راهنمای جامع برای اخذ ویزای دبی | مراحل و مستندات مورد نیاز

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

راهنمای-جامع-برای-اخذ-ویزای-دبی--مراحل-و-مستندات-مورد-نیاز

آنچه در این مقاله میخوانید

مقدمه

دبی یکی از پر رفت‌ و آمد ترین مقاصد برای ایرانیان است و اخذ ویزای دبی از شرایط ضروری جهت ورود به این شهر عربی می ‌باشد. هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان با اهداف مختلف تجاری، تحصیلی، توریستی و … به دبی امارات سفر می ‌کنند. در نتیجه آنها باید از شرایط و نحوه ورود به امارات آشنا باشند تا مشکلی از لحاظ ورود و اقامت در دبی برایشان پیش نیاید. در گذشته، گردشگران ایرانی می‌توانستند ویزای توریستی دبی را به صورت ویزای عادی، سرویس، یک ماهه و سه ماهه با ارائه پاسپورت معتبر و کارت ملی دریافت کنند.

گروه تجاری ققنوس با دارا بودن مطمئن ‌ترین و با سابقه ‌ترین کارگزاران، دریافت ویزای دبی را در سریع ‌ترین زمان ممکن برای شما انجام می ‌دهند. در این مقاله با ما همراه باشید تا شرایط، مدارک لازم و نحوه دریافت انواع ویزای امارات را برای شما شرح دهیم.

نحوه اخذ ویزای دبی

شما برای این که بتوانید ویزای دبی را دریافت کنید، ابتدا باید اخذ ویزای دبی را که در ادامه برایتان توضیح می ‌دهیم داشته باشید.

 • اخذ ویزای دبی در انواع مختلف ویزای توریستی دبی، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری و ویزای کاری دبی امکان پذیر است. اما در کل دریافت ویزای دبی چندان کار دشواری نیست، مخصوصا دریافت ویزای توریستی امارات برای ایرانیان هیچ گونه شرایط دشواری ندارد.
 • ویزای توریستی دبی به شکل سینگل و مالتی صادر می‌گردد. اگر ویزای دبی را به صورت یک بار ورود دریافت کنید، فقط یک بار می ‌توانید به دبی امارات وارد شوید و تنها تا پایان مدت ویزا اجازه ماندن در دبی را دارید. اما با اخذ ویزای چند بار ورود به دبی، می ‌توانید به تعداد نامحدود و بدون نیاز به اخذ مجدد ویزا به کشور امارات وارد شوید.
 • ویزای ارزان دبی را می‌توانید حداکثر دو بار تمدید کنید و هزینه آن با توجه به نوع ویزا متفاوت است. اما در حالت کلی اخذ ویزای دبی و تمدید آن هزینه زیادی ندارد. اگر شما هم قصد تمدید ویزای توریستی دبی را دارید؛ می‌ توانید از کارشناسان گروه تجاری ققنوس کمک بگیرید.
 • تمدید یک ‌ماهه ویزای امارات بدون خروج از کشور نیز قابل انجام است. این تمدید ۳۰ روزه را می‌ توانید تا دو بار با هزینه حدود ۱۱۰۰ درهم انجام دهید. (قیمت ریالی آن را می‌توانید از کارشناسان ما بپرسید) البته این تمدید باید قبل از تمام شدن زمان انقضای ویزای دبی انجام گیرد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای دبی

بدیهی است که شما باید برای دریافت ویزای دبی یک سری مدارک را آماده کنید. این مدارک لازم را یا می ‌توانید به‌ صورت آنلاین بارگذاری نمایید و یا به پیک گروه تجاری ققنوس تحویل دهید تا به دست کارشناسان ما برسد و اقدامات لازم برای اخذ ویزای دبی انجام گیرد. مدارکی که جهت دریافت ویزای دبی نیاز است را در جدول زیر با هم مرور می ‌کنیم:

مدارک لازمتوضیحات
پاسپورت معتبراسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت با حداقل ۷ ماه اعتبار از تاریخ سفر
عکس پرسنلیعکس پاسپورت یا همان عکس ۴*۳ با پس‌زمینه سفید
کارت ملیاسکن رنگی از دو طرف کارت ملی
شناسنامهاسکن رنگی یا تصویر صفحه اول و دوم از شناسنامه
جزئیات شخصینام و مشخصات تماس جهت تسهیل درخواست
سایر مدارکدر صورت نیاز از طریق کانتر به شما اعلام می ‌گردد

مراحل دریافت ویزای دبی

برای دریافت ویزای دبی، نیازی نیست که شما مراحل اخذ وقت سفارت، مصاحبه و انگشت‌ نگاری را طی کنید. شما کافیست مدارکتان را به کارشناسان گروه تجاری ققنوس تحویل دهید تا آنها مراحل زیر را جهت اخذ ویزای دبی برای شما پیش ببرند.

 • درخواست اولیه: اطلاعات اولیه شما وارد سایت شده و درخواست اخذ ویزا ثبت می ‌گردد.
 • دریافت تماس: دقایقی بعد از ثبت درخواست، از طرف پشتیبانی گروه تجاری ققنوس برای هماهنگی با شما تماس گرفته خواهد شد.
 • ارسال مدارک: شما در این مرحله اسناد و مدارکتان را از طریق ایمیل برای شرکت تجاری ققنوس ارسال می‌ کنید.
 • پرداخت هزینه: هزینه ویزای دبی را از طریق پرداخت آنلاین انجام می‌ دهید.
 • پردازش ویزا: سپس طی ۳ تا ۷ روز کاری، ویزای شما پردازش می ‌شود.
 • ارسال مدارک برای سفارت امارات: مدارکتان جهت بررسی به سفارت امارات ارسال می ‌گردد.
 • دریافت ویزا: در نهایت ویزا به ‌صورت ایمیل برای شما ارسال می‌ گردد.

انواع ویزای امارات 

اخذ ویزای دبی امارات در انواع مختلفی شامل ویزای سینگل و مولتی (بر اساس تعداد ورود)، ویزای کاری، تجاری، تحصیلی و ویزای توریستی دبی (با توجه به هدف سفر) صادر می ‌شود. در ادامه به توضیح هر کدام از آنها می ‌پردازیم:

ویزای دبی امارات براساس تعداد ورود

اخذ ویزای دبی امارات به ‌صورت یک ‌بار ورود (Single Entry) و یا ویزای چند بار ورود (Multiple Entry) امکان ‌پذیر است. اما ویزای سینگل و مولتی دبی به چه معناست؟ ویزای سینگل یا یک بار ورود همان‌ طور که از اسمش پیداست، فقط برای یک بار ورود و سفر به امارات صادر می ‌شود.

در حالی که با دریافت ویزای مولتی دبی شما می ‌توانید چندین بار، تا زمان پایان اعتبار ویزایتان به امارات رفت ‌و آمد کنید. دقت کنید که بعد از اتمام دوره مجاز اقامت شما در امارات که شامل (۱۰ روزه، ۳۰ روزه، ۶۰ روزه و ۹۰ روزه) می‌باشد، هر چه زودتر باید خاک امارات را ترک کنید و جهت سفر و اقامت مجدد در دبی، درخواست ویزای دیگری نمایید. 

ویزای امارات براساس هدف

نوع دیگر تقسیم ‌بندی اخذ ویزای دبی براساس هدف سفر به امارات است. یعنی با توجه به اینکه شما به قصد چه کاری می ‌خواهید به امارات سفر کنید باید ویزای متناسب با آن را بگیرید. این انواع شامل موارد زیر هستند:

 • ویزای کاری امارات: این ویزا معمولا بین یک تا سه سال دارای اعتبار است و غالبا برای افرادی صادر می ‌شود که از سوی شرکت ‌های اماراتی پیشنهاد کاری دارند.
 • ویزای تجاری امارات: کشور امارات برای جذب سرمایه‌ های خارجی، ویزایی همراه با مزایایی چون اقامت دائم صادر می ‌کند. بنابراین اگر شما تمایل به سرمایه ‌گذاری در یک کشور خارجی را دارید، می ‌توان گفت بهترین گزینه برای رشد اقتصادی شما امارات است.
 • ویزای تحصیلی امارات: با اخذ ویزای دبی به قصد تحصیل، شما می ‌توانید در یکی از دانشگاه‌ های این کشور عربی تحصیل کنید. با ویزای تحصیلی امارات، شما اجازه دارید در تمام طول زمان تحصیلتان در این کشور بمانید.

ویزای توریستی دبی امارات

ویزای ایرانیان بیشتر از نوع ویزای توریستی دبی است. این ویزا مناسب سفر های تفریحی و کوتاه ‌مدت می ‌باشد و بیشتر از انواع دیگر ویزاها توسط کنسولگری امارات صادر می‌ گردد. چنانچه قصد دریافت ویزای دبی از این نوع را دارید، گروه تجاری ققنوس می ‌تواند شما را همراهی کند. نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که ویزای دبی، ویزای ابوظبی، ویزای شارجه و … همگی همان ویزای امارات هستند که در زبان عامیانه با این اسامی شناخته می ‌شوند.

شرایط اخذ ویزای دبی

 کشور امارات برای دریافت ویزا، شرایط بسیار جالبی وضع نموده است که در ادامه آنها را شرح می ‌دهیم. طبق دستورالعمل ‌های سفارت امارات متحده عربی قوانین جدید سفر به این کشور و شرایط اخذ ویزای دبی عبارتند از:

 • دختران زیر ۱۸ سال به تنهایی تحت هیچ عنوانی نمی‌ توانند جهت اخذ ویزای امارات یا دبی  اقدام نمایند.
 • آقایان زیر ۱۸ سال جهت دریافت ویزای امارات به‌صورت انفرادی، حتما باید شناسنامه پدر و مادر خود را ارائه نمایند.
 • چنانچه از هر فرودگاهی غیر از فرودگاه دبی (ابوظبی، شارجه و …) وارد کشور امارات ‌شوید، باید در فرم درخواست خود برای اخذ ویزای امارات، این موضوع را به اطلاع افسر ویزا برسانید.
 • از آنجا که اعتبار ویزای توریستی دبی ۱۴ روز کامل می‌باشد، اگر به هر دلیلی بیشتر از این مدت در دبی بمانید، مشمول جریمه خواهید شد.
 • متقاضیان اخذ ویزای دبی حتما باید بیمه ‌نامه مسافرتی کشور امارات را داشته باشند. (صدور این بیمه ‌نامه باید توسط کشور امارات و از طریق کارگزاران معتبر ویزای دبی انجام گیرد).

صدور ویزای دبی برای آقایان زیر ۵۰ سال مجرد دوباره امکان ‌پذیر شد. طبق این اطلاعیه آقایان می ‌توانند مانند گذشته برای دریافت ویزای امارات و سفر به دبی اقدام نمایند.

دلایل ریجکت شدن ویزای امارات

درخواست ویزای دبی به ‌صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور فیزیکی شما انجام می ‌شود. کافیست مدارکتان را به کارگزار مورد نظر تحویل دهید و منتظر نتیجه نهایی اخذ ویزای دبی باشید. اداره مهاجرت امارات هم مانند سایر کشورها دلایل خاص زیر را برای ریجکت کردن درخواست متقاضیان اخذ ویزا دارد:

 • اگر متقاضی ویزا، در گذشته اقامت کشور امارات را داشته و بدون هماهنگی با مسئولان، خاک این کشور را ترک کرده باشد؛ باید برای تایید درخواستش به قسمت مهاجرت امارات برود و دلایل ترک کشور را برای آنها ارائه نماید.
 • اگر فرد متقاضی ویزای دبی دارای سوابق مجرمانه، تقلب، کلاهبرداری یا دوران محکومیت در خاک امارات باشد، درخواست ویزای او ریجکت می ‌شود.
 • اگر فردی قبلا ویزای توریستی امارات را دارد ولی به امارات سفر نکرده باشد، باید برای درخواست مجدد به آژانس یا کارگزار اطلاع دهد تا مدارک قبلی از پرونده او پاک شوند. زیرا درخواست بعدی او رد خواهد شد.
 • اگر متقاضی اخذ ویزای دبی، ویزای کار دبی دریافت کرده ولی در مدت زمان تعیین شده وارد خاک امارات نشده باشد، باید به آژانس هواپیمایی یا کارگزار اطلاع دهد تا مدارک قبلی او در اداره مهاجرت امارات پاک شوند، وگرنه احتمال ریجکت شدن درخواست بعدی او بسیار بالاست.
 • اگر مدارک شما دارای خط‌ خوردگی در نام، شماره پاسپورت یا کدها باشد، درخواست ویزای دبی رد خواهد شد.
 • اگر عکس شما واضح نباشد سیستم آنلاین سفارت آن عکس را نمی‌پذیرد و درخواست شما ریجکت می‌شود.
 • چنانچه ویزای معتبر دارید و مجددا در همان بازه زمانی درخواست ویزا کنید، درخواست رد خواهد شد.
 • عدم ارسال مدارک شناسایی ضروری مانند شناسنامه و کارت ملی برای ارائه به اداره مهاجرت، احتمال رد شدن درخواست را بالا می ‌برد.
 • درخواست اخذ ویزای دبی برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال به تنهایی، به احتمال زیاد ریجکت می ‌شود.

سوالات متداول

ویزای امارات در چند نوع صادر می ‌شود؟

ویزای دبی امارات بر اساس تعداد ورود ( سینگل و مولتی )، بر اساس هدف از سفر به امارات که شامل ویزای کاری امارات، ویزای تجاری امارات، ویزای تحصیلی امارات است و ویزای توریستی دبی امارات صادر می ‌شود.

جهت اخذ ویزای دبی چه مدارکی مورد نیاز است؟

از مدارک متعددی چون پاسپورت، کارت ملی، عکس پرسنلی، صفحه اول شناسنامه و صفحه دوم شناسنامه (در صورت درخواست ویزا به ‌صورت خانوادگی)، باید اسکن تهیه و ارسال نمایید.

چرا در برخی موارد درخواست ویزا ریجکت می ‌شود؟

اگر مشکلاتی چون سابقه محکومیت در امارات، داشتن ویزای معتبر در همان بازه زمانی، عدم وضوح عکس، نقص یا خط‌ خوردگی در مدارک و درخواست افراد زیر ۱۸ و بالای ۷۰ سال ریجکت خواهد شد.

شرایط لازم برای دریافت ویزای دبی چگونه است؟

دختران زیر ۱۸ سال به تنهایی نمی‌ توانند جهت ویزای دبی  اقدام نمایند. آقایان زیر ۱۸ سال با ارائه شناسنامه پدر و مادر خود مجازند. ورود به امارات از هر فرودگاه غیر از فرودگاه دبی (ابوظبی، شارجه و …) باید در فرم درخواست به اطلاع افسر ویزا برسد. ترک امارات با اتمام مدت ۱۴ روزه اعتبار ویزای توریستی دبی و داشتن بیمه ‌نامه مسافرتی کشور امارات ضروریست.

جمع بندی

همان ‌طور که در مطالب بالا خواندید اخذ ویزای دبی، مراحل و شرایط چندان سختی ندارد. اما ممکن است یک اشتباه کوچک در مدارک و انجام مراحل، شما را با مشکلات جدی و اتلاف وقت مواجه کند. برای همین به  متقاضیان ویزای دبی توصیه می ‌کنیم ویزای خود را به دو صورت آنلاین و آفلاین توسط گروه تجاری ققنوس تهیه نمایند.

شما می ‌توانید از خدمات دریافت آنلاین ویزای دبی، مشاوره رایگان، پیگیری لحظه‌ای، اطلاعات دقیق و به‌روز، پیک رایگان جهت تحویل مدارک حتی برای شهرستان‌ها و هزینه مقرون ‌به ‌صرفه گروه تجاری ققنوس استفاده کنید. برای اخذ آنلاین یا آفلاین ویزای دبی هم ‌اکنون با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *