اخذ ۴ درصد مالیات علی‌الحساب از کارت‌های بازرگانی در زمان ورود کالا

VID-TEACHING main

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

آنچه در این محتوا میخوانید😃

92

 

مالیات بر تجارت و واردات کالا یکی از محل‌های درآمدهای مالیاتی کشورها می‌باشد که از محل این درآمدها بسیاری از پروژه‌های زیربنایی، بهداشتی، … تأمین مالی گردیده و اجرایی می‌گردند. ذی‌نفعان و سودجویان به قصد فرار از پرداخت مطالبات، مالیات، کنترل‌های مالی و ادای دین نسبت به دولت در طول چندین سال گذشته با استفاده از کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای و یا یکبار مصرف، اقدام به فعالیت تجاری و گمرکی نموده‌اند که با عدم پرداخت مالیات مربوط به تجارت، باکاهش درآمدها منجر به تضییع حقوق دولت و ملت گردیده است، این موضوع وزارت امور اقتصادی و دارایی رابر آن داشت تا با اتخاذ تمهیدات لازم در راستای وصول و استیفای مطالبات حقه دولت علیه صاحبان کالا یعنی همان افرادی که کارت بازرگانی به نام ایشان صادر گردیده، اقدام نماید که یکی از این اقدامات اخیر اخذ ۴ درصد مالیات علی‌الحساب در زمان ورود کالا می‌باشد که ضمن جلوگیری از فرار مالیاتی افراد فوق گامی جدی در راستای عدالت مالیاتی و کمک به فعالان اقتصادی واقعی می‌باشد که به شرح ذیل اجرا می‌شود:

۱- کلیه واردکنندگان کالا اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی دارنده کارت بازرگانی یا کارت پیله‌وری و نیز اشخاص فاقد کارت بازرگانی با رعایت موارد مستثنی شده زیر مشمول پرداخت مالیات علی‌الحساب موصوف خواهند بود.
 

الف: واحدهای تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری و همچنین ماشین‌آلات خطوط تولیدی برای واحدهای تولیدی دارای جواز تأسیس از وزارتخانه‌های ذی‌ربط.

 

ب: کارت‌های بازرگانی رتبه‌بندی شده و دارای رتبه طلایی (رتبه الف) پس از تأیید مراتب از سوی اتاق صنایع و معادن ذی‌ربط در هر مورد.

ج: واردکنندگان خوش‌حساب معرفی شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور با ارائه گواهی مفاصاحساب مالیاتی.

د: وزارتخانه‌ها مؤسسات و سازمان‌های دولتی شهرداری و کلیه دستگاه‌های اجرایی دارای ردیف بودجه عمومی کشور.

ه: کالاهای وارده از طریق پست و کالاهای همراه مسافر که جنبه تجاری نداشته باشد.

و: کلیه کالاهای موضوع ماده ۱۱۹ قانون امور گمرکی مصوب سال ۱۳۹۰

۲- در صورت تشخیص گمرک مبنی بر اینکه دارنده کارت بازرگانی علی‌رغم صراحت تبصره ۴ ذیل بند ۳ ماده (۱۰) آیین‌نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات اقدام به واگذاری به غیر برای استفاده از مزایای کارت نموده لازم است علاوه بر اخذ مالیات علی الحساب به میزان فوق‌الذکر، مفاصاحساب مالیاتی دارنده کارت بازرگانی نیز اخذ گردد.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *