واردات کالا از چین به ایران

احتمالا برای واردات کالا از چین به ایران ذهن شما درگیر سوالات بسیاری شده است نظیر اینکه واردات کالا از چین را  از کجا باید شروع کنید؟  واردات کالا از چین به ایران شامل چه مراحلی است؟ چه هزینه هایی باید برای واردات کالا از چین به ایران پرداخت کنید؟ و آیا اصلا نیاز است برای واردات کالا از چین به ایران به کشور چین سفر کنید یا خیر؟ ما در گروه تجاری ققنوس آماده هستیم تا فرایند واردات کالا از چین به ایران را برای شما تسهیل کنیم و با کمترین هزینه کالای مورد نیاز شما را درب منزل یا شرکت شما تحویل دهیم.

خانه » واردات کالا از چین به ایران
فهرست مطالب این سرویس

۰ تا ۱۰۰ واردات کالا از چین

ما در گروه تجاری ققنوس آماده هستیم تا ۰ تا ۱۰۰ واردات از چین را برای شما انجام دهیم، همکاران ما در دفتر چین و ایران گروه تجاری ققنوس میتوانند کلیه مراحل واردات از چین اعم از مکاتبه، اعتبار سنجی و حمل و ترخیص را برای شما انجام دهند.

world

راهنمای جامع  واردات کالا از چین

گروه تجاری ققنوس به عنوان یکی از منابع آموزش و مشاوره حوزه واردات کالا از چین به ایران میباشد، همکاران ما در بخش خرید و تامین کالا دفتر گروه تجاری ققنوس میتوانند مشاوره ها و توضیحات ضروری را به شما برای فرایندهای واردات کالا از چین ارائه نمایند.

air-cost

واردات از چین بدون سفر به چین

دیگر نیاز نیست برای واردات کالا از چین به ایران به این کشور سفر کنید، هزینه های میلیونی سفر به چین را میتوانید با استفاده از خدمات خرید و تامین تخصصی گروه تجاری ققنوس صرف مراحل دیگری از کسب و کار خود بنمایید و واردات ارزانتری از چین را تجربه کنید.

support

کارمزد پایین برای واردات از چین

اگه نیاز به استفاده از یک کارگزار خرید از چین دارید به دنبال یک کارگزار خرید از چین با بهترین قیمت و کارمزد مناسب باشید، کارمزدهای خرید گروه تجاری ققنوس یکی از رقابتی ترین کارمزدهای موجود در بازار میباشد.

حواله-یوان-از-چین

مقدمه

اگر شما جز افرادی هستید که به دنبال واردات کالا از چین هستید حتما ذهن شما درگیر ده ها سوال در مورد هزینه ، شرایط، مراحل و روال های کلی فرایند واردات کالا از چین به ایران شده است و نیاز به یک منبعی دارید که بتوانید پاسخ به این سوالات را پیدا کنید .

واردات کالا از چین مانند یک شمشیر دو لبه است ،در صورتی که شما بدون برنامه ریزی اقدام به واردات کالا از چین نمایید احتمال این وجود دارد که سرمایه شما، تحت ریسک های مختلفی قرار بگیرد و سرمایه شما از دست برود.

به همین دلیل ما در گروه تجاری ققنوس سعی میکنیم تجربه بیش از یک دهه خود را در حوزه واردات کالا از چین را برای شما در این سرویس به زبانی ساده بیان کنیم، ما در این سرویس کلیه مراحل و شرایط واردات کالا از چین را به شما به صورت تجربی آموزش میدهیم و امیدواریم برای شما مفید باشد.

آیا واردات کالا از چین سودآور است؟

این سوال که آیا واردات از چین سود آوری خوبی برای شخص وارد کننده دارد یا خیر، سوالی است که معمولا ۹۹ درصد افرادی که تمایل به واردات کالا از چین دارند به دنبال پاسخش هستند.

حتما از دوستان و اطرافیان خود شنیده اید که شخصی چندین سال قبل با واردات کالایی خاص از چین سود بسیار خوبی بدست آورده و همان سود بدست آمده باعث بهبود شرایط زندگی آن شخص شده است، تا حدودی این موضوع درست است اگر شما هم بتوانید واردات از چین را با برنامه ریزی کامل و دقیق انجام دهید.

امروزه با توجه به رقابتی بودن کسب و کارها برخلاف گذشته واردات هر کالایی از چین سودآوری سابق را ندارد، به طور مثال شاید با دیدن تبلیغ یک محصول در اینستاگرام به این فکر کنید آن کالا رو اگر شما از چین وارد کنید شاید بتوانید بازار خوبی را برای اون محصول پیدا کنید و سپس حدود ۲ ۳ هفته به تحقیق و بررسی آن محصول میپردازید و نهایتا با چند فروشنده هم مذاکره میکنید و  تصمیم میگیرید که سرمایه ای را برای واردات آن کالا از چین هزینه کنید اما یک روز صبح از خواب بیدار میشوید و میبنید چند فروشگاه اینترنتی یا پیج اینستاگرامی یا حتی مغازه ای در یک مرکز تجاری آن کالا را به فروش گذاشتند!

پس به همین راحتی بازاری که برای آن کالا پیش بینی کرده بودید از دست میرود، چون یک سری تامین کننده دیگر زودتر از شما آن کالایی که شما فکر میکردید بازار خوبی برای واردات در ایران خواهد داشت را وارد و حتی شروع به فروش در سطح بازار کرده اند!

در این حالت اگه شما آن کالا را نخریده باشید که شانس آورده اید اما اگه خریده باشید  احتمالا دیگر نمیتوانید آن کالا را پس از واردات به کشور با آن سودی که در ابتدا تصور داشتید به فروش برسانید چون کالا در آن زمان دارای چندین تامین کننده دیگر خواهد بود و شما قیمت های متفاوتی را شاهد خواهید بود.

پس میبنید که واردات هر کالایی از چین سود نخواهد داشت اگر برنامه ریزی مناسب و تجربه کافی نداشته باشید!

شاید با خودتان بگویید که هنوز ما به شما نگفتیم که آیا واردات از چین سودآور است یا خیر! بر اساس فرض بالا و تجربه خودمان در گروه تجاری ققنوس چند مورد را که در گرفتن پاسخ به این سوال به شما کمک میکند در ادامه بیان میکنیم که امیدواریم مفید باشد:

همیشه اولین نفر باشید

اگر میخواهید یک کالایی را از چین وارد کنید و سود آوری خوبی برای شما داشته باشد، بهتر است همیشه اولین وارکننده یا حداقل یکی از اولین ها در واردات آن کالا باشید! مشتریان بسیاری به صورت حضوری به دفتر گروه تجاری ققنوس مراجعه میکنند و به دنبال یافتن بهترین کالاها برای واردات از چین هستند و خود آن مشتریان پیشنهاداتی را از قبل دارند، مثلا بعضی از افراد در جلسات مشاوره بیان میکنند که در نظر دارند کالاهایی نظیر لیست زیر را اگر وارداتشان از چین سود خوبی دارد وارد کنند:

 • لوازم تحریر
 • پوشاک ( کیف، کفش و لباس بچگانه )
 • زیورآلات و بدلیجات
 • لوازم جانبی موبایل و دیگر لوازم الکترونیکی
 • لوازم یدکی و جانبی خودرو و ماشین آلات صنعتی
 • و ده ها کالای دیگه

اما ما در جواب از مشتریانی که فکر میکنند واردات این کالاها سود آوری خوبی دارد این سوال را میپرسیم که آیا آن کالایی که تصمیم به وارداتش رو دارند در حال حاضر در بازار ایران وجود دارد یا خیر؟

و اگر وجود دارد در حال حاضر حدود چه تعداد تامین کننده برای آن کالا در بازار ایران فعال هستند؟

طبق تجربه ی ما در صورتی که جزو اولین واردکنندگان یک کالا از چین باشید سودی که شما میتوانید پس از واردات آن کالا به دست بیاورید در زمان فروش چیزی حدود ۱۰۰% تا ۳۰۰%  است اما اگر تصمیم به واردات کالایی دارید که از قبل در بازار وجود دارد و تامین کنندگان زیادی آن کالاها را وارد کشور کرده اند سود کالای وارداتی شما بین ۸۰% الی ۳۰% خواهد بود.

انتخاب کالای صحیح، مهم ترین تصمیم زندگی شما!

ما مشتریان بسیاری در گذشته داشته ایم که کالاهای بسیار عجیبی را برای واردات کالا از چین انتخاب کردند که شاید به نظر شما کالاهایی بسیار ساده برای واردات و سرمایه گذاری هستند ولی برخلاف تصور شما واردکنندگانی که آن کالاها را وارد کردند سود بسیار خوبی را کسب کردند.

حواله-یوان-از-چین

به طور مثال یکی از کالاهایی که توسط یکی از مشتریان ما برای اولین بار به کشور توسط گروه تجاری ققنوس وارد شد یک ساعت رومیزی به صورت دیجیتال بود که همزمان نقش شارژر وایرلس، ساعت، دماسنج و چراغ خواب را دارا بود و مشتری فوق از طریق گروه تجاری ققنوس حدود ۶۰۰ عدد از این کالا را به قیمت ۳ دلار در چین خریداری کرده بود که توسط تیم ما در اسرع وقت به ایران ارسال شد و پس از ترخیص به مشتری جهت فروش در وبسایت و پیج اینستاگرام تحویل داده شد.

خوشبختانه مشتری ما به دلیل اینکه جزو یکی از اولین واردکننده های این کالا بود ، کالا را با حدود ۳۰۰ درصد سود خالص به فروش رساند، یعنی سود حاصله پس از کسر هزینه هایی نظیر هزینه حمل و نقل، کارمزد ترخیص ققنوس و هزینه ترخیص کالا برای واردکننده این کالا حاصل شد.

اما ممکن بود اگر این مشتری ما با سرمایه خود یک کالای دیگری را خریداری و به ایران وارد میکرد این سود را نتواند بدست بیاورد، از این رو به جرات میتوان گفت انتخاب کالای صحیح برای واردات از چین به ایران یکی از مهم ترین مراحل واردات کالا از چین میباشد.

دنبال کالای ارزان و بی کیفیت برای واردات از چین نباشید!

اگر فکر میکنید که در واردات کالای ارزان قیمت از چین میتوانید حاشیه سود بالایی به نسبت کسی که همان کالا را با کیفیت بالاتر وارد کرده بدست بیاورید سخت در اشتباهید!

اگر که به دنبال کسب درآمد از طریق واردات کالا از چین هستید باید از جانب مشتریان نهایی و مصرف کنندگان نهایی کالا به این موضوع دقت کنید که هیچ مصرف کننده ای دوست ندارد برای یک کالای بی کیفیت هزینه کند و پس از مدتی آن کالا دچار خرابی شود و ناچار به خریداری مجدد همان کالا شود.

در بازار ایران متاسفانه به دلایل بسیاری نظیر :

 • کاهش قدرت خرید مصرف کنندگان
 • کاهش ارزش ریال نسبت به دلار
 • هزینه های بالای حمل و نقل کالا از چین به ایران
 • هزینه های ترخیص کالا از گمرک
 • هزینه هایی نظیر انبارداری و …

بسیاری از واردکنندگان کالا از چین برای اینکه بتوانند سود بیشتری از کالایی که وارد کرده اند بدست بیاورند، کیفیت را فدای قیمت میکنند و به همین دلیل است که در بازار ایران شما کالاهای بی کیفیت چینی را مشاهده میکنید، پس اگر در زمان خرید یک کالا از یک فروشگاه شما یک کالای بی کیفیت چینی را دیدید این موضوع تقصیر فروشندگان چینی نیست، این در واقع واردکنندگان ایرانی هستند که برای کسب سود بیشتر آن کالا را با کیفیت پایین از فروشندگان چینی خریداری کرده و به ایران وارد کرده اند.

وزن و تعداد بالاتر کالا مساوی است با سود بیشتر

طبیعتا اگر تصمیم به واردات کالا از چین دارید واردات یک عدد، دو عدد و یا حتی ده عدد از آن کالا نه صرف اقتصادی دارد و نه منطقی است، معمولا باید حجم خرید شما از فروشندگان چینی به صورت عمده باشد تا هم بتوانید بهترین قیمت را از فروشندگان و تامین کنندگان چینی دریافت کنید و هم اینکه هزینه های فرآیند واردات کالا از چین نظیر :

 • حمل و نقل ( هوایی،دریایی)
 • ترخیص کالا
 • انبارداری
 • کارمزدهای خرید

بر کل تعداد کالای خریداری شده شما سرشکن شود تا صرف اقتصادی داشته باشد.

یک ترفند ساده برای اینکه بدانید واردات چه کالا هایی سودآوری مناسبی دارد، طبق تجربه ما در گروه تجاری ققنوس این است که کالاهایی را برای واردات انتخاب کنید که دارای وزن کم، تعداد بالا و حجم کمی باشند.

با این روش هزینه هایی که شما باید بابت واردات آن کالا پرداخت کنید بر تعداد کل کالاهای شما سرشکن میشود و قیمت تمام شده شدیدا کاهش می یابد.

آیا برای واردات کالا از چین نیاز است به چین سفر کنیم؟

هم بله و هم خیر!

ما همیشه فکر میکنیم که یک بار سفر کردن شما به چین بسیار مفید خواهد بود، حداقل سودی که برای شما دارد این است که شما با فضای کسب و کارها و بازارهای چین و شیوه معامله با فروشندگان چینی اشنا میشوید ، همانطور که همیشه میگویند شنیدن کی بود مانند دیدن! 😊

البته در حال حاضر یکی از نگرانی هایی که برای سفر به چین وجود دارد هزینه های بالای سفر و ویزا گرفتن برای چین است، به صورتی که قبل از دوران کرونا سفر به چین بسیار ارزانتر بود به طور کل هزینه بلیط رفت و برگشت و اقامت یک هفته ای در چین نهایتا حدود ۴۰ الی ۵۰ میلیون تومان بود ولی در حال حاضر با نرخ یوان فعلی، افزایش شدیدی که در نرخ بلیط ایجاد شده و هزینه های جاری حدقل هزینه ی سفر به چین حدود ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان میباشد.

این بستگی به شما دارد که بخواهید هزینه سفر به چین را متقبل شوید یا خیر ولی یکی از دلایلی که مشتریان ما از خدمات واردات از چین گروه تجاری ققنوس استفاده میکنند همین هزینه بالای سفر به چین است.

فرض کنید که میخواهید یک فروشنده چینی را در یکی از شهرهای چین به صورت حضوری پیدا کرده و اعتبار سنجی کنید تا ببینید اصلا فروشنده ای وجود دارد که کالای مد نظر شما را با کیفیتی خوب به فروش برساند یا خیر؟ پس آیا ارزش دارد که هزینه ۱۵۰ تا ۲۵۰ میلیون تومانی را برای این اعتبار سنجی انجام بدهید؟ یا نهایتا میتوانید با مبلغ بسیار کمتری مثلا ۱۰ الی ۲۰ میلیون تومان از خدمات گروه تجاری ققنوس استفاده کنید تا اعتبار سنجی حضوری را همکاران ما در دفتر چین برای شما انجام بدهند.

مراحل واردات کالا از چین

یکی از مهم ترین سوالاتی که اغلب مشتریانی که تمایل به واردات از چین دارند در ابتدا از همکاران ما در بخش های مختلف گروه تجاری ققنوس میپرسند این است که چه مراحلی را برای واردات کالا از چین باید پشت سر بگذارند.

اگر عبارت ( مراحل واردات کالا از چین ) را در گوگل جستجو کنید صدها سایت را خواهید دید که توضیحاتی مختصر اما تکراری را به عنوان مراحل واردات کالا از چین برای شما آماده کرده اند ولی ما در سرویس واردات کالا از چین که توسط گروه تجاری ققنوس برای شما آماده شده است سعی میکنیم مراحل واردات کالا از چین را به زبانی ساده برای شما بیان کنیم، پس حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

مرحله اول: دریافت کارت بازرگانی

اگر میخواهید به عنوان یک واردکننده یا تاجر به صورت قانونی و دائمی فعالیت کنید و اقدام به واردات کالا از چین بکنید و هزینه های واسطه  را کاهش دهید شدیدا توصیه میکنیم در اولین مرحله کارت بازرگانی خود را دریافت کنید.

کارت بازرگانی به شما این اجازه را میدهد که هر کالایی را تمایل دارید تحت نام خودتان بتوانید به کشور وارد کنید.

ولی شاید تبلیغات بسیاری رو دیده باشید که ادعا میکنند برای واردات کالا از چین یا هر کشوری نیاز به کارت بازرگانی نیست و شما میتوانید از کارت های بازرگانی اجاره ای ( کارت بازرگانی دیگران ) استفاده کنید.

ما به ۲ دلیل استفاده از کارت های اجاره ای را توصیه نمیکنیم:

الف: دلیل اول این است که هزینه تمام شده ترخیص کالای شما زیاد میشود، شما وقتی از کارت بازرگانی اجاره ای یا کارت شخص دیگری استفاده میکنید نهایتا باید هزینه ای رو برای استفاده از کارت آن شخص هم پرداخت نمایید که بسیار بیشتر از مبلغ مالیاتی میباشد که شما کالایی را روی کارت بازرگانی خودتان وارد کنید.

ب: دلیل دوم هم عدم امنیت استفاده از کارت های اجاره ای است، وقتی شما کالای خودتان را به نام کارت بازرگانی شخص دیگری وارد میکنید یعنی قانونا صاحب کالا و بار وارداتی شما آن شخص صاحب کارت میباشد! پس اگر به هر دلیلی پس از ورود کالا به ایران تحت نام یک کارت بازرگانی اجاره ای ترخیص کار شما و یا صاحب کارت، گوشی موبایل خود را خاموش کند! عملا تمام سرمایه شما از دست خواهد رفت و حتی امکان پیگیری قانونی هم نخواهید داشت چون از نظر قانونی استفاده از کارت بازرگانی غیر و کارت های اجاره ای مصداق بارز قاچاق میباشد و شما هم  از نظر قانون مجرم خواهید بود!

مرحله دوم: انتخاب بهترین کالا برای واردات و سرمایه گذاری

در ابتدای این مقاله از اهمیت انتخاب کالای صحیح برای سرمایه گذاری و واردات از چین با شما صحبت کردیم، پس الان اطلاع دارید که اگه سرمایه خودتان را برای کالاهای اشتباه و یا با ریسک بالا هزینه کنید قطعا در طی کسب و کارتون به مشکلات زیادی برخورد میکنید و نهایتا امکان دارد منجر به شکست شما در حوزه واردات کالا شود.

برای انتخاب بهترین کالا برای واردات و سرمایه گذاری بهتر است تحقیقات زیادی انجام بدهید و بازار ایران و مصرف کنندگان نهایی را به صورت دقیق بررسی کنید و تحت نظر داشته باشید.

مرحله سوم: سورسینگ و منبع یابی برای پیدا کردن بهترین تامین کننده چینی

پس از اینکه کارت بازرگانی خودتان را دریافت کردید و به اندازه کافی تحقیق کردید که بهترین کالا یا کالاها برای واردات چه اقلامی هستند و همچنین چه کالایی وارد کنید تا بازار خوبی در ایران بتوانید داشته باشید،  حالا  وقت آن است که به دنبال بهترین تامین کننده در چین و بهترین کالاها از فروشندگان چینی باشید!

مرحله سورسینگ و منبع یابی کالا یا همان مرحله پیدا کردن تامین کننده در کشور چین اصلا ساده نیست و یک اشتباه ساده میتواند منجر به از دست رفتن کل سرمایه شما بشود!

معمولا ریسک های زیر در این مرحله وجود دارد:

وع ریسک توضیحات ریسک
به دام یک تامین کننده کلاهبردار بیفتید یکی از بزرگترین ریسک هایی که در زمان پیدا کردن تامین کننده های چینی ممکنه به شما آسیب بزند این است که شما در دام یک فروشنده کلاهبردار چینی بیفتید، به طور مثال ممکنه با یک فروشنده در سایت علی بابا ارتباط بگیرید و تصاویر زیادی از یک دفتر شیک و بزرگ با بیش از ۵۰ کارمند را برای شما ارسال کند ولی عملا یک نفر در اتاق خودش در چین در حال پاسخ دادن به شما میباشد و پس از دریافت بیعانه اولیه یا کل مبلغ خرید از شما دیگر جوابگوی شما نباشد! این مشکل هر ماه برای بسیاری از ایرانیان متاسفانه پیش می آید.
پول برای کالای با کیفیت پرداخت میکنید اما کالای بی کیفیت برای شما ارسال میشود یکی دیگر از ریسک های که ممکن است به فرایند واردات کالای شما ضربه بزند این است که که با فروشنده یا تامین کننده ای ارتباط بگیرید که در ابتدا از شما هزینه ی کالای با کیفیت درجه ۱ را دریافت کند و پس از اینکه کالا برای شما ارسال شد و کالای خودتان را در انبارتان در ایران دریافت کنید، میبنید که بخشی یا کل بار کالای بی کیفیت با ارزش بسیار کمتر از چیزی باشد که برای آن هزینه کرده اید، و با همین روش ساده شما دچار خسارت زیادی میشوید و فروشنده شما هم سود خیلی خوبی از کار میبرد و شما هم طبیعتا با هیچ روشی امکان پیگیری و جبران خسارت را ندارید.
پول برای ۵۰۰ کیلو کالا ارسال میکنید اما فروشنده ۲۰۰ کیلو برای شما ارسال میکند این مشکل قبلا برای چند مشتری ما پیش آمده بود به صورتی که مشتری برای ۵۰۰ کیلو سیم مسی به یک فروشنده که در سایت علی بابا پیدا کرده بودن پرداخت کرده بود و وقتی بار مشتری توسط گروه تجاری ققنوس در انبار گوانجو دریافت شد و پالت باز شد متوجه شدیم که حدود ۲۰۰ کیلو سیم مسی قرار داده شده و متاسفانه پس از تماس های تلفنی که با فروشنده چینی برای رفع مشکل داشتیم به هیچ نتیجه ای نتوانستیم برسیم و نهایتا منجر به از دست رفتن بخشی از سرمایه مشتری شد.

تا الان دیدید که ریسک های زیادی در مرحله سورسینگ و منبع یابی کالا از فروشندگان چینی وجود دارد، پس متوجه شده اید که با یک اشتباه ساده میتوانید کل سرمایه خودتان را از دست بدهید، برای همین بهتر است که مرحله منبع یابی و پیدا کردن بهترین فروشنده های چینی را به تیم گروه تجاری ققنوس بسپارید.

معمولا کلیه مراحل منبع یابی و سورسینگ کالا توسط گروه تجاری ققنوس به واسطه دفتر ما در چین انجام میشود و ما با استفاده از نیروهای بومی ( چینی ) سعی میکنیم بهترین و مطمئن ترین تامین کننده ها را برای شما پیدا کنیم.

مرحله چهارم: خرید سمپل و نمونه از یک یا چند تامین کننده چینی

خرید سمپل یا همان نمونه کالا از یک یا چند فروشنده یکی از اصلی ترین مراحل خرید و تامین کالا از چین برای واردات کالا از چین میباشد، فرض را بر این بگذارید که می خواهید برای یک مدل آیفون مثلا آیفون ۱۵ تامین کننده گلس پیدا کنید، شما با جستجو کلمه Iphone 15 glass screen protector در سایت علی بابا به راحتی صدها اگهی، قیمت مختلف و تامین کننده پیدا خواهید کرد.

اما کدام یک از این تامین کننده ها گلسی با کیفیت و با قیمت مناسب به شما خواهد فروخت؟ یکی از راه هایی که میتوانید کیفیت کالاهای به فروش رسیده توسط فروشندگان چینی را بررسی کنید خرید نمونه کالا یا همان سمپل از چندین فروشنده میباشد.

یکی از خدماتی که ما در گروه تجاری ققنوس برای شما انجام میدهیم، خرید سمپل از چندین فروشنده چینی و یکپارچه سازی این نمونه کالاها در چین و ارسال به ایران به صورت هوایی و یا دریایی و نهایتا ترخیص این نمونه کالاها از گمرک و تحویل به شما میباشد.

مرحله پنجم: انتخاب تامین کننده و مذاکره برای دریافت بهترین قیمت

در این مرحله طبیعتا شما پس از دریافت نمونه کالا ها یا همان سمپل ها باید با یک یا دوتا از فروشنده هایی که انتخاب کرده اید وارد مذاکره نهایی شوید، در زمان مذاکره نهایی باید به موارد زیادی دقت کنید، در غیر این صورت ممکنه برای خودتان مشکلات بزرگی ایجاد کنید.

بحث مذاکره با تامین کنندگان خارجی مخصوصا چینی تا حدی تخصصی است که دوره های آموزشی در مرکز آموزش بازرگانی فقط برای آموزش شیوه مذاکره با تامین کنندگان خارجی وجود دارد، پس توصیه میکنیم ابتدا دانش کافی بدست بیاورید و یا اینکه از یک کارگزار خرید از سایت های خارجی نظیر گروه تجاری ققنوس استفاده کنید.

مرحله ششم: پرداخت هزینه کالا و انجام حواله ارزی

در این بخش شما با توجه به ارزش کالای خودتان باید بخشی از مبلغ خرید و یا کل آن را به فروشنده چینی خود واریز نمایید، متاسفانه به علت تحریم های موجود برای ما انجام حواله های ارزی به صورت دلار و یوان به سختی و ریسک بالا از طریق واسطه های مختلف انجام میگیرد، پس توصیه میشود برای انجام حواله های دلاری و یا یوانی برای پرداخت هزینه خرید کالای خودتان از صرافی های معتبر استفاده کنید.

فراموش نکنید که میتونید از خدمات حواله یوانی به صورت واریز به علی پی، ویچت پی، واریز بانکی و یا حواله دلاری به صورت بانکی که توسط گروه تجاری ققنوس ارائه میشود استفاده نمایید.

مرحله هفتم: حمل کالا از چین به ایران به صورت هوایی یا دریایی

پس از اینکه کالیای شما توسط فروشنده چینی آماده ارسال شد، شما باید با یک شرکت حمل و نقل بین المللی که خدمات حمل بار هوایی و یا دریایی به ایران دارد تماس بگیرید تا کالای شما را از چین به ایران ارسال کنند، در این مرحله عوامل زیادی در انتخاب شیوه حمل شما تاثیر میگذارد، مانند:

 • وزن کالا
 • حجم کالا
 • ارزش کالا
 • نوع کالا
 • آیا برای دریافت کالا عجله دارید یا خیر؟

معمولا کالاهایی با وزن و حجم پایین و ارزش بالا که برای دریافت آن ها و ارسال به ایران عجله دارید را بهتره به صورت هوایی از چین به ایران ارسال کنید.

ولی اگر یک کالای سنگین وزن مثل یک دستگاه خط تولید ۵۰۰۰ کیلویی با حجم بالا و ارزش متوسط خریداری کرده اید، شک نکنید که بهترین شیوه حمل از چین به ایران برای شما دریایی میباشد.

برای دریافت بهترین قیمت برای حمل بار هوایی و دریایی از چین به ایران توصیه میکنیم از خدمات گروه تجاری ققنوس استفاده کنید، شما میتوانید با ارائه مدارک زیر به کارشناسان گروه تجاری ققنوس بهترین قیمت حمل بار از چین به ایران را دریافت کنید:

 • پکینگ لیست یا همان برگه بسته بندی
 • پرفرما اینویس یا همان پیش فاکتور
 • نوع بسته بندی ( پالت، کارتن)

مرحله هشتم: ترخیص کالا از گمرک

مرحله ترخیص کالا از گمرک یکی از چالش بر انگیز ترین مراحل واردات کالا از چین به ایران میباشد، اگر به خاطر داشته باشید، در ابتدا اشاره کرده بودیم که بهتره قبل از واردات کالا از چین کارت بازرگانی خودتان را بگیرید تا مرحله ترخیص کالاهایتان تسهیل شود اما به هر دلیلی اگه نتوانستید کارت بازرگانی خودتان را دریافت کنید میتوانید فرایند ترخیص کالا از گمرک را برای کالاهای خریداری شده خودتان از چین به ایران را به گروه تجاری ققنوس واگذار کنید.
هزینه های ترخیص بسته به عوامل زیادی داره، مانند:

 • میزان حقوق ورودی کالا
 • ارزش سیف کالا
 • تعداد مجوزهای مورد نیاز کالای شما
 • وزن و تعداد کالاهای وارداتی

توضیحات هر کدام از این موارد نیاز به آموزش های تخصصی بسیاری دارد ولی به صورت کلی نیاز است بدانید، هزینه ترخیص کالاها معمولا بین ۲۰ الی ۴۵ درصد ارزش واقعی کالای شما میباشد( البته به صورت میانگین).

هزینه های واردات کالا از چین

در فرآیند واردات کالا از چین هزینه های بسیاری وجود داره که گاها شما به عنوان وارد کننده از این هزینه ها بی خبر هستید و به همین دلیل اولین چیزی که اصولا در اولین تماس با کارشناسان گروه تجاری ققنوس میپرسید در رابطه با هزینه های واردات کالا از چین میباشد.

از این رو ما جدول زیر را برای شما آماده کرده ایم که لیستی از هزینه هایی که شما باید در زمان واردات کالا از چین پرداخت کنید را به شما نشان میدهد.

لازم به ذکر است هزینه های مندرج در این جدول بر اساس شرایطی میباشد که شما از یک کارگزار خرید از چین مانند گروه تجاری ققنوس استفاده کنید.

لیست هزینه واردات کالا از چین مبلغ
خام هزینه کالا مطابق بر پرفرما اینویسی که از فروشنده دریافت میکنید متغیر میباشد.
هزینه بسته بندی در چین بر اساس نوع بسته بندی که میخواهید متغیر میباشد و باید از فروشنده درخواست کنید کالای شما را بسته بندی کند.
هزینه ارسال کالا از انبار فروشنده در چین تا فرودگاه یا بندر دریایی بسته به وزن و حجم کالای شما و فاصله انبار فروشنده تا فرودگاه یا بندر دریایی در چین متغیر میباشد
هزینه های لوکال بندر یا فرودگاه بسته به شیوه حمل شما متغیر و ترم حمل شما متفاوت میباشد.
هزینه حمل به صورت هوایی یا دریایی بسته به شیوه حمل شما متغیر میباشد و رابطه مستقیم با وزن و ابعاد کالای شما دارد.
هزینه ترخصیصه و قبض انبار گمرکی پس از رسیدن کالا به گمرکات ایران توسط گمرک این هزینه ها مشخص میشود و متغیر میباشد.
هزینه ترخیص کالا از گمرک بسته به تعرفه گمرکی کالا و حقوق ورودی و هزینه های دستمزد ترخیص و نوع مجوزات مورد نیاز برای ترخیص کالا متغیر میباشد.
هزینه ارسال کالا از فرودگاه یا بندر این هزینه بر حسب اینکه کالای شما از فرودگاه امام خمینی به آدرس شما در هر جای ایران ارسال میشود یا از بنادر جنوبی به کجا ارسال شود و رابطه مستقیم با وزن و حجم بار شما دارد.
کارمزد خرید توسط کارگزار این هزینه بسته به حجم خرید شما از چین دارد و معمولا بین ۳ الی ۷ درصد ارزش کالای شما میباشد که به گروه تجاری ققنوس پرداخت میگردد.

در مورد واردات کالا از چین سوال دارید؟

بله، هر کسی با هر میزان از دانش و تجربه میتواند اقدام به واردات کالا از چین نماید.

اولین مرحله برای واردات کالا از چین، انتخاب کالای صحیح برای سرمایه گذاری و شروع فرایند واردات کالا میباشد.

خیر، نیاز به سفر به چین با هزینه های بالا نیست و شما میتوانید برای شروع فرآیند واردات کالا از چین از کارگزاران خرید از سایت های چینی نظیر گروه تجاری ققنوس استفاده کنید.

هزینه های عمومی که برای واردات کالا از چین باید پرداخت کنید شامل مواردی نظیر: خام هزینه کالا، هزینه بسته بندی در چین، هزینه ارسال کالا از انبار فروشنده در چین تا فرودگاه یا بندر دریایی، هزینه های لوکال بندر یا فرودگاه، هزینه حمل به صورت هوایی یا دریایی، هزینه ترخصیصیه و قبض انبار گمرکی، هزینه ترخیص کالا از گمرک، هزینه ارسال کالا از فرودگاه یا بندر و کارمزد خرید توسط کارگزار میباشد.

جمع بندی

واردات کالا از چین به ایران یک فرایند بسیار پیچیده و پر ریسک است که اگر شما بدون دانش و تجربه کافی این فرایند رو آغاز کنید احتمالا دچار مشکلات متعددی خواهید شد، از این رو توصیه میکنیم برای شروع فرایند واردات از یک کارگزار با تجربه در این حوزه نظیر گروه تجاری ققنوس استفاده نمایید، ما در سرویس واردات کالا از چین به ایران سعی کرده ایم که فرآیند واردات کالا از چین به ایران را به زبانی ساده برای شما بیان کنیم.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *