واردات و ترخیص زردچوبه / ۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات زردچوبه به ایران

واردات و ترخیص زردچوبه / ۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات زردچوبه به ایران

واردات و ترخیص زردچوبه / ۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات زردچوبه به ایران

واردات و ترخیص زردچوبه / ۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات زردچوبه به ایران

واردات و ترخیص زردچوبه / ۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات زردچوبه به ایران

واردات و ترخیص زردچوبه / ۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات زردچوبه به ایران

واردات و ترخیص زردچوبه / ۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات زردچوبه به ایران

واردات و ترخیص زردچوبه / ۰ تا ۱۰۰ مراحل واردات زردچوبه به ایران

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

واردات و ترخیص زردچوبه

آنچه در این مقاله میخوانید

واردات ادویه از هند از موارد تجاری است که سال های زیادی است که قدمت دارد. ادویه جایگاه ویژه ای در سفره های مردم دارد و مهم ترین چاشنی غذایی محسوب می شود. زردچوبه یکی از محصولات مهم در صنعت غذایی است که به دلیل خواص بسیار مفید و استفاده گسترده در غذاها، محصولات آرایشی و بهداشتی و  درمانی، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. از این رو واردات و ترخیص زردچوبه نیز به این علت اهمیت ویژه ای دارد.

در این مقاله از گروه تجاری ققنوس، به بررسی چالش های واردات و ترخیص زردچوبه می پردازیم و نقش آن در تأمین نیاز بازار را بررسی می کنیم. همچنین تمامی مراحل واردات زردچوبه به ایران را با جزییات برایتان شرح خواهیم داد.

واردات و ترخیص زردچوبه از گمرک

اگرچه واردات ادویه از هند سود خوبی به همراه دارد، اما باید بدانید که واردات واردات و ترخیص زردچوبه و ادویه های نظیر آن نکات ریز و درشتی دارد که باید در نظر داشته باشید. ممکن است بسیاری از بازرگانان برای واردات و ترخیص زردچوبه به این نکات و مراحل توجه نکنند که بدون شک در این صورت واردات کالای آن ها با مشکل همراه خواهد بود. بنابراین برای واردات ادویه از هند باید اطلاعات لازم را در مورد مراحل واردات زردچوبه به ایران به دست آورید. شما با این کار می توانید در  زمان کمتر مقدار زیادی ادویه زردچوبه وارد نمایید و همین موضوع می تواند سود خوبی برایتان به همراه داشته باشد.

فرآیند واردات و ترخیص زردچوبه از گمرک، یک مسیر حیاتی برای تأمین زردچوبه وارداتی به بازار است. در ادامه، مراحل واردات زردچوبه به ایران را شرح می ‌دهیم. همچنین، الزامات و مدارک مورد نیاز برای ترخیص زردچوبه را بررسی و تأثیر تغییرات قوانین و مقررات گمرکی بر این فرآیند را مورد بحث قرار می ‌دهیم.

مراحل واردات زردچوبه به ایران
مراحل واردات زردچوبه به ایران

کد تعرفه های گمرکی زردچوبه

برای واردات ادویه از هند و ترخیص آن ها نیاز به داشتن کد تعرفه گمرکی دارید. معمولاً زردچوبه در طبقه بندی گمرکی با کد های تعرفه ۰۹۱۰.۳۰.۰۰ و ۱۳۰۲.۱۳.۰۰ قرار می گیرد. برای واردات و ترخیص زردچوبه، باید با استفاده از این کدهای تعرفه و مدارک مربوطه اقدام کنید. شما می توانید برای آگاهی دقیق از کد تعرفه ادویه وارداتی خود با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس در ارتباط باشید.

مراحل واردات زردچوبه به ایران

واردات ادویه از هند از سایر کشورها نیازمند رعایت نکات و طی کردن مراحل مختلف دارد. رد کردن هر کدام از این مراحل ممکن است امر واردات شما را مختل نماید. بنابراین در این بخش می خواهیم تمامی مراحل واردات زردچوبه به ایران را به صورت جزیی و گام به گام برایتان شرح دهیم.

دریافت کارت بازگانی: اولین قدم برای واردات و ترخیص زردچوبه

برای ورود به بخش صادرات و واردات هر نوع کالایی اعم از واردات ادویه از هند نیاز به کارت بازرگانی دارید. برای دریافت کارت بازرگانی نخست بایستی حوزه فعالیت تجاری خود را مشخص نمایید. در واقع اولین مرحله از مراحل واردات زردچوبه به ایران این است که اقدامات لازم برای دریافت کارت بازرگانی برای واردات ادویه از هند را انجام دهید.

منبع یابی و شناسایی فروشنده زردچوبه معتبر

انتخاب کشور مورد نظر برای واردات ادویه به ایران به دلیل تحریم ها محدود است. اما امکان واردات ادویه از هند وجود دارد. کیفیت محصول تولیدی، رعایت قوانین صادرات و واردات دو کشور و نحوه حمل و نقل در انتخاب کشور صادرکننده بسیار مهم است. به عنوان مثال ترکیه با ایران مرز زمینی دارد و صادرات یا واردات به راحتی از طریق حمل و نقل جاده ای بین المللی انجام می شود.

اما برای واردات و ترخیص زردچوبه از هند باید بین مرزهای دریایی و هوایی یکی را انتخاب کنید. البته، دریافت مشاوره از شرکت های حمل و نقل قانونی می تواند شما را در مسیر درست قرار دهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم از خدمات سورسینگ  و حمل بار گروه تجاری ققنوس استفاده کنید و فروشنده معتبر و حمل مناسب برای جابجایی ادویه به ایران را از کارشناسان ما جویا شوید.

مذاکرات تجاری هوشمندانه در جهت سودآور در تجارت بین المللی

مرحله دوم از مراحل واردات زردچوبه به ایران پس از شناسایی یک فروشنده قابل اعتماد در هند، مذاکرات تجاری هوشمندانه با فروشنده است. آشنایی با اصول مذاکره در جهت سودآوری بیشتر برای هر تاجری ضروری است. با افزایش دانش یا استخدام کارشناسان، دست دلالان را از فرآیند واردات کوتاه می کنید. با این کار هزینه ها به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. در واردات و ترخیص زردچوبه به یاد داشته باشید که در مذاکرات تجاری باید در مورد کیفیت محصول، کمیت، نحوه پرداخت، نوع بسته بندی و قیمت توافق کنید.

در نهایت باید از روش ارسال مطمئن شوید. بسیاری از مردم حمل و نقل ترکیبی را ترجیح می دهند. زیرا در این حالت هزینه ها تا حدی کاهش می یابد و محصول سریع تر به دست آن ها می رسد. اما حمل و نقل هر کالا از هر مقصدی شرایط خاصی دارد. در این راستا یک فرد متخصص می تواند با بررسی شرایط و ضوابط بهترین راه را به نشانتان دهد.

درخواست پیش فاکتور برای فروش زردچوبه

پیش فاکتور با پروفرما سندی است که برای واردات و ترخیص زردچوبه از هند یا سایر کشورها بسیار اهمیت دارد. در پروفرما تمامی موارد توافق شده طرفین معامله درج شده است. هر دو طرف قرارداد باید پیش فاکتور واردات ادویه را برای نشان دادن موافقت خود با شرایط ذکر شده امضا کنند.

امضای پیش فاکتور از مهم ترین مراحل واردات زردچوبه به ایران محسوب می شود. در صورت مشاهده عدم رعایت مفاد پیش فاکتور پس از دریافت کالا، می توانید درخواست استرداد کالا را داشته باشید. به همین دلیل بسیار مهم است که برای جلوگیری از ضرر و زیان و اتلاف وقت با یک فروشنده قابل اعتماد معامله کنید.

تکمیل سفارش با پرداخت هزینه و ثبت درخواست

ثبت درخواست و ارسال پیش فاکتور  یکی از  مراحل واردات زردچوبه به ایران  است که  برای دریافت کالا اهمیت دارد. شما می توانید در مورد پرداخت هزینه با فروشنده مذاکره کنید. همچنین می توانید برای حواله های ارزی و پرداخت برون مرزی از خدمات گروه تجاری ققنوس بهره مند شوید.

اخذ مجوز واردات و ترخیص زردچوبه از وزارت بهداشت

هر چیزی که در دسته مواد غذایی و یا دارویی باشد بایستی از وزارت بهداشت مجوز بگیرد. ادویه ها و چاشنی های غذایی نیز به طبع اینکه جزو مواد غذایی هستند باید مجوز ورود به کشور را بگیرند. برای واردات ادویه از هند بایستی تاییدیه بهداشت و گواهی سلامت از این وزارتخانه  را دریافت نمایید. اگر کالای وارداتی شما فاقد استاندارد محصولات غذایی و کشاورزی باشد، در ترخیص آن به مشکل خورده و ترخیص آن از گمرک ممکن نخواهد بود.

انجام مراحل ترخیص و پرداخت عوارض و مالیات های گمرکی

پس از واردات زردچوبه از هند، کالا تا زمان پرداخت عوارض و مالیات در گمرک می ماند. در این مرحله باید مبلغ معینی را به عنوان  عوارض و حقوق گمرکی و مالیات پرداخت نمایید.  این مرحله برای ترخیص ادویه جات شما از گمرک الزامی است و در صورت عدم پرداخت کالای شما ترخیص نخواهید شد. برای گذر از مراحل و تشریفات گمرکی می توانید از کارشناسان شرکت های بازرگانی نظیر گروه تجاری ققنوس کمک بگیرید تا ترخیص کالایتان به سرعت و بدون مشکل انجام شود. 

انتخاب حمل و نقل سریع و ایمن

مرحله نهایی از مراحل واردات زردچوبه به ایران انتخاب روش مناسب برای حمل و نقل واردات ادویه از هند می باشد.  انتخاب روش حمل به عواملی مانند بودجه و زمان و مقصد واردات بستگی دارد. همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم شما می توانید برای کاهش هزینه ها و افزایش سرعت حمل از روش های ترکیبی حمل و نقل استفاده کنید.

واردات ادویه از هند
واردات ادویه از هند

گونه های معروف زردچوبه های وارداتی به ایران

زردچوبه، که به نام زردچوبه هندی شناخته می ‌شود، یکی از معروف ‌ترین گونه‌ های زردچوبه است و به عنوان یک ادویه گیاهی و ماده رنگزا مورد استفاده قرار می‌ گیرد. در ایران، بیشتر زردچوبه ‌ها وارداتی هستند و معمولاً از کشورهایی مانند هند، بنگلادش و تایلند وارد می‌ شوند. شناخت گونه های زردچونه می تواند در واردات و ترخیص زردچوبه به شما کمک شایانی بکند.  در زیر چند گونه معروف زردچوبه وارداتی به ایران را معرفی می کنیم:

زردچوبه کورکومین: این گونه زردچوبه معروف ‌ترین نوع وارداتی به ایران است. زردچوبه کورکومین که از طریق واردات ادویه از هند وارد کشور می شود دارای سطح بالایی از عنصر فعال موثر به نام کورکومین است که به آن خواص ضد التهابی و آنتی ‌اکسیدانی قوی را نسبت داده می ‌شود. این گونه زردچوبه به عنوان یک مکمل غذایی و به منظور بهبود سلامتی مصرف می ‌شود.

زردچوبه کورکوما: زردچوبه کورکوما نیز یکی از گونه‌ های معروف زردچوبه وارداتی به ایران است که از طریق واردات ادویه از هند وارد کشور می شود. این گونه دارای میزان بالایی از کورکومینوئیدها است که به آن خواص ضد التهابی و آنتی ‌اکسیدانی می ‌دهد. همچنین، زردچوبه کورکوما معمولاً برای تهیه محصولات بهداشتی و آرایشی استفاده می ‌شود.

جمع بندی

زردچوبه یکی از اقلامی است که سهم پر رنگی در سفره های غذایی کشور دارد. به دلیل نیاز بالای ادویه های محبوب در ایران، واردات ادویه از هند به ویژه زردچوبه خواهان زیادی دارد، از این رو واردات و ترخیص زردچوبه سود بلایی برای تاجران و واردکنندگان به همراه دارد. در این مقاله سعی کردیم تا تمامی مراحل واردات زردچوبه به ایران را برایتان شرح دهیم.

بهتر است برای واردات و ترخیص زردچوبه مطالعه و آشنایی با قوانین و مقررات  را جدی گرفته و از متخصصین این راه کمک بگیرید. همچنین، نباید فراموش کنید که تغییرات در قوانین گمرکی و تجاری در هر زمانی ممکن است بر مراحل واردات و ترخیص زردچوبه داشته باشد. بنابراین، در هر مرحله، به روز بودن و اطلاع از آخرین تغییرات مرتبط با مراحل واردات زردچوبه به ایران بسیار حائز اهمیت است.

چه مقدار زردچوبه می‌ توان به صورت شخصی وارد کرد؟

مقدار واردات زردچوبه به صورت شخصی بستگی به قوانین و مقررات گمرکی هر کشور دارد. در صورتی که مقدار زردچوبه برای مصرف شخصی و در حد معقول باشد، معمولاً مشکلی در ترخیص آن وجود نخواهد داشت.

آیا برای واردات زردچوبه به ایران نیاز به مجوز خاصی داریم؟

بله، برای واردات زردچوبه به ایران، نیاز به مجوز از سازمآن های مربوطه مانند سازمان غذا و دارو دارید.

چه مدارکی برای ترخیص زردچوبه در گمرک مورد نیاز است؟

مدارک مورد نیاز برای ترخیص زردچوبه در گمرک شامل فاکتور فروش، بارنامه حمل و نقل، گواهی اصالت کالا، مجوز واردات، و سایر مدارک مربوط به گمرک و ارزش گذاری کالا می ‌شود.

آیا واردات زردچوبه تشریفات گمرکی خاصی دارد؟

بله، زردچوبه به عنوان یک ماده غذایی و رنگزا در طبقه‌بندی گمرکی کالاهای غذایی و ادویه‌ ها قرار می‌گیرد و مقررات گمرکی بخصوصی شامل واردات آن می شود.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *