موارد، کالا ا برایشما تولید یا ارسال کند. همچنین، بعضی ها ممکن است ترجیح دهند که با یک شرکت بازرسی چینی همکاری کنند. در این روش توجه داشته باشید که ریسک کار بسیار بالاست و تقریبا در تمامی موارد، ارتباط با بازرسان و تامین کنندگان چینی به شدت دشوار خواهد بود و حتی ممکن است بازرسی های آنها کاملا بی طرفانه نباشد.

مراحل دریافت گواهی های بازرسی کالا

دریافت گواهی‌های بازرسی کالا یک فرآیند ضروری است که تأمین کنندگان، خریداران و سازمان‌های نظارتی را قادر می‌سازد تا اطمینان حاصل کنند که کالاهای مورد معامله با استانداردهای تعیین شده و قوانین مربوطه مطابقت دارند. در ادامه، مراحل اصلی دریافت گواهی‌های بازرسی کالا را بررسی خواهیم کرد.

 • انتخاب شرکت بازرسی: برای شروع، شما باید یک شرکت بازرسی معتبر و مجاز را انتخاب کنید. این شرکت‌ها باید توانایی بررسی و تأیید کیفیت، مقدار و بسته‌بندی کالاها را داشته باشند و از تجربه و دانش لازم برخوردار باشند.
 • بررسی موارد قانونی: پیش از درخواست بازرسی، شما باید موارد قانونی مربوط به کالاهای خود را بررسی کنید. این موارد ممکن است شامل مجوزهای وارداتی، تعرفه‌ها، گمرکات و دیگر مقررات دولتی باشند.
 • ارائه درخواست بازرسی: پس از بررسی موارد قانونی، شما باید درخواست خود را به شرکت بازرسی ارائه دهید. این درخواست باید شامل جزئیات محصول، نام و آدرس فروشنده، مشخصات خریدار، محل تحویل کالا و مهلت بازرسی باشد.
 • برنامه‌ریزی بازرسی: پس از دریافت درخواست، شرکت بازرسی باید بازرسی را برنامه‌ریزی و تنظیم کند. این مرحله شامل تعیین زمان و مکان مناسب برای بازرسی است.

در ادامه برای دریافت گواهی های بازرسی باید نسبت به دریافت گواهی ها اقدام نمایید و درخواست خود را ثبت کنید. ارائه اطلاعات لازم نظیر برگه نتلیج آزمون و کاتالوگ کالا الزامی میباشد. همچنین در ادامه با بررسی و تائید اسناد ارائه شده توسط شرکت بازرسی کننده، گواهی های لازم صادر خواهد شد و شما میتوانید به ادامه مراحل واردات کالا یعنی ثبت سفارش بازرگانی بپردازید.

چک لیست بازرسی کالا در چین توسط گروه تجاری ققنوس ۱۴۰۲

گروه تجاری ققنوس در خدمات بازرسی کالا در چین خود برخی از مهمترین فاکتورهایی که جهت واردات کالا باید در نظر گرفته شوند را مورد بررسی قرار خواهند داد. نمایندگان ما طبق جدیدترین چک لیستی که در اختیار دارند، تمامی جوانب را براساس استانداردهای داخلی و جهانی بازرسی میکنند تا در صورت تائید بتوانند گواهی های لازم را ارائه و به شما وارد کنندگان و تجار عزیز این اطمینان خاطر را بدهند که تمامی محصولات خریداری شده با بهترین شرایط تولید، خریداری و حمل شده اند. جدول زیر چک لیست بازرسی کالا در چین توسط گروه تجاری ققنوس ۱۴۰۲ را در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید با آشنایی بیشتر از این خدمات، تجارت موفق تری را تجربه کنید. در جدول زیر نیازمندی‌های محصول، بسته بندی و برچسب گذاری، تست و طبقه بندی معایب را مشاهده می‌کنید:

شماره پارامترهای مورد بررسی توضیحات
۱ نیازمندی های محصولات محصول باید از نظر جنس، قد، وزن و ... شرایط خاصی داشته باشد. تولید کننده باید محصولات را مطابق این شرایط تولید کند و دقیقا مانطوری باشد که شما انتظارش را دارید.
۲ برچسب گذاری و بسته بندی کالا بسته بندی و برچسب گذاری باید مطابق استانداردهای کیفیت انجام شود. برخی محصولات نیاز به تاییدیه آزمایشگاه‌ها و برچسب تایید دارند؛ بنابراین، بسیاری از محصولات باید در ازمایشکاه ها مورد تائید قرار بگیرند. همچنین، بسته بندی مناسب در کاهش خطرات احتمالی بسیار موثر است.
۳ تست تست عملکرد محصولات ماشین آلات و لوازم صنعتی در بازرسی اهمیت بسیار دارد. بنابراین عملکرد انواع دستگاه و تجهیزات باید مورد بازرسی قرار بگیرد تا از کارکرد صحیح آنها مطمئن شویم.
۴ طبقه بندی معایب کالا معایب محصولات در سه طبقه جزئی، عمده و بحرانی تقسیم بندی می‌شوند. بهتر است یک ویدیو از محصول تایید شده در اختیار بازرس کنترل کیفیت قرار دهید.

مراحل واردات کالا به طور خلاصه

واردات کالا به کشور امری پیچیده میباشد و برخی مراحل و قوانین این پروسه را سختتر میکنند. واردات برخی کالاها به کشور سودمندتر از تولید آنها است و از آنجا که معمولا دانش و توانایی تولید برخی اقلام و مواد وجود ندارد، واردات آنها میتواند تجارت پرسودی را رقم بزند. بهتر است مراحل پیچیده واردات از چین را با حوصله و دقت زیادی دنبال کنید و از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. انجام فرایند واردات از چین زمانی  برای شما راحت خواهد بود که تک تک مراحل آن را از ابتدا تا انتها به خوبی بشناسید. همچنین دقت به این موارد به شما کمک خواهد کرد تا تجارت پرسودی را نیز تجربه کنید. برای آشنایی بیشتر، مراحل واردات کالا به ترتیب و به طور خلاصه به شرح زیر است:

شناسایی کالای مورد نظر

پیش از این که مراحل واردات از چین را آغاز کنید، باید با توجه به نیاز بازار و سرمایه خود، کالای مناسبی را برای ورود به کشور انتخاب کنید. لازم است برای شناسایی کالای هدف، از انواع کالاهایی که قصد خرید آنها را دارید، میزان فروش احتمالی، میزان تقاضای بازار و.. باخبر باشید. اگر این نکات را پیش از مذاکره با فروشنده و بازرسی کالا در چین درنظر نداشته باشید، احتمال از دست رفتن سرمایه شما افزایش خواهد یافت.

شناسایی تولید کننده معتبر

بازرسی کالا در چین زمانی میتواند موثرتر باشد که در انتخاب فروشنده یا تامین کننده چینی معتبر و مطمئن نیز به اندازه کافی دقت کرده باشید. دومین مرحله از مراحل واردات از چین، شناسایی تولید کننده معتبر است. برای شناسایی و مقایسه فروشندگان مختلف میتوانید مراجعه حضوری داشته باشید یا این کار را غیرحضوری انجام دهید. شرکت بزرگ علی بابا معمولا انتخاب بسیار مناسبی برای منبع یابی کالا از چین و مقایسه فروشندگان مختلف در کشور چین میباشد؛ اما از آنجا که این شرایط در همه کشورها وجود ندارد، بهتر است با یک شرکت مطرح همکاری کنید تا از بروز کلاهبرداری های احتمالی جلوگیری شود.

بازرسی کالا در چین

برای اطمینان از کیفیت و تائید جزئیات محصولات خریداری شده، بازرسی فیزیکی کالا در چین مهمترین مرحله از مراحل واردات کالا از چین میباشد. با توجه به این که بررسی نقایص و کیفیت کالا امری ضروری میباشد و بهتر است به صورت فیزیکی صورت بگیرد، نمایندگان گروه تجاری ققنوس با استقرار در شهرهای چین و تسلط کامل بر روش های نوین شناسایی فروشندگان مناسب برای کالای مورد نظر شما، کلیه امور مربوط به بازرسی کالا در چین را به شکل حضوری انجام خواهند داد.

محاسبه هزینه و مدت زمان تحویل کالا

معمولا زمانی که از نوع کالا و فرشنده آن مطمئن میشوید و توانسته‌اید با بازرسی کالا کیفیت محصولات را نیز تائید کنید، بهتر است درباره هزینه ها و مدت زمان تحویل کالا با فروشنده یا شرکت های حمل و نقل مذاکره و برای آنها برنامه ریزی کنید. پیشنهاد میکنیم حتما براساس بودجه و سرمایه خود، مقدار قابل خرید از کالا را محاسبه کنید و بهترین شیوه حمل بار از چین را انتخاب کنید. در اغلب اوقات حمل بار هوایی یا دریایی از چین میتواند بهترین و سریع ترین گزینه برای واردات از چین به ایران باشد.

برقراری ارتباط با تامین کننده کالا

مذاکره و برقراری ارتباط با تامین کننده‌ای که مورد اعتماد است، یکی دیگر از مراحل مهم واردات کالا از چین است. سعی کنید خیلی زود اطلاعات تماس فروشنده را پیدا کنید و برای هماهنگی تمام مراحل تهیه و تحویل کالا با آنها هماهنگ باشید. توجه داشته باشید که حتما پیش فاکتور یا پروفرما را از فروشنده دریافت کنید که این سند برای انجام فرایند ترخیص کالاهای وارداتی شما بسیار مهم است.

محاسبه هزینه های واردات

غیر از هزینه خریداری کالا که در پروفرما درج شده‌اند، باید هزینه حمل و نقل کالا به مقصد و هزینه های ترخیص کالا از گمرک را محاسبه کنید. انواع روش های حمل و نقل بار میتوانند سبب کاهش یا افزایش هزینه ها شوند؛ به عنوان مثال قطعا میدانید که حمل هوایی بار از چین نسبت به سایر روش ها گرانتراست اما از سرعت و امنیت بیشتری برخوردار است. نوع، وزن و حجم کالا هم از دیگر  عواملی هستند که هزینه های گمرکی و ترخیص کالا موثرند و گمرکات مختلف برای ترخیص آنها تعرفه های متفاوتی را درنظر میگیرند.

محاسبه هزینه های واردات کالا و ترخیص کالا از گمرک امری پیچیده است که هرگونه بی دقتی میتواند خسارت های مالی و اعتباری زیادی را به همراه داشته باشد. در چنین شرایطی حضور ترخیص کاران حرفه‌ای گروه تجاری ققنوس با آگاهی کامل از قوانین و مقررات بین المللی و تعرفه‌های جدید میتواند سرعت زیادی به مراحل واردات از چین ببخشد.

تهیه اسناد و مدارک مورد نیاز

برای این که بتوانید مراحل واردات کالا را به طور قانونی به انجام برسانید، به همراه داشتن برخی مدارک به ویژه کارت بازرگانی ضروری میباشد. به همراه داشتن کارت بازرگانی برای ثبت سفارش در وزارت بازرگانی لازم است و بدون آن قادر به انجام فرایند واردات و ترخیص کالا نخواهید بود. از آنجا که پروسه دریافت کارت بازرگانی کمی دشوار و زمان بر است، شما میتوانید امور بازرگانی خود را به حق العلماران رسمی گروه تجاری ققنوس بسپارید تا کارشناسان ما با استفاده از کارت بازرگانی خود کلیه فعالیت های لازم را به انجام برسانند.

علاوه بر کارت بازرگانی، اخذ مجوزهای لازم بخش مهمی از مراحل واردات از چین میباشد که براساس نوع و ماهیت کالا باید از سازمان ها و نهادهای مربوطه دریافت شوند. اگر قصد واردات تجهیزات پزشکی، لوازم یدکی خودرو، تجهیزات شبکه یا هر کالای دیگری را دارید، بدون اخذ مجوزهای واردات کالا از سازمان های مربوطه امکان ورود اجناس به کشور وجود ندارد. اغلب اوقات اصلی‌ترین دلیلی که سبب توقف کالا در گمرکات میشود، تاخیر در زمان دریافت مجوزها است؛ برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، ما در تمام مراحل ترخیص کالا کنار شما خواهیم بود.

ترخیص کالا از گمرک

ترخیص کالا از گمرک را میتوان اخرین مرحله از واردات کالا دانست. زمانی که شما توانستید بهترین کالا برای واردات را انتخاب کنید، فروشنده معتبری بیابید، بازرسی کالا در چین را انجام دهید و اسناد و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید، لازم است برای خروج محموله از گمرک آماده شوید. معمولا پروسه ترخیص کالا را سختترین و پرچالش ترین مرحله از مراحل واردات کالا میدانند که با حضور یک تیم ترخیصکار حرفه‌ای به راحتی و بدون بروز مشکلی به اتمام خواهد رسید.

مهمترین نکاتی که جهت واردات از چین باید بدانید

اگر شما هم قصد مراودات تجاری با فروشندگان و تولید کنندگان چینی را دارید، لازم است توجه ویژه‌ای به قوانین و مقررات آن در زمینه تجارت های بین المللی داشته باشید. از جمله مهمترین نکاتی که جهت واردات از چین باید بدانید عبارت است از :

 • شناسایی و بررسی بهترین و معتبرترین تولید کننده یا شرکت چینی برای خرید کالاهای مورد نظر خود
 • بازرسی کالا در چین و درخواست ارسال نمونه و مشاهده کیفیت آنها
 • تنظیم قرارداد و دریافت پروفرما و فاکتور اصلی از فروشنده
 • دریافت حواله پرداخت شده
 • هماهنگی با یک شرکت حمل و نقل معتبر و بارگیری محصولات
 • تخلیه کالاهای وارداتی در گمرک مورد نظر
 • ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک
 • عرضه محصولات وارداتی به بازار هدف

علاوه بر این، به طور کلی واردات کالا از چین به دلیل نیروی کار ارزان، مقرون به صرفه تر است؛ اما از آنجا که برخی اجناس چینی بی‌کیفیت محسوب میشوند، گمرک حساسیت و سختگیری های بیشتری در زمان ترخیص آنها نشان میدهد که همین امر میتواند سبب طولانی تر شدن مدت زمان ترخیص کالا از گمرک شود. همچنین همانطور که کمی بالاتر اشاره کردیم، انتخاب کالای درست و مورد تقاضای بازار بسیار مهم است. اگر کالای مناسبی را برای واردات از چین انتخاب کنید، تجارت سودآوری هم خواهید داشت؛ درغیر این صورت بخش عظیمی از سرمایه خود را از دست خواهید داد. سعی کنید پیش از شروع هرگونه اقدامی، مشاوره های بازرگانی لازم را دریافت کنید.

همچنین امروزه خرید و فروش خرده و عمده از سایت های خارجی نیز یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن فروشنده مناسب و مقایسه فروشندگان مختلف میباشد. سایت های بزرگ و معتبر چینی مانند علی بابا گزینه مناسبی برای خرید عمده کالاهای چینی میباشند و این امکان را به شما میدهند تا طیف گسترده‌ای از کالاها را مورد بررسی قرار دهید.

ایجاد حساب کاربری تائوبائو
ایجاد حساب کاربری تائوبائو

ایجاد حساب کاربری تائوبائو

در اولین مرحله برای اینکه بتوانید از خدمات و امکانات سایت چینی تائوبائو استفاده کنید، باید یک اکانت یا حساب کاربری بسازید. اگر ترجیح می‌دهید از گوگل ترنسلیت (google translate) استفاده نکنید و نوشته‌های چینی سایت را ترجمه نکنید، می‌توانید به راحتی بر روی گزینه 登录/免费注册 به معنای ورورد به سیستم / ثبت نام رایگان کلیک کنید تا به صفحه ثبت نام هدایت شوید. در مرحله بعد بر روی «English» کلیک کنید تا ادامه مراحل ایجاد حساب کاربری را به زبان انگلیسی انجام دهید. باقی مراحل نیز به همین صورت ساده است و فقط کافی است اطلاعات خواسته شده را به درستی وارد کنید. در ادامه یک شماره موبایل، آدرس ایمیل معتبر و رمز عبور جدید را وارد کنید و کد تائید ارسال شده را اضافه کنید تا عملیات راه اندازه اکانت تائوبائو به اتمام برسد. از این پس می‌توانید شروع به خرید محصولات متنوع و باکیفیت کنید.

جستجو محصول در تائوبائو
جستجو محصول در تائوبائو

محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید

پس از اینکه موفق به باز کردن حساب کاربری در سایت Taobao.com شدید، با میلیون‌ها محصول متنوع و مختلف برای خرید از سایت چینی تائوبائو مواجه خواهید شد. اگر از  قبل می‌دانید که به دنبال چه چیزی هستید، بهتر است کلمه کلیدی محصول مورد نظر خود را در نوار سفید جستجوی سایت که در بالای صفحه قرار دارد، وارد کنید. علاوه بر این، برای اینکه سریع‌تر کالای مورد نظر خود را انتخاب کنید، می‌توانید نتایج جستجو را براساس دسته بندی‌های مختلف نظیر برند و نام تجاری، اندازه، نوع، محدوده قیمت و.. فیلتر و محدود کنید.

هنگامی که کالای مورد نظر خود را در سایت چینی تائوبائو پیدا کردید، به صفحه محصول منتقل می‌شوید. در این قسمت با چند گزینه برای خرید کالا رو به رو خواهید شد که معنای هر کدام عبارت است از:

 • “宝贝详情” (جزئیات محصول): از این گزینه برای دیدن جزئیات محصول می‌توانید استفاده کنید.
 • «累计评论» (خواندن نظرات): به عنوان خریدار می‌توانید رتبه بندی، نظرات و تصاویر سایر کاربران از خریدهای خود را ببینید.
 • “立即购买” (اکنون خرید کنید): با این گزینه می‌توانید بلافاصله خرید کنید.
 • “加入购物车” (افزودن به سبد خرید): از این گزینه برای انتخاب چندین محصول می‌توانید استفاده کنید.

مهمترین نکاتی در که در زمان مذاکره با فروشندگان چینی باید بدانید، چیست؟

ممکن است شما کلیه امور مربوط به خرید و واردات کالا را به درستی و با دقت انجام داده باشید، اما نتیجه آن چیزی نباشد که انتظارش را داشتید. گاهی ممکن است برقراری ارتباط با فروشنده خارجی سخت باشد و روند تنظیم قرارداد مطابق میل شما پیش نرفته باشد. نکته مهمی که در تمام فعالیت های تجاری داخلی و خارجی بسیار حائز اهمیت است، نحوه ارتباط و صحبت های شما به عنوان خریدار با تولید کننده یا فروشنده میباشد. برقراری ارتباط و مذاکره با تامین کنندگان چینی هم اصولی دارد که در روند فعالیت تجاری شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

در ابتدا باید به شما بگوییم که فروشندگان چینی به صورت غیرمستقیم صحبت میکنند؛ در واقع جواب خود را مستقیم به شما نمیگویند. معمولا چینی ها به دنبال روابط طولانی مدت هستند و با توجه به این که بسیار صبور نیز میباشند، مذاکره با آنها کمی طول میکشد. به طور کلی آنها افرادی معاشرتی و خوش مشرب هستند، به سودهای طولانی مدت فکر میکنند و فرهنگ تخفیف دادن و چانه زنی برای تخفیف در میان آنها وجود دارد. بنابراین شناخت چنین تفاوت های رفتاری و فرهنگی به شما کمک خواهد کرد تا مذاکره بهتری با فروشندگان چینی داشته باشید.

علاوه بر این، برای تجار چینی بسیار مهم است که بتوانید اعتماد آنها را جلب کنید؛ درنتیجه با شرکت ها و افرادی که نمیشناسند معمولا ارتباط خوبی برقرار نمیکنند. پیشنهاد میکنیم برای این که بتوانید اعتماد آنها را جلب کنید، پیش از مذاکره یک رزومه توسط شرکت واسطه برای آنها بفرستید تا بتوانید توسط آن باهم درارتباط باشید. گروه تجاری ققنوس با استقرار نمایندگی خود در چین میتواند به این ارتباط کمک کند و با استفاده از نماینده حرفه‌ای خود، بهترین شرایط را برای شما رقم بزند.

حمل بار هوایی از چین

هنگام واردات از چین، حمل و نقل هوایی میتواند بهترین گزینه برای حمل کالاهای کم حجم اما باارزش باشد. اگر وزن محموله وارداتی شما بسیار زیاد نیست و حدود ۵۰۰ کیلوگرم است، حمل هوایی بار بهترین روش برای ارسال بار شما در کوتاهترین زمان ممکن و با امنیت بسیار بالا میباشد. علاوه بر این، پس از ورود محموله به گمرک مقصد که عموما گمرک فرودگاه امام خمینی برای ترخیص بار هوایی میباشد، لازم است مراحل مربوط به ترخیص کالاهای وارداتی را دنبال کنید. از آنجا که پروسه ترخیص کالا سخت و دشوار است، پیشنهاد میشود این وظایف را به یک تیم متخصص نظیر گروه تجاری ققنوس بسپارید.

با توجه به اینکه انجام عملیات خرید از این سایت برای مشتریان خارجی می‌تواند سخت و گیج کننده باشد، حضور کارگزاران خرید و مشاوران مجرب گروه تجاری ققنوس می‌تواند کمک زیادی به خرید مطمئن و امن شما از سایت چینی تائوبائو در کوتاه‌ترین زمان ممکن کند.

ضرورت بازرسی کالا در واردات از چین

اگر تصمیم دارید اجناس مورد نظر خود را از طریق کشور چین وارد کنید، طی فرایند واردات از چین با چالش های متعددی مواجه خواهید شد؛ اما احتمالا دغدغه اصلی شما اطمینان از کیفیت و مرغوبیت کالاهای ارسالی و فیک نبودن آنها میباشد. با توجه به مواردی که ما مشاهده میکنیم، همواره دغدغه اصلی تجار و وارد کنندگان هنگام واردات کالا از کشور چین، کیفیت کالاهای وارداتی بوده است؛ در نتیجه بازرسی کالا در چین به یکی از مهمترین اقدامات پیش از ارسال کالا تبدیل شده است. البته توجه داشته باشید که اهمیت بازرسی کالا در تمام کشورها از اهمیت بسیاری برخوردار است و یکی از مهمترین خدمات در زمینه بازرگانی محسوب میشود. سرویس بازرسی کالا در چین گروه تجاری ققنوس نیز سعی کرده است با شناخت نیازهای این حوزه، بهترین خدمات را جهت بررسی جزئیات کیفیت کالاهای وارداتی از چین ارائه دهد.

واردات کالا از چین از طریق خرید عمده از سایت علی بابا

به عنوان وارد کننده کالا، اقدامات بسیاری وجود دارند که هنگام واردات از چین باید لحاظ کنید. بازرسی کالا در چین بخش مهمی از فرایند واردات کالا برای تائید سلامت و کمیت محصولات میباشد؛ اما برای حمل کالا نیز باید ملاحظاتی را در نظر داشته باشید. انتخاب بهترین شیوه حمل بار از چین کاملا به شرایط شما بستگی دارد اما باید توجه داشته باشید که کدام روش کالاهای وارداتی شما را به موقع و با هزینه‌ای مناسب به مقصد میرسانند. به طور کلی دو شیوه برتر برای حمل کالا از چین وجود دارد، حمل بار دریایی یا هوایی؟ کدام روش حمل و نقل برای واردات از چین مناسب تر است؟

هزینه تنها عاملی نیست که باید هنگام حمل و نقل کالا در نظر گرفته شود اما قطعا عاملی مهم و تعیین کننده در فرایند واردات کالا به شمار میرود. خدمات حمل بار گروه تجاری ققنوس با در نظر گرفتن کلیه این عوامل، بهترین خدمات را با مناسبترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد. از آنجا که دو روش حمل بار هوایی و حمل بار دریایی مقرون به صرفه‌ترین و بهترین روش ها برای حمل بار از چین به ایران هستند، در ادامه توضیحات بیشتری خواهیم داد.

حمل دریایی بار از چین

اگر محموله وارداتی شما سنگین است و عجله‌ای هم برای ارسال آنها به کشور ندارید، حمل دریایی بار میتواند گزینه مناسب تر و مقرون به صرفه‌تری نسبت به حمل و نقل هوایی کالا باشد. نقل و انتقال کالا از طریق دریا مدت زمان بیشتری طول میکشد؛ اما روش مناسبی برای حمل و نقل مطمئن محموله های زیاد و سنگین است. هزینه حمل دریایی بار از چین به ایران کمتر و مقرون به صرفه‌تر از حمل و نقل هوایی کالا میباشد. در این روش انواع کالاها را میتواند جابجا کنید و محدودیت زیادی در این زمینه نخواهید داشت. در این شیوه همانند حمل هوایی بار، پس از رسیدن محموله به گمرک نیاز به انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا از گمرکات دریایی جنوب کشور دارید.

در نهایت توجه داشته باشید که بسته به اولویت های خود جهت واردات کالا از چین، کدام شیوه حمل و نقل بین المللی کالا میتواند گزینه بهتری باشد. فاکتورهای اصلی مانند مدت زمان ارسال کالا از چین به ایران، ارزش و ماهیت کالا،  سرمایه‌ مورد نیاز و.. را در نظر داشته باشید و یکی از روش های حمل و نقل دریایی یا هوایی را انتخاب نمایید.

معرفی-انواع-روش-های-بازرسی-کالا-در-چین-(بازرسی-قبل-از-حمل،-حین-تولید،-قیمت،-اعتبار-فروشنده-و-بازرسی-استاندارد-اجباری)

معرفی انواع روش های بازرسی کالا در چین (بازرسی قبل از حمل، حین تولید، قیمت، اعتبار فروشنده و بازرسی استاندارد اجباری)

تا اینجا به مفهوم و چگونگی بازرسی کالا در چین پرداختیم؛ اما لازم است بدانید بازرسی کالا فقط به بررسی محصولات پیش از حمل و ارسال کالا به سوی مقصد اختصاص ندارد. جهت واردات کالا، انواع مختلفی از بازرسی وجود دارند که با توجه به نوع محصولات و شرایط خود میتوانید یک یا چند روش را برای اطمینان از سلامت و کیفیت اجناس خریداری شده انتخاب کنید. به طور کلی بازرسی کالا به ۵ صورت که عبارتند از بازرسی قبل از حمل، بازرسی حین تولید، بازرسی قیمت، بازرسی اعتبار و اصالت فروشنده و بازرسی استاندارد اجباری انجام میگیرد. در ادامه به بررسی دقیق تر هر یک از انواع بازرسی هنگام واردات از چین میپردازیم:

بازرسی کالا حین تولید

از شیوه بازرسی حین ساخت کالا زمانی استفاده میشود که مواد اولیه، قطعات یا مراحلی که جهت تولید کالا مورد استفاده قرار میگیرند، حائز اهمیت باشند. علاوه بر این، هنگامی که بازرسی کالا پیش از حمل و ارسال آن ممکن نباشد یا بسیار وقت گیر و هزینه بر باشد، از این شیوه استفاده میکنند. اگر میخواهید که بر فرایند ساخت کالا نظارت داشته باشید، کارشناس ما در محل تولید محصولات حضور پیدا خواهد کرد و فاکتورهای مورد نیاز شما را مورد ارزیابی قرار خواهد داد. ازاین شیوه بیشتر برای واردات محصولات آرایشی و بهداشتی، ماشین آلات، انواع تجهیزات و مواد غذایی استفاده میشود.

بازرسی قبل از ارسال کالا

در اغلب اوقات زمانی که خریدار قصد دارد از هرگونه کلاهبرداری و سواستفاده پیش از ارسال کالا جلوگیری کند، از روش بازرسی کالا پیش از حمل آنها به سوی مقصد استفاده میکند. برای بازرسی کالا قبل از حمل آن اصول و استراتژی های مختلفی وجود دارند که کمیت، کیفیت، نحوه بسته بندی و شیوه بارگیری محموله را مورد بررسی قرار میدهند. با توجه به این که در این نوع از بازرسی کالا کیفیت و کمیت به صورت فیزیکی مورد ارزیابی قرار میگیرند، به این شیوه بازرسی چشمی یا ظاهری نیز میگویند.

بازرسی قبل از حمل کالا طبق خواسته های خریدار صورت میگیرد و لازم است که کلیه مواردی که مورد نیاز مشتری هستند به خوبی مورد بازرسی و ارزیابی فیزیکی قرار بگیرند. توجه داشته باشید که دراین شیوه از بازرسی، بخشی از کالا به طور تصادفی انتخاب و ارزیابی میشود؛ به همین دلیل گواهی صادر شده مورد تائید سازمان استاندارد نخواهد بود.

بازرسی قیمت کالا

همانطور که از نام این نوع بازرسی کالا در چین مشخص است، واقعی بودن هزینه ها و قیمت محصولات خریداری شده مورد ارزیابی قرار میگیرند. در اغلب مواقع، وارد کننده از قیمت کالا آگاه است و کلیه هزینه ها با توافق طرفین قرارداد محاسبه شده‌اند؛ به همین دلیل ممکن است بنا به درخواست بانک ها یا موسسات مالی نیاز به این نوع از بازرسی کالا برای واردات از چین داشته باشید. توجه داشته باشید که برای بازرسی قیمت کالا لازم است هزینه بازرسی را شما به عنوان خریدار یا واردکننده کالا بپردازید. علاو.ه بر این، برای جلوگیری از سواستفاده از وام های کم بهره، بازرسی قیمت در این شرایط از اهمیت بالاتری برخوردار است.

بازرسی استاندارد اجباری

دشوارترین و مهمترین نوع از بازرسی کالا در چین جهت واردات کالا را میتوان بازرسی استاندارد اجباری درنظر گرفت. نحوه انجام این نوع از بازرسی به این شکل است که نماینده‌ای ازطرف شرکت بازرسی به نیابت از سازمان استاندارد در مکان خروج محموله حضور پیدا خواهد کرد و کالا را مورد بررسی قرار میدهد. بازرسی ها و آزمایشات در آزمایشگاه مجاز انجام میگیرند و نتایج آن همراه با اظهارنامه کالا و گواهی بازرسی مربوطه به سازمان استاندارد ارائه خواهد شد تا گواهی انطباق نتایج آزمایش با خود کالا صادر گردد.

بازرسی اعتبار فروشنده و تامین کننده

امروزه خرید از سایت های معتبر چینی یکی از بهترین گزینه ها برای واردات عمده از چین میباشد. فروشگاه های بزرگ اینترنتی طیف گسترده‌ای از انواع محصولات را ارائه میدهند و مقایسه اعتبار و سابقه فروشندگان بسیار راحتتر است؛ در نتیجه شیوه مناسبی  برای منبع یابی و سورسینگ کالا از چین نیز محسوب میشوند. اما منبع یابی کالا زمانی میتواند به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد که به اصول آن مسلط باشید و شیوه های تشخیص معتبرترین فروشندگان و تامین کنندگان چینی را بشناسید؛ به همین منظور، حضور نمایندگان ما جهت بازرسی اعتبار و اصالت فروشندگان این امکان را به شما میدهد که قرار است از بهترین فروشنده و با مناسبترین قیمت خرید کنید. جزئیاتی که برای تائید اعتبار و اصالت تامین کنندگان چینی بررسی میکنیم عبارت است از:

 • تائید شماره تلفن ها و حساب های بانکی فروشنده یا شرکت
 • بررسی موجودیت شرکت
 • انجام بازرسی ها و تائیدات نهایی جهت بارگیری کالاهای خریداری شده
 • هماهنگی برای دریافت نمونه محصولات
 • بررسی مدارک دولتی و شرکتی (درصورت نیاز)
 • و..

گواهی بازرسی کالا چیست؟

بازرسی کالا زمانی از اهمیت بیشتری برخوردار است که طرفین قرارداد از کشورهای مختلفی باشند و بررسی کیفیت و سلامت کالا پیش از ارسال آن ضروری باشد. در اغلب اوقات پیشنهاد میشود هنگام واردات کالا از چین، بازرسی کالا در چین جهت تائید مرغوبیت کالا و تعهدات فروشنده انجام بگیرد. پس از این که فرایند مربوط به بازرسی کالا در حین تولید، قبل از  حمل و.. انجام گرفت، گواهی معتبری از طرف شرکت بازرسی کننده بین المللی صادر میگردد تا جزئیات این بازرسی ثبت شود. در اغلب فعالیت های تجاری که خریدار امکان حضور در کشور مبدا یا ارتباط مستقیم با فروشنده را ندارد، برای بررسی تطابق اطلاعات کیفی و کمی کالا و سلامت آن، گواهی بازرسی کالا صادر  میشود تا از انجام تعهدات فروشده اطمینان حاصل گردد.

گواهینامه بازرسی کالا یا Certificate of inspection of goods یک سند معتبر تجاری است که معمولا جهت واردات و صادرات اقلام حساس مانند مواد غذایی، محصولات گوشتی، مواد فاسد شدنی و قطعات و تجهیزات صنعتی ضروری میباشد. زمانی که این گواهی پس از بازرسی کالا در چین صادر میشود، شرایط مناسب تولید یا نگهداری کالاها، جزئیات و ویژگی های مورد نیاز آن به تائید میرسند. علاوه بر این، کمیت و حجم خریداری شده کالا را مورد بررسی قرار میدهد و صحت آن را به تائید میرساند. در واقع گواهی بازرسی نیز همانند بازرسی کالا در چین انواع مختلفی دارد که با توجه به این که بازرسی در زمان بسته بندی کالا، قبل از حمل و بارگیری آن انجام شده باشد، سند معتبری به نام گواهی بازرسی صادر میگردد.

انواع گواهی بازرسی کالا

تا اینجا به طور کامل توضیح دادیم که بازرسی کالا انواع مختلفی دارد و با توجه به شرایط خود میتوانید با یکی از روش ها کالای خود را مورد بررسی قرار دهید. از آنجا که بازرسی کالا در چین وجه های متعددی دارد، انواع مختلفی از گواهی بازرسی جهت واردات کالا نیز صادر میشوند. زمانی که کالا به صورت ظاهری و فیزیکی مورد بررسی قرار بگیرد و عواملی مانند کمیت، کیفیت، شیوه بارگیری و نوع کالا ارزیابی شوند، گواهی بازرسی قبل از حمل صادر خواهد شد.

اگر بازرسی حین تولید کالا صورت بگیرد، گواهی بازرسی مربوطه صادر خواهد شد و در این نوع گواهی، عواملی همچون مواد سازنده محصولات، فرایند تولید و ساخت و.. تائید خواهند شد. نوع دیگری از گواهی، گواهی بازرسی قیمت میباشد. در این نوع گواهی قیمت کالا مورد بررسی خواهد گرفت و تطابق آن با کالای خریداری شده ارزیابی میشود. انواع دیگر گواهی بازرسی کالا عبارتند از:

 • گواهی بازرسی کمی و کیفی کالا یا COI (Certificate Of Inspection)
 • گواهی بازرسی پیش از حمل بار یا PSI (Pre Shipment Inspection)
 • گواهی رضایتمندی مشتریان یا CSC (Customer Satisfaction Certificate)
 • گواهی بازرسی ظاهری کالا یا VIC (Visual Inspection Certificate)
 • موید نامه یا CI (Certificate of Letter)
 • گواهی بازرسی ارزش کالا یا PVC (Peice Value Certificate)
 • گواهی بسته بندی کالا یا PL (Packing List)
 • گواهی بازرسی ماهوی کالا یا SIC (Standard Industrial Classification)
 • گواهی راه اندازی یا CC (Commissioning Certificate)
 • گواهی های بررسی آزمایشگاهی یا TR (Test Report)
 • گواهی بازرسی انطباق کیفیت کالا یا VOC (Verification Of Conformity)

تمام انواع گواهی هایی که ذکر کردیم پس از انجام کلیه امور مربوط به بازرسی، بر روی سربرگ رسمی شرکت بازرسی کننده صادر خواهند شد که تطابق مواردی همچون کیفیت، کمیت، بسته بندی و سایر جزئیات محصولات بازرسی شده را با اطلاعات درج شده در مدارک مربوط به خرید کالا نشان میدهند.

گواهی-بازرسی-پیش-از-حمل-کالا-(PSI)-چیست؟

گواهی بازرسی پیش از حمل کالا (PSI) چیست؟

اگر فروشنده کالایی هستید، مشتریان شما برای تضمین کیفیت محصولات نیاز به یک چیزی دارد که کیفیت محصولات خریداری شده را به آنها ثابت میکند. اما اگر به عنوان وارد کننده قصد واردات از چین را دارید و به دنبال سندی جهت تائید جزئیات کالا با خواسته های خود هستید، نیاز به یک شرکت بازرسی کننده برای بازرسی کالا در چین هستید. معمولا تولید کنندگان، خریداران، تامین کنندگان و وارد کنندگان کالاهای مصرفی مانند کالاهای الکترونیکی و کالاهای لوکس و وارد کنندگان موادی مانند محموله‌های نفت فله و محموله‌های قراضه، از جمله افرادی هستند که به گواهی بازرسی پیش از حمل کالا یا PSI نیاز بیشتری دارند.

گواهی بازرسی قبل از حمل کالا یا Pre Shipment Inspection یک سند تجاری است که توسط شرکت بازرسی کننده مستقل صادر میگردد. این گواهی همراه با محموله‌های خریداری شده است و تائید میکند که کالا با مشخصات مندرج در قرارداد فروش یا اعتبار اسنادی مطابقت دارد. همچنین گواهی پیش از حمل معمولا در بسته مدارک کالا مانند بارنامه، گواهی مبدا و پکینگ لیست درج میشود. دو نوع گواهی پیش از حمل کالا (PSI) وجود دارد که کاربرد هر یک عبارت است از:

گواهی PSI رسمی:

این نوع گواهی بازرسی اغلب زمانی کاربرد دارد که گمرک کشور مقصد به این سند نیاز دارد. این گواهی تائید میکند که کالا با کیفیت، کمیت، واجد شرایط واردات بودن و قیمت درج شده در مدارک فروش مطابقت دارد. اکثر کشورهایی که به این گواهی نیاز دارند در آفریقا و اسیا قرار دارند.

گواهی PSI تجاری:

این گواهی پیش از حمل کالا برای خریدار صادر میگردد تا خریدار بتواند تشخیص دهد که آیا مشخصات محصولات با قرارداد فروش و مقررات موجود مطابقت دارند یا نه. اگر مشکلی حین بازرسی کالا در چین وجود داشته باشد، خریدار میتواند قبل از حمل کالا اقدامات لازم را انجام دهد.

آشنایی-با-بازرسی-In-Process-Inspection-(IPI)-در-چین

آشنایی با بازرسی In-Process Inspection (IPI) در چین

بازرسی IPI در چین به بازرسی کالا حین فرایند ساخت در هر نفطه از چرخه تولید اشاره دارد. از نوع بازرسی کالا زمانی استفاده میشود که قصد داشته باشید برخی فاکتورهای هر بخش از فرایند تولید و مطابقت آنها با استانداردهای صنعتی جهانی را چک کنید. بازرسی در حین تولید طی هر بخش از مراحل ساخت کالای مورد نظر میتواند صورت گیرد تا اطمینان حاصل شود که کیفیت محصولات پیش از اتمام کار و ادامه مرحله بعدی برآورده شده است. مشاهده هر گونه اشتباهی در این نوع از بازرسی کالا در چین، امکان اصلاح و هرگونه تغییری را برای صرفه جویی در زمان و منابع فراهم میکند؛ زیرا فرصت کافی برای تغییر در فرایند تولید کالا وجود دارد.

انواع مختلفی از بازرسی حین تولید وجود دارند که بسته به صلاحدید شما یکی از آنها میتواند انجام شود. معمولا ۳ نوع فاصله زمانی وجود دارد که بازرسی IPI در آن مدت زمان انجام میشود :

 • بازه های زمانی منظم: بسته به تجهیزات هر ۲ ساعت یا ۲ روز یکبار بازرسی انجام میشود.
 • فواصل زمانی براساس مقدار کالا: در این نوع بازرسی حین تولید، کالاهای تولیدی پس از مقدار مشخصی از خروجی بررسی میشوند.
 • بازه های زمانی اختیاری: براساس هدف از بازرسی های کیفیت، گزارش هرگونه اقدام و اصلاح و.. میتواند بازرسی در زمان های متفاوتی صورت بگیرد.

بازرسی ISI در چین کمک میکند تا به محض ایجاد نقص یا مشکلاتی، به موقع نسبت به اصلاح آنها اقدام کنید. اجرای این گونه بازرسی ها حین فرایند تولید کالا توسط تیم مسلط ما به شما کمک میکند تا از تاخیر احتمالی در حمل و نقل کالا و هدر رفتن مواد اولیه جلوگیری شود.

آشنایی-با-بازرسی-Pre-Shipment-Inspection-(PSI)-در-چین

آشنایی با بازرسی Pre-Shipment Inspection (PSI) در چین

بازرسی کالا قبل از حمل و ارسال آن یکی از عناصر کلیدی در حفظ کیفیت محصول میباشد. بازرسی PSI در چین دقیقا قبل از حمل و نقل بار برای تعیین کیفیت، کمیت و اندازه حجمی کالاهای تازه تولید شده یا خریداری شده صورت میگیرد. بازرسان گروه تجاری ققنوس، بازرسی کالا را در هر مرحله از فرایند واردات کالا میتوانند یعنی در حین تولید، انبار سازنده، زمانی که کالا را دریافت میکنید و.. انجام دهند. بازرسی قبل از حمل کالا مرحله‌ای است که به شما این امکان را میدهد تا بدون دریافت و پرداخت هزینه محصولات، مشکلات آن را برطرف کنید. 

در واقع بازرسی PSI کالا در کشور  صادراتی پیش از حمل و نقل انجام میشود تا نوع و ماهیت دقیق کالا مشخص شود. سپس فاکتور و سایر اسناد خرید مورد بررسی قرار میگیرد و ارزش گذاری دقیق انجام میشود تا کد تعرفه گمرکی کالا تعیین شود. در نهایت گواهی PSI صادر میگردد تا هنگام ترخیص کالا از آن استفاده شود. سایر مزایای این نوع بازرسی کالا در چین شامل موارد زیر است:

 • انجام بازرسی قبل از حمل کالا در کشور صادراتی، میزان واردات غیرقانونی مانند زباله های رادیواکتیو را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
 • از افزایش هزینه های حمل و نقل کالا جلوگیری میکند.
 • باعث جلوگیری از فرار سرمایه از کشور میگردد.
 • و..

آشنایی با بازرسی Container Loading در چین

دو روش برتر حمل دریایی و حمل و نقل هوایی برای حمل بار از چین مناسب هستند. معمولا تجار و وارد کنندگان ترجیح میدهند محموله های زیاد و سنگین خود را از طریق مسیرهای دریایی از چین به ایران جابجا کنند. این روش علاوه بر این که بسیار مقرون به صرفه‌تر است، محدودیت خاصی برای حمل انواع کالاها ندارد؛ اما انتخاب کانتینر و شیوه بارگیری کالا در حمل دریایی بار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. بازرسی بارگیری کانتینر (container loading inspection) برای آن دسته از مشتریانی ایجاد شده است که نه تنها در طول فرایند بارگیری کانتینر به اطمینان خاطر نیاز دارند، بلکه باید تائید شود که الزامات ایمنی و کیفیت انجام شده و کالا در محل مناسبی برای جابجایی قرار گرفته است. بازرسان ما در چین با تسلط بر کلیه این بازرسی ها و نظارت دقیق بر روند بارگیری کالا، موارد زیر را مورد بررسی قرار میدهند:

 • کیفیت و وضعیت کالاهای خریداری شده شما
 • کیفیت و وضعیت بسته بندی کالا
 • رعایت رویه های صحیح رسیدگی به کالا
 • وضعیت (ایمنی و تمیزی) کانتینری که محموله شما در آن حمل میشود
 • انجام درست بارگیری کالا و تائید تمامی اسناد

پس از تکمیل بازرسی نحوه بارگیری کانتینر و اثبات تطابق وضعیت آن با موارد درج شده در اسناد مربوطه، گزارش و گواهی بازرسی کالا در چین صادر خواهد شد تا بتوانید سایر مراحل واردات کالا از چین را با اطمینان دنبال کنید.

آشنایی-با-اعتبارسنجی-تامین-کننده-و-کارخانجات-در-چین-Factory-Audit-(FA)

آشنایی با اعتبارسنجی تامین کننده و کارخانجات در چین Factory Audit (FA)

همواره یکی از اصلی ترین دغدغه های تجار و وارد کنندگان هنگام واردات از چین، اطمینان از اعتبار و اصالت فروشنده‌ای است که قصد خرید از آن را دارند. زمانی که شما یک تامین کننده جدید را در نظر میگیرید، لازم است که آنها را تا حد امکان به طور کامل بررسی کنید. حتی اگر قبلا با یک تولید کننده همکاری موفقی داشته‌اید، اطمینان از کیفیت محصولات آنها باید ادامه دار باشد. توجه داشته باشید بسیاری از وارد کنندگانی که با تولیدکنندگان ارزان قیمت چینی کار میکنند، با وجود شروع خوب پس از چند سال شاهد کاهش کیفیت آنها بوده‌اند. در چنین شرایطی، اعتبارسنجی تامین کنندگان و کارخانجات در چین (Factory Audit) میتواند کمک زیادی به جلوگیری از بروز این گونه مشکلات کند.

Factory Audit نوعی اعتبارسنجی و ارزیابی تامین کنندگان است که در کارخانجات و تولیدی ها انجام میگیرد. یک بازرس از طرف شما کلیه سیستم ها، ظرفیت ها، محیط کار یا قابلیت های آنها را ارزیابی میکند تا مطمئن شود که تامین کنندگان نیازهای شما را به عنوان خریدار برآورده میکنند. چه زمانی لازم است Factory Audit را انجام دهید؟ شما به عنوان وارد کننده در دو موقعیت زیر میتوانید اعتبار و اصالت تامین کنندگان و کارخانجات چینی را بسنجید:

اعتبارسنجی تامین کنندگان پیش از خرید کالا

طی فرایند منبع یابی کالا از چین که بسیار هم مرحله مهمی است، با فروشندگان و. تامین کنندگان مختلفی آشنا خواهید شد که اطمینان از اعتبار آنها کمی سخت خواهد بود. اگر قصد دارید از سایت هایی مانند علی بابا خرید کنید، امکان مقایسه و اعتبارسنجی فروشندگان کمی راحتتر است؛ اما در غیر این صورت باید ملاحظات بیشتری را برای واردات کالا در  نظر داشته باشید. فرایند منبع یابی کالا نیازمند رعایت اصولی است که نمایندگان سورسینگ گروه تجاری ققنوس آماده ارائه خدمات متنوع در زمینه یافتن تامین کننده مناسب، بهترین محصولات با قیمتی مقرون به صرفه و بازرسی کالا در چین میباشند.

از آنجا که اعتبارسنجی تامین کنندگان و کارخانجات ضروری است، برای Factory Audit لازم است شخصا حضور داشته باشید یا از نمایندگان ما جهت ارزیابی و بررسی اعتبار فروشندگان مورد نظر خود استفاده کنید. برای این نوع اعتبارسنجی، عواملی مانند ظرفیت و توانایی تولید کالاهای مدنظر شما مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا مطمئن شوید که این فروشنده توانایی برآورده کردن نیازهای شما را دارد.

اعتبارسنجی تامین کنندگان جهت ادامه همکاری

گاهی اوقات ممکن است شروع همکاری شما با یک تولید کننده بسیار موفقیت آمیز بوده باشد، اما برای ادامه همکاری با آنها دچار شک شده باشید. در این حالت، اعتبارسنجی تامین کنندگان یا Factory Audit به شما کمک میکند تا مجددا کیفیت و ظرفیت تولیدات آنها را با معیارهای خود مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت تائید، همکاری خود را برای واردات از چین ادامه دهید. در واقع در این روش شما میتوانید متوجه نقص ها و مشکلات تولید کالاها شوید و با برنامه ریزی آنها را بهبود ببخشید تا بتوانید رابطه طولانی مدتی با تامین کننده چینی داشته باشید و سبب توسعه تجارت خود شوید.

چه عواملی در بازرسی کالا در چین مورد ارزیابی قرار میگیرند؟

امروزه کنترل کیفیت و استانداردسازی تولید و تهیه بسیاری از محصولات در حوزه تجارت های داخلی و بین المللی امری اجتناب ناپذیر است. با توجه به این که یکی از مهمترین مراحل در واردات کالا، بازرسی کالا به شمار میرود، همواره بر اهمیت انجام آن برای اطمینان از صحت اطلاعات و کیفیت محصولات تاکید میشود. در حال حاضر روابط تجاری ایران و چین بسیار افزایش یافته است و طبیعی است که شما هم به عنوان وارد کننده برخی اجناس چینی و خارجی، دچار شک و تردیدهایی شده باشید. بازرسی کالا در چین و اعتبارسنجی تامین کنندگان چینی در چنین شرایطی این اطمینان را به شما میدهد که قرار است بهترین کیفیت از کالاهای خریداری شده را دریافت کنید. همکاران ما در چین عوامل متعددی را مورد بازرسی قرار میدهند که بخشی از مهمترین آنها عبارتند از:

 • مشخصات کارخانه
 • موجود بودن شرکت یا تولیدی
 • بررسی گواهینامه ها و مجوزها
 • کنترل مواد ورودی
 • کنترل فرایند تولید و ساخت
 • تست آزمایشگاهی داخلی
 • بررسی بهداشت و ایمنی
 • بازرسی پیش از حمل کالا
 • اعتبار فروشنده و کسب و کار او
 • ظرفیت تجارت خارجی
 • شیوه بارگیری محموله
 • کیفیت کالا
 • کمیت کالا
 • نوع و وضعیت بسته بندی
 • و..
چند-نمونه-از-کالاهای-وارداتی-که-سود-بیشتری-نسبت-به-تولید-دارند-چیست؟

چند نمونه از کالاهای وارداتی که سود بیشتری نسبت به تولید دارند چیست؟

این که واردات کدام کالاها سود بیشتری دارد؟ سوالی است که دغدغه بسیاری از تجار و وارد کنندگان ایرانی میباشد. اگر قصد واردات یا صادرات کالایی را دارید، بررسی کالاهای پرسود تاثیر بسزایی در تجارت شما خواهد داشت. از آنجا که حوزه صنعت بسیار پیچیده تر از چیزی است که فکر میکنید و مشکلات و چالش های خاص خود را دارد، پیش از آن که به مرحله بازرسی کالا در چین برسیم، باید اطلاعات کاملی درباره کالاهای وارداتی که سود بیشتری نسبت به تولید در داخل کشور دارند، کسب کنیم.

بهتر است بدانید که به طور کلی، کالاهای وارداتی به چند دسته تقسیم میشوند. طبق قوانین و مقررات گمرکی کشور ما، کالاهای وارداتی در دسته کالاهای مجاز، کالاهای مشروط یا کالاهای ممنوع میتوانند قرار بگیرند؛ بنابراین، هنگام انتخاب کالاهای پرسود وارداتی دقت داشته باشید که شرایط ورود چنین کالاهایی به کشور چگونه است تا دچار ضرر و زیان نشوید.

 • کالاهای مجاز وارداتی: مجوز ورود و ترخیص کالاهای مجاز بدون شرط خاصی، صادر خواهد شد.
 • کالاهای مشروط وارداتی: کالاهایی که طبق شرایط و قوانین مشخصی میتوانند وارد کشور شوند.
 • کالاهای ممنوع وارداتی: این گونه کالاها اجازه ورود به کشور را ندارند.

حال که انواع کالاهای وارداتی را شناختیم، باید بگوییم که از لحاظ میزان سودآورد بودن کالاها، کالاها در سه گروه واسطه ای، سرکایه ای و کالاهای مصرفی قرار میگیرند. از میان این کالاها، کالاهای سرمایه ای به صورت مستقیم جهت تولید کاربرد دارند؛ در نتیجه، بیشترین سود از واردات کالا، به چنین محصولاتی اختصاص دارد. کالاهای واسطه ای، کالاهایی هستند که در پروسه تولید مورد استفاده قرار میگیرند و همانطور که از نام کالاهای مصرفی مشخص است، تامین کننده نیاز مصرفی مردم هستند.

البته دقت داشته باشید که سود حاصل از واردات انواع کالاها میتواند بسیار متفاوت باشد و این، بستگی به نوع تجارت و سرمایه شما دارد. به عنوان مثال، شما ممکن است از طریق واردات مواد اولیه دارویی به سود مورد نظر خود برسید، اما برای تاجر دیگری متفاوت باشد.

چه-کسانی-از-واردات-کالا-به-کشور-متضرر-می-شوند؟

چه کسانی از واردات کالا به کشور متضرر می شوند؟

تحت هر شرایطی، احتمال ضرر و زیان به ویژه در تجارت های بین المللی وجود دارد؛ از این رو، همیشه پیشنهاد میکنیم تا علاوه بر انجام اقداماتی مانند بازرسی کالا در چین، از بروز خسارت های احتمالی جلوگیری کنید. به غیر از این که انجام بازرسی کالا توسط نمایندگان ما به شما کمک میکند تا از کیفیت محصولات خریداری شده مطمئن شوید، شناخت ریسک های اقتصادی، سیاسی، تجاری و.. هم در این میان نقش بسزایی دارد.

معمولا افرادی که توجه کافی به مراحل واردات و چالش های این حوزه ندارند، از جمله کسانی هستند که دچار ضرر و زیان هایی جهت واردات کالا به کشور میشوند. امروزه، واردات کالا به دلیل ساختارهای پیچیده اقتصادی و سیاسی، به امری پرریسک و چالش برانگیز تبدیل شده است؛ بر همین اساس است که مدیریت ریسک ها و خطرات باید به خوبی مدیریت شوند و دریافت کمک از کارشناسان نیز میتواند بسیار کمک کننده باشد. اگر به ریسک های حمل و نقل بین المللی کالا، قرنطینه، نرخ ارز، تغییر قوانین و.. دقت داشته باشید، احتمالا جزو افراد متضرر نخواهید بود.

وظایف گروه تجاری ققنوس در زمینه بازرسی کالا در چین

پیشنهاد میکنیم بازرسی و نظارت کالاهای خریداری شده خود در چین را به شرکت های بازرگانی معتبری بسپارید. نمایندگان گروه تجاری ققنوس با حضور در چین نسبت به بررسی کمیت، کیفیت، نحوه بسته بندی، بارگیری، فرایند تولید کالا و.. اقدام میکنند و این اطمینان را به شما میدهند تا کلیه موارد درخواستی شما به طور کامل مورد ارزیابی و بازرسی دقیق قرار خواهند گرفت. در صورت نیاز پروسه اخذ انواع گواهی ها و مجوز استاندارد اجباری را نیز میتوانید به تیم حرفه‌ای ما بسپارید تا بدون نگرانی از مشکلات احتمالی، واردات از چین را به اتمام برسانید. سایر فعالیت هایی که در زمینه بازرسی کالا در چین توسط گروه تجاری ققنوس انجام میشوند، عبارتند از:

 • بررسی نمونه ها و انجام نمونه برداری از کالاهای مشمول استاندارد اجباری جهت ورود به کشور
 • بررسی ظرفیت، موجودیت، اعتبار و.. کارخانه، فروشنده، شرکت یا تولیدی مورد نظر شما
 • ارسال نمونه های دریافتی به آزمایشگاه
 • بررسی تطابق اطلاعات کالا با موارد مندرج در پروفرما و سایر اسناد خرید
 • بازرسی کمیت، کیفیت، تعداد، علامت گذاری و شیوه بسته بندی
 • صدور انواع گواهی های بازرسی کالا از جمله گواهی COI
 • و….

در مورد بازرسی کالا در چین سوال دارید؟

تجارت بین المللی و واردات کالا به کشور یکی از راه هایی است که از طریق آن می توان نیاز بازارهای داخلی کشور را به محصولاتی که واردات آن ها نسبت به تولید داخلی آن ها مقرون به صرفه تر است بر طرف نمود. مسئله ای که در رابطه با این موضوع باید به آن توجه کرد این است که روند واردات کالا مراحل مختلف و پیچیده ای دارد که از جمله آن ها می توان به مواردی چون شناسایی کالای مد نظر برای خرید، پیدا کردن یک تولید کنند مورد اطمینان، بازرسی کالا در چین، برآورد هزینه و مدت زمان دریافت کالاها، برقرار کردن ارتباط با تولید کننده کالا، برآورد هزینه واردات کالا، تهیه و دریافت اسناد و مدارم لازم جهت واردات، ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک و …. اشاره کرد. می توانید در این زمینه به کارشناسان گروه تجاری ققنوس مراجعه کنید.

در هنگام خرید و واردات کالا از چین توجه به یک سری نکات توسط تاجران باعث می شود تا تجارت موفق و سود آوری را تجربه کنند و همچنین می توانند انجام این کار را به شرکت های بازرگانی همچون گروه تجاری ققنوس واگذار نمایند. از جمله نکاتی که در روند واردات کالا باید به آن توجه شود می توان به نکاتی چون شناخت نیاز بازارهای داخلی، شناسایی یک فروشنده معتبر فعال در زمینه فروش کالای مورد نظر، درخواست نمونه محصول برای بررسی کیفیت کالا از فروشنده، استفاده از سایت های خارجی مانند علی بابا و … برای خرید غیر حضوری خود از چین، مشورت کردن با کارشناسان گروه تجاری ققنوس در زمینه های مختلف همچون انتخاب کالاهای پرسود قبل از آغاز فعالیت تجاری، نحوه مذاکره با فروشندگان چینی و …. اشاره کرد.

یکی از نکات مهمی که در رابطه با واردات کالا از کشور چین باید به آن توجه کرد، نحوه برقراری ارتباط با فروشندگان چینی می باشد؛ علی الخصوص زمانی که برای خرید از کشور چین به جای حضور در این کشور از سایت هایی همچون علی بابا و یا ایبی استفاده کنید. برای این که بتوانید با فروشندگان چینی ارتباط برقرار کنید در قدم اول باید با فرهنگ این مردم آشنا شوید، فروشندگان چینی به دنبال رابطه تجاری طولانی مدت با سود به صرفه هستند، همچنین کسب اعتماد برای این فروشندگان بسیار مهم است و شما به عنوان خریدار برای نشان دادن اعتبار شرکت خود می توانید رزومه‌ای در این زمینه از شرکت خود به وسیله یک شرکت واسطه همچون شرکت تجاری ققنوس به فروشندگان بدهید. برقراری ارتباط درست با فروشندگان است که باعث ایجاد یک تجارت پر سود برای شما می شود.

یکی از نکاتی که در زمینه واردات کالا برای داشتن یک تجارت مفید و پر سود لازم است به آن توجه شود بازرسی کالا در چین می باشد. ضرورت توجه به این نکته به این دلیل است که تاجران باید قبل از انجام خرید نهایی که ممکن است مربوط به تعداد زیادی کالا باشد باید از کیفیت و اصالت کالایی که قصد خرید آن را دارند مطمئن شوند از این رو گروه تجاری ققنوس با در نظر گرفتن این دغدغه تاجران در زمینه فیک و تقلبی نبودن کالای سفارش داده شده، با استقرار در کشور چین سرویسی تحت عنوان بازرسی کالا در چین را به مشتریان خود ارائه می دهد تا از این طریق تاجران قبل از انجام خرید نهایی از اصالت کالا و کار فروشنده اطمینان حاصل کنند.

در هنگام خرید از سایت های خارجی راه ها و روش های گوناگونی برای تقلب و کلاهبرداری وجود دارد که می تواند از طرف فروشنده و یا خریدار انجام شود، از این رو گروه تجاری ققنوس برای این که مشتریان خود دچار این گونه مشکلات نشوند چند نوع aمختلف را در رابطه با بازرسی کالا در چین ارائه می کند که از جمله آن ها می توان به مواردی چون سرویس بازرسی کالا در هنگام تولید در رابطه با اطمینان از مواد اولیه، بازرسی کالا قبل از ارسال به مقصد برای اطمینان از کیفیت کالاها، بازرسی قیمت کالاها برای اطمینان بانک ها، بازرسی استاندارد اجباری و بازرسی مربوط به اعتبار اعتبار فروشنده اشاره کرد. تاجران می توانند هر کدام از این سرویس ها را برای داشتن یک تجارت سود آور انتخاب کنند.

از دیگر مسائلی که باید در زمینه داشتن یکی تجارت سود آور به آن توجه شود روش حمل و نقل کالاهای وارداتی از چین به کشور مقصد می باشد. برای حمل کالا از کشور چین به ایران بهترین شیوه های حمل و نقل مربوط به روش حمل و نقل هوایی و دریایی می باشد، اما این که تاجران برای جابه جایی کالای خود از کدام روش استفاده کنند بسته به نوع کالا و شرایط آن دارد و در رابطه با انتخاب روش جابه جایی تنها مسئله هزینه آن در نظر گرفته نمی شود و به مسائل دیگری نیز باید فکر کرد. به طور مثال برای جابه جایی کالاهای کم حجم و با ارزش که می توان از روش حمل و نقل هوایی استفاده کرد و برای کالاهایی در حجم و ابعاد بزرگ می توان از روش حمل و نقل دریایی استفاده کرد.

روش حمل و نقل دریایی یکی از روش های مناسب و مقرون به صرفه برای جابه جایی و واردات کالا از چین به کشور مقصد می باشد. به طور معمول از این روش زمانی استفاده می شود که کالاهای وارداتی حجم، وزن و ابعاد بزرگی داشته باشند. برای استفاده از این روش باید از کانتینر هایی متناسب با نوع و جنس کالاها استفاده شده و کالاها درون کانتینر بارگیری و سپس به درون کشتی منتقل شود. بازرسی Container Loading مربوط به انتخاب کانتینر مناسب برای جابه جایی کالاها می باشد. از جمله نکاتی که در این نوع بازرسی مورد بررسی قرار می گیرد می توان به نکاتی چون بررسی وضعیت بسته بندی، شرایط کالاهای خریداری شده، وضعیت کانتینر حامل کالاها، درست انجام شدن روند بارگیری به درون کانتینر و … اشاره کرد.

خدمات بازرسی کالا در چین شامل بازرسی کیفیت کالا، بازرسی کمیت کالا، بازرسی بسته‌بندی، تأیید مطابقت با استانداردها و مقررات صادراتی و وارداتی، ارزیابی سیستم‌های مدیریت کیفیت تولیدکننده، و بازرسی قبل از حمل و نقل می‌شود. این خدمات کمک می‌کنند تا مشتریان اطمینان حاصل کنند که کالاهایی که از چین وارد می‌کنند می‌کنند، دارای کیفیت و استانداردهای مورد نیاز هستند.

گروه تجاری ققنوس برای اطمینان از کیفیت خدمات بازرسی کالایی که ارائه می‌دهد، از چندین روش استفاده می‌کند. این روش‌ها شامل استخدام کارشناسان متخصص و مجرب در زمینه بازرسی کالا، همکاری با شرکت‌های بازرسی معتبر بین‌المللی، استفاده از تکنولوژی‌های نوین و به‌روز برای بازرسی، و اجرای سیستم‌های کنترل کیفیت داخلی می‌باشد. به این ترتیب، گروه تجاری ققنوس می‌تواند خدمات بازرسی کالایی که ارائه می‌دهد را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و اعتماد مشتریان را جلب کند.

گروه تجاری ققنوس، به عنوان یک شرکت بازرگانی و خدماتی، خدمات متنوعی در زمینه بازرسی کالا در چین ارائه می‌دهد. این خدمات ممکن است شامل بازرسی کیفیت و کمیت کالا، بازرسی بسته‌بندی، تأیید مطابقت با استانداردها و مقررات صادراتی و وارداتی، و بازرسی قبل از حمل و نقل باشد. همچنین، گروه تجاری ققنوس ممکن است با سازمان‌ها و شرکت‌های بازرسی معتبر همکاری کند تا خدمات بازرسی کالا را به بهترین شکل ممکن ارائه دهد.

جمع بندی

چرا قبل از حمل کالا از چین به ایران نیاز به بازرسی کالا دارید؟ چرا بازرسی کالا در چین حائز اهمیت است؟ گواهی بازرسی چیست و چند نوع دارد؟ و.. بخشی از مهمترین سوالاتی هستند که هنگام واردات کالا به ویژه واردات از چین با انها مواجه میشوید. اگر در زمینه فعالیت های تجاری برون مرزی تازه کار هستید، باید بدانید که همیشه کالاهای خریداری شده مطابق انتظارات شما نیستند. اگر در زمینه واردات کالا باسابقه هستید هم قطعا میدانید که کیفیت و کمیت محصولات وارداتی مهمترین فاکتورهایی هستند که باید مورد بررسی قرار بگیرند. برای این که از وجود تمام فاکتورهای مورد نیاز خود در کالا و حین فرایند تولید آن مطمئن باشید، خدمات بازرسی کالا در چین توسط نمایندگان گروه تجاری ققنوس پیشنهاد میشود.

احتمال سودجویی بیشتر برخی افراد در فرایند واردات از چین بسیار بالاست؛ اما اگر فعالیت هایی مانند منبع یابی و سورسینگ کالا، اعتبارسنجی تامین کنندگان و کارخانجات، بازرسی کالا و خرید از سایت های معتبر را به تیم متخصص ما در گروه تجاری ققنوس بسپارید، بدون نگرانی از مشکلات احتمالی کالاهای مورد نظر خود را حمل و به کشور وارد خواهید کرد. علاوه بر این، گروه تجاری ققنوس با ارائه خدمات متنوع جهت حمل بار از چین به ایران و دبی، آماده انجام کلیه امور حمل و انتقال محموله های شما با بالاترین کیفیت میباشد.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *