حمل بار دریایی از امارات به ایران (دبی)

حمل بار دریایی از امارات (دبی) به ایران اصلا سخت نیست، شما میتوانید از ۱۰۰ تا تا ۱۰۰۰۰ کیلو یا حتی ۳۰ عدد فول کانتینر را به صورت دریایی با نرخ ویژه از کشور امارات متحده عربی شهر دبی به بنادر جنوبی ایران به صورت دریایی حمل کنید، اگر سوالی درباره قیمت ها، فرایند کاری و شرایط حمل بار دریایی از دبی به ایران به صورت فول کانتینر و یا خرده بار دارید با ما در ادامه این سرویس همراه باشید

جداکننده

آشنایی با حمل دریایی از امارات متحده عربی به ایران

ایران و کشور امارات متحده عربی رابطه بسیار طولانی در حوزه حمل و نقل دریایی بین یکدیگر دارند به صورتی که ۷۰ درصد کانیتنرهای دریایی از سرتاسر جهان زمانی که به سمت ایران ارسال میشوند از طریق بنادر کشور امارات متحده عربی در دبی به سمت ایران ترانزیت میگردد.

و محموله های زیادی به دلیل تحریم های فعلی با شیوه سوییچ بار از طریق کشور امارات متحده عربی به سمت ایران ارسال میشود.

به طور مثال ما در گروه تجاری ققنوس مشتریان فراوانی داریم که ابتدا بارهای خود را از کشورهایی اروپایی و یا چین به اسم کشور امارات متحده عربی خریداری میکنند و پس از ارسال بار به شهرهایی نظیر دبی و یا ابوظبی با ارزانترین روش حمل که در حال حاضر حمل دریایی از امارات به ایران میباشد سپس بار خود را به ایران حمل میکنند.

پس اگر شما هم تمایلی به فعالیت در حوزه واردات و یا صادرات دارید بهتر است اطلاعات کافی و مفیدی درباره سرویس حمل دریایی از امارات متحده عربی و از شهرهایی نظیر دبی، ابوظبی، شارجه به بنادر دریایی ایران نظیر بندرعباس، بوشهر . … داشته باشید.

جداکننده

آنچه در این سرویس میخوانید!

هزینه حمل دریایی از امارات متحده عربی به ایران در سال ۱۴۰۳

هزینه حمل دریایی از دبی
هزینه حمل دریایی از دبی

هزینه حمل دریایی از امارات متحده عربی به ایران هر هفته متغیر است، و این امر هم ناشی از نوسانات موجود در قیمت نفت به عنوان سوخت کشتی های کانتینر بر و یا افزایش هزینه های بنادری که این کشتی ها پهلو میگیرند میباشد.

به عنوان مثال شاید شما در سال ۱۴۰۰ میتوانستید یک کانتینر ۲۰ فوت را  فقط با هزینه ۵۰ دلار از بندر جبل علی در شهر دبی به بندرعباس ارسال کنید ولی این هزینه در حال حاضر بسیار بیشتر میباشد و چیزی حدود ۳۵۰ الی ۵۰۰ دلار میباشد.

اما اگر جز افرادی هستید که فقط نیاز به براورد تخمینی هزینه حمل دریایی از امارات متحده عربی به ایران را دارید برای تسهیل در امور شما ما جدولی را آماده کرده ایم که میتوانید هزینه های حمل دریایی از بنادری نظیر جبل علی در کشور امارات به بنادر ایران را مشاهده کنید ، در ضمن این جداول برای سرویس های فول کانتینر و خرده بار میباشد.

هزینه حمل دریایی از امارت متحده عربی به صورت فول کانتینر

در سرویس حمل فول کانتینر یا همان FCL بار شما یک کانتینر ۲۰فوت یا ۴۰ فوت را به صورت کامل پر میکند و شما یک کانتینر را به صورت کامل به بار خود اختصاص میدهید، به صورت کلی زمانی که حجم بار شما بیش از ۱۵CBM باشد بهتر است بار خود را به صورت FCL یا همان فول کانتینر از امارات متحده عربی به ایران حمل کنید.

هم اکنون در جدول زیر ما هزینه تقریبی حمل دریایی از بندر جبل علی در کشور امارات متحده عربی به برخی از بنادر ایران را به صورت تخمینی بیان میکنیم.

بندر مبدا بندر مقصد هزینه کانتینر ۲۰ فوت (دلار) هزینه کانتینر ۴۰ فوت (دلار)
جبل علی، امارات
بندر عباس
۲۵۰
۳۵۰
جبل علی، امارات
بندر شهید رجایی
۳۰۰
۴۰۰
جبل علی، امارات
بندر بوشهر
۳۵۰
۴۵۰
جبل علی، امارات
بندر امام خمینی (ره)
۴۰۰
۵۰۰
جبل علی، امارات
بندر خرمشهر
۴۵۰
۵۰۰

توجه کنید هزینه های ذکر شده در این جدول به صورت تقریبی میباشد و برای دریافت بهترین قیمت شما میتوانید با کارشناسان گروه تجاری ققنوس تماس حاصل نمایید.

هزینه حمل دریایی از امارت متحده عربی به صورت خرده بار

اگر بار شما کمتر از ۱۵CBM میباشد بهتر است کالای خودتان را از امارات متحده عربی به ایران را به صورت خرده بار یا LCL حمل کنید، سرویس های حمل خرده بار از امارات متحده عربی به ایران میتواند هزینه حمل دریایی شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

ما برای شما جدول زیر را آماده کرده ایم تا بتوانید در محاسبات خود از این هزینه ها استفاده کنید

بندر مبدأ بندر مقصد هزینه به ازای هر CBM
جبل علی، امارات
بندر عباس
$۳۵
جبل علی، امارات
بندر شهید رجایی
$۴۵
جبل علی، امارات
بندر بوشهر
$۵۰
جبل علی، امارات
بندر امام خمینی (ره)
$۴۸
جبل علی، امارات
بندر خرمشهر
$۵۰

مدت زمان حمل دریایی از امارات متحده عربی به ایران

یکی از مهمترین سوالاتی که مشتریان ما از کارشناسان بخش فروش همواره میپرسند این است که مدت زمان حمل دریایی از امارات متحده عربی به ایران میباشد.

مدت زمان فرایند حمل از امارات به ایران بسته به عوامل زیادی دارد نظیر:

 • نوع سرویس حمل دریایی شما که فول کانتینر باشد یا خرده بار
 • ترم حمل بار
 • وضعیت مسیر حمل بار دریایی از امارات متحده عربی به ایران

همانطور که میبینید عوامل زیادی روی زمان حمل بار دریایی از امارات به ایران تاثیر میگذارد، از این رو ما برای شما یک جدول آماده کرده ایم که زمان تقریبی حمل دریایی از امارات به ایران میباشد.

بندر مبدأ بندر مقصد زمان تقریبی حمل (روز)
جبل علی، امارات
بندر عباس
۲ الی ۳ روز
جبل علی، امارات
بندر شهید رجایی
۲ الی ۴ روز
جبل علی، امارات
بندر بوشهر
۲ الی ۳ روز
جبل علی، امارات
بندر امام خمینی (ره)
۱ الی ۴ روز
جبل علی، امارات
بندر خرمشهر
۲ الی ۳ روز

لیست مدارک مورد نیاز برای استعلام هزینه حمل دریایی از امارات متحده عربی

مدارک مورد نیاز برای حمل دریایی از امارات
مدارک مورد نیاز برای حمل دریایی از امارات

مهم نیست شما بخواهید بار خود را به صورت دریایی به ایران حمل کنید یا هوایی یا حتی ریلی! قبل از شروع فرایند حمل شما باید یک سری مدارک و اطلاعات را از قبل تهییه کنید که بتوانید برای محاسبه هزینه حمل به شرکت حمل و نقل خود ارائه دهید.

طبیعتا ارائه مدارک و این اطلاعات ضروری منجر به محاسبه دقیق هزینه تمام شده هزینه حمل دریایی شما خواهد شد، برخی از مشتریان ما متاسفانه بدون ارائه مدارک دقیق میخواهند هزینه حمل دریایی بار خود را از امارات متحده به ایران را دریافت کنند که یکی از بزرگترین ریسک های این شیوه دریافت قیمت این میباشد که هزینه حمل شما میتواند در هر لحظه بر حسب عوامل غیر قابل پیش بینی نشده تغییر کند و افزایش پیدا نماید.

از این رو ما لیستی از مدارک و اطلاعات مورد نیاز که برای محاسبه هزینه حمل دریایی خود از امارات به ایران نیاز دارید را برای شما مشتریان گرامی تهییه کرده ایم:

نام مدرک معادل انگلیسی شرح تکمیلی
پکینگ لیست
Packing List
فهرستی از کالاها با جزئیات وزن و ابعاد و نحوه بسته بندی
پروفرما اینویس
Proforma Invoice
فاکتور خرید کالا که از فروشنده دریافت میکنید
شرح فارسی کاربرد کالا
Description of Goods in Persian
توضیحات فارسی درباره کاربرد و مشخصات کالا
تصویر کالا
Photo of the Goods
عکس‌هایی از کالا برای شناسایی و تایید آن توسط دفتر امارات ققنوس
گواهی MSDS برای کالاهای خاص
MSDS Certificate
گواهینامه ایمنی برای کالاهای دارای باتری، مگنت یا موتور

کدام بندر امارات متحده عربی را برای حمل بار دریایی به ایران انتخاب کنید؟

در امارات متحده عربی برخلاف کشور چین که بنادر زیادی دارد فقط دارای ۵ بندر اصلی میباشد که فقط از این  ۵  حدود ۲ بندر امکان حمل بار به صورت دریایی از آنها به ایران امکان پذیر میباشد.

بنادر موجود در کشور امارات به شرح زیر میباشد:

 1. بندر جبل علی (دبی)
 2. بندر مینا راشد (دبی)
 3. بندر خورفکان (شارجه)
 4. بندر فجیره
 5. بندر خالد (شارجه)

حال به شما خواهیم گفت از بین این بنادر کدام بندر برای حمل بار از کشور امارات به ایران بهترین بندر میباشد:

جواب ما بندر جبل علی میباشد، این بندر یکی از بزرگترین بنادر کانتینری جهان میباشد، تقریبا مسیر حمل از بندر جبل علی به ایران به صورت مستقیم و در کمتر از ۲ الی ۳ روز کاری انجام میگیرد، از این بندر حدود ۱۰ شرکت و لاین کشتیرانی دارای سرویس های منظم حمل دریایی به کلیه بنادر ایران میباشند.

یکی دیگر از مزیت های بندر جبل علی قیمت های رقابتی میباشد که از این بندر به بنادر ایران وجود دارد پس شما میتوانید در صورت انتخاب این بندر بهترین قیمت را دریافت کنید.

کدام بندر ایران را برای حمل بار دریایی به ایران انتخاب کنید؟

کدام بندر ایران را برای حمل بار دریایی به ایران انتخاب کنید
کدام بندر ایران را برای حمل بار دریایی به ایران انتخاب کنید

بنادر ایران وجود دارد که شما میتوانید برای حمل دریایی کالای خود از آنها استفاده کنید.

زمانی که شما میخواهید هزینه حمل دریایی خود را از کارشناسان گروه تجاری ققنوس دریافت کنید، شما میبایست ابتدا بندر مقصد خود را مشخص کنید تا همکاران ما بتوانند بهترین قیمت را به آن بندر برای شما آماده نمایند.

در جنوب کشور بنادر زیادی وجود دارد نظیر:

 • بندر عباس
 • بندر شهید رجایی
 • بندر بوشهر
 • بندر امام خمینی (ره)
 • بندر خرمشهر

اما ما بر حسب تجربه خود به شما توصیه میکنیم که کالای خود را از امارات متحده عربی به  بندرعباس ، بندر خرمشهر و بندر شهید رجایی ارسال نمایید

معمولا هزینه های حمل از بندر جبل علی در دبی به این بنادر مناسب تر از سایر بنادر میباشد.

۲ ترفند که هر تاجر ایرانی باید برای کاهش هزینه حمل دریایی بار از امارات متحده عربی باید بداند

شما با رعایت یک سری نکات بسیار ساده میتوانید هزینه حمل دریایی خود را از امارات متحده عربی به بنادر ایران به راحتی کاهش دهید، معمولا این نکات را در هیچ کتاب یا جزوه اموزشی پیدا نخواهید کرد چون بر حسب تجربه این موارد بدست آمده اند، از این رو به شما توصیه میکنیم از این نکات استفاده نمایید:

استفاده از ترم حمل FOB

سعی کنید اصلا از ترم های حملی نظیر EXWORK  استفاده نکنید، حتما از ترم حمل فوب برای حمل کالایی خود استفاده کنید تا در این فرم شما میتوانید هزینه های نظیر بارگیری، صدور بارنامه و پیکاپ از انبار فروشنده تا بندر جبل علی در شهر دبی را به فروشنده خود واگذار کنید که گاها هزینه بالایی میباشد.

با یک شرکت حمل و نقل به صورت مداوم کار کنید!

توصیه اکید میکنیم بجای اینکه هر سری با یک شرکت حمل و نقل کار کنید با یک شرکت حمل و نقل معتبر به صورت مداوم همکاری کنید، اشتباهی که بسیاری از مشتریان میکنند این است که فکر میکنند با عوض کردن نماینده حمل خود میتوانند قیمت بهتری دریافت کنند، این موضوع کاملا اشتباه است چون  قیمت بهتر بسته به اعتبار شما نزد شرکت حمل و نقل دارد.

طبیعتا یک شرکت حمل و نقل معتبر بهترین قیمتها را به مشتریان قدیمی و وفادار خود ارائه میکند

جداکننده

چرا برای حمل دریایی از امارات متحده عربی گروه تجاری ققنوس را انتخاب کنید؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا برای حمل بار دریایی خود از امارات متحده عربی به ایران از خدمات گروه تجاری ققنوس استفاده نمایید که برخی از آنها به شرح زیر میباشد:

دارای دفتر رسمی در کشور امارات شهر دبی

طبیعتا قدرت یک شرکت حمل و نقل در داشتن شبکه گسترده در کشورهای مختلف میباشد که  مشتریان گرامی بتوانند بهترین قیمت و شرایط را برای حمل کالا از کلیه کشورها به واسطه این شبکه گسترده بدست بیاورند

گروه تجاری ققنوس جز معدود شرکت های حمل و نقل ایرانی میباشد که دارای دفتر رسمی با مالکیت ۱۰۰ درصد در شهر دبی میباشد که منجر به خواهد شد مشتریان گروه تجاری ققنوس بتوانند بدون واسطه ترین قیمت ها و خدمات را از کشور امارات متحده عربی به ایران دریافت کنند

بیش از یک دهه سابقه درخشان

فقط با یک تحقیق و بررسی ساده میتوانید در مورد سوابق گروه تجاری ققنوس مطمئن شوید، ما بیش از یک دهه است که میزبان مشتریان حقیقی و حقوقی بسیاری بوده ایم، از این رو میتوانید با خیال راحت و اطمینان خاطر از خدمات گروه تجاری ققنوس بهره مند شوید.

در نهایت شما میتوانید برای دریافت بهترین هزیننه حمل دریایی از کشور امارات متحده عربی به ایران با کارشناسان گروه تجاری ققنوس تماس حاصل نمایید، کلیه همکاران ما سعی میکنند از ۰ تا ۱۰۰ فرایند حمل بار شما از کشور امارات به ایران در کنار شما باشند.