پست اکسپرس بین المللی

حمل سریع بار شما از سرتاسر دنیا به ایران با سرویس های پست اکسپرس بین المللی . پست اکسپرس یکی از روش‌های جابجایی کالا به سراسر جهان است که با ارائه امکانات بیشتر و ویژه‌ای نسبت به حمل دریایی، زمینی و ریلی توانسته بسیاری از نیازهای پستی را به امن‌ترین شکل ممکن رفع کند

خانه » پست اکسپرس
نمایش ویدیو درباره پست-اکسپرس-بین-المللی
فهرست مطالب این سرویس

دریافت اقامت در ۱۵ روز

اگر به دنبال رشد کسب و کار خود هستید و میخواهید یک زندگی سطح بالا در یک کشور با امکانات بینظیر داشته باشید گروه تجاری ققنوس به شما در دریافت اقامت و ثبت شرکت در کشور امارات متحده عربی فقط در طی کمتر از ۱۵ روز کاری کمک خواهد کرد.

world

اقامت برای  فرزند و همسر

اگر به دنبال ایجاد زندگی بهتر و با کیفیت تری برای فرزندان و همسر خود هستید و همیشه به دنبال ساخت آینده بهتری برای خوانواده خود هستید دریافت اقامت کشور امارات متحده عربی اولین و مهمترین قدم برای شما میباشد ما در کل فرایند دریافت اقامت برای خوانواده شما در کنار شما هستیم.

air-cost

افتتاح حساب بانکی

افتتاح حساب در کشور امارات متحده عربی برای ایرانیان یکی از چالش های مهمی میباشد که ایرانیان با ان روبه روز هستند، پس از دریافت اقامت و ثبت شرکت ما برای شما در بانک های مطرح امارات نظیر NBD و… حساب بانکی معتبر افتتاح خواهیم کرد.

support

اجاره دفتر در دبی

نگران اجاره برای محل کسب و کار خود در شهر دبی نباشید،ما در کلیه فرایندهای اجاره دفتر و تجهیز آن در کنار شما هستیم، شما میتوانید با توجه به بودجه خود دفاتر مورد نظر خود را اجاره نمایید و کسب و کار خود را در کمترین زمان ممکن در کشور امارات متحده عربی راه اندازی نمایید.

مقدمه

هر تاجری که قصد فعالیت در زمینه تجارت بین المللی را دارد، باید با انواع شیوه‌های حمل و نقل کالا به ویژه پست اکسپرس داخلی و بین المللی آشنا باشد. پست اکسپرس یکی از روش‌های جابجایی کالا به سراسر جهان است که با ارائه امکانات بیشتر و ویژه‌ای نسبت به حمل دریایی، زمینی و ریلی توانسته بسیاری از نیازهای پستی را به امن‌ترین شکل ممکن رفع کند. از آنجا که نیاز به پست داخلی و خارجی از گذشته تاکنون رواج داشته و بسیاری از افراد نیاز به ارسال بسته برای دوستان و آشنایان خود دارند یا اینکه بسیاری از تجار ترجیح می‌دهند نموه محصول را به این شیوه ارسال کنند، در ادامه با گروه تجاری  ققنوس همراه باشید تا نحوه کار، مقررات پست اکسپرس و پست بین المللی را به طور کامل معرفی کنیم. سرویس پست اکسپرس ققنوس، سرویسی فوق العاده جهت نقل و انتقال محمولات کم حجم و با ارزش بالا از چین به ایران می‌باشد که امکان دریافت محموله را با کمترین هزینه و به سرعت فراهم می‌کند.

تاریخچه پست در ایران

بهتر است قبل از توضیح درباره پست اکسپرس بین المللی و انواع روش‌های مربوطه، با تاریخچه پست و ارسال بسته های پستی اشاره کنیم. خوب است بدانید در ارتباط با تاریخچه شروع و اختراع سیستم پست، روایات متفاوتی وجود دارند؛ اما چیزی که میان برخی شواهد و اسناد موجود است، حاکی از وجود نشانه‌های سیستم پستی بین بابلی‌ها و آشوری‌ها در دوره هامورابی می‌باشد. البته گسترش و توسعه سیستم پستی به صورت کامل‌تر و منظم‌تر به دوره ایران باستان و سلسله هخامنشیان برمی‌گردد که با استفاده از پیک‌های دولتی یا چاپار، پیغام یا خبر را منتقل می‌کردند.

با گذشت زمان و پیشرفت امکانات بشر، سیستم‌های پستی پیشرفته‌تری شروع به کار کردند و در نهایت در سال ۱۳۶۷، شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران با اهدافی در حوزه ارائه خدمات پستی مختلف فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. شرکت پست جمهوری اسلامی ایران بیشتر از ۱۶ هزار نیروی انسانی دارد و روزانه حدود ۳ میلیون مرسوله را جابجا می‌کند. نام این شرکت از سال ۱۳۹۴ به شرکت ملی پست تغییر کرد و پس از آن خدمات متنوع و پیشرفته‌تری از پست به متقاضیان ارائه شد.

مزایای استفاده از پست اکسپرس

یکی از سریع‌ترین، امن‌ترین، بهترین و ارزان‌ترین روش‌های ارسال کالا به داخل یا خارج از کشور، پست اکسپرس می‌باشد. افرادی که قصد ارسال محموله پستی دارند می‌توانند درخواست انتقال کالای خود را در شرکت پست ثبت و پس از ثبت و پرداخت هزینه‌ها، منتظر انجام فرایند باشند. چنین روشی مزایای بسیاری را با خود به همراه دارد که توانسته در چند سال اخیر به یکی از محبوبترین روش‌های حمل و نقل کالا به ویژه از کشور چین به ایران تبدیل شود.

سریع، جدید و به روز جهت ارسال انواع محصول و مدارک به داخل یا خارج از کشور، سرعت بالا و قیمت مقرون به صرفه، امکان پیگیری تمام مراحل ارسال کالا و رهگیری وضعیت آن، امکان بیمه کالای با ارزش با هزینه جداگانه و بسته بندی مناسب از جمله مهمترین مزایایی هستند که پست اکسپرس برای تجار یا افراد معمولی با خود به همراه دارد و به راحتی می‌توانید پس از ثبت سفارش و با کمک شرکت‌های پست سریع بین المللی، فعالیت نقل و انتقال بسته مورد نظر را به پایان برسانید.

منظور از پست اکسپرس بین المللی چیست ؟

پست اکسپرس بین المللی سرویسی است که جهت ارسال بسته‌ها ازکشوری به کشور دیگر در سطح بین المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش حمل کالا توسط شرکت‌های پستی دولتی، خصوصی یا شرکت‌های حمل و نقل بین المللی صورت می‌گیرد و برای جابجایی کالاهای با ارزش در کوتاه‌ترین زمان می‌تواند بسیار مفید باشد. پست اکسپرس بین المللی خدمات به روز و نوینی را جهت ارسال سریع کالا یا مرسوله‌ها ارائه می‌دهد و با خصوصیات ویژه‌ای که دارد، توانسته انتخاب اول بسیاری از تجار و شرکت‌های تجاری برای انتقال کلا باشد.

همانطور که از نام این سرویس مشخص است، پست اکسپرس بین المللی نسبت به پست پیشتاز داخلی تفاوت‌هایی دارد. معمولا زمان تحویل کالا در پست داخلی مشخص است و زمان کمتری هم صرف ارسال کالا می‌شود؛ اما با وجود سرعت بالای پست بین المللی، زمان مشخصی را نمی‌توان برای تحویل مرسوله تعیین کرد و این مدت زمان به طور تقریبی محاسبه می‌شود. البته توجه داشته باشید پست اکسپرس بین المللی همانند پست داخلی، مزایایی همچون سرعت بالا، استفاده از روش‌ها وسایل مدرن و پیشرفته، بسته بندی دقیق و مناسب، برخورداری از استانداردهای بین المللی جهت حمل کالا و امکان بیمه و پیگیری وضعیت کالا را با خود به همراه دارد.

در چه شرایطی می‌توانیم از شیوه پست سریع بین المللی استفاده کنیم ؟

پست اکسپرس بر اساس وزن و نوع کالای شما خدمات مختلفی را ارائه می‌دهد که می‌توانید با در نظر گرفتن این خدمات و با توجه به شرایط خود از این سرویس حمل و ارسال سریع کالا با امنیت بالا بهره مند شوید. ارسال نامه‌ها و انواع پاکت‌های بزرگ و کوچک (اسناد و مدارک معتبر)، بارهای تجاری و بسته‌های سنگین صنعتی و تجاری از جمله مواردی هستند که می‌توانند با استفاده از پست بین الملل ارسال شوند. علاوه بر این برای واردات کالاهای کمتر از ۱۰ کیلوگرم و ارزش واقعی ۱۵۰ دلار می‌توانید از سرویس پست اکسپرس بین المللی ققنوس جهت حمل کالا از چین به ایران استفاده کنید و بدون نگرانی از پیچیدگی‌های ترخیص کالا از گمرک فرودگاه امام، محموله خود را دریافت کنید.

مقایسه مزایا و معایب پست اکسپرس نسبت به حمل دریایی

ارسال پستی کالا به شیوه پست اکسپرس با سرعت بالا، هزینه مقرون به صرفه و بسته بندی مناسب صورت می‌گیرد؛ اما محدودیت‌هایی همچون عدم امکان ارسال تمام کالاها به همه کشورها و مشخص نبودن زمان دقیق تحویل مرسوله نیز وجود دارد. پست بین الملل نسبت به حمل و نقل دریایی نیز برتری‌ها و محدودیت‌هایی دارد که بهتر است مورد توجه قرار بگیرند و با مقایسه این دو روش، بهترین و مناسبترین انتخاب را داشته باشید.

مزایای حمل و نقل دریایی

 • امکان جابجایی کالاهای حجیم و سنگین
 • ارزان‌تر بودن نسبت به سایر روش های حمل و نقل
 • ثبات نرخ کرایه

معایب حمل بار دریایی

 • طولانی‌تر بودن زمان انتقال کالا نسبت به پست اکسپرس
 • عدم امکان استفاده از سرویس door to door
 • وابستگی به شرایط آب و هوایی

آشنایی با فرایند ترخیص کالا روی ریل در گمرک

برای ترخیص کالاها و محصولاتی که امکان حمل و جابجایی آنها از طریق ریل قطار فراهم است، می‌توانید از ترخیص کالا روی ریل یا ترخیص ریلی در گمرک استفاده کنید. ترخیص ریلی یکی از بهترین روش‌های نقل و انتقال کالا از طریق ریل قطار به شمار می‌رود و با افزیش ترانزیت خارجی و مرزهای ریلی، نیاز به واردات و ترخیص کالا روی ریل در گمرک نیز بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. حمل کالاهای سنگین توسط قطار به جای چندین خودرو یا کامیون، امنیت بالا، صرفه جویی در مصرف سوخت، سازگاری با محیط زیست و مناسب بودن برای مسافت های طولانی از جمله مزایای این شیوه حمل و نقل هستند.

از آنجا که ترخیص ریلی نیاز به انجام سلسله مراتب مختلف ترخیص کالا از گمرک دارد و لازم است با دانش و تسلط کافی نسبت به انجام تشریفات گمرکی اقدام شود، پیشنهاد می‌کنیم از متخصصان این حوزه جهت جمع آوری درست اسناد و مدارک لازم مانند پرفورما و پکینگ لیست، اخذ مجوزهای ضروری و محاسبه هزینه‌های گمرکی کمک بگیرید. هر مرحله از فرایند ترخیص کالا روی ریل نیازمند دقت و حساسیت بالایی است و بی‌دقتی می‌تواند منجر به بروز مشکلات و خسارت‌های بسیاری شود.

بار قبض شده در گمرک چیست ؟

بار قبض شده در گمرک اصطلاحی است که در صورت عدم توجه به قوانین و مقررات گمرکی با آن مواجه خواهید شد. در صورتی که بار مورد نظر شما توسط شرکت حمل کننده حمل شود اما امکان انجام فرایند ترخیص کالا برای آن وجود نداشته باشد، از  اصطلاح بار قبض شده در گمرک استفاده می‌شود. حجم و وزن بالا و ارزش بیشتر از ۱۰۰ دلار از جمله دلایلی هستند که منجر به تشخیص کالای شما به عنوان کالای تجاری می‌شوند؛ بنابراین در این شرایط امکان ترخیص یک الی دو روزه برای کالای شما وجود نخواهد داشت و لازم است تمام تشریفات گمرکی از جمله ثبت سفارش بازرگانی و تنظیم اظهارنامه گمرکی را انجام دهید تا بتوانید کالا را از گمرک کشور خارج کنید.

در چنین شرایطی برای انجام تشریفات گمرکی نیاز به کارت بازرگانی و آشنایی کامل با تمام مجوزها و هزینه‌های ترخیص کالا دارید؛ به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم فرایند ترخیص کالای تجاری خود را به کارگزاران مجرب گروه تجاری ققنوس بسپارید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجناس وارداتی را تحویل بگیرید.

چه کالاهایی از طریق پست اکسپرس بین المللی حمل میشود ؟

امکان ارسال پستی تمام کالاها از طریق پست اکسپرس بین المللی به دلیل برخی محدودیت‌های جهانی یا قوانین و مقررات خاص کشورها وجود ندارد. انتقال چنین کالاهایی از طریق پست، مورد پیگیرد قانونی قرار خواهد گرفت؛ بنابراین لازم است پیش از اقدام به استفاده از پست سریع بین المللی، نسبت به کالاهای ممنوعه و محدودیت‌های کشور مقصد به خوبی اطلاعات کسب کنید. مواد منفجره و تجهیزات نظامی، انواع مواد مخدر، انواع داروهای کمیاب، روزنامه و مجله‌های غیراخلاقی، آهن ربا و مواد قابل اشتعال از جمله مواردی هستند که با ممنوعیت‌های بین المللی مواجه می‌شوند؛ البته همانطور که می‌دانید لوازم قمار و مشروبات الکلی نیز به داخل کشور ایران ممنوع می‌باشند.

از آنجا که مسئولیت کالاهای پستی با فرستنده و مالک آن می‌باشد، بهتر است علاوه بر آشنایی با تمام محدودیت‌های موجود در کشور مبدا ومقصد، از تجربه و دانش شرکت‌های پست اکسپرس یا پست هوایی نیز در جهت دریافت مشاوره‌های بیشتر کمک بگیرید. معمولا محصولاتی که از طریث پست اکسپرس ارسال می‌شوند، جنبه تجاری ندارند و نمی‌توان برای صادرات از آنها استفاده کرد؛ اما اگر قصد استفاده از ترانزیت و کارگو هوایی را دارید، حتما باید به مواردی همچون کارت بازرگانی توجه داشته باشید.

هزینه پست اکسپرس بین المللی به چه عواملی بستگی دارد ؟

هزینه های حمل و نقل بخش مهمی از فرایندهای تجاری یا غیرتجاری بین المللی برای بسیاری از افراد می‌توانند باشد. انتخاب روشی مناسب، امن، سریع و مقرون به صرفه نیز جهت ارسال کالا بسیار حائز اهمیت است و لازم است پیش از اقدام به جابجایی محموله نسبت به عوامل تاثیرگذار در هزینه‌ها و نحوه محاسبه آنها اطلاع کافی داشته باشید. برای ارسال پستی از طریق پست اکسپرس بین المللی حتما به مواردی همچون جزئیات و مشخصات کالا، فاصله مبدا و مقصد مورد نظر، شیوه تحویل بار و شرایط مقصد تحویل بار توجه داشته باشید؛ زیرا هر کدام از این عوامل می‌توانند در افزایش هزینه‌ها بسیار موثر باشند. علاوه بر این، در برخی مواقع محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی میان روابط برخی کشورها وجود دارند که می‌توانند در افزایش هزینه پست اکسپرس به دلیل استفاده از شرکت‌های واسطه موثر باشند.

پیگیری بسته‌ های پستی چگونه صورت میگیرد ؟

در دنیای دیجیتال امروز و گسترش خریدهای اینترنتی، شرکت‌های پست نیز توسعه خوبی داشته‌اند. ارسال سریع، امنیت بالا، بسته بندی مناسب و پیگیری وضعیت مرسوله در طی مسیر حمل از جمله مزایایی هستند که پست اکسپرس دخلی و بین المللی به مشتریان ارائه می‌دهند؛ بنابراین آشنایی با روش‌های استعلام و پیگیری مرسولات پستی می‌تواند بسیار کاربردی باشد. استعلام مرسولات پستی به صورت آنلاین از مراجعات حضوری و غیرضروری تا حد زیادی جلوگیری می‌کند و به شما درباره سلامت بسته و انتقال ایمن آن اطمینان خاطر می‌دهد. استعلام بسته‌های پستی از طریق کد رهگیری،

شرایط پست اکسپرس بین المللی کالا از امارات به ایران

ارسال بسته پستی از امارات به ایران و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، توسط پست هوایی صورت می‌گیرد. شرکت‌های معتبری که در زمینه پست هوایی و حمل و نقل بین المللی فعالیت می‌کنند، می‌توانند کالاهای کم حجم یا حجیم شما را از طریق گمرک فرودگاه امام خمینی وارد نمایند و از آنجا که دارای انبار اختصاصی در این گمرک هوایی می‌باشند، تمام مراحل ترخیص کالا و دریافت بسته پستی را در مدت زمان کوتاهی انجام خواهند داد. اگر مرسوله در فرودگاه تحویل داده شود، نیاز به مراجعه حضوری خواهید داشت؛ اما در  صورت استفاده از سرویس درب به درب، کالای مورد نظر به آدرس گیرنده از طریق پست پیشتاز داخلی ارسال خواهد شد.

مزایای استفاده از سرویس حمل پست اکسپرس چین به ایران گروه تجاری ققنوس

اگر به دنبال ارسال بسته‌های پستی خود در کمترین زمان و همراه با مزایایی نظیر سرعت بالا، روش‌های به روز و مدرن ارسال کالا، بسته بندی دقیق و مناسب، امکان بیمه کردن و پیگیری آنلاین وضعیت مرسوله هستید، پست اکسپرس بین المللی می‌تواند بهترین گزینه برای اسناد و بسته‌های کوچک و با ارزش شما از چین به ایران باشد. گروه تجاری ققنوس با برخورداری از دفتر رسمی و انبارهای مرکزی در شهرهای شنژن، هنگ کنگ و گوانجو چین، بهترین خدمات را با قیمتی مناسب در زمینه حمل اکسپرس بار از چین به ایران ارائه می‌دهد. در صورت استفاده از سرویس پست اکسپرس (چین-ایران) ققنوس جهت حمل کالاهای کمتر از ۱۰ کیلوگرم و ارزش واقعی ۱۵۰ دلار، می‌توانید از تمام خدمات مربوط به تحویل کالا از فروشنده و ترخیص کالا در گمرک فرودگاه امام خمینی به بهترین شکل مطمئن باشید.

انواع بسته بندی های مناسب کالا در حمل و نقل

بسته بندی مناسب لازمه هر کلایی جهت حمل و نقل ایمن میباشد. در حقیقت، بسته بندی خوب علاوه بر این که تاثیر بسزایی در برند سازی و جلب مشتری دارد، برای حفظ امنیت کالا بسیار حائز اهمیت است. بسته بندی ها باید به گونه ای محک باشند که در برابر ضربه ها مقاومت کنند و دچار خسارت و آسیبی در ارسال محموله ها نشوید. با توجه به این که بسته بندی در حمل پست اکپسرس بسیار قابل توجه است و به طور کلی، بسته بندی مناسب کالا نقش مهمی را در انواع روش های حمل و نقل بین المللی اعم از هوایی، دریایی و زمینی ایفا میکند، در ادامه به معرفی چند نمونه از مهمترین انواع بسته بندی ها پرداخته ایم:

بسته بندی با استفاده از جعبه یا پالت

جعبه ها و پالت ها ازمهمترین انواع بسته بندی ها و در واقع بخش جدایی ناپذیر از آنها هستند. مهم نیست که قصدحمل چه نوع کالایی را دارید، حتما جعبه یا پالت در بسته بندی شما مورد استفاده خواهد گرفت؛ چرا که در اغلب مواقع، به عنوان بسته بندی ثانویه کاربرد دارند و کالاهای واقعی را تا زمان رسیدن به مقصد، ایمن و سالم نگه میدارند. در رابطه با پالت ها نیزباید بگوییم که باعث ایجاد فاصله مناسبی از سطح زمین یا وسیله حمل کننده میشوند که همین امر، امنیت حمل بار را تضمین خواهد کرد. به عبارتی دیگر، از آلودگی ها و رطوبت به طور چشمگیری جلوگیری میکنند و قطعا نقش بسزایی در جلوگیری از بروز خسارت و آسیب به محصولات دارند. پالت ها و جعبه ها در دو نوع پلاستیکی و چوبی قابل استفاده هستند که هر یک از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارد و میتوانند کالاها را ایمن و خشک نگه دارند.

انواع بسته بندی های وکیوم

کالاهایی که باید آب بندی شوند، بسته بندی وکیوم میتواند گزینه بسیار مناسبی باشد. به عنوان مثال، برای حمل و جابجایی غذاها و کالاهای  فاسد شدنی ازاین نوع بسته بندی ها میتوانید استفاده کنید؛ چرا که به گونه ای طراحی شده اند تا باعث از بین رفتن اکسیژن مواد غذایی داخل بسته بندی شوند و از رشد باکتری ها، کپک و مخمور جلوگیری میکنند. در صورتی که شرکت حمل و نقل از بسته بندی های وکیوم یا خلا برای هر نوع غذای فاسد شدنی و حتی مواد پزشکی و.. استفاده کند، حتما میتواند در حفظ کلا نقش ویژه ای داشته باشد.

انواع بسته بندی های محافظ

بسته بندی های محافظشامل بسته بندی های کوچک و وکیوم میشوند. به علاوه، کنسروهای شیشه ای و قوطی های الومینیومی از انواع دیگر آن هستند که میتوانند علاوه بر حفظ امنیت محصولات در حین حمل و نقل، انها را تازه و سالم نگه دارند.

انواع بسته بندی ضد شوک

نوع دیگر از انواع بسته بندی های مناسب در حمل و نقل بار، بسته بندی های ضد شوک میباشند که از جمله ایمن ترین گزینه ها هستند. این نوع  بسته بندی ها تا حد زیادی در برابر رطوبت، گرد و غبار، ضربه، لرزش و.. مقاوم هستند و معمولا برای کالاهای حساس مانند تجهیزات الکترونیکی شکننده و ترکیبات شیمیایی ناپایدار استفاده میشوند. اگر بتوانید به خوبی نیازهای کالای وارداتی خود را بسنجید و از کارشناسان متخصص در حوزه حمل و نقل بار کمک بگیرید، قطعا میتوانید با انتخاب بهترین نوع بسته بندی متناسب با نوع کالای خود و روش حمل و نقل کالا، از بروز هر گونه آسیب و خسارتی که منجر به افزایش هزینه ها میشوند، جلوگیری کنید. کارشناسان گروه تجاری ققنوس آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه خدمات پست اکسپرس و حمل و نقل بین المللی هستند.

آشنایی با شیوه حمل بار به صورت پست اکسپرس

تاجرین و بازرگانانی که قصد فعالیت در سطح جهانی را دارند، باید با مفهوم و کارکرد پست اکسپرس و پست بین المللی نیز به خوبی آشنا باشند. پست اکسپرس یکی از سریعترین روش‌های جابجایی کالا به سراسر دنیا است و هزینه آن با توجه به قوانین هر کشور در رابطه با وزن و نوع کالا می‌تواند متغیر باشد؛ اما به طور کلی از مناسبترین روش‌ها برای انتقال محموله‌های با ارزش و کم حجم با قیمتی مقرون به صرفه در شرایطی ایمن است. در برخی کشورها پست اکسپرس به دو صورت داخلی و بین المللی انجام می‌گیرد و شما می‌توانید جهت حمل سریع کالاهای کم وزن و با ارزش خود از چین از سرویس پست سریع بین المللی ققنوس استفاده کنید.

منظور از پست اکسپرس داخلی چیست ؟

پست پیشتاز یا پست اکسپرس، خدمات پستی هستند که توسط اداره پست یا شرکت‌های پستی ارائه می‌شوند. استفاده از این روش حمل و انتقال کالا از مزایای بسیاری برخوردار است و از مهمترین مزیت‌های آن می‌توان به امنیت و سرعت بالا اشاره کرد. بسته‌هایی که از طریق پست اکسپرس ارسال می‌شوند، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با رعایت تمام نکات امنیتی به مقصد می‌رسند؛ بنابراین سرعت عمل از اصلی‌ترین ویژگی‌های پست اکسپرس داخلی یا پست پیشتاز به شمار می‌رود.

علاوه بر سرعت بسیار بالایی که پست پیشتاز به مشتریان ارائه می‌دهد، خدمات متنوع دیگری هم برای این شیوه ارسال کالا وجود دارد. رعایت بالاترین استانداردها جهت حمل بسته، حفظ  امنیت، امکان پیگیری آنلاین وضعیت مرسوله، امکان پرداخت هزینه درب منزل، قابلیت ثبت سفارش به صورت آنلاین و بیمه بسته ارسالی از دیگر مزایای استفاده از پست اکسپرس داخلی جهت ارسال محموله مورد نظر در داخل کشور می‌باشند.

معرفی انواع سرویس‌های پست سریع

از گذشته تاکنون یکی از امن‌ترین روش‌های حمل و ارسال کالا، پست بوده است. امروزه خدمات پستی در ابعاد و طیف گسترده‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرند و توانسته‌اند سطوح مختلف نیازهای مردم در رابطه با ارسال کالا را تا حد زیادی برطرف کنند. پست پیشتاز، پست مستقیم، سلف سرویس پستی، تحویل هوشمند مرسولات به گیرنده، پست تصویری، پست جواب قبول، پست یافته، صندوق شخصی، پست تلفنی ۱۹۳، پست اکسپرس، پست خرید، پست رستانت، خرید اینترنتی، پست ویژه و پیک ویژه از انواع سرویس‌های پست سریع هستند که می‌توانند در شرایط خاصی کاربردی باشند. به عنوان مثال پست یافته جهت ارسال کالاها و مدارکی که نگران مفقود شدن آنها هستیم، می‌تواند بسیار مفید باشد؛ زیرا این سرویس پستی به منظور بازگرداندن اسناد یافت شده به صاحبان اصلی آنها ایجاد شده است.

راهنمای کامل هزینه ‌های پست اکسپرس بین‌المللی از چین

پست اکسپرس بین المللی از چین توسط هواپیما و از طریق راه هوایی صورت می‌گیرد و همانند هر روش حمل و نقل دیگری هزینه‌هایی را با خود به همراه دارد. هزینه پست اکسپرس به عوامل متعددی نظیر فاصله و مسافت جغرافیایی بستگی دارد؛ اما وزن جرمی و وزن حجمی هم برای تعیین قیمت آن نقش دارند. اگر وزن بسته بیشتر از حجم آن باشد، هزینه ارسال کالا طبق وزن محموله خواهد بود و در صورت بیشتر بودن حجم نسبت به وزن، وزن حجمی بر هزینه پست اکسپرس بین المللی تاثیرگذار خواهد بود.

از آنجا که در بسیاری از مواقع نحوه محاسبه هزینه‌های حمل و نقل موجب سردرگمی تجار و بازرگانان می‌شود، لازم است طی این فرایند به دو مقیاس وزن حقیقی و وزن حجمی توجه ویژه‌ای داشته باشید. وزن حقیقی همان مقداری است که پس از اندازه گیری وزن کالا بر روی باسکول نشان داده می‌شود؛ اما وزن حجمی به ابعاد بیرونی بسته بستگی دارد و طبق فرمول مشخصی جهت محاسبه هزینه حمل پست بین المللی اندازه گیری می‌شود.

وزن حجمی از طریق ضرب طول در عرض و ارتفاع و تقسیم بر عدد ۶۰۰۰ به دست می آید و لازم است برای جاگذاری اعداد در این فرمول، تمام مقادیر (بزرگترین طول، بزرگترین عرض و بیشترین ارتفاع) را براساس سانتی متر اندازه گیری کنید. علاوه بر این، خوب است بدانید وزن حجمی کل بسته‌ها نسبت به وزن حقیقی تمام بسته‌ها مورد مقایسه قرار می‌گیرد و مقداری که بیشتر باشد، به عنوان وزن بارنامه به کار برده می‌شود.

مقایسه مزایا و معایب پست اکسپرس نسبت به حمل زمینی

اگر بین دو راهی انتخاب حمل و نقل زمینی و پست اکسپرس دچار شک و تردید شده‌اید، بررسی مزایا و محدودیت‌هایی که هر یک از این روش‌ها با خود به همراه دارند می‌تواند کمک بسیاری به انتخاب درست‌تر شما کمک کند. با توجه به وزن کالا، فاصله میان مبدا و مقصد و بودجه خود تمام جوانب را در نظر بگیرید و کالای خود را جابجا کنید. همانطور که اشاره کردیم پست بین الملل مزایایی نظیر سرعت بالا و امنیت زیاد را ارائه می‌دهد؛ اما مزایا و معایب استفاده از حمل بار زمینی عبارتند از:

مزایای حمل و نقل زمینی

 • سرمایه مورد نیاز کمتر
 • مناسب برای مسافت‌های کوتاه
 • صرفه جویی در هزینه بسته بندی
 • خدمات انعطاف پذیر حمل و نقل زمینی

معایب حمل بار زمینی

 • تاثیر شرایط فصلی در حمل و نقل زمینی
 • احتمال وقوع تصادف و خسارت
 • نامناسب برای مسافت های طولانی
 • سرعت پایین‌تر در مقایسه با پست اکسپرس بین المللی

مقایسه مزایا و معایب پست اکسپرس نسبت به حمل کارگو هوایی

کارگو یکی دیگر از روش‌های ارسال کالا به خارج از کشور می‌باشد که به صورت زمینی، دریایی و هوایی صورت می‌گیرد و بیشتر جنبه تجاری دارد. در کشور ما کارگو بیشتر به معنی حمل و ارسال هوایی بار مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای استفاده از آن باید با شرکت‌های حمل و نقل هوایی فعال در این زمینه هماهنگ کنید. کارگو هوایی همانند دیگر روش‌های حمل و نقل مزایا و معایبی دارد که باید در نظر گرفته شوند و با آگاهی کامل برای جلوگیری از صرف زمان و هزینه زیاد انتخاب شود. سرعت بالا، مسیر مستفیم و امنیت بالا از جمله مزایای این روش جهت ارسال بار می‌باشند، اما هزینه زیاد، محدودیت ظرفیت، محدودیت‌های امنیتی در برخی کشورها و وابستگی به شرایط جوی از جمله محدودیت‌هایی هستند که کارگو هوایی را با چالش رو به رو می‌کنند.

آشنایی با حوزه ۱ و حوزه ۲ گمرک فرودگاه امام خمینی

یکی از بزرگترین گمرکات هوایی فعال در کشور و خاورمیانه، گمرک فرودگاه امام خمینی می‌باشد که قابلیت مدیریت تمام امور مربوط به گمرک هوایی در زمینه‌های حمل و نقل، تخلیه، بارگیری و انبارداری اختصاصی را دارا می‌باشد. گمرک فرودگاه امام از موقعیت جغرافیایی ویژه‌ای هم برخوردار است و به دلیل نزدیکی و دسترسی راحت‌تر به تهران و جاده‌های ترانزیتی، برای حمل و ترخیص سریع کالاها بسیار مناسب می‌باشد. پست اکسپرس، ترانزیت، واردات قطعی و واردات موقت نیز از دیگر امور مربوط به ترخیص بار هوایی می‌باشند که توسط حوزه‌های مختلف این گمرک صورت می‌گیرند.

مساحت گمرک فرودگاه امام به حدود ۱۳۵۰۰۰ هکتار می‌رسد و با تقسیم بندی به حوزه‌های مختلف، در حال حاضر ۶ حوزه گمرکی متفاوت را جهت واردات و ترخیص هوایی مدیریت می‌کند. حوزه اول و دوم این گمرک مربوط به امور تجاری، حوزه سوم مربوط به امانات پستی، حوزه چهار مربوط به امور مسافری و حوزه‌های پنج و شش در زمینه گمرک تخصصی نفت فعالیت می‌کنند. مرسولات پستی که از طریق راه هوایی ارسال میشوند، از طریق مرزهای هوایی فرودگاه امام وارد می‌شوند و برای ترخیص کالا از این فرودگاه نیز ملزم به انجام تشریفات اداری و گمرکی می‌باشید.

پست هوایی چگونه صورت میگیرد ؟

یکی از روش‌های ارسال بسته از جایی به جای دیگر، پست است. روش‌های نوین پست به شکل‌های متفاوتی نظیر پست اکسپرس بین المللی و پست هوایی صورت می‌گیرند که تفاوت‌های بسیاری با شیوه‌های قدیمی دارند و خدمات بسیار خوبی هم ارائه می‌دهند. ارسال بسته‌های پستی به صورت زمینی، دریایی یا هوایی امکان پذیر است؛ اما بسیاری ترجیح میدهند پست هوایی را جهت جابجایی کالا توسط هواپیما انتخاب کنند.

پست هوایی نسبت به سایر روش‌های ارسال پستی سریع‌تر است و امکان ارسال انواع اسناد، مدارک، مکاتبات، کالاهای کم حجم و حتی گاهی بزرگ را فراهم می‌کند و این روش هزینه بالاتری هم دارد؛ اما نسبت به مزایا و خدماتی که ارائه می‌دهد منطقی و قابل قبول می‌باشد. پست هوایی به خارج کشور توسط شرکت‌های پستی خصوصی و شرکت‌های حمل و نقل صورت می‌گیرد و شما می‌توانید در صورت نیاز و با بررسی تمام شرایط، درخواست خود را در شرکت مربوطه ثبت و پس از پرداخت هزینه‌ها منتظر ارسال بسته خود باشید. علاوه بر این، خدمات متنوعی نظیر ارسال درب به درب و امکان پیگیری وضعیت بسته در طول مسیر هم با استفاده از پست هوایی برای مشتریان وجود دارد.

تحویل بسته پستی اکسپرس چه مدت طول میکشد ؟

پست اکسپرس داخلی و بین المللی، امکان ارسال بسیار سریع، امن و مقرون به صرفه را در داخل کشور یا از کشوری به کشور دیگر فراهم کرده است. انتخاب حمل اکسپرس برای کالاهایی با وزن کم و ارزش بالا می‌تواند بسیار مناسب باشد؛ اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که علی رغم تمام خدماتی که این سرویس ارائه می‌دهد، زمان دقیقی را نمی‌توان برای تحویل مرسولات مشخص کرد. به طور کلی ارسال بسته پستی در کوتاه‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد و با توجه به طولانی یا کوتاه بودن فاصله بین مبدا و مقصد می‌تواند متفاوت باشد. ولی معمولا در شرایط عادی، یک بازه زمانی ۳ تا ۵ روزه برای دریافت بسته پستی توسط شرکت های مربوطه در نظر گرفته می‌شود.

شیوه محاسبه هزینه حمل اکسپرس بین المللی کالا

به طور کلی پست اکسپرس نسبت به پست عادی نیاز به سرمایه بیشتری دارد و این هزینه برای کالاهای خاص ممکن است افزایشپیدا کند. هزینه پست اکسپرس تا حد زیادی به وزن آن بستگی دارد و جدا از تعرفه‌های مشخصی که برای ارسال پستی در نظر گرفته شده است، سایر هزینه‌ها بیشتر مربوط به وزن کالا می‌باشند. برای محاسبه هزینه پست سریع بین المللی دو مقدار وزن جرمی و وزن حجمی را اندازه می‌گیرند و هر کدام که عدد بزرگتری داشته باشد، مبنای قیمت گذاری قرار خواهد گرفت. وزن ناخالص کالا از مجموع وزن کالا و وزن بسته بندی محاسبه می‌شود و وزن حجمی از  ضرب طول در عرض و ارتفاع و تقسیم بر ۶۰۰۰ به دست می‌آید؛ مقدار هر یک از این دو مورد بیشتر باشد، در نرخ کرایه ضرب و به عنوان هزینه نهایی محاسبه خواهد شد.

شرکت‌ های حمل و نقل بین المللی در زمینه پست اکسپرس چه خدماتی ارائه میدهند ؟

جهت استفاده از سرویس پست اکسپرس بین المللی می‌توانید به شرکت های حمل و نقل بین المللی نظیر شرکت بازرگانی ققنوس مراجعه کنید. شرکت‌های حمل و نقل بین المللی معتبر تلاش می‌کنند با ارائه انواع خدمات در زمینه ترانزیت کالا، حمل و نقل و ارسال بسته‌های پستی بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهند. گروه تجاری ققنوس کلیه خدمات مربوط به حمل و نقل دریایی، زمینی، ریلی و هوایی را پوشش می‌دهند و با ارائه خدمات و امکاناتی جهت بسته بندی کالا در مبدا و مقصد، بیمه کردن مرسولات، رهگیری آنلاین محصولات ارسالی، محاسبه هزینه و اعلام هزینه پست اکسپرس بین المللی، ترخیص ویژه کالاها، پاسخگویی آنلاین، ارائه مشاوره و انبارداری مدرن و سرویس درب به درب، امکان ارسال سریع و ایمن کالا به بهترین شکل را فراهم می‌کنند.

شرایط پست اکسپرس بین المللی کالا از چین به ایران

گسترش روابط تجاری میان ایران و چین و افزایش تحریم‌ها سبب شده‌اند تا میزان واردات و مراودات تجاری با چین افزایش زیادی پیدا کند. روش‌های متنوعی برای ارسال و دریافت کالا از این کشور وجود دارند؛ اما پست اکسپرس می‌تواند یکی از بهترین و سریع‌ترین شیوه‌های ارسال بسته‌های پستی کم حجم و با ارزش از چین به ایران باشد. توجه داشته باشید حمل کالا از چین به ایران نیز دارای شرایط و قوانین خاصی می‌باشد و قبل از هر اقدامی بهتر است با کارشناسان این زمینه مشورت کنید. علاوه بر این اگر به دنبال ارسال اوراق، مدارک و بسته‌های کوچک و با ارزش در مدت زمان کوتاه و با قیمتی مناسب هستید، سرویس پست اکسپرس از چین به ایران ققنوس می‌تواند کاربردی باشد.ش

انواع متداول خدمات پست اکسپرس

شرکت های ارائه دهنده خدمات پست اکسپرس از جمله گروه تجاری ققنوس انواع مختلفی از خدمات حمل و نقل سریع بین المللی را ارائه میدهند که میتوانید بسته به نیاز و شرایط خود، یکی از آنها را انتخاب کنید؛ در واقع، انتخاب هر یک از آنها به فاکتورهایی بستگی دارد. متداول ترین انواع خدمات پست سریع بین المللی، عبارتند از:

 • تحویل در همان روز: سریع ترین راه برای ارسال مرسوله شما، تحویل در همان روز میباشد. اگر به دنبال تخویل بسیار سریع کالا هستید، میتوانید با استفاده از این خدمات، مرسوله را تنها پس از گذشت چند ساعت دریافت کنید.
 • حمل و نقل شبانه: این سرویس کمی ارزان تر از تحویل مرسوله در همان روز با پست اکسپرس میباشد. ارسال شبانه این اطمینان را میدهد که مرسوله در روز کاری بعدی و با هزینه ای کمتر به دست مشتری خواهد رسید.
 • حمل بار هوایی ۲ روزه: یک یا دو روز کاری طول میکشد و مرسوله در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه ای مقرون به صرفه ارسال خواهد شد.
 • حمل بار هوایی ۳ روزه: با استفاده از این خدمات، ارسال هوایی کالا ظرف مدت ۳ روز انجام میگیرد و از ارسال هوایی ۲ روزه مقرون به صرفه تر است.

لیست هزینه حمل بار پست اکسپرس بین المللی به ایران

هزینه‌های حمل و نقل از مهمترین مواردی هستند که مورد توجه قرار می‌گیرند. حمل بار به صورت پست اکسپرس برای کالاهای کم حجم و سبک به ویژه از چین به ایران بسیار مناسب است. این شیوه حمل و نقل امکان ارسال بسیار سریع کالا را فراهم می‌کند؛ اما هزینه نهایی آن به جزئیات کالا و مسافت میان مبدا و مقصد نیز بستگی دارد. اگر به دنبال بهترین و سریع‌ترین روش جابجایی کالا از چین به ایران هستید، سرویس پست اکسپرس بین المللی گروه انتخاب مناسبی برای شما می‌باشد. هزینه حمل بار پست اکسپرس به ازای هر کیلوگرم از ۳ دلار تا ۵ دلار متغیر است و شما می‌توانید برای ارسال کالاهای کمتر از ۱۰ کیلوگرم و ارزش واقعی ۱۵۰ دلار از کشورهای چین، امارات، آلمان، آمریکا، فرانسه، ایتالیا، کانادا و استرالیا از این سرویس استفاده کنید.

هزینه حمل بار پست اکسپرس از / به ایران (به ازای هر یک کیلوگرم)
چین ۳ دلار
امارات ۴ دلار
آلمان ۳ دلار
آمریکا ۵ دلار
فرانسه ۳ دلار
ایتالیا ۴ دلار
کانادا ۳ دلار
استرالیا ۵ دلار

مدت زمان فرایند حمل بار پست اکسپرس بین المللی به ایران

از اصلی‌ترین مزایا و ویژگی‌های پست اکسپرس یا پست سریع بین المللی، سرعت بسیار بالا در حمل و ارسال کالاهای با ارزش و کم حجم می‌باشد. سرویس پست اکسپرس بین المللی گروه تجاری ققنوس امکان ارسال کالا با کمترین هزینه و بیشترین سرعت را از کشورهایی مثل چین، امارات، آلمان، آمریکا، فرانسه، ایتالیا، کانادا و استرالیا به ایران فراهم کرده است. از آنجا که مدت زمان ارسال کالا به عوامل مختلفی همچون فاصله مبدا و مقصد بستگی دارد، حمل کالا در حداقل ۷ و حداکثر ۱۰ روز صورت خواهد گرفت. مدت زمان حمل بار پست اکسپرس از کشورهای ذکر شده در جدول به خوبی نشان داده شده است:

مدت زمان حمل بار پست اکسپرس از / به ایران
چین ۷ روز
امارات ۷ روز
آلمان ۸ روز
آمریکا ۹ روز
فرانسه ۱۰ روز
ایتالیا ۷ روز
کانادا ۹ روز
استرالیا ۷ روز
لیست-6-شرکت-فعال-در-حوزه-پست-اکسپرس-بین-المللی

لیست ۶ شرکت فعال در حوزه پست اکسپرس بین المللی

هر تاجری که قصد فعالیت در زمینه تجارت بین المللی را دارد، باید با انواع شیوه‌های حمل و نقل کالا به ویژه پست اکسپرس داخلی و بین المللی آشنا باشد. پست اکسپرس یکی از روش‌های جابجایی کالا به سراسر جهان است که با ارائه امکانات بیشتر و ویژه‌ای نسبت به حمل دریایی، زمینی و ریلی توانسته بسیاری از نیازهای پستی را به امن‌ترین شکل ممکن رفع کند. از آنجا که نیاز به پست داخلی و خارجی از گذشته تاکنون رواج داشته و بسیاری از افراد نیاز به ارسال بسته برای دوستان و آشنایان خود دارند یا اینکه بسیاری از تجار ترجیح می‌دهند نموه محصول را به این شیوه ارسال کنند، در ادامه با گروه تجاری  ققنوس همراه باشید تا نحوه کار، مقررات پست اکسپرس و پست بین المللی را به طور کامل معرفی کنیم. سرویس پست اکسپرس ققنوس، سرویسی فوق العاده جهت نقل و انتقال محمولات کم حجم و با ارزش بالا از چین به ایران می‌باشد که امکان دریافت محموله را با کمترین هزینه و به سرعت فراهم می‌کند.

شرکت PDE

PDE از جمله شرکت‌های پست سریع ین المللی است که طیف وسیعی از خدمات نظیر خرید و حمل کالا تا ترخیص آن در گمرک را با قیمت و سرعتی مناسب ارائه می‌دهد. از جمله سرویس‌های این شرکت می‌توان به حمل هوایی کالا به صورت درب به درب، امکان رهگیری لحظه به لحظه مرسوله در سایت، اکسپرس، ترخیص یک روزه و خدمات پس کرایه اشاره کرد که توانسته طی چندین سال رضایت مشتریان زیادی را به خود جذب کند.

آدرس سایت: www.pdexp.com

شرکت کاراپست

شرکت کاراپست در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و با ارائه خدمات مطلوب و قیمت مناسب در زمینه‌های حمل و نقل بین المللی و داخلی، پست سریع توانسته شهرت خوبی کسب کند. علاوه بر این با ارائه خدمات با کیفیت و مطمئن جهت حمل هوایی کالاهای حجیم و سنگین در کسب رضایت مشتریان خود نیز موفق بوده است.

آدرس سایت: karapost.com

شرکت TNT

از دیگر شرکت‌های مطرح در حوزه پست اکسپرس بین المللی می‌توان به شرکت TNT با ۴۰ سال سابقه فعالیت اشاره کرد. این شرکت با داشتن نمایندگی‌های فعال در شهرهای مختلف کشور آماده ارائه خدمات متنوع در زمینه‌های پست سریع بسته‌های شرکتی، بسته‌های غیر شرکتی، بسته‌های غیرتجاری، بسته بندی کالاهای خطذناک، حمل داخلی و پرداخت عوارض گمرکی به مشتریان خود می‌باشد.

آدرس سایت: tntiran.com

شرکت BRE

شرکت پست سریع و حمل و نقل بین المللی BRE از جمله شرکت‌های معتبر در حوزه پست اکسپرس بین المللی است که به صورت تخصصی در زمینه واردات، صادرات و مرسولات فعالیت می‌کند. این شرکت دارای دفاتر متعدد در شهرهای چین و ایران می‌باشد و توانسته با ارائه سرویس‌های مختلف از جمله خرید کالا، حمل کالاهای خطرناک، ترخیص گمرکی، ترخیص یک روزه، و تحویل مرسوله در محل پیکاپ رضایت مشتریان خود را کسب کند.

آدرس سایت: www.bre-line.org

شرکت PSP

شرکت پست بین المللی PSP از سال ۲۰۱۱ ارائه دهنده خدمات ویژه در بخش‌های مختلف تولیدی، کشاورزی، صنعتی و سازمانی به وارد کنندگان و صادر کنندگان می‌باشد. این شرکت با داشتن نمایندگی‌های فعال در چین و تهران آماده خدمت رسانی در زمینه‌های خرید و حمل و نقل کالا (هوایی، زمینی، دریایی)، ثبت سفارش، پست اکسپرس و ترخیص کالا با بهترین کیفیت به مشتریان خود می‌باشد.

آدرس سایت: www.pspexpress.com

گروه تجاری ققنوس

اگر به دنبال بهترین شرکت برای حمل سریع و ایمن کالاهای با ارزش خود از طریق پست اکسپرس بین المللی هستید، ما یه شما سرویس پست سریع گروه تجاری ققنوس را پیشنهاد می‌کنیم. گروه تجاری ققنوس با بیش از ۸ سال سابقه فعالیت در حوزه تجارت داخلی و حمل و نقل بین المللی ، آماده خدمت رسانی در تمام زمینه‌های حمل بار هوایی و دریایی از چین، حمل زمینی از اروپا، پست اکسپرس بین المللی، ترخیص کالا و امور گمرکی، خدمات بازرگانی و حمل در امارات به مشتریان خود می‌باشد. شما می‌توانید تمام امور بازرگانی از خرید تا ترخیص کالای خود را به گروه تجاری ققنوس بسپارید و از کیفیت و هزینه مناسب تمام سرویس‌ها مطمئن باشید.

آدرس سایت: www.fnxshipping.com

در مورد پست اکسپرس بین المللی سوال دارید؟

بر اساس شواهد و مدارک موجود تاریخچه شروع سیستم پستی و شکل ابتدایی این سیستم به دوره هامورابی و بین بابلی ها و آشوری ها باز می گردد اما با گذشت زمان و در دوره هخامنشیان این سیستم شکل منظم تری به خود گرفت و گسترش یافت، به گونه ای که در زمان هخامنشان برای ارسال نامه ها و یا بسته های کوچک پستی از پیک های دولتی و یا چاپار استفاده می کردند. با گذشت زمان سیستم پستی شکل پیشرفته تری به خود گرفت و در نهایت در کشور ما شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۷ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و در سال ۱۳۹۴ به نام شرکت ملی پست تغییر نام یافت.

یکی از انواع پست، پست اکسپرس می باشد. این نوع پست یکی از روش های جابه جایی کالا می باشد که می تواند بسته های کوچک و بزرگ پستی را در کم ترین زمان ممکن از مبداء تا مقصد جابه جا کند. در رابطه با پست اکسپرس هزینه ی جابه جایی کالا به متغیر هایی چون وزن، حجم و تعداد بسته های پستی بستگی دارد و بر اساس این معیار ها محاسبه می شود. پست اکسپرس یکی از امن ترین روش های جابه جایی کالا می باشد که افراد عادی و تاجران می توانند برای جابه جایی ایمن کالا های خود از این نوع پست استفاده کنند. پست اکسپرس به دو نوع داخلی و بین المللی تقسیم می شود. تاجران می توانند برای انتقال کالا های با ارزش و کم وزن خود از سرویس پست سریع بین المللی ققنوس استفاده نمایند.

روش های گوناگونی برای حمل کالا ها تجاری و غیر تجاری در ابعاد کوچک و بزرگ وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای مزایا و معایبی هستند که باعث می شود افراد مختلف با توجه به شرایط خود و محموله هایشان از آن ها استفاده می کنند. پست اکسپرس نیز دارای مزیت هایی است که باعث می شود تاجران برای پست کالا های خود از چین و یا افراد عادی از این نوع پست استفاده می کنند. از جمله این مزیت ها می توان به مواردی چون: سرعت بالا در روند ارسال کالا از مبداء به مقصد، قیمت مقرون به صرفه این نوع پست، امکان پیگیری کردن و رهگیری کالا ها در مراحل مختلف ارسال، امکان بیمه کردن کالا ها با پرداخت هزینه ی جداگانه، بسته بندی مناسب با توجه به نوع و ماهیت کالا و …. اشاره کرد.

یکی از مدارک بسیار مهم در روند تجارت برون مرزی و ترخیص کالا از گمرک پروفرما اینوس یا همان پیش فاکتور می باشد که وجود آن الزامی بوده و در مراحل مختلف انتقال کالا از کشور مبداء تا کشور مقصد و همچنین مراحل مختلف ترخیص کالا از گمرک مورد استفاده قرار می گیرد. یک پیش فاکتور استاندارد باید دارای اطلاعاتی چون: تاریخ صدور پیش فاکتور، مدت زمان اعتبار پیش فاکتور، اطلاعات کامل فروشنده و کالا ها، اطلاعات دقیق خریدار کالا ها که باید بر اساس اطلاعات کارت بازرگانی باشد، نام کالا ها، تعداد کالا ها، قیمت کالا ها، نوع ارز مورد استفاده، مشخصات محل بارگیری کالا ها، مشخصات محل تخلیه کالا ها، مهر و امضای فروشنده کالا ها، شرایط خرید کالا ها و نحوه پرداخت وجه آن ها، اطلاعات حساب بانکی فروشنده خارجی و …. باشد.

دو نوع پست اکسپرس وجود دارد نوع داخلی آن و نوع بین المللی این پست که در این دو نوع تفاوت هایی وجود دارد. پست اکسپرس داخلی به این صورت است که کالا های پستی در امنیت، با استفاده از بیمه و در کم ترین زمان ممکن از شهری به شهر دیگر و یا حتی درون یک شهر از نقطه ای به نقطه ای دیگر جابه جا می شود و این کار توسط شرکت ملی پست هر کشور انجام می شود. پست اکسپرس بین المللی به این صورت است که کالا ها و بسته های پستی تجاری و غیر تجاری را از کشوری به کشور دیگر منتقل می کند و مدت زمان آن نسبت به نوع داخلی بیشتر است. پست اکسپرس بین المللی می تواند به وسیله شرکت های پستی دولتی، خصوصی و یا شرکت های حمل و نقل انجام پذیرد.

از زمانی که سیستم پستی به صورت اولیه و ابتدایی به وجود آمد تا کنون تغییرات زیادی در روند و نظام پستی و اداره پست به وجود آمده است و اداره پست توانسته انواع مختلفی از پست های سریع که هر کدام دارای شرایط و مزایای گوناگونی هستند را برای ارسال بسته های گوناگون به مشتریان  خود ارائه دهد و نیاز افراد را در این زمینه برطرف کنند. از جمله انواع پست سریع می توان به مواردی چون: پست پیشتاز، سلف سرویس پستی، پست مستقیم، پست اکسپرس، تحویل هوشمند مرسولات به گیرنده، پست تصویری، پست جواب قبول، پست یافته، پست تلفنی ۱۹۳، صندوق شخصی، پست ویژه، پیک ویژه و …. اشاره کرد.

در هنگام استفاده از پست اکسپرس برای جابه جایی و ارسال سریع کالا ها از مبداء به مقصد باید از هواپیما که سریع ترین روش حمل و نقل کالا می باشد استفاده کرد که هزینه ی خود را به دنبال دارد. برای این که بتوان در این موارد وزن بسته های پست اکسپرس را محاسبه و در بارنامه ذکر کرد و بر اساس وزن هزینه ی پست اکسپرس را محاسبه کرد از دو روش محاسبه ی وزن حقیقی و محاسبه ی وزن حجمی استفاده می شود و در نهایت هر کدام از وزن های به دست آمده که بیشتر باشد در بارنامه ذکر می شود. برای محاسبه ی وزن حقیقی، وزن کالا اندازه گیری می شود و برای محاسبه ی وزن حجمی بزرگترین طول، عرض و ارتفاع کالا را در یکدیگر ضرب و بر عدد ۶۰۰۰ تقسیم می کنند. ابعاد باید بر حسب سانتی متر باشد.

هر کدام از سرویس های پست سریع برای استفاده شرایط مختص به خود را دارند که این مورد در رابطه با پست اکسپرس نیز صذق می کند. افراد برای این که بتوانند از پست اکسپرس برای جابه جایی کالا های خود استفاده کنند باید بسته هایی با وزن کمتر از ۱۰ کیلو گرم و یا ارزش مادی در حد ۱۵۰ دلار داشته باشند. علاوه بر این دو مورد برای جابه جایی نامه ها، پاکت های بزرگ و کوچک، اسناد و مدارک مهم و معتبر، بار های تجاری و بسته های سنگین صنعتی نیز می توان از سرویس پست اکسپرس بین المللی گروه تجاری ققنوس برای حمل و ارسال کالا از چین به ایران استفاده کرد و در نهایت کالای ارسال شده را از گمرک فرودگاه امام خمینی ترخیص کرد.

پست اکسپرس یکی از انواع پست های سریع می باشد که محصولات پستی را در کم ترین زمان بسته به شرایط این نوع پست از مبداء به مقصد ارسال می شود. به طور کلی در مورد مدت زمانی که طول می کشد بسته های پستی با استفاده از پست اکسپرس به دست گیرنده برسد بین ۳ تا ۵ روز طول می کشد ولی تخمین این زمان به صورت دقیق تر امکان پذیر نیست و زمان دقیق رسیدن کالا ها به دست گیرنده به فاصله ی نقطه مبداء تا نقطه مقصد بستگی دارد. این مدت زمان در مورد پست اکسپرس داخلی کم تر و در پست اکسپرس بین المللی بیشتر است.

امروزه با پیشرفت علم و گسترش دنیای دیجیتال انجام بسیاری از موارد غیر ممکن آسان و ابتدایی شده است. از جمله مزایایی این پیشرفت امکاناتی است که در سیستم های پستی و انواع سرویس های این ایجاد شده است. استفاده از پست اکسپرس این مزیت را دارد که علاوه بر سرعت ارسال بالا، حفظ امنیت بسته ها، نوع بسته بندی و … امکان پیگیری بسته ها در مراحل مختلف ارسال محصول را برای مشتریان از طریق اداره پست امکان پذیر می کند.

جمع-بندی

جمع بندی

روش‌های متعددی جهت حمل و انتقال کالاهای مختلف وجود دارند؛ اما انتخاب روشی متناسب با وزن و نوع کالا و سرمایه لازم می‌تواند از هزینه‌های اضافی و حتی از خسارت‌های احتمالی بسیار جلوگیری کند. اگر تمایل به حمل بسته‌های پستی کم حجم و با ارزش به سریع‌ترین شکل ممکن و با کمترین هزینه را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از سرویس پست اکسپرس به ویژه حمل سریع بار گروه تجاری ققنوس از چین به ایران جهت دریافت و تحویل کالا از چین استفاده کنید. استفاده از خدماتی همچون سرعت عمل بالا، امنیت زیاد، بسته بندی مناسب، هزینه مقرون به صرفه و تیم متخصص می‌تواند به شما جهت انجام درست تمام مراحل پیکاپ کالا از ادرس فروشنده و ترخیص از گمرک فرودگاه امام خمینی بدون هیچ مشکلی اطمینان خاطر دهد.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *