واردات شیر خشک به کشور ممنوع شد

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

آنچه در این مقاله میخوانید

86

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار دامداران قرار گیرد تا بتوانند محصولات تولیدی خود را نسبت به سال‌های گذشته افزایش دهند.

به گزارش تسنیم، رمضانعلی سبحانی فر عصر امروز در حاشیه بهره برداری از پروژه‌های جهاد کشاورزی سبزوار در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اختصاص اعتبارات به تعاونی‌ها اظهار داشت: اعتبارات در اختیار کارخانجات قرار می‌گیرد تا با خریداری شیر از دامداران، اقدام به تولید شیرخشک کنند و برای صادرات در فصول مختلف سال از این محصول استفاده شود.

وی افزود: خوشبختانه چندی قبل سخنگوی دولت اعلام کرد که بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان در این زمینه تامین اعتبار شده است.

سبحانی‌فر با تاکید بر اینکه تولید به شیر در بودجه امسال و برنامه پنجم توسعه توجه ویژه‌ای شده بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه این میزان توجه در برنامه ششم توسعه هم به چشم می‌خورد و باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار دامداران قرار گیرد تا بتوانند محصولات تولیدی خود را نسبت به سال‌های گذشته افزایش دهند.

سبحانی فر با بیان اینکه فرهنگ استفاده از شیر باید در کشور نهادینه شود و به فرهنگ سازی آن توجه ویژه شود یادآور شد: باید از بازار داخلی کشور عبور کنیم و به سوی صادرات به بازارهای بین المللی حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه کشورهای آسیای میانه و روسیه از محصولات ما به خوبی استقبال می‌کنند عنوان کرد: صادرات تحولی عظیم در بخش اقتصاد کشور ایجاد می‌کند ضمن اینکه در حوزه صادرات شیر، شیر باید به صورت لبنیات آماده و شیرخشک صادر شود و در این صورت تقاضای بازار بیشتر است.

سبحانی فر با اشاره به اهمیت بازار محصولات اظهار داشت: در حال حاضر تولید محصولات نسبت به میزان تقاضا کاهش یافته و مسئولان باید به بخش بازار هم توجه کنند.

وی با تاکید بر اینکه در گذشته واردات شیر خشک به کشور سبب شده بود تا دامداران ضربه‌های سنگینی متحمل شوند، افزود: مجلس شورای اسلامی تذکرات جدی در این زمینه به دستگاه‌های مرتبط داد و در حال حاضر به صورت جدی از واردات شیر به کشور جلوگیری شده است.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *