ثبت شرکت در دبی و دریافت اقامت امارات

خدمات ثبت شرکت در امارات متحده عربی ( دبی ) از جمله سرویس های محبوب گروه تجاری ققنوس است که مزایای چشمگیری را برای صاحبان کسب و کارها به منظور پیشرفت بیشتر رقم میزند، توصیه میکنیم حتما تا انتها با ما همراه باشید تا تمامی مزایا و معایب ثبت شرکت در امارات شهر دبی جهت اخذ اقامت امارات، شرایط افتتاح حساب بانکی در امارات و.. را بررسی کنیم.

خانه » ثبت شرکت در دبی و دریافت اقامت امارات
apply-uae-visa
فهرست مطالب این سرویس

دریافت اقامت در ۱۵ روز

اگر به دنبال رشد کسب و کار خود هستید و میخواهید یک زندگی سطح بالا در یک کشور با امکانات بینظیر داشته باشید گروه تجاری ققنوس به شما در دریافت اقامت و ثبت شرکت در کشور امارات متحده عربی فقط در طی کمتر از ۱۵ روز کاری کمک خواهد کرد.

world

اقامت برای  فرزند و همسر

اگر به دنبال ایجاد زندگی بهتر و با کیفیت تری برای فرزندان و همسر خود هستید و همیشه به دنبال ساخت آینده بهتری برای خوانواده خود هستید دریافت اقامت کشور امارات متحده عربی اولین و مهمترین قدم برای شما میباشد ما در کل فرایند دریافت اقامت برای خوانواده شما در کنار شما هستیم.

air-cost

افتتاح حساب بانکی

افتتاح حساب در کشور امارات متحده عربی برای ایرانیان یکی از چالش های مهمی میباشد که ایرانیان با ان روبه روز هستند، پس از دریافت اقامت و ثبت شرکت ما برای شما در بانک های مطرح امارات نظیر NBD و… حساب بانکی معتبر افتتاح خواهیم کرد.

support

اجاره دفتر در دبی

نگران اجاره برای محل کسب و کار خود در شهر دبی نباشید،ما در کلیه فرایندهای اجاره دفتر و تجهیز آن در کنار شما هستیم، شما میتوانید با توجه به بودجه خود دفاتر مورد نظر خود را اجاره نمایید و کسب و کار خود را در کمترین زمان ممکن در کشور امارات متحده عربی راه اندازی نمایید.

حواله-یوان-از-چین

مقدمه

یکی از سریع ترین و اصولی ترین روش های اخذ اقامت امارات، ثبت شرکت در دبی میباشد که در چند سال اخیر طرفداران بسیاری هم میان ایرانیان پیدا کرده است؟ نحوه اخذ اقامت دبی با ثبت شرکت در امارات چگونه است؟ چه مزایایی دارد؟ آیا نیاز به افتتاح حساب بانکی در دبی امارات دارید یا نه؟ از جمله مهمترین سوالاتی هستند افراد مشتاق به ثبت شرکت در امارات از ما میپرسند. افتتاح حساب و تجارت آزاد با تمامی نقاط دنیا، مالیات بردرآمد صفر درصد، دریافت اقامت دبی همراه با خانواده و امکان ثبت شرکت بدون نیاز به شریک اماراتی و با مالکیت صد در صد و حتی با داشتن دفتری مجازی، مزایای قابل توجهی هستند که امارات متحده عربی برای صاحبان کسب و کار و فعالان اقتصادی فراهم کرده است؛ از این رو، اگر قصد توسعه کسب و کار خود یا فقط اخذ اقامت امارات برای خود یا خانوادتان را دارید، گروه تجاری ققنوس همراه شماست.

خدمات ثبت شرکت در امارات از جمله سرویس های محبوب گروه تجاری ققنوس است که مزایای چشمگیری را برای صاحبان کسب و کارها به منظور پیشرفت بیشتر رقم میزند. توصیه میکنیم حتما تا انتها با ما همراه باشید تا تمامی مزایا و معایب ثبت شرکت در دبی جهت اخذ اقامت امارات، شرایط افتتاح حساب بانکی در امارات و.. را بررسی کنیم. 

ثبت شرکت در دبی امارات

راه اندازی کسب و کاری جدید همیشه یکی از بهترین ایده ها برای کسب درآمد بیشتر میباشد؛ حالا فرض کنید که بتوانید این کسب و کار را در کشور دیگری به غیر از ایران راه اندازی کنید. میتوانید تصور کنید که درآمد شما تا چه حدی افزایش پیدا میکند؟ علاوه بر اینها، ثبت شرکت به ویژه ثبت شرکت در دبی مزایای چشمگیری همچون اخذ اقامت امارات، امکان افتتاح حساب بانکی در دبی، برخورداری از زیرساخت های عالی، استاندارد بالای زندگی، سیستم حمل و نقل بین المللی مناسب و فرصت های فراوان برای یک تجارت پرسود را به همراه دارد. اما ثبت شرکت در امارات چالش های خود را دارد و به راحتی امکان پذیر نیست؛ از این رو، ما در گروه تجاری ققنوس همراه شما هستیم تا جهت اخذ اقامت دبی و افتتاح حساب در امارات، این کار را برای شما عزیزان انجام دهیم.

در چند سال اخیر، آمار ثبت شرکت در امارات به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده و دلیل آن هم، مزایای متنوع و گسترده راه اندازی کسب و کار در دبی میباشد که در ادامه بیشتر درباره آن توضیح خواهیم داد. با توجه به این که امارات متحده عربی از جمله توسعه یافته ترین کشورهای منطقه به شمار میرود که رشد سریع آن، فضایی عالی برای سرمایه گذاری در این کشور، مهاجرت و زندگی در امارات فراهم کرده است. لازم به ذکر است که شرایط ثبت شرکت در دبی و سایر شهرهای امارات در چند سال اخیر نسبت به قبل، ساده تر شده و اگر متقاضی ثبت شرکت در امارات جهت اخذ اقامت دبی و افتتاح حساب بانکی در دبی هستید، میتوانید تنها با گذراندن چند مرحله، شرکت خود را ثبت کرده و در این کشور مشغول به کار شوید. 

انواع مجوزهای ثبت شرکت در دبی

برای ثبت شرکت در امارات نیاز به مجوز داریم؟ بله، مجوزهایی که به این منظور نیاز دارید، به سه گروه تقسیم بندی میشوند که عبارتند از:

 • مجوز حرفه ای یا Professional License
 • مجوز تجاری  یا Commercial License
 • مجوز صنعتی یا Industrial License

مجوز حرفه ای

برای ثبت شرکت در امارات و اخذ اقامت دبی، مجوز حرفه ای برای خدمات و مشاغلی کاربرد دارد که نیازمند تحصیلات آکادمیک، توانایی های ذهنی یا روش های علمی و دقیق هستند. از جمله چنین مشاغلی میتوانیم به شرکت های حسابداری، مشاوره ای و شرکت ها حقوقی و وکالت اشاره کنیم. حوزه های نیازمند مجوز حرفه ای جهت ثبت شرکت در دبی و افتتاح حساب بانکی در امارات شامل مشاوره معماری و طراحی، مشاوره حقوقی و وکالت، فعالیت های صنایع دستی، خدمات فناوری اطلاعات، خدمات چاپ و نشر، خدمات اینترنتی و آنلاین، حسابداری و مشاوره مالی، خدمات آموزشی، خدمات پزشکی، مشاوره مدیریت، سالن های زیبایی و مشاوره کسب و کار اشاره کنیم.

ثبت شرکت در امارات با استفاده از مجوز حرفه ای شرایط خاص خود را دارد که از جمله این شرایط، داشتن یک کفیل در امارات، حداقل یک نفر به عنوان سرمایه گذار و مدرک تحصیلی مرتبط میباشد. کفیل چه کسی است؟ کفیل میتواند یک شخص بومی یا نماینده شرکت شما در زمانی باشد که در این کشور حضور ندارید. البته، هر سال مبلغ مشخصی باید به حساب کفیل به منظور حمایت از کسب و کار شما پرداخت شود. با اینکه در این روش جهت ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در امارات نیاز به کفیل دارید، مالکیت صد در صدی برای متقاضی خواهد بود. نام کفیل تنها در قرارداد آورده خواهد شد و دسترسی به حساب های بانکی شرکت برای این شخص امکان پذیر نخواهد بود. 

علاوه بر اینها، برخی از مهمترین نکاتی که جهت ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت امارات با استفاده از مجوز حرفه ای باید بدانید، به شرح زیر است:

 • از این طریق، کسانی که سن آنها بین ۱۸ تا ۶۰ سال میباشد، میتوانند برای ثبت شرکت در امارات اقدام نمایند.
 • با استفاده از این روش، امکان ثبت شرکت مجازی نیز وجود دارد؛ اما شرایط خاص خود را دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان گروه تجاری ققنوس در تماس باشید.
 • با اخذ مجوز حرفه ای، ویزای سرمایه گذاری Investor Visa به شما داده خواهد شد. اقامتی که در این روش دریافت میشود، سه ساله است و میتوان به دفعات نامحدود آن را تمدید کرد.

مجوز تجاری

مزایای اخذ مجوز تجاری جهت ثبت شرکت در دبی این است که شما میتوانید در این کشور به تجارت و فروش برخی از کالاها بپردازید. در واقع شما با استفاده از این مجوز میتوانید طیف گسترده ای از انواع کالاها را به امارات وارد کنید، به فروش برسانید یا از امارات صادر کنید. تجارت تجهیزات و قطعات، خودرو و البسه و.. از این دست موارد هستند. علاوه بر این، با مجوز تجاری جهت ثبت شرکت و اخذ اقامت دبی، حتی میتوانید خرید و فروش ملک نیز در این کشور داشته باشید. 

توجه داشته باشید که نوع مالکیت شرکت از این طریق، ۵۱ درصد به ۴۹ درصد میباشد؛ به این صورت که شخص کفیل شما در امارات متحده، ۵۱ درصد مالکیت شرکت را خواهد داشت و شما ۴۹ درصد از آن را در اختیار دارید. البته در این روش و با استفاده از مجوز تجاری، مالکیت ۱۰۰ درصد شرکت هم وجود دارد؛ اما در این شرایط هیچ کفیلی وجود نخواهد داشت، حتی در قرارداد.

برخی از مهمترین نکاتی که جهت ثبت شرکت در دبی با این روش و افتتاح حساب بانکی در امارات باید بدانید، به شرح زیر است:

 • اشخاصی با سن ۱۸ تا ۶۰ ساله میتوانند با استفاده از مجوز تجاری، اقامت امارات را اخذ کنند.
 • ثبت شرکت مجازی در دبی و سایر شهرهای امارات متحده عربی با استفاده از این روش وجود دارد.
 • ویزایی که در این روش جهت اخذ اقامت دبی داده میشود، ویزای پارتنر میباشد.

مجوز صنعتی

برای کسب و کارهایی که در زمینه تهیه، تولید و پردازش کالا فعالیت میکنند، مجوز صنعتی کاربرد دارد. از جمله این صنایع جهت ثبت شرکت در امارات میتوانیم به نفت و گاز، مواد صنعتی، مواد غذایی، داروسازی و.. اشاره کنیم. اما دقت داشته باشید که به دلیل فعالیت کسب و کار شما یعنی تولیدی یا صنعتی، امکان ثبت شرکت مجازی در دبی با استفاده از این شیوه فراهم نخواهد بود؛ چرا که شما حتما به دفتر اداری یا کارحانه در این کشور نیاز خواهید داشت.

برخی از مهمترین نکاتی که جهت ثبت سفارش و افتتاح حساب بانکی در دبی از این طریق باید بدانید، به شرح زیر است:

 • همانند سایر روش ها، اشخاص بین ۱۸ تا ۶۰ سال میتوانند برای دریافت اقامت دبی از این طریق اقدام کنند.
 • نوع ویزایی که در این روش به متقاضی داده میشود، Partner Visa است.

انواع شرکت ها جهت ثبت در امارات

قبل از اینکه بخواهید یک کسب و کار در دبی ایجاد کنید، ابتدا باید نوع ساختار تجاری را انتخاب کنید که با علایق و اهداف شما مطابقت دارد. انتخاب نوع کسب و کار در جهت ثبت شرکت در امارات و اخذ اقامت دبی یا افتتاح حساب بانکی در امارات بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که هر یک از آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند و باید به بسته به شرایط خود، بهترین و مرتبط ترین انتخاب را داشه باشید. از این رو، در ادامه انواع شرکت ها جهت ثبت در امارات را برای شما لیست کرده ایم :

 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC) و با سهامداران متعدد
 • شرکت با مسئولیت محدود تک مالک که به طور کامل متعلق به اماراتی های بومی است.
 • شرکت با مسئولیت محدود تک مالک که به طور کامل متعلق به سهامداران خارج از کشور است.
 • شرکت تضامنی با فعالیت های تجاری مختلف
 • شرکت های حرفه ای با افرادی متعلق به رشته های وکلا، پزشکان، حسابداران و مهندسان
 • شرکت های تابعه خارجی که به طور کامل متعلق به اشخاص خارجی هستند.
 • شعبه های موسسات خارجی
 • شعبه های شرکت های محلی که در تمامی نقاط امارات ثبت شده اند.
 • دفاتر نمایندگی
 • شرکت مشارکت عمومی
 • شرکت سهامی خاص
 • شعبه شرکت ‌های محلی
 • شرکت غیر سهامی
 • هولدینگ
 • شعبه شرکت ها در مناطق آزاد
 • شعبه شرکت های حوزه خلیج فارس

ثبت شرکت در دبی چه مزایایی به همراه دارد؟

همانطور که میدانید دبی و امارات متحده عربی محیط های تجاری بسیار خوب و حمایت کننده ای هستند. در واقع، بیش از ۲۰ هزار فعالیت های تجاری جدید ففط در یک سال گذشته در این شهر راه اندازی شدند و جای تعجب نیست که بسیاری از این موارد توسط کارآفرینان خارج از کشور ثبت شده باشند. البته، بین ۸۰ تا ۹۰ درصد نیروی کار امارات را اتباع خارجی تشکیل می دهند. دلایل قانع کننده زیادی وجود دارند که سبب شده اند تا هزاران کارآفرین در سراسر جهان به ویژه ایرانی ها برای راه اندازی یک تجارت موفق و سودآور به امارات متحده عربی جهت ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت امارات سفر کنند. مزایای اصلی که ثبت شرکت در دبی با خود به همراه دارد، عبارتند از :

مالیات کم: امارات متحده عربی از ۰% مالیات بر درآمد شخصی و شرکتی برخوردار است. تنها مالیات قابل توجهی که در امارات باید از آن آگاه باشید، مالیات بر ارزش افزوده میباشد که در ژانویه ۲۰۱۸ تعیین شد و مقدار ثابت ۵٪ است.

اقتصاد پر جنب و جوش: امارات دومین اقتصاد بزرگ در جهان عرب به شمار میرود. با تولید ناخالص داخلی حدود ۶۹۲ میلیارد درهم، تنها پس از عربستان سعودی قرار دارد و البته، به همان اندازه که بزرگ است متنوع هم میباشد. شما می توانید در صنایع متعددی، از مراقبت های بهداشتی و گردشگری گرفته تا فناوری و تجارت، کسب و کاری راه اندازی کنید و با استفاده از ثبت شرکت در دبی، از مزایای اخذ اقامت دبی یا افتتاح حساب بانکی در امارات بهره مند شوید.

کیفیت زندگی عالی: امارات متحده عربی در لیست بهترین کشورها از لحاظ سطح کیفیت زندگی، فقط کمی پایین تر از اسپانیا و ایرلند و بالاتر از کشورهای پرتغال و یونان، در جایگاه بیست و سوم قرار گرفته است.

پشتیبانی از استارت ‌آپ ‌ها: امارات بستری عالی برای بسیاری از انکوباتورهای استارت ‌آپ و طرح ‌هایفوق العاده  سرمایه‌گذاری است که برای سرعت بخشیدن به توسعه و رشد کسب ‌و کارها طراحی شده‌ اند.

این مورد را نیز باید اضافه کنیم که آینده تجارت در دبی نیز بسیار روشن به نظر می رسد. بر اساس گزارش صندوق بین المللی پول  (IMF)، پیش بینی می شود رشد اقتصادی امارات متحده عربی در خلیج فارس در سال جاری، ۲.۵ درصد افزایش یابد. این رشد به طور قابل توجهی بیشتر از بزرگترین اقتصاد منطقه یعنی عربستان سعودی میباشد که پیش بینی می شود ۰.۴ درصد رشد کند. اگر این مزایا سبب شده تا علاقه مند به ثبت شرکت در امارات و بهره مندی از مزیت های اخذ اقامت امارات شوید، در ادامه نیز برخی از مهمترین مزایای ثبت شرکت برای ایرانی ها را لیست کرده ایم که در کنار خدمات گروه تجاری ققنوس میتوانید بدون دردسر از آنها بهره مند شوید.

 • امکان دریافت اقامت امارات به صورت تمدید نامحدود با استفاده از ثبت شرکت در دبی
 • امکان دریافت اقامت دبی برای اعضای خانواده
 • امکان ثبت شرکت در امارات بدون نیاز به کفیل اماراتی یا شریک با مالکیت ۱۰۰ درصد
 • نرخ مالیات بردرآمد ۰ درصد برای شرکت های ثبت شده در این کشور
 • امکان افتتاح حساب بانکی در دبی
 • بدون نیاز به اثبات سوددهی شرکت جهت تمدید اقامت
 • بدون نیاز به اجاره یا خرید دفتر جهت ثبت شرکت در امارات (ثبت شرکت از طریق راه اندازی دفتر مجازی)
 • بدون نیاز به استخدام منشی، حسابدار یا مدیر اماراتی جهت ثبت شرکت در این کشور
 • امکان شرکت در مناقصه های دولتی امارات با ثبت شرکت در این کشور
 • امکان خرید ملک و مستغلات در این کشور از طریق ثبت شرکت در دبی
 • امکان تجارت در منطقه GCC با ثبت شرکت
 • مسافت کم میان امارات و ایران و وجود پروازهای همیشگی بین این دو کشور
 • امکان ثبت شرکت های صنعتی، تجاری یا خدماتی در امارات

جدول هزینه های ثبت شرکت در امارات

هزینه های ثبت شرکت در امارات جهت اخذ اقامت دبی به عوامل و فاکتورهای متعددی بستگی دارد و در طول زمان ممکن است تغییراتی هم داشته باشد. نوع مجوز صادر شده، منطقه مورد نظر برای راه اندازی کسب و کار جدید، نوع شرکت، انتخاب نام شرکت ، تعداد شرکا و… از جمله فاکتورهایی هستند که میتوانند هزینه های ثبت شرکت در دبی و افتتاح حساب بانکی در امارات را تحت تاثیر خود قرار دهند. اما به طور کلی، میانگین قیمت ها جهت ثبت شرکت را در جدول های زیر برای شما تهیه کرده این تا در برآورد هزینه ها به شما کمک کرده باشیم :

هزینه های راه اندازی کسب و کار تجاری مبلغ (تقریبی)
تائید اولیه (یک بار و هزینه دولتی) ۱۲۰ درهم
تائید نام شرکت (یک بار و هزینه دولتی) ۶۲۰ درهم
تائید اسناد رسمی وزارت امور خارجه (یک بار و هزینه دولتی) ۱۵۰۰ درهم
هزینه اخذ مجوز تجاری (هزینه دولتی سالانه) ۱۰۰۰۰ درهم (تقریبا)
کارمزد بازار (هزینه دولتی سالانه) ۲۵۰ درهم
نام تجارت خارجی غیر از نام مالک یا غیرعربی (هزینه دولتی سالانه) ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ درهم
هزینه راه اندازی کسب و کار حرفه ای مبلغ (تقریبی)
تائید اولیه (یک بار و هزینه دولتی) ۱۲۰ درهم
تائید نام (یک بار و هزینه دولتی) ۶۲۰ درهم
محضر وزارت امور خارجه (یک بار و هزینه دولتی) ۹۰۰ درهم
هزینه اخذ مجوز تجاری (هزینه دولتی سالانه) ۵۶۰۰ درهم (تقریبا)
نام تجاری خارجی به غیر از نام مالک یا غیرعربی (هزینه دولتی سالانه) ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ درهم
فضای اداری به فضا و مکان بستگی دارد.

حداقل و حداکثر هزینه ثبت شرکت در امارات در سال ۲۰۲۱ عبارت است از :

 • ۸ تا ۲۰ هزار دلار آمریکا
 • ۳۰ تا ۷۳ هزار درهم امارات

هزینه های مربوط به اخذ مجوز ثبت شرکت در دبی، ثبت آدرس و حق الوکاله نیز در قیمت های بالا قرار گرفته اند. دقت داشته باشید که برای راه اندازی کسب و کار در امارات باید با استفاده از ویزای توریستی به این کشور بروید. در ادامه با طی کردن مراحل قانونی و دریافت مجوزات لازم، ویزای شما به ویزای پارتنر یا ویزای سرمایه گذاری تغییر پیدا خواهد کرد.
آیا برای دریافت اقامت دبی از طریق ثبت شرکت در امارات نیاز به تمکن مالی داریم؟ باید بگوییم دستورالعملی برای این موضوع وجود ندارد؛ اما براساس سخت گیری های امارات برای صدور ویزا و مجوز برای ایرانی ها، توصیه میکنیم متقاضیان ایرانی مبلغی را تحت عنوان تمکن مالی در اختیار داشته باشند تا مشکلی به وجود نیاید. به علاوه، مبلغی که به عنوان تمکن مالی در نظر میگیرید، به نوع، شرایط و قوانین بانکی که در آن حساب باز میکنید، بستگی دارد. به طور معمول، بین پنجاه تا ۱۰۰ هزار درهم برای تمکن مالی مناسب است و پس از افتتاح حساب بانکی در دبی، حداقل مبلغ ده هزار درهم باید در بانک باقی بماند.

ثبت شرکت در دبی چه معایبی دارد؟

ثبت شرکت در امارات علاوه برای مزایای چشمگیری نظیر اخذ اقامت امارات یا افتتاح حساب بانکی در دبی برای خارجی ها دارد، ممکن است معایب و دشواری هایی هم به همراه داشته باشد. اغلب این مشکلات با همراهی شرکت های معتبر از جمله گروه تجاری ققنوس برطرف خواهند؛ اما در هر صورت، لازم است معایب ثبت شرکت در دبی را نیز بشناسید که عبارتند از :

 • در صورتی که قصد ثبت شرکت های خدماتی یا تولیدی را داشته باشید، به کفیل اماراتی نیاز خواهید داشت.
 • برای حفظ اقامت دبی خود، لازم است تا هر ۶ ماه به امارات متحده عربی سفر داشته باشید.
 • هزینه های ثبت شرکت در این کشور به دلیل ارزش پول امارات، تقریبا بالا میباشد.
 • برای ثبت شرکت به نام های غیر عربی، موظف به پرداخت هزینه های اضافی خواهید بود.
 • شرایط آب و هوایی سخت که کویری و بسیار گرم است.
 • با ثبت شرکت در دبی یا امارات، امکان اخذ پاسپورت امارات وجود نخواهد داشت.

آموزش مراحل ثبت شرکت در امارات متحده عربی

صنعت مورد نظر خود را برای فعالیت انتخاب کنید

صنایع زیادی در امارات وجود دارند که فرصت های زیادی را برای نوآوری به وجود آورده اند. ممکن است وسوسه شوید که فوراً شرکت خود را راه اندازی کنید؛ اما توصیه می کنیم در مورد ماهیت کسب و کار خود از قبل تصمیم بگیرید و به اندازه کافی تحقیق کنید. ثبت شرکت در امارات را از کجا باید شروع کنیم؟

در دبی و امارات، بسیاری از مکان‌ها فقط اجازه فعالیت‌های تجاری خاصی را می‌دهند؛ بنابراین مراقب باشید در دبی کسب و کاری راه اندازی نکنید که بعدا متوجه شوید نمی توانید در مکان انتخابی خود، فعالیت داشته باشید!

به عنوان مثال، برخی مکان‌ها در مناطق آزاد به فعالیت‌ها یا صنایع خاصی مانند رسانه ها، امور مالی یا فناوری اختصاص دارند. بیایید نگاهی به شهر رسانه ای دبی بیندازیم. همانطور که از نام این شهر پیداست، دبی یک منطقه آزاد میباشد که به شرکت های مرتبط با رسانه یا مشاغلی که فعالیت های مرتبط با رسانه را انجام می دهند، اختصاص داده شده است.

 شهر دبی محل استقرار شرکت های رسانه ای مشهور جهانی نظسر بی بی سی، CNN و تامسون رویترز میباشد. مثال دیگری که میتوانیم به آن اشاره کنیم، مرکز مالی بین المللی دبی (DIFC) است که در آن شرکت های خدمات مالی بزرگ جهانی مانند Credit Suisse AG،Goldman Sachs International و Morgan Stanley دارای دفتر هستند.

با این حال، طی گذشت سال ها، برخی از مناطق برای فعالیت های عموم نیز مناسب بوده اند و اجازه ثبت شرکت در دبی با فعالیت های مختلف غیز از رسانه و امور مالی را فراهم کرده اند. توصیه کارشناسان گروه تجاری ققنوس برای افرادی که فعالیت آنها به واردات و صادرات کالا متکی است، این است که باید یکی از مناطق آزاد واقع در نزدیکی فرودگاه یا بندر را در نظر بگیرید؛ چرا که ثبت شرکت در امارات با این شرایط برای شما راحت تر خواهد بود.

یک مکان مناسب را انتخاب کنید

پس از استقرار در یک صنعت، در مرحله بعد باید تصمیم بگیرید که در سرزمین اصلی امارات راه اندازی کنید یا در یک منطقه آزاد. اگر تصمیم دارید در یک منطقه آزاد شرکت خود را ثبت کنید، از مزایای زیر بهره مند خواهید شد:

 • ۰% مالیات شرکتی و شخصی
 • ۱۰۰% مالکیت شرکت
 • بازگرداندن ۱۰۰% سرمایه و سود
 • بدون محدودیت ارزی و
 • ۱۰۰% معافیت مالیاتی واردات و صادرات

با این حال، اگر می خواهید مستقیماً با بازار محلی امارات متحده عربی تجارت کنید، باید با یک شرکت در سرزمین اصلی امارات کار کنید که هزینه مشخصی را نیز از شما دریافت خواهد کرد. از سوی دیگر، اگر تصمیم به ثبت شرکت در امارات و سرزمین اصلی را دارید، می توانید مستقیماً با بازارهای داخلی و بین المللی تجارت کنید. اما اگر فعالیت تجاری شما تحت خدمات حرفه ای قرار می گیرد، باید با یک شریک محلی کار کنید که ۵۱٪ از سهام شرکت شما را در اختیار خواهد داشت.

نام شرکت خود را انتخاب کنید

برای ثبت شرکت در د بی و اخذ اقامت امارات یا افتتاح حساب بانکی در دبی، نیاز دارید که یک نام برای شرکت خود انتخاب نمایید. امارات متحده عربی جهت نامگذاری شرکت، قوانین سختگیرانه ای دارد؛ بنابراین قبل از اینکه نام شرکت خود را نهایی کنید، مطمئن شوید که از نظر قانونی قابل قبول میباشد.

هر نامی که شامل الفاظ توهین آمیز باشد، ممنوع است، همانطور که هر نام شرکتی که به الله یا هر گروه های مذهبی، فرقه ای یا سیاسی دیگری مانند FBI یا مافیا اشاره داشته باشد، ممنوع است. اگر قصد دارید که نام تجاری خود را به نام شخصی انتخاب کنید، آن شخص باید شریک یا مالک شرکت باشد و از نام کامل او استفاده شود؛ بدون تنها استفاده از حروف اول یا اختصار.

مدارک ثبت شرکت در امارات را تکمیل کنید

هنگامی که به چگونگی ثبت شرکت در دبی و اخذ اقامت دبی فکر می کنید، اگر تا اینجا همه مراحل را به درستب طی کرده اید، اکنون به یکی از اصلی ترین مراحل جهت ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در دبی میرسیم. در این مرحله، با مقداری کاغذ بازی درگیر خواهید شد.

شما باید درخواستی را برای نام شرکت و فعالیت انتخابی خود تکمیل کنید تا به همراه کپی پاسپورت سهامداران به مقامات دولتی مربوطه در امارات ارائه شود. برخی از مناطق آزاد به اسناد اضافی نیاز دارند، مانند یک طرح تجاری یا گواهی عدم اعتراض؛ به عنوان مثال، NOC نامه ای از حامی فعلی است که تأیید می کند شما مجاز به راه اندازی کسب و کار دیگری در امارات هستید یا نه.

به علاوه، هنگامی که برای ثبت شرکت در امارات اقدام میکنید، باید درخواست ثبت نام شرکت و فعالیت انتخابی خود را به همراه کپی پاسپورت سهامداران تکمیل نمایید. شرکت‌های سرزمین اصلی امارات ملزم به رعایت برخی دستورالعمل های سرمایه ای خواهند بود که باید در یک سندی تحت عنوان تفاهم نامه بیان شوند.

 • بررسی و ارسال مدارک

برای ثبت شرکت در دبی و نام تجاری خود باید با بخش توسعه اقتصادی امارت تماس بگیرید و سپس مدارک مورد نیاز را ارسال کنید. می توانید پیوندهای دفاتر مربوطه را در وب سایت دولت امارات متحده عربی، در قسمت اطلاعات و خدمات نیز بیابید. پس از بررسی درخواست شما، مجوز مربوط به فعالیت شرکت شما صادر می شود.

تهیه و ارائه مدارک در این مرحله شاید سخت ترین کاری باشد که باید با آن رو به رو خواهید شد. با توجه به اینکه ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا این مرحله از فرآیند را به درستی درک و تکمیل کنید، ما در گروه تجاری ققنوس همراه شما هستیم تا به این پروسه سرعت ببخشیم. اگر از کاغذبازی های یکنواخت، دشوار و با جزئیات زیاد بیزار هستید، توصیه میکنیم از خدمات گروه تجاری ققنوس در این زمینه و جهت افتتاح حساب بانکی در امارات بهره مند شوید تا در وقت و سرمایه خود صرفه جویی کرده باشید.

برای دریافت مجوز اقدام کنید

پس از بررسی درخواست شما، دولت مجوز شرکت شما را صادر می کند. صرف نظر از محل راه اندازی شرکت، معمولاً فقط به چند سند استاندارد برای ثبت شرکت در امارات نیاز دارید که عبارتند از: فرم درخواست تکمیل شده، کپی پاسپورت سهامدار و موارد مشابه. البته، برخی از مناطق آزاد نیز ممکن است از شما بخواهند که یک طرح تجاری ارائه دهید.

برای افتتاح حساب بانکی در دبی اقدام کنید

پس از بازگرداندن مدارک شما، تمام مدارکی را که برای افتتاح حساب بانکی شرکت خود نیاز دارید در اختیار خواهید داشت. امارات خانه بسیاری از بانک ها، چه محلی و چه بین المللی است که از جمله آنها میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

 • NBD امارات
 • بانک تجاری ابوظبی
 • بانک تجاری دبی
 • بانک نور، امارات اسلامی، مشرق، راکبانک و عجمان

همچنین نام های جهانی مانند HSBC،Citibank و Barclays نیز وجود دارند. افتتاح حساب بانکی در دبی و بانکی که برای شما مناسب است، تا حد زیادی به نیازهای شما بستگی دارد که در این زمینه، کارشناسان ما میتوانند به طور کامل شما را راهنمایی کنند. 

از آنجا قبل از شروع تجارت در امارات به یک حساب بانکی نیاز دارید، نحوه افتتاح حساب بانکی در امارات متحده عربی به شرح زیر است :

به طور کلی افتتاح حساب بانکی در امارات بین دو تا چهار هفته طول می کشد؛ چرا که بانک می خواهد از موارد زیر مطلع باشد :

 • حوزه های کسب و کار اصلی شما
 • حجم ارز مورد انتظار شما
 • کل سپرده ها
 • سطوح درآمد
 • مشتریان و تامین کنندگان اصلی شما

به علاوه، زمانی که مدارک شما از دولت بازگردانده شدند، تمام مدارک مورد نیاز برای مراجعه به بانک مورد نظر خود را در اختیار خواهید داشت.

برای ویزا و اخذ اقامت دبی اقدام کنید

برای رسیدن به این مرحله، به شما تبریک میگوییم! درخواست ویزا آخرین مرحله برای ثبت شرکت در دبی است. علاوه بر درخواست برای ویزای شخصی خود، بسیاری از مناطق آزاد به شما این امکان را می دهند تا برای کارمندان و افراد تحت تکفل خود نیز درخواست بدهید. تعداد دقیق درخواستی که می توانید ارسال کنید، به این بستگی دارد که کدام منطقه آزاد را برای راه اندازی شرکت انتخاب میکنید.

اگر به دنبال دریافت ویزا برای همسر، فرزند، خدمتکار یا راننده خود هستید، بهتر است از مشاوره متخصصان استفاده کنید تا مطمئن شوید که اولاً امکان انجام این کار در منطقه آزاد انتخابی شما وجود دارد و دوم اینکه هم شما و هم کسی که میخواهید برای او ویزا دریافت نمایید، تمام معیارهای لازم برای ورود را دارا میباشد.

با فرض اینکه همه اینها به دقت بررسی شوند، فرآیند دریافت ویزا و اخذ اقامت امارات از چهار مرحله ساده تشکیل شده است :

 • اخذ مجوز ورود
 • تنظیم وضعیت
 • تست آمادگی جسمانی پزشکی
 • ثبت شناسه امارات و مهر ویزا

هیچ محدودیتی برای تعداد ویزاهایی که یک شرکت می تواند درخواست کند وجود ندارد؛ در حالی که شرکت های مناطق آزاد دارای محدودیت هایی هستند که از یک منطقه آزاد به منطقه دیگر نیز میتواند متفاوت باشد.

با تکمیل مراحلی که توضیح دادیم، شما آماده شروع کسب و کار خود در دبی خواهید بود! در واقع، پس از انجام این مراحل، برای شروع معامله آماده خواهید شد. در مقایسه با سایر نقاط جهان، ثبت شرکت در امارات متحده عربی بسیار ساده است و در آخرین رتبه‌بندی بانک جهانی سهولت انجام تجارت، در رتبه شانزدهم جهان قرار دارد.

ویژگی های ثبت شرکت در امارات چیست؟

اگر قصد ثبت شرکت در دبی را به منظور اخذ اقامت امارات دارید، لازم است بدانید که این امر ویژگی های خاصی دارد و ضوابطی برای ثبت شرکت تحت این شرایط وجود دارند. مهمترین ویژگی های کلی که در رابطه با ثبت شرکت در دبی باید بدانید را در جدول زیر برای شما عزیزان لیست کرده ایم :

ویژگی های ثبت شرکت در امارات توضیحات
مدت زمان فرایند ثبت شرکت در این کشور ۱ الی ۴ هفته طول میکشد.
هزینه های ثبت شرکت با توجه به پکیج درخواستی و شرایط شما میتواند متفاوت باشد.
شرایط اخذ اقامت امارات برای خانواده همسر، فرزند پسر زیر ۱۸ سال، دختر مجرد (بدون محدودیت سنی)
افراد واجد شرلیط برای ثبت شرکت همه اشخاص بالای ۱۸ سال که به دنبال سریع ترین روش اخذ اقامت دبی هستند؛ به علاوه تاجران و صاحبان کسب و کار.
افتتاح حساب بانکی در دبی امکان افتتاح حساب با ثبت شرکت در این کشور وجود دارد.
خرید ملک یا نیاز به اجازه برای ثبت شرکت لزومی ندارد.
نیاز به استخدام کارمند اماراتی مانند منشی، حسابدار و... لزومی ندارد.
مدت زمان حضور در دبی برای ثبت شرکت حدود یک هفته با همراهی گروه تجاری ققنوس در امارات یا
بدون نیاز به حضور و به صورت وکالتی
نیاز به شریک یا کفیل برای ثبت شرکت لزومی ندارد. طبق قوانین جدید در این حوزه، مالک ۱۰۰ درصد شرکت خود خواهید بود.
شرط تمدید اقامت دبی تمدید اقامت امارات به صورت ناحدود است و حتی شرطی برای سوددهی شرکت وجود ندارد.
مدت زمان اقامت با ثبت شرکت در امارات ۳ ماهه، یک ساله، سه ساله و... (تمدید نامحدود)
اخذ اقامت امارات امکان اخذ اقامت همراه با خانواده وجود دارد.
مبلغ مالیات بردرآمد شرکت های امارات ۰ درصد
زمینه های مجاز برای ثبت شرکت در این کشور تجاری، تولیدی و صنعتی، خدماتی

لیست مدارک لازم جهت ثبت شرکت در دبی

یک سری مدارک عمومی برای ثبت شرکت در دبی نیاز دارید که قطعا با تغییر شرایط شخصی شما و نوع شرکتی که قصد ثبت آن را دارید، اسناد و مدارک بیشتر و اختصاصی تری لازم خواهید داشت. البته نیازی به نگرانی در این مورد نیست، کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس این آمادگی را دارند تا در تهیه و تنظیم تمامی مدارک برای اخذ اقامت امارات و افتتاح حساب بانکی در دبی به شما کمک کنند.

برخی از مهمترین مدارک عمومی که به این منظور نیاز دارید، عبارتند از :

 • کپی تمامی اسناد هویتی همه افراد اعم از مدیر عامل و افراد وابسته به او
 • ویزای توریستی دبی به صورت کپی شده
 • پر کردن فرم های لازم جهت ثبت شرکت در دبی
 • اساس نامه شرکت به صورت ترجمه شده به عربی
 • بیزینس پلن یا طرح کسب و کار
 • ارائه سند تمکن مالی برای فراهم سازی سرمایه مورد نظر
 • گواهی بانک سپرده سرمایه اولیه شما
 • عکس پرسنلی با بک گراند سفید

ثبت شرکت در امارات چه هزینه هایی دارد؟

هزینه های ثبت شرکت در امارات به فاکتورهای متعددی بستگی دارند و از آنجا که بسته به شرایط شما میتوانند متفاوت باشند، بهتر  است برای کسب اطلاعات دقیق تر با کارشناسان گروه تجاری ققنوس در ارتباط باشید. اما برای اینکه شناخت بیشتری از هزینه های ثبت شرکت در این کشور داشته باشید، در ادامه برخی از هزینه های مهم را به صورت کلی برای شما بیان خواهیم کرد :

 • هزینه اخذ مجوز شرکت در دبی

بسته به اینکه نوع کاربری شرکت شما در دبی چگونه است، هزینه های متفاوتی را نیز برای ثبت شرکت باید بپردازید. این هزینه ها شامل هزینه پروسه درخواست نام، دریافت تائیدیه و ثبت مجوز مربوطه میشوند.

 • هزینه ترجمه اسناد و پرداخت هزینه های دفترخانه

از جمله کمترین هزینه هایی که برای قبت شرکت در امارات و اخذ اقامت دبی ملزم به پرداخت آنها هستید، هزینه های ترجمه مدارک و پرداخت هزینه های دفترخانه میباشند که با توجه بر هر دارالترجمه، قیمت های مختلفی نیز برای این بخش میتوانند وجود داشته باشند.

 • هزینه دفترکار مجازی در امارات

برای ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در امارت الزامی به خرید یا اجاره ملک وجود ندارد، بلکه میتوانید با پرداخت هزینه مشخصی به دفترکار مجازی در دبی که چیزی حدود سالانه ۵ هزار درهم میباشد، این کار را به راحتی انجام دهید.

 • هزینه دریافت کارت اقامت امارات

به ازای خودتان و هر نفر از اعضای خانواده خود که قصد اخذ اقامت دبی را دارند، باید مبلغی را تحت عنوان کارمزد صدور کارات اقامت امارات پرداخت نمایید.

 • هزینه افتتاح حساب بانکی در دبی

با توجه به اینکه پس از ثبت شرکت در این کشور، امکان افتتاح حساب بانکی در امارات برای شما فراهم خواهد شد، باید هزینه هایی را برای این کار به بانک مورد نظر پرداخت نمایید.

بهترین نوع ثبت شرکت برای ایرانی ها چیست؟

با توجه به اینکه امکان ثبت شرکت در دبی برای ایرانی نیز وجود دارد، مزایای قابل توجهی نیز به همراه دارد. از آنجا که معمولا هدف بسیاری از ایرانیان بای ثبت شرکت در این کشور، اخذ اقامت امارات میباشد، انتخاب بهترین نوع شرکت بسیار مهم تر است. بنابراین اگر به دنبال ایجاد کسب و کار تجاری در امارات و تنها قصد اخذ اقامت دبی را دارید، پیشنهاد میکنیم نوع شرکت را به دقت و به درستی انتخاب نمایید تا دچار هزینه ها و مشکلات متعدد نشوید.

در حال حاضر، بهترین نوع شرکت برای چنین افرادی، شرکت های با مسئولیت محدود یا همان LLC میباشد. از آنجا که راه اندازی این گونه شرکت ها مسئولیت کمی برای مدیر عامل به همراه دارد، از جمله رایج ترین و بهترین نوع ثبت شرکت در امارات برای ایرانیان محسوب میشود.

بهترین مجوز ثبت شرکت در دبی برای ایرانی ها چیست؟

قصد اخذ اقامت در امارات یا فقط تجارت در این کشور را دارید؟ ایرانی هایی قصد دریافت اقامت یا فعالیت های تجاری در امارات متحده عربی را دارند، باید مجوز تجاری را برای ثبت شرکت در دبی انتخاب و اخذ نمایند. از جمله مزایای اخذ مجوز تجاری این است که مالکیت صد ر صدی شرکت برای شما خواهد بود و نیازی به شریک اماراتی نخواهید داشت؛ از این رو، بهترین مجوز برای ایرانی ها، لایسنس تجاری به شمار میرود.

مزایای اخذ اقامت امارات برای ایرانیان

اخذ اقامت امارات برای ایرانیان مزایای قابل توجهی دارد که از جمله برجسته ترین آنها میتوانیم به امکان تمدید اقامت به صورت نامحدود، امکان دریافت ویزا برای کارکنان شرکت و اعضای خانواده، امکان استفاده راحت از خدماتی مانند افتتاح حساب بانکی در امارات، عدم نیاز به پرداخت مالیات و نرخ مالیات بردرآمد ۰ درصد، امنیت بالا برای سرمایه گذاری و امکان شرکت در مناقصه های شرکتی اشاره کنیم.

مالیات ثبت شرکت در دبی به چه صورت است؟

اشاره کردیم که از جمله مزایای چشمگیر ثبت شرکت در امارات، عدم تعلق مالیات میباشد. مالیات بر ارزش افزوده با همان VAT، مالیاتی است که برای مصرف یا استفاده از محصولات یا خدمات در هر مرحله از فروش تعیین شده است. در امارات متحده عربی، هیچ گونه مالیاتی به حساب های بانکی و گردش های مالی تعلق نخواهد گرفت و مالیات ثبت شرکت، ۵ درصد از کل مبالغ است. البته به هنگام تمدید شرکت، مالیات مربوطه مجدد محاسبه خواهد شد. 

نکات مهم جهت راه اندازی شرکت در امارات متحده عربی

اکنون که می دانید چگونه یک کسب و کار تجاری یا غیرتجاری در دبی راه اندازی کنید، منطقی است که چجالش ها و پیچ و خم های انجام تجارت در این محیط پیچیده، چند فرهنگی و توسعه یافته را نیز بشناسید. اگر به دنبال ثبت شرکت در دبی و تجارت موفق در امارات هستید، شناخت بایدها و نبایدهایی که در این زمینه وجود دارند که به ارتباط بهتر و موثر شما کمک بسیار خواهند کرد.

بایدها

 • لباس مناسب بپوشید و لبخند بزنید

ساکنان دبی برندهای خود را دوست دارند، اما باید به این نکته نیز توجه داشت که مردم اینجا نیز در مورد ظرافت و پیچیدگی بسیار باهوش شده اند. در حالی که دبی از برخی جهات بسیار غربی شده است، ریشه های اسلامی قوی نیز دارد. چنین فاکتورهایی سبب شده تا لباس پوشیدن چه مرد و چه زن، در این کشور اهمیت بسیاری داشته باشد. به عنوان مثال، کت و شلوار و کراوات برای مردانی که در جلسات شرکت می کنند، کم و بیش اجباری است، به خصوص اگر به دنبال اسپانسر محلی هستید.

همچنین، داشتن انرژی مثبت و شاد بودن یکی از ویژگی های اصلی فعالیت های اجتماعی، کارآفرینی و حتی شرکتی در دبی محسوب میشوند؛ بنابراین به رفتارها و ریکشن های خود دقت زیادی داشته باشید.

 • بیرون از محل کار تعامل نیز داشته باشید

اگر یک کسب و کار در دبی ایجاد میکنید یا به دنبال ثبت شرکت در امارات هستید، خوب است که در محیط های دوستانه و غیرکاری همکاران و رقبای خود نیز حضور داشته باشید تا بتوانید خودی نشان دهید؛ چنین کاری کمک میکند تا بیشتر شناخته شوید و حتی شما را به یکدیگر معرفی کنند. بنابراین به گروه‌ها، جلسات شبکه‌سازی و کنفرانس‌ها بپیوندید و همیشه یک کارت ویزیت در دسترس داشته باشید تا بتوانید برند خود را معرفی نمایید.

 • فرهنگ را کاوش کنید و با سنت های جدید آشنا شوید

وارد محیط های مختلف اجتماعی در دبی شوید، یاد بگیرید با آنها زندگی کنید و بسیاری از جنبه های مثبت آن را بشناسید. آب و هوای امارات ممکت است کمی برای شما دشوار باشد؛ اما به این شرایط عادت خواهید کرد و میتوانید نتایج عالی را از کسب و کار در این منطقه به دست آورید. به علاوه، در مورد منطقه ای کسب و کار خود را در آن راه اندازی کرده اید، اطلاعات کسب کنید، به رفاه مردم محلی علاقه نشان دهید و سعی کنید چند کلمه به زبان عربی بیاموزید که قطعا مفید خواهد بود.

نبایدها

 • نباید به دستاوردهای خود ببالید

دبی مملو از افراد خودنمایی شده است که ادعا می کنند اولین، بهترین و بزرگترین کسب و کارها را در اختیار دارند؛ بنابراین شما نباید این گونه باشید.

شهر اکنون به سمت مینیمالیسم مدرن، طراحی تمیز و خاص تمایل دارد؛ بنابراین، هنگام انتشار هرگونه اسناد تجاری، از جزوه ها گرفته تا دعوت نامه های آنلاین، سعی کنید بدون استفاده از کلیشه های تکراری که بیش از حد استفاده شده اند، بازاریابی کنید.

 • نباید انتظار داشته باشید که جلسات و مذاکرات طبق برنامه پیش بروند

صبر ارزشمندترین فضیلتی است که می توانید در طول زندگی و کار خود در این شهر به دست آورید. جلسات گروهی طولانی می‌تواند گاهی اوقات تا حدودی آشفته باشد؛ چرا که ممکن است افراد تلفن‌های خود را در حین بحث چک ‌کنند، بدون اعلام قبلی به جلسه ‌پیوندند و مکالمه را تغییر می‌دهند، یا به سادگی دیر حاضر شوند. اما اگر به دنبال ثبت شرکت در امارات و موفقیت در تجارت خود هستید، در این موارد صبوری به خرج دهید و مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

مزیت های ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات

برای افرادی که به دنبال ثبت شرکت در مناطق آزاد امارات متحده عربی و اخذ اقامت دبی هستند، مزایای ثبت شرکت کمی تفاوت دارد. صد در صد مالکیت خارجی شرکت، معافیت های مالیاتی شرکت تا ۵۰ سال و معافیت های مالیاتی کامل برای عوارض واردات و صادرات کالا، کمک به جذب نیروی کار، وجود دفترها و انبارها و کارخانه های بسیار مدرن و مجهز و نبود کنترل مبادرله ای و محدودیت برای بازگرداندن و سود به خارج از کشور از جمله مزایایی هستند که بسیاری از افراد را به ثبت شرکت در مناطق آزاد این کشور ترغیب میکنند.

در مورد ثبت شرکت در دبی و دریافت اقامت امارات سوال دارید؟

خیر! علی رغم اینکه امکان اخذ اقامت امارات وجود دارد، این کشور سیاستی برای ارائه پاسپورت به شهروندان خارجی ندارد. شما با ثبت شرکت در امارات میتوانید اقامت این کشور را قابلیت تمدید نامحدود دریافت کنید.

بله! از جمله مزایای مورد توجه ثبت شرکت در دبی این است که میتوانید بدون نیاز به کفیل یا شریک، شرکت خود را ثبت کرده و مالکیت ۱۰۰ درصدی آن را در اختیار داشته باشید.

بسته به فعالیت شرکتی که قصد ثبت آن در امارات متحده را دارید، لازم است یکی از مجوزهای حرفه ای، تجاری یا صنعتی را دریافت نمایید.

برای ثبت شرکت در دبی نیاز به تهیه و تنظیم اسناد و مدارکی نظیر فرم درخواست ثبت شرکت، مدارک شناسایی، گذرنامه و برنامه تجاری (بیزینس پلن) دارید که برای اطلاعات بیشتر در این رابطه میتوانید با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را جهت تهیه مدارک به شما ارائه دهند.

جمع بندی

در چند سال اخیر، ثبت شرکت در امارات توسط ایرانی ها بسیار مورد توجه قرار گرفته است و ما در گروه تجاری ققنوس میتوانید شما را در این مسیر همراهی کنیم. از آنجا که امکان اخذ اقامت امارات و افتتاح حساب بانکی در دبی برای ایرانی ها وجود دارد، قطعا تجار و صاحبان کسب و کار علاقمند به توسعه کسب و کار خود در این کشور و بهره مندی از مزایای قابل توجه آن خواهند بود. به علاوه، افرادی که در این کشور نسبت به ثبت شرکت اقدام میکنند، میتوانند برای همسر و فرزندان خود نیز اقامت دریافت کنند و محدودیتی هم برای تمدید اقامت وجود ندارد. از این رو، اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که نیاز به خدمات ثبت شرکت در دبی و افتتاح حساب بانکی در امارات دارید، سرویس های اختصاصی گروه تجاری ققنوس در این زمینه میتوانند راهگشای توسعه و پیشرفت شما عزیزان باشند.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵ رای

6 پاسخ

  1. مدت زمان مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات بسته به عوامل زیادی نظیر تعداد شرکای شما و نوع لایسنسی که میخواید ثبت کنید دارد و مورد دیگه هم نوع کسب و کار شما میباشد ولی به صورت میانگین حدود ۱۰ الی ۱۵ روز کاری زمان میبرد که شرکت شما در امارت ثبت بشه

  1. برای دریافت اقامت امارات متحده عربی برای شما و خانواده‌تان، مدت زمان پردازش ویزای اقامت پس از ارائه تمام مدارک مورد نیاز معمولاً بین ۱۰ تا ۱۵ روز است. این زمان می‌تواند بسته به نوع ویزا، شرایط خاص شما و سرعت پردازش درخواست‌ها توسط مقامات امارات متغیر باشد.

  1. برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در دبی پس از ثبت شرکت، شما نیاز به مجموعه‌ای از مدارک دارید. این مدارک شامل گذرنامه مدیران و سهامداران، ویزای اقامت آنها، اسناد ثبت شرکت (از جمله موافقت‌نامه انجمن و سند تأسیس)، نسخه‌ای از قراردادهای تجاری، و کپی از کارت‌های شناسایی مقامات شرکت می‌شود. علاوه بر این، برخی از بانک‌ها ممکن است به مدارک اضافی نیز نیاز داشته باشند.

   روند افتتاح حساب معمولاً بین ۲ تا ۴ هفته طول می‌کشد، اما این زمانبندی ممکن است بسته به رویه‌های تأیید و رعایت قوانین بانک متفاوت باشد. باید توجه داشته باشید که هر بانکی در دبی ممکن است مجموعه خاص خود از قوانین و الزامات را داشته باشد که باید در فرایند افتتاح حساب رعایت شوند.

   همچنین، توجه داشته باشید که برخی از بانک‌ها ممکن است حداقل مبلغی را برای افتتاح حساب و یا حفظ حداقل موجودی در حساب درخواست کنند. این مبلغ می‌تواند بین ۲۵,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ درهم امارات باشد.

   اگر در مورد مراحل و مدارک لازم برای افتتاح حساب کسب‌وکار در دبی سوال دارید، می‌توانید با مشاوران گروه تجاری ققنوس در این زمینه تماس بگیرید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *