کالاهای سمنان به ۳۰ کشور جهان صادر شد

براورد قیمت هزینه خرید کالای خود از سایت آمازون، eBay، علی اکسپرس و سایر سایت ها فقط و فقط از طریق ارسال تیکت در ناحیه کاربری پیگیری گردد.

آنچه در این مقاله میخوانید

مدیرکل گمرک سمنان گفت: کالاهای این استان در سه ماهه نخست امسال به ۳۰ کشور جهان صادر شد.
علی سعدالدین روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: در این مدت ۷۶ هزار و ۱۴۸ تُن کالا به کشورهای مختلف صادر شد که متوسط ارزش دلاری هر تُن ۴۹۱ دلار برآورد می شود.
وی اظهارداشت: این کالاها به کشورهای افغانستان، پاکستان، امارات متحده عربی، ترکیه، هنگ کنگ، عراق، پاکستان ارمنستان، هند، کره صادر شده است.
وی ارزش این کالاها را ۳۷ میلیون و ۳۹۴ هزار دلار اعلام و اضافه کرد: هیدروکربن سبک، کولرآبی، سرب تصفیه نشده، پودر لباسشویی، قاشق چنگال یکبار مصرف، کابل زمینی، روغن دنده، سود سوزآور، نمک خوراکی، کرک بزی و سدیم لوریل سولفات عمده ترین کالاهای صادراتی استان است.
سعد الدین بابیان این که در این مدت چهار هزار و ۷۱۰ تُن کالا به ارزش ۹ میلیون و ۷۵۱هزار دلار از کمرگ سمنان ترخیص شد، تصریح کرد: عمده کالاهای وارداتی شامل ماشین آلات خط تولید، و اجزا، و قطعات آن‌ها مواد اولیه کارخانه‌ها مانند پنبه شانه نزده، ورق و نوار نازک آلومینیم به ضخامت هفت میکرون، هادی های برقی قطعات منفصله برای تولید اتوموبیل، روغن ترانسفورماتور است.
وی با بیان این که متوسط ارزش دلاری هر تُن کالای وارداتی ۲ هزار و ۷۰ دلار است، افزود: واردات کالا از ۱۵ کشور جهان از جمله ترکیه، بلژیک، چین، آلمان، ازبکستان، ایتالیا، مجارستان، تایوان، امارات متحده عربی، فرانسه، کره انجام‌شده است.
به گزارش ایرنا ، استان سمنان ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره برداری در بخش صنعت و معدن و بیش از ۴۰ هزار بهره بردار در بخش های مختلف کشاورزی دارد، سهم اشتغال استان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و در کشاورزی بیش از ۱۴ درصد و تولید ناخالص استان سمنان در حدود ۱۸.۲ درصد مربوط به بخش کشاورزی و حدود ۲۲ درصد مربوط به بخش صنعت و معدن است.

از این قسمت میتوانید به ما امتیاز دهید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *