واردات سنسور اکسیژن

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

واردات-سنسور-اکسیژن

آنچه در این مقاله میخوانید

مقدمه

برای واردات سنسور اکسیژن خودر و سایر لوازم یدکی خودرو، هم‌اکنون با گروه تجاری ققنوس در تماس باشید. سنسور اکسیژن از لوازم اصلی سیستم سوخت و احتراق خودرو است که جهت کنترل نسبت سوخت-هوا در موتور خودر به‌کار می‌رود. با توجه به نیاز روزافزون صنعت خودروسازی در ایران به سنسورهای اکسیژن و تکنولوژی پیشرفته‌ای که این سنسورها دارند، واردات انواع سنسور اکسیژن خودرو به ایران بسیار مورد استقبال است.

بنابراین از آنجا که انواع سنسورها در کشور ما در دسته کالاهای وارداتی قرار دارند، در این مقاله، به چالش‌های واردات و نحوه ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک می‌پردازیم. این موضوع در دایره خدمات گروه تجاری ققنوس جای دارد و شما می‌توانید با مطالعه این مقاله به پاسخ سوالات خود در زمینه واردات انواع سنسور اکسیژن دست یابید.

مراحل واردات سنسور اکسیژن

واردات حسگر یا همان سنسور اکسیژن خودرو به ایران غالبا از مبداء کشورهای چین، امارات متحده عربی، کره، آلمان، ترکیه، ایتالیا، فرانسه و … انجام می‌گیرد و هر ساله مقادیر زیادی ارز به این منظور از کشور خارج می‌شود.

آیا با فرآیند و مراحل واردات سنسور اکسیژن به ایران آشنا هستید؟ اگر در این زمینه مشکلی دارید، ادامه مطالب ما را بخوانید تا با مهم‌ترین مراحل واردات و همچنین ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک آشنا شوید:

انتخاب نوع سنسور اکسیژن وارداتی

در گام اول بهتر است با تحقیق در بازار و تشخیص نیاز داخلی، نوع سنسور اکسیژن وارداتی خود را مشخص کنید. سپس اگر پروسه واردات را خودتان انجام نمی‌د‌هید، درخواست واردات آن را به یک شرکت تجاری معتبر مانند گروه تجاری ققنوس بدهید.

تعیین کد فنی کالا

در گام بعدی باید کد فنی کالا را مشخص کنید؛ زیرا هر کدام از قطعات خودرو از جمله سنسورها، یک کد فنی مخصوص به خود دارند. اطلاع از کد فنی کالا برای واردات سنسور اکسیژن و به‌ویژه در مرحله ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک بسیار ضروری است. اگر شما کد فنی یا اصطلاحا OEM NO سنسور مورد نظر خود را نمی‌دانید، می‌توانید ار کارشناسان گروه تجاری ققنوس کمک بگیرید.

یافتن کارخانه تولیدکننده معتبر

شاید شما تمایل به خرید مستقیم سنسور اکسیژن از کارخانه و یا تامین‌کننده از چین جهت واردات به ایران دارید، ولی نگران صلاحیت و اعتبار کارخانه یا تامین‌کننده باشید. در این زمینه می‌توانید با کمک نمایندگان مستقیم گروه تجاری ققنوس در چین برای اعتبارسنجی تامین‌کنندگان استفاده کنید. به این طریق می‌توانید از کیفیت کالای خریداری شده مطمئن باشید.

خرید سنسور و انجام پرداخت‌ها

بعد از خرید سنسور اکسیژن خودرو، باید هزینه لازم را به حساب فروشنده بپردازید و پروفرمای کالا را از فروشنده دریافت کنید. پروفرما از مدارک لازم جهت ارائه به گمرک هنگام ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک است. انجام حواله و انتقال پول در واردات سنسور اکسیژن را به شرکت‌های معتبری چون گروه تجاری ققنوس بسپارید. ما انجام حوالجات ارزی جهت واردات این کالا را به‌صورت مستقیم به تامین‌کننده انجام می‌دهیم؛ طوریکه پول همان روز به حساب کارخانه یا تامین‌کننده منتقل خواهد گردید.

ارسال و حمل کالا به ایران

گروه تجاری ققنوس با انبارهای مجهز و کادری آموزش دیده در شهرهای ایوو، گوانگجو، شنژن و شانگهای چین، سنسور اکسیژن خریداری شده شما را نگهداری و حمل‎ونقل آنها را در سریع‌ترین زمان به مقصد دبی یا ایران انجام می‌دهد. با توجه به وضعیت گمرکات کشور و تغییر مداوم بخش‌نامه‌های واردات سنسور اکسیژن و سایر قطعات خودرو، جهت اطمینان از مجوز ثبت سفارش کالای خود با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس تماس بگیرید تا مراحل ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک را برای شما انجام دهیم.

سنسور اکسیژن خودرو چیست؟

یکی از قطعات مهم خودروها به‌ویژه در خودروهای کاربراتوری و انژکتوری، حسگر یا سنسور اکسیژن نام دارد. سنسورها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و هدف کلی آن‌ها این است که راننده را از وضعیت بخش‌های مختلف خودرو آگاه سازند تا کنترل خودرو بهتر شود. سنسورها در ابتدای مسیر اگزوز اتومبیل قرار دارند.

با توجه به روند رو به رشد صنعت خودروسازی در ایران و تقاضای بالا برای قطعات خودروها، واردات سنسور اکسیژن از خارج از کشور نیز جهت تأمین نیاز صنعت خودروسازی ضروری است. شما هم اگر در این زمینه فعالیت دارید، می‌توانید پروسه واردات و انجام مراحل ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک را به گروه تجاری ققنوس بسپارید.

به کمک سنسورها، راننده از مشکلاتی که در بخش‌های مختلف خودرو ایجاد شده، مطلع می‌گردد. به این ترتیب که سنسور اکسیژن نسبت سوخت و هوا را در خودرو کنترل می‌کند و موجب بهینه‌سازی عملکرد موتور خودرو می‌شود. همچنین سنسور اکسیژن در کاهش آلاینده‌هایی مانند اکسیدهای نیتروژن (NOx) و ذرات معلق در خروجی خودرو می‌تواند مؤثر است.

سنسور اکسیژن چه وظایفی دارد؟

عملکرد سنسورهای اکسیژن در خودروهای مدرن و امروزی، بسیار مهم و حیاتی به نظر می‌رسد. از آنجا که تولید این قطعه در داخل کشور برای تامین نیاز داخلی کافی نیست، واردات سنسور اکسیژن از کشورهای خارجی در برنامه کار واردکنندگان قطعات خودرو قرار دارد. شما هم می‌توانید با ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک و تزریق به بازار داخلی، به سود خوبی دست ‌یابید.

هر سنسور، وظایف مشخصی دارد و مسئول اندازه‌گیری پارامترهای مشخصی می‌باشد. وظیفه اصلی این قطعه، محاسبه میزان اکسیژن موجود در گازهای خروجی از موتور خودرو است. سنسوراکسیژن، اطلاعات جمع‌آوری شده خود را به قسمت مرکزی (کامپیوتر) یا همان ECU خودرو ارسال می‌کند. این بخش با کمک داده‌های دریافتی، مقدار سوخت تزریقی به درون سیلندر را تنظیم می‌کند. به این ترتیب که اگر ECU تشخیص داد اکسیژن موجود در اگزوز کم است، به این معنی است که سوخت تزریقی زیاد بوده و ECU به کاهش سوخت تزریقی می‌پردازد. از سوی دیگر، اگر مقدار اکسیژن اگزوز بیش از حد مجاز باشد، به معنای کمبود سوخت درون سیلندرهاست و ECU به افزایش مقدار سوخت می‌پردازد.

واردات سنسور اکسیژن به کشور در دو نوع تک‌سیم و چهارسیم انجام می‌شود. مدل تک‌سیم و فاقد گرم‌کن، در خودروهای قدیمی و مدل چهارسیم با تکنولوژی پیشرفته‌تر، در خودروهای مدرن و امروزی به‌کار می‌رود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه تجارت و ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک، با کارشناسان گروه تجاری ققنوس در ارتباط باشید. زیرا اهمیت و کاربرد سنسور اکسیژن به حدی زیاد است که در سال‌های اخیر، برخی خودروسازان، دو سنسور اکسیژن در خودروهای خود تعبیه می‌کنند و مصرف بالایی در کشور دارد. پس با توجه به مطالب فوق، وظایف سنسور اکسیژن را می‌توان به شرح زیر خلاصه کرد:

  • کمک به در کاهش مصرف سوخت
  • کاهش سطح آلایندگی خودرو
  • بهبود احتراق و افزایش عمر موتور خودرو

نحوه ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک

بعد از طی مراحل واردات سنسور اکسیژن خودرو، نوبت به فرآیند ترخیص آنها از گمرک می‌رسد که تشریفات آن تقریبا در کلیه گمرکات کشور مشابه و به قرار زیر است:

مراحل ترخیصتوضیحات
ثبت اطلاعات در سامانه epl  در آغاز کار برای ترخیص باید اطلاعات مربوط به سنسور اکسیژن را تنظیم و در سامانه ثبت کنید.
دریافت شماره کوتاژ  مدارک و اطلاعات ارائه شده در اظهارنامه، توسط کارشناس گمرک بررسی و تایید می‌شود. سپس با ثبت رسمی در سیستم، شماره کوتاژ برای ترخیص کالا صادر می‌گردد.
ارائه مدارک مورد نیازترخیص کالا با ارائه مجوزها و اسناد و مدارک حمل‌و‌نقل به گمرک انجام می‌گیرد تا ثابت شود تمام نقل و انتقالات تجاری به‌صورت قانونی انجام و مورد تایید سازمان‌های مربوطه است.
تعیین مسیر گمرکی  این مرحله بیشتر به‌صورت سیستمی انجام می‌شود و واردات سنسور اکسیژن جهت ترخیص، با توجه به کامل بودن و یا نقص مدارک، در یکی از مسیرهای سبز، زرد و قرمز گمرکی قرار می‌گیرد. ترخیص‌کار این مراحل را با مشورت صاحب کالا هدایت و امور مربوطه را به سرعت انجام می‌دهد.
بازرسی سنسور از نظر استانداردهادر مرحله بعد قطعات سنسور اکسیژن وارداتی از نظر داشتن استاندارد لازم کنترل و بازرسی می‌شوند تا مجوز خروج و ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک صادر ‌شود.
پرداخت‌ مالیات‌ها و عوارضدر پایان با بررسی سنسور اکسیژن و تعرفه آن توسط کارشناسان گمرک، هزینه‌های گمرکی و انبارداری توسط واردکننده باید پرداخت شود.
ترخیص و خروج از گمرکبا بررسی‌های نهایی و دریافت بیجک گمرکی، شما مجوز ترخیص و اجازه خروج کالا از گمرک را دارید.

چالش های واردات سنسور اکسیژن چیست؟

در کنار فوایدی که واردات انواع سنسور اکسیژن خودرو به ایران جهت رفع نیاز داخلی صنعت خودروسازی به آنها دارد، این واردات با چالش‌‌هایی نیز همراه است. مهم‌ترین چالش‌ واردات سنسور به ایران این است که تداوم واردات سنسور اکسیژن، کشور را در این زمینه به خارج وابسته می‌کند و در نتیجه تولید داخلی حمایت نمی‌شود.

از طرفی هم تحریم‌ها یا مشکلات دیگر در روابط بین‌المللی کشور، تأمین این قطعات و ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک را با مشکل مواجه کرده است. اگر چاره‌اندیشی درستی در این مورد انجام نگیرد، صنعت خودروسازی در معرض خطر قرار خواهد گرفت. بنابراین، در کنار واردات، توجه به توسعه و تقویت صنعت داخلی برای تولید سنسورهای اکسیژن از اهمیت بالایی برخوردار است.

خدمات واردات و ترخیص سنسور اکسیژن با گروه تجاری ققنوس

گروه تجاری ققنوس، از جمله شرکت‌های فعال تجاری در ایران، با ارائه خدمات بازرگانی مفید، یکی از معتبرترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌ها در این زمینه می‌باشد. اگر شما هم قصد واردات سنسور اکسیژن به کشور را دارید، پیشنهاد ما این است که حتما در این پروسه از خدمات ترخیص‌کار رسمی اداره گمرک از جمله ترخیص‌کاران گروه تجاری ققنوس استفاده کنید. به این صورت که شما صفر تا صد واردات و امور گمرکی خود را با خیالی آسوده به ما می‌سپارید تا از بروز مشکلات رایج گمرکی چون پرداخت هزینه‌های اضافی و اتلاف وقت جهت ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک جلوگیری نمائید. شما واردکنندگان محترم می‌توانید جهت هماهنگی با کارشناسان ما از طریق این وبسایت و شماره‌های موجود ارتباط برقرار کنید.

از خدمات تیم باتجربه و ماهر این شرکت در واردات سنسور اکسیژن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ثبت سفارش از سازمان صنعت و معدن و اظهارنامه
  • انجام خدمات حمل‌ونقل
  • حوالجات ارزی (آزاد و بانکی)
  • اخذ تمامی مجوزهای لازم
  • مشاوره رایگان در زمینه تشریفات گمرکی و امور مربوط به ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک در سراسر کشور
  • ارائه آخرین اخبار و بخشنامه‌های مربوط به واردات قطعات خودرو از جمله واردات سنسور اکسیژن
  • ترخیص انواع سنسور اکسیژن o2 خودرو، ترخیص سنسور اکسیژن Bosch Oxygen Sensor، ترخیص سنسور اکسیژن ACDelco Oxygen Sensor، ترخیص سنسور اکسیژن Denso Oxygen Sensor، ترخیص سنسور اکسیژن خودروهای سواری و ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک برای خودروهای سنگین و …

با ما تماس بگیرید تا واردات سنسور اکسیژن و ترخیص آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با عملکرد عالی تیم ترخیص‌کارمان و حداقل هزینه برای شما انجام دهیم.

سوالات متداول

سنسور اکسیژن چیست و چه وظایفی دارد؟

از قطعات مهم خودرو هستند که در انواع مختلف تک سیم و چهار سیم تولید می‌شوند. وظیفه اصلی آن‌ها مطلع کردن راننده از وضعیت بخش‌های مختلف خودرو و کنترل بهتر خودرو است. سنسورها به کاهش مصرف سوخت، کاهش سطح آلایندگی خودرو و بهبود احتراق و افزایش عمر موتور خودرو کمک می‌کنند.

مراحل واردات سنسور اکسیژن چگونه است؟

شما باید با اخذ کارت بازرگانی و تهیه مجوزات و مدارک لازم در ابتدا نوع کالا و کارخانه تولیدکننده معتبر را انتخاب کنید. سپس کد فنی کالا را تعیین و با خرید سنسور و انجام پرداخت‌ها، پروفرما را از فروشنده دریافت کنید. گروه تجاری ققنوس تمام این مراحل به علاوه حمل‌ونقل به ایران را برای شما انجام می‌دهد.

ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک چه مراحلی دارد؟

مراحل ترخیص سنسور خودرو از گمرک مانند تمامی کالاهای وارداتی باید طبق قانون و مقرارت گمرکی سپری شود تا امکان خروج قانونی کالا از گمرک به شما یا نماینده شما داده شود. این مراحل شامل ثبت اظهارنامه، احراز هویت، تعیین مسیر گمرکی، اخذ مجوزهای مورد نیاز و … که در متن توضیح دادیم، می‌باشد.

واردات سنسور اکسیژن با چه مشکلاتی همراه است؟

امروزه با وجود تحریم‌ها، مشکلاتی در تجارت بین‌المللی کشور ما ایجاد شده است و امکان واردات هر نوع کالایی به راحتی گذشته از هر کشوری و حمل از هر مسیری وجود ندارد. برای رفع و کاهش این مشکلات روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید از گروه تجاری ققنوس کمک بگیرید که آشنا به تغییرات قوانین آشناست.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی واردات یکی دیگر از قطعات خودرو یعنی سنسور اکسیژن پرداختیم. به دلیل برخی مشکلات در تولید این قطعه خودرو در داخل کشور و کمبود آن، لازم است واردات از کشورهای خارجی انجام گیرد. شما می‌توانید مشکلات واردات سنسور اکسیژن را با همراهی یک شرکت تجاری معتبر کاهش دهید و سود خوبی کسب کنید. شرکت تجاری ققنوس با بیش از یک دهه سابقه و دارا بودن کارشناسان ماهر می‌تواند مرجع معتبری جهت واگذاری امور گمرکی و ترخیص سنسور اکسیژن از گمرک باشد.

از جمله خدمات بازرگانی ما، ثبت سفارش و خرید سنسور اکسیژن، اخذ مجوزات لازم، پیگیری اسناد بانکی، حمل‌ونقل کالا و به‌طور کلی ترانزیت و ترانشیپ کالاها، تنظیم اظهار نامه، ترخیص کالا و … می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام هماهنگی جهت واگذاری امور واردات و ترخیص خود به گروه تجاری ققنوس با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *