ترخیص کالا از گمرک شهریار

ترخیص کالا از گمرک شهریار به عنوان یکی از مهمترین گمرکات استان تهران نقش کلیدی در تسهیل امور واردات کالای تجار و بازرگانان ایرانی دارد، گروه تجاری ققنوس یکی از قدیمی ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات ترخیص کالا در ایران آماده ارائه خدمات ترخیص از گمرک شهریار با بهترین شرایط ممکن میباشد، در ادامه میتوانید شرایط، هزینه ها، روال های کاری این گمرک را مشاهده و مطالعه نمایید

جداکننده

آشنایی با گمرک شهریار

گمرک شهریار یک گمرک مخصوص بارهای زمینی میباشد، مهم نیست که بار از کدام کشور اروپایی و یا ترکیه به ایران حمل شده باشد اگر میخواهید کالای خود در تهران ترخیص کنید گمرک شهریار بهترین گزینه برای شما میباشد، پس بهتر است در زمانی که میخواهید کالای خود را به ایران حمل کنید گمرک مقصد را گمرک شهریار انتخاب کنید، گمرک شهریار یکی از قدیمی ترین گمرکات تهران میباشد و همه ساله حجم بسیاری از کالاهای وارداتی در این گمرک ترخیص میشود به صورتی که تقریبا میتوان گفت در هر سال میانگین حدود ۵۵۰ تای ۶۵۰ هزار تن کالا از این گمرک ترخیص میشود پس میتوانید به سادگی به اهمیت گمرک شهریار پی ببرید.

از این رو ما در گروه تجاری ققنوس مفتخر هستیم که خدمات ترخیص از گمرک شهریار برای کلیه بارهای زمینی را با بهترین شرایط و هزینه به واردکنندگان و تجار ایرانی ارائه نماییم، مهم نیست که بار شما از آلمان حمل یا ترکیه، یا فرانسه یا بلژیک به گمرک شهریار حمل شده باشد ، شما میتوانید از اولین مرحله یعنی ثبت سفارش تا درب خروج و نهایتا تحویل بار به انبار شما را به گروه تجاری ققنوس واگذار کنید.

البته لازم به ذکر واردکنندگان و تاجرانی که تمایل به واردات کالا به ایران دارند و این عزیزان گمرک شهریار را به عنوان گمرک نهایی خود انتخاب میکنند یک سری سوال و مشکلاتی را به دلیل عدم آشنایی با گمرک شهریار و فرایندهای ترخیص کالا ازاین گمرک خواهند داشت، از این رو توصیه اکید میکنیم با مطالعه مطالب مندرج در این صفحه که به صورت تخصصی برای خدمات ترخیص کالا از گمرک شهریار تولید شده است تا حدودی پاسخ سوالات خود را کسب نمایید.

جداکننده

آنچه در این سرویس میخوانید!

آدرس و تلفن تماس گمرک شهریار

اطلاعات تماس و آدرس گمرک شهریار
اطلاعات تماس و آدرس گمرک شهریار

آیا میدانستید یکی از دلایلی که واردکنندگان گمرک شهریار را برای ترخیص کالای خود انتخاب میکنند موقعیت مکانی ویژه این گمرک میباشد، چون این گمرک در قلب تهران و در منطقه خلیج فارس شماالی، بهشتی  واقع شده است که فاصله بسیار نزدیکی با  بزرگراه آزادگان، بزرگراه متولسیان و آزادراه تهران ساوه داره پس شما اگه این گمرک رو برای ترخیص کالای خودتون انتخاب کرده باشید خیلی راحت میتوانید با مراجعه به این گمرک تشریفات ترخیص کالای خودتان را انجام دهید.

در ضمن نزدیکی گمرک شهریار با فرودگاه امام خمینی و مهرآباد یکی دیگه از ویژگی های این گمرک میباشد، چون میتوانید در صورت نیاز پس از ترخیص بار خودتان را به صورت هوایی به هر استانی در کشور ارسال کنید و کالای خودتان را دریافت کنید

در نهایت برای اینکه اطلاعات دقیقی اعم از آدرس دقیق و تلفن های تماس گمرک شهریار را داشته باشید ما این موارد را در جدول زیر برای شما ذکر میکنیم :

گمرک شهریار تهران

  • آدرس دقیق : تهران،خلیج فارس شمالی،بلوار خلیج فارس،خ. رهنما
  • روزهای کاری  : شنبه الی چهار شنبه ۸ صبح الی ۲ عصر
  • روزهای تعطیل  : پنج شنبه ، جمعه و تعطیلات رسمی کشور
  • تلفن تماس : ۰۲۱-۶۶۲۵۰۶۳۶-۷ و ۰۲۱-۶۶۲۵۰۶۳۷

لازم به ذکر است فقط ترخیصکاران گرامی و صاحبین بار امکان ورود به گمرک شهریار را دارند و امکان ورود جز این دو گروه ذکر شده به داخل محوطه گمرک نمیباشد

برای ترخیص از گمرک شهریار از ترخیص کار استفاده کنید یا خیر؟

آیا به ترخیص کار نیاز دارید برای ترخیص از گمرک شهریار؟
آیا به ترخیص کار نیاز دارید برای ترخیص از گمرک شهریار؟

۱۰۰ درصد توصیه میکنیم برای ترخیص از گمرک شهریار از ترخیص کار با تجربه و دارای اعتبار استفاده کنید، البته ترخیص کاری که دارای کارت حق العملکاری گمرک باشد و قانونا اسم ترخیص کار را یدک بکشد 😊

چون با یک سرچ ساده میتوانید لیستی از صدها شرکت ، وبسایت را پیدا کنید ادعا میکنند بهترین، قدیمی ترین، ارزانترین و خفن ترین ترخیص کارهای گمرک هستند! که با جرات میتوانیم بگوییم فقط و فقط ۵% از این افراد ترخیص کار رسمی گمرک یا همان حق العملکار رسمی گمرک هستند که گمرک این اجازه را به این افراد میدهند به نمایندگی از صاحبین کالا کلیه تشریفات گمرکی اعم از واردات کالا از گمرکاتی نظیر شهریار را برای صاحبین کالا انجام دهند.

حال در پاسخ به اینکه بهتر است از ترخیص کار برای ترخیص کالا از گمرک شهریار استفاده کنید باید بگوییم بله! و یک دلیل هم ذکر میکنیم برای این موضوع و این آن است که ترخیصکار رسمی گمرک و یا همان حق العملکار گمرک دارای ارتباطات قوی در گمرکهای نظیر شهریار میباشد که میتواند برای شما مفید باشد و این افراد دارای دانش و تخصصی کافی برای کاهش هزینه های ترخیص کالای شما دارند.

طبیعتا برای استفاده از یک حق العملکار گمرک و یا ترخیص کار باید دستمزد ترخیص پرداخت کنید و مطمئن باشید هزینه هایی که این افراد میتوانند برای شما در طی فرایند ترخیص کاهش دهند و تسهیل نمایند چندین برابر مبلغی میباشد که شما به عنوان دستمزد ترخیص کالا پرداخت میکنید.

در ضمن این را هم بگوییم که گروه تجاری ققنوس بیش از یک دهه است که با تیم ترخیص خود که کلیه اعضای این تیم دارای کارت حق العملکاری گمرک میباشند در حال ارائه خدمات به واردکنندگان گرامی برای ترخیص کالا از گمرک شهریار میباشد.

مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار

یکی از چالش های افرادی که میخواهند کالای خود را از گمرک شهریار ترخیص کنند این است که با مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار آشنایی ندارند، و این عدم دانش و اطلاع از مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار میتواند منجر به افزایش برخی از هزینه های ناخواسته شود که میشود تنها اسمش را تجربه گزاشت! البته برای واردکننده و مشتریان گرامی، ولی این موضوع را باید توجه کنید که بهتر است با استفاده از خدمات یک شرکت که دارای مجوز حق العملکاری میباشد نظیر گروه تجاری ققننوس هزینه های ناخواسته خود را کاهش دهید.

از آنجایی که ما سعی میکنیم همیشه بیشترین اطلاعات و دانش را قبل از شروع و استفاده مشتریان از خدماتمان ارائه کنیم ما مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار را به صورت ساده و در جدول زیر تهییه کرده ایم ، امیدواریم برای شما مفید باشد

نام مرحلهتوضیحات مرحله
آماده سازی مدارک
تهیه مدارک شامل پروفورما، بارنامه، گواهی مبدأ، بیمه‌نامه، و سایر اسناد مرتبط با کالا. این مدارک باید به‌طور کامل و دقیق تکمیل شوند تا فرآیند ترخیص کالا از گمرک به‌سرعت و بدون مشکل انجام شود.
ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت
ثبت سفارش کالا در سامانه جامع تجارت و دریافت تأییدیه‌های لازم. این مرحله شامل ارائه جزئیات کامل محموله و رعایت تمامی مقررات و استانداردهای مورد نیاز است. نداشتن ثبت سفارش و ورود کالا هزینه های سنگینی به شما متحمل خواهد کرد
تخصیص ارز از بانک مرکزی
دریافت ارز تخصیص‌یافته از بانک مرکزی برای پرداخت هزینه‌های واردات. این مرحله نیازمند ارائه مدارک و مستندات کامل به بانک مرکزی و بانک عامل و طی مراحل اداری مربوطه است.
ورود کالا به گمرک شهریار
کالای شما میبایست توسط شرکت حمل و نقل به گمرک شهریار وارد شود و تحویل انبارهای این گمرک شود.
ثبت اظهار کالا
ثبت اطلاعات کالا در سامانه EPL و تهیه اظهارنامه گمرکی. این مرحله شامل ورود اطلاعات دقیق مربوط به کالا و محموله در سیستم گمرکی و ارائه مدارک مربوطه است، لازم به ذکر است اظهار اشتباه و ناقص منجر به طولانی شدن و پر هزینه شدن فرایند ترخیص کالا میشود.
اخذ کوتاژ گمرکی
دریافت شماره کوتاژ گمرکی که به عنوان شناسنامه کالا در گمرک عمل می‌کند که این شماره برای پیگیری تمامی مراحل بعدی ترخیص مورد استفاده قرار می‌گیرد.
ارزیابی کالا
انجام بازرسی فیزیکی و ارزیابی کالا توسط کارشناسان گمرک، در این مرحله، مطابقت کالای وارداتی با اطلاعات اظهارشده بررسی می‌شود مثلا بررسی میشود که شما کالاهای که وارد کردید مطابقت با تعداد، مدل و وزن مدارک شما باشد
دریافت مجوزهای ضروری
اخذ مجوزهای لازم از سازمان‌های مربوطه مانند استاندارد، بهداشت، و سایر نهادهای مرتبط با نوع کالا، که گاها میتواند بسیار طولانی و دشوار باشد!
بررسی اظهار و کارشناسی کالا
بررسی نهایی اظهارنامه و کارشناسی کالا توسط کارشناسان گمرک برای اطمینان از صحت اطلاعات و مدارک ارائه شده و محاسبه هزینه های حقوق ورودی و ...
پرداخت های گمرکی کارهای نهایی
پرداخت هزینه‌های گمرکی، مالیات و سایر عوارض مربوط به کالا. این مرحله شامل تسویه مالی تمامی هزینه‌های مرتبط با ترخیص است که باید به صورت کامل پرداخت شود.
تسویه هزینه های انبارداری و اجازه بارگیری
تسویه هزینه‌های انبارداری و دریافت مجوز بارگیری کالا از انبار گمرک برای حمل به مقصد نهایی و رفتن به سمت درب خروج گمرک شهریار
درب خروج
کلیه مراحل فوق یک بار دیگر در درب خروج گمرک شهریار بررسی میشود و صورت عدم بروز مشکل کالا از گمرک خارج میشود

همانطور که میبینید و در اول این متن هم گفتیم ترخیص کالا یک فرایند تخصصی میباشد و بهتر است اگر آشنایی با این موضوع ندارید و تجربه کافی ندارید و تمایلی هم ندارید برای خودتان هزینه و مشکلات بیشتری درست کنید حتما ترخیص کالا از گمرک شهریار را به تیم گروه تجاری ققنوس واگذار کنید.

مدارک ضروری برای ترخیص کالا از گمرک شهریار

مدارک مورد نیاز برای ترخیص از گمرک شهریار
مدارک مورد نیاز برای ترخیص از گمرک شهریار

یکی از مهمترین و حساس ترین بخش های ترخیص کالا از گمرک شهریار یا هر گمرک دیگری در ایران آماده کرده مدارک ضروری برای ترخیص کالا میباشد، متاسفانه بسیاری از مشتریان اماده سازی مدارک ضروری و حساسیت اطلاعات مندرج در اسناد اولیه که برای اظهار نیاز است مانند پکینگ لیست و یا پروفورما اینویس را جدی نمیگیرند و گاها در مواردی مشتریان به علت عدم ارائه مدارک ضروری با اطلاعات دقیق و واقعی دچار خسارت های میلیونی شده اند که هم برای خودشان هزینه بر شده بود فرایند ترخیص کالا و هم کار را برای تیم ترخیص گروه تجاری ققنوس دشوار کرده اند.

از این رو ما لیستی از مدارک ضروری که شما برای فرایند ترخیص کالای خود از گمرک شهریار باید آماده کنید را تهییه  کرده ایم و به جز این در این جدول ستونی را مشخص کرده ایم که مرجع دریافت و یا صدور آن مدرک را هم میتوانید مشاهده کنید و امیدواریم برای شما مفید باشد

نام مدرکاز کجا باید دریاف کنید؟
پروفرما اینویس
فروشنده
پکینگ لیست
فروشنده
بارنامه
شرکت حمل و نقل
گواهی مبدأ
فروشنده
مجوز ثبت سفارش
ترخیص کار
اظهارنامه گمرکی
ترخیص کار
برگه ترخیصیه
گمرک
گواهی بازرسی
شرکت بازرسی
گواهی تخصیص ارز
بانک مرکزی

توصیه اکید میکنیم ابتدا و قبل از شروع فرایند ترخیص کالای خود از گمرک شهریار این مدارک، اسناد و اطلاعات را اماده کنید و در اختیار گروه تجاری ققنوس به عنوان ترخیص کار خود قرار دهید تا به صورت دقیق بررسی گردد و سپس اقدام به حمل کالای خود و ورود کالا به گمرک نمایید

هزینه های ترخیص کالا از گمرک شهریار

میرسیم به یکی از مهمترین بخش های فرایند ترخیص کالا از گمرک شهریار و آن هم هزینه ترخیص کالا از گمرک شهریار میباشد، برخی از مشتریان زمانی که با کارشناسان گروه تجاری ققنوس تماس میگیرند با اصرار زیاد میگویند که میخواهند مثلا ۱۰۰ کیلو مواد اولیه برای یک کارگاه تولیدی وارد کنند و از کارشناسان ما درخواست هزینه حدودی ترخیص دارند!

متاسفانه هزنیه های ترخیص اصلا امکان محاسبه حدودی ندارد و باید طبق مستنداک و مدارکی که در بالا ذکر کردیم به صورت دقیق توسط کارشناسان گروه تجاری ققنوس محاسبه گردد.

برای درک بهتر این موضوع که هزینه ترخیص کالا از گمرک شهریار برای بار وارداتی شامل چه هزینه هایی میباشد لیست زیر را برای شما آماده کرده ایم، امیدواریم این لیست از هزینه ها درک بهتری به شما بابت هزینه های ترخیص کالا از گمرک شهریار به شما بدهد.

نام فارسی هزینهمعادل انگلیسی هزینه
هزینه‌های گمرکی نظیر حقوق ورودی و گمرکی
Customs Duties
مالیات بر ارزش افزوده
VAT (Value Added Tax)
هزینه انبارداری
Storage Fees
هزینه تخلیه و بارگیری
Loading and Unloading Fees
هزینه بیمه
Insurance Fees
هزینه بازرسی
Inspection fee
هزینه صدور مجوزها
Permit Issuance Fees
دستمزد ترخیص کار
Customs Broker Fees

همانطور که میبنید هزینه های ترخیص کالا شامل موارد زیادی است پس بهتر است برای اینکه دچار خسارات مالی نشوید از هیچ تیم ترخیص شرکتی درخواست قیمت حدودی نکنید چون ممکن است نهایتا یک سری هزینه ها محاسبه نشود.

مدت زمان فرایند ترخیص کالا از گمرک شهریار

فرایند ترخیص کالا از گمرک شهریار با توجه به شرایط فعلی و درگیر بودن بسیاری از سازمان ها در فرایند ترخیص کالا از گمرک متاسفانه فرایندی زمان بر میباشد، البته گاها با ادعاهای عجیب و غریبی از برخی از افراد که خدمات ترخیص کالا ارائه میدهند را میشنویم  😊 ولی بهتر است هم صاحبین کالا هم ترخیص کاران و هم کلیه افراد واردکننده این موضوع را درک کنند که شرایط هیچوقت در سیستم های دولتی به راحتی پیش نخواهد رفت و مشکلاتی نظیر قطعی سیستم های بانک مرکزی، سیستم گمرک، سیستم درب خروج؛ epl  و… تقریبا هر هفته اتفاق میفتد و باید با این مشکلات فقط سپری کرد و این مشکلات اغلب فرایند ترخیص کالا از گمرک شهریار یا هر گمرک دیگری را طولانی میکند

ولی به هر حال برای اطلاع مشتریان گرامی مدت زمان تقریبی مراحل ترخیص کالا از گمرک شهریار را به صورت زیر بیان میکنیم:

نام مرحلهمدت زمان تقریبی
آماده‌سازی مدارک
۲ الی ۳ روز کاری
ثبت سفارش در سامانه جامع تجارت
۲ الی ۴ روز کاری
تخصیص ارز از بانک مرکزی
۷ الی ۱۵ روز کاری
ورود کالا به گمرک شهریار
۱ روز کاری
ثبت اظهار کالا
۱ الی ۳ روز کاری
اخذ کوتاژ گمرکی
۱ روز کاری
ارزیابی کالا
۳ الی ۵ روز کاری
دریافت مجوزهای ضروری
۵ الی ۱۰ روز کاری
بررسی اظهار و کارشناسی کالا
۲ الی ۳ روز کاری
پرداخت‌های گمرکی و کارهای نهایی
۱ الی ۲ روز کاری
تسویه هزینه‌های انبارداری و اجازه بارگیری
۱ الی ۲ روز کاری
درب خروج
۱ روز کاری

توجه کنید زمان مندرج در این جدول تقریبی میباشد و با توجه به نوع کالا و تعداد مجوزهای مورد نیاز برای هر کالا میتواند متغیر باشد.

چه زمانی برای واردات و ترخیص کالا از گمرک شهریار استفاده کنید؟

همانطور که در ابتدای این سرویس گفتیم گمرک شهریار یکی از بزرگترین و مهمترین گمرکات استان تهران میباشد که حجم بسیار بالایی از طریق این گمرک به کشور وارد میگردد، اما اگر هنوز هم شک دارید که چرا برای واردات و ترخیص کالا باید گمرک شهریار را انتخاب کنید بهتر است این موارد را مد نظر داشته باشید:

موقعیت جغرافیایی و زیرساخت‌های حمل و نقل: نزدیکی به شبکه‌های حمل و نقل جاده‌ای، ریلی و فرودگاه‌های بین‌المللی امام خمینی و مهرآباد، کاهش هزینه‌های لجستیکی و تسریع در حمل و نقل داخلی و بین‌المللی.

تجهیزات پیشرفته بازرسی و انبارداری: استفاده از سیستم‌های اسکنر پیشرفته X-ray و تجهیزات مکانیزه انبارداری برای افزایش دقت و سرعت در ارزیابی و ذخیره‌سازی کالاها.

سیستم‌های مدیریت یکپارچه و الکترونیکی: بهره‌گیری از سامانه EPL برای ثبت و پیگیری اظهارنامه‌ها و کاهش نیاز به مراجعه حضوری، افزایش شفافیت و کاهش زمان فرآیند ترخیص.

تخصصی بودن در کالاهای خاص و حساس: تجربه و تخصص در ترخیص کالاهای دارویی، تجهیزات پزشکی، قطعات الکترونیکی و فناوری اطلاعات با رعایت استانداردهای بین‌المللی و مقررات ملی.

چه کالاهایی از طریق گمرک شهریار ترخیص میشود؟

به عت اهمیت گمرک شهریار تقریبا کلیه کالاهای مصرفی، صنعتی و تخصصی مانند پزشکی از این گمرک ترخیص میشود، اگر بخواهیم برخی گروه کالایی را ذکر کنیم میتوان به مواردی نظیر قطعات و تجهیزات الکترونیکی مانند قطعات کامپیوتر و موبایل، مواد شیمیایی و دارویی از جمله داروها و تجهیزات پزشکی، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، مواد غذایی و محصولات کشاورزی و همچنین کالاهای مصرفی و لوازم خانگی اشاره کرد که همه روزه از این گمرک ترخیص میشود.

از این رو اگر شما هم از این گروه کالاها تمایل به وارداتشان را دارید میتوانید فرایند ترخیص انها را از گمرک شهریار به گروه تجاری ققنوس واگذار کنید

جداکننده

خدمات گروه تجاری ققنوس برای ترخیص کالا از گمرک شهریار

ترخیص بارهای زمینی واردکنندگان از گمرک شهریار یکی از تخصصی ترین خدماتی است که در بیش از یک دهه از فعالیت گروه تجاری ققنوس به این عزیزان همچنان ارائه میگردد، این موضوع را باید مد نظر داشته باشید که انتخاب یک تیم معتمد در فرایند ترخیص کالا میتواند یکی از مهمترین مراحل فرایند واردات کالا باشد، چون معمولا هر واردکننده سرمایه زیادی برای واردات کالا هزینه کرده است و باید در انتخاب یک تیم معتمد وسواس زیادی به خرج بدهد در غیر این صورت میتواند خسارت های زیادی برای صاحبین کالا به بار بی اورد.

ما در گروه تجاری ققنوس سعی میکنیم در کنار قیمت مناسب فرایند ترخیص کالا از گمرک شهریار را برای شما تسهیل کنیم و تا جایی که امکان دارد مشتریان را درگیر فرایندهای دشوار ترخیص کالا از گمرک نکنیم، از این رو شما میتوانید سرمایه خود را با خیال راحت به گروه تجاری ققنوس سپرده و فقط به روی فروش کالای وارداتی خود تمرکز کنید

از حمل گرفته تا ترخیص را در کنار شما خواهیم بود 😊

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای