فروش و واردات خودرو دست دوم از دبی ( کارگزار واردات خودرو )

گروه تجاری ققنوس با برخورداری از تیم کارشناسان مجرب و معتبر آماده خدمت رسانی به شما تجار و وارد کنندگان عزیز در زمینه واردات خودرو کارکرده و نو از کشور امارات متخده عربی ( دبی و شارجه ) با کمترین نرخ در کشور  را انجام دهد

خانه » فروش و واردات خودرو دست دوم از دبی ( بهترین کارگزار واردات خودرو )
ترخیص-کالا-از-گمرک-خرمشهر
فهرست مطالب این سرویس
ترخیص-کالا-از-گمرک-چیست-و-چه-اهمیتی-دارد؟

مقدمه

مهمترین بخش از فرایند واردات کالا را می‌توان ترخیص کالا در نظر گرفت و همواره اغلب وقت و هزینه تجار و بازرگانان محترم در  این زمینه به جهت ورود کالاهای وارداتی خود به داخل کشور صرف می‌شود. در این میان، انتخاب گمرکی مناسب برای تخلیه و بارگیری کالا، تشریفات گمرکی و ترخیص کالا از گمرک بسیار حائز  اهمیت است. به طور معمول گمرکات با ارائه مزایا، خدمات و امکانات ویژه تجار و بازرگانان بیشتری را به خود جذب می‌کنند و مهم است که صاحبان کالا و وارد کنندگان نسبت به شرایط و  دستورالعمل‌های موجود آگاهی کافی داشته باشند.

گمرکات جنوبی کشور در زمینه واردات و صادرات کالا بسیار فعال هستند و اغلب مواقع ترخیص کالا از آنها نیز از حجم ترافیک بالایی برخوردار است. ترخیص کالا از گمرک خرمشهر یکی از موارد مورد توجه در نظر بسیاری از تجار و وارد کنندگان کالا است که مزایای این گمرک توانسته آن را به یکی از معروفترین و مهمترین گمرکات دریایی کشور تبدیل کند. گمرک خرمشهر بعد از گمرک شهید رجایی دومین بندر کانتینری کشور محسوب می‌شود و تشریفات گمرکی و ترخیص کالا از گمرک خرمشهر نیز با استقبال زیادی مواجه می‌شود. از آنجا که پروسه و مراحل ترخیص کالا برای جلوگیری از بروز خسارت نیازمند دانش و آگاهی بسیاری است، گروه تجاری ققنوس با برخورداری از تیم کارشناسان مجرب و معتبر آماده خدمت رسانی به شما تجار و وارد کنندگان عزیز در زمینه ترخیص کالا، بار دریایی و کانتینر از گمرک خرمشهر و سایر گمرکات فعال کشور با هزینه‌ای مناسب می‌باشد.

ترخیص کالا از گمرک چیست و چه اهمیتی دارد؟

برای این که درک بهتری از فرایند ترخیص کالا از گمرک داشته باشید، بهتر است با تعریف آن به خوبی آشنا باشید. به طور خلاصه ترخیص کالا را می‌توان به این شکل معرفی کرد: تمام اقدامات و اموری هستند که باید صاحبان کالا به جهت آزاد سازی کالاهای وارداتی و صادراتی خود از گمرکات کشور انجام دهند تا بتوانند محموله‌های خود را به صورت کاملا قانونی وارد یا از کشور خارج کنند. چنین اقدامات و اموری معمولا توسط خود صاحبان کالا صورت می‌گیرد؛ اما اگر می‌خواهید بدون نگرانی ترخیص کالاهای خود را انجام دهید و دچار ضرر و زیان نشوید، بهتر است تشریفات گمرکی و ترخیص کالا را به ترخیص کاران و افراد متخصص در این حوزه بسپارید.

علاوه بر این، برای این که بتوانید کالاهای خود را از گمرک ترخیص و خارج کنید، لازم است مراحل ثبت سفارش کالا را طی کنید و نسبت به تهیه برخی اسناد و مدارک، پرداخت هزینه‌های گمرکی و مالیات و.. اقدام کنید. ارائه اسناد و مجوزها فعالیت قانونی شما را به اثبات می‌رسانند و پرداخت هزینه‌ها برای ادامه مراحل ترخیص کالا ضروری هستند. توجه داشته باشید که تسهیلات و مبالغ پرداختی در گمرکات می‌توانند کمی با یکدیگر متفاوت باشند و برخی کالاها نیاز به شرایط خاصی جهت ترخیص به خصوص ترخیص در بنادر گرم و مرطوب همچون خرمشهر دارند؛ به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم پیش از شروع فعالیت تجاری خود، با مشاوران ما در گروه تجاری ققنوس در ارتباط باشید تا دچار سردرگمی نشوید.

معرفی گمرک دریایی خرمشهر

از جمله بزرگترین گمرکات دریایی جنوب کشور می‌توان به گمرک بزرگ خرمشهر اشاره کرد. گمرک خرمشهر پس از گمرک شهید رجایی در جایگاه دوم معروفترین گمرکات کانتینری قرار دارد و همواره ترخیص کالا از این گمرک مورد توجه بسیاری از تاجران و بازرگانان خارجی و داخلی قرار می‌گیرد. موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که سبب جذب تجار و وارد کنندگان به گمرک خرمشهر می‌شود. جالب است بدانید حدود ۹۰ درصد از حجم واردات کالا پیش از جنگ تحمیلی توسط این گمرک صورت می‌گرفت و امروزه بیشتر در زمینه واردات بخش خصوصی فعال است.

منظور از موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب گمرک خرمشهر، برخورداری از مرزهای زمینی و دریایی با کشورهای همسایه به ویژه عراق می‌باشد. خرمشهر یکی از شهرهای جنوبی کشور است که به همین دلیل موقعیت مکانی عالی  بسیار در تجارت‌های بین المللی و منطقه موثر بوده است.

به دلیل حجم بالای واردات و صادرات از گمرک خوشهر، این گمرک یکی از بزرگترین گمرکات کشور محسوب می‌شود و طبق آمارها روزانه تقریبا ۴ هزار تا ۶ هزار تن کالا از گمرک کانتینری خرمشهر ترخیص می‌شوند. علاوه بر این، لوازم خانه و آشپزخانه از جمله مهمترین کالاهایی هستند که از این گمرک ترخیص میشوند.

تاریخچه گمرک بزرگ خرمشهر

شهر بندری خرمشهر در جنوب استان خوزستان واقع شده است و از گذشته تاکنون به دلیل همجواری با حوزه خلیج فارس از اهمیت اقتصادی، سیاسی و تجاری بسیاری برخوردار بوده است. بندر خرمشهر نزدیک به شهر آبادان و مینو شهر دارد و از جمله شهرهای جنوب غربی کشور به شمار می‌رود. بندر خرمشهر از طریق مرز زمینی شلمچه در مجاورت با جنوب شرقی کشور عراق قرار دارد و محل تلاق دو رود مهم اروندرود و کارون در استان خوزستان واقع شده است. خارک قدیمی‌ترین نام این شهر می‌باشد و کشاورزی به ویژه کشت و برداشت خرما در این ناحیه بسیار رواج داشته است.

تاریخچه فعالیت گمرک بندر خرمشهر به سال‌های اولیه ۱۳۰۰ شمسی برمی‌گردد. در واقع رونق تجارت دریایی و ایجاد و بهره برداری از اسکله‌های مناسب پذیرش و بارگیری کشتی‌های اقیانوس پیما در این بندر از همین سال‌ها آغاز شد. تجارت دریایی در بندر خرمشهر و هم زمان با جنگ جهانی دوم رونق بسیاری گرفت؛ به طوری که پیش از انقلاب اسلامی، بندر خرمشهر با دارا بودن ۲۰ اسکله به یکی از بزرگترین و مهمترین بنادر کشور تبدیل شد. این گمرک تا قبل از جنگ تحمیلی ایران و عراق مسئولیت پذیرش حدود ۹۰ درصد از حجم کالاهای وارداتی را بر عهده داشت و طبق آمارها در سال ۱۳۵۶ تقریبا ۴ میلیون تن کالای عمومی توسط گمرک خرمشهر به داخل کشور وارد شدند.

مراحل ترخیص کانتینر از گمرک خرمشهر به زبان ساده

مراحلی که باید برای ترخیص کالا از گمرک خرمشهر طی کنید و اسناد و مدارکی که باید تهیه کنید، با روند ترخیص کالا در سایر گمرکات کشور تفاوتی ندارد. طبق قوانین گمرکی موجود، در ابتدا باید نسبت به تنظیم اظهارنامه اقدام کنید و برای این مرحله نیاز به مدارکی نظیر مجوزهای مورد نیاز جهت ترخیص کالا، بارنامه، گواهی خرید کالا، بیمه نامه، پروفرما، اسناد حمل و نقل و.. دارید. نکته‌ای که باید طی فرایند ترخیص کالا از گمرک بندر خرمشهر مورد توجه قرار دهید، شرایط و ضوابطی (تخفیفات و معافیت‌ها و..) هستند که ممکن است در این گمرک نسبت به سایر گمرکات کمی تفاوت داشته باشد. به طور خلاصه برای ترخیص کالا از گمرک خرمشهر لازم است مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بعد از این که پروفرما را از فروشنده کالا دریافت کردید، حتما باید نسبت به ثبت سفارش کالا اقدام نمایید. (برای جلوگیری از بروز خسارت، پیشنهاد می‌کنیم ثبت سفارش را به بعد از حمل کالا موکول نکنید و سعی کنید مجوزهای لازم را پیش از شروع فرایند ترخیص اخذ کنید.)
 • ارائه مدارک مورد نیاز همچون بارنامه، پروفرما، گراهی مبدا
 • مراجعه به اداره گمرک خرمشهر جهت پرداخت هزینه های گمرکی
 • دریافت سند ترخیصیه و قبض انبار برای اثبات مالکیت صاحب کالا
 • تسلیم اظهارنامه و سایر مراحل ترخیص کالا
 • بررسی اسناد و مدارک توسط گمرک خرمشهر، تعیین مسیر گمرکی، مجوز بارگیری کالا و در نهایت خروج از گمرک

مراحل واردات و ترخیص بیل مکانیکی از گمرک خرمشهر

از جمله کالاهایی که به طور عمده در گمرک خرمشهر ترخیص میشوند، واردات و ترخیص بیل مکانیکی از گمرک خرمشهر میباشد. واردات و ترخیص بیل مکانیکی از این گمرک همانند سایر گمرکات کشور، مراحل و چالش های خاص خود را دارد؛ از این رو، پیشنهاد ما به شما این است که حتما از کمک ترخیص کاران گمرکی خرمشهر بهره مند شوید. به علاوه، واردات بیل مکانیکی به کشور از جمله تجارت های پرسود محسوب میشود، در نتیجه بدون آنکه بتوانید آنها را به طور قانونی و به موقع ترخیص کنید، قادر نخواهید بود تا بیل های مکانیکی را به فروش رسانده از سود حاصل از فروش آنها را به دست آورید.

یکی از مهمترین مراحل در ترخیص بیل مکانیکی از گمرک خرمشهر این است که بتوانید تائیدیه های لازم را از بازرس گمرک دریافت نمایید. برای اینکه بتوانید تائیدیه های لازم را با موفقیت دریافت نمایید، باید اسناد و مدارکتان نظیر بیمه نامه، مشخصه های کالا، کارایی محصول و.. کامل باشد و همه آنها را به صورت کاملا دقیق به گمرک ارائه دهید. سایر مراحلی که جهت ترخیص بیل مکانیکی باید طی کنید، به صورت زیر است:

 • تمامی اسناد و مدارک مربوط به انجام معاملات را باید هنگام ترخیص کالا از گمرک خرمشهر به همراه داشته باشید.
 • بهتر است خرید خود را از شرکت های معتبر و شناخته شده انجام دهید تا مشکلی در روند واردات و ترخیص این نوع از بیل ها ایجاد نشود.
 • در اولین مراحل از ترخیص کالا از گمرک خرمشهر، باید نسبت به دریافت مجوز ثبت سفارش بازرگانی اقدام نمایید.
 • لازم است تا در روند ترخیص بیل مکانیکی از گمرک تمامی فیش های مربوط به پرداخت هزینه های خرید کالا را به همراه داشته باشید.
 • باید برای تخصیص ارز یا حواله های بانکی، پرونده تشکیل دهید.
 • به هیچ عنوان برای انجام راحت تر فرایند واردات و ترخیص بیل مکانیکی از گمرک خرمشهر از روش های غیرقانونی استفاده نکنید؛ چرا که با مشکلات بزرگتری رو به رو خواهید شد. بهترین راهکار این است که کلیه عملیات گمرکی را برای جلوگیری از هر اشتباهی به حق العملکاران گمرکی از جمله گروه تجاری ققنوس بسپارید.
 • بیل های مکانیکی توسط کارشناسان فنی گمرک و بازرگانی بررسی و تائید خواهند شد.
 • بهتر است دستگاه های بیل مکانیکی را بعد از ترخیص از گمرک بیمه نمایید تا از هرگونه ضرر احتمالی جلوگیری شود.
 • سال واردات بیل مکانیکی، وزن بار، مدت زمان ماندن دستگاه در انبار گمرکی و.. از جمله عواملی هستند که در ترخیص کالا از گمرک خرمشهر موثر خواهند بود.

گمرک چیست؟

جهت اجرای تمام قوانین گمرکی، دریافت حقوق و عوارض و هر دستورالعمل و فرایندی که مربوط به واردات و صادرات کالا می‌شود، سازمانی دولتی تحت عنوان گمرک یا customs ایجاد شده است. گمرک وظیفه انبارداری و نگهداری از محموله‌های وارداتی و صادراتی را نیز بر عهده دارد و بر ورود و خروج انواع کالاها نظارت می‌کند. طبق قوانین و مقررات گمرکی جمهوری اسلامی، گمرک مسئولیت اجرای کلیه قوانین و مقررات و وصول تمام هزینه های گمرکی را دارا میباشد و همچنین مسئول نظارت بر حمل و نقل و انبار کردن کالاها نیز می‌باشد.

یکی از مهمترین فرایندهایی که در گمرک صورت می‌گیرد، ترخیص کالا می‌باشد. در واقع تمام شرکت‌های وارد کننده و صادر کننده جهت واردات و صاردات اقلام خود لازم است با گمرک در ارتباط باشند و اقداماتی را به منظور خروج کالاهای خود از گمرک انجام دهند. برخی مدارک مورد نیاز ترخیص کالا، مجوزهای لازم و هزینه‌هایی همچون حقوق گمرکی و سود بازرگانی از جمله مواردی هستند که هنگام ترخیص کالا از گمرک خرمشهر و سایر گمرکات، باید به سازمان گمرک ارائه و پرداخت کنید.

وظایف گمرک چیست؟

گمرک جمهوری اسلامی وظایف و مسئولیت‌هایی بر عهده دارد که موظف به انجام و مدیریت آنها می‌باشد. به طور کلی امور گمرکی و تشریفات ترخیص کالا در کلیه گمرکات کشور از یک قاعده کلی و مشخص پیروی می‌کنند؛ بنابراین وظایف گمرک‌های مختلف سطح کشور نیز یکسان می‌باشد و در برخی موارد ممکن است با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند. وظایف و مسئولیت‌های گمرک عبارتند از:

 • اجرای سیاست ها و دستورات دولت در زمینه واردات و صادرات کالا
 • وصول حقوق ورودی و سایر هزینه های گمرکی از صاحبان کالا
 • انجام امور قانونی ترخیص کالا و بررسی اسناد و مدارک ارائه شده توسط صاحبان کالا یا نماینده قانونی وی
 • نظارت و کنترل بر ورود و خروج محموله ها از کشور
 • اجرای قوانین و مقررات گمرکی در زمینه های واردات و صادرات قطعی، واردات و صادرات موقت، کابوتاژ، کالاهای متروکه و ضبط شده و..
 • تهیه، تجزیه، تحلیل و ارائه آمار دقیق از حجم واردات و صادرات کالای کشور
 • برنامه ریزی و فراهم نمودن تسهیلات و امکاناتی جهت بهبود و تسریع امور گمرکی
 • برنامه ریزی جهت رفع موانع و محدودیت های گمرکی
 • استفاده از تجهیزات و فناوری های نویت برای تسریع و بهبود روند تشریفات گمرکی و ترخیص کالا
 • آموزش کارشناسان، کارکنان و بازرسان جهت اجرای دقیق قوانین و دستور العمل های گمرکی
 • حل اختلافات گمرکی و رسیدگی به اختلافات ناشی از اعمال قوانین و مقررات گمرکی توسط ماموران گمرکی و صاحبان کالا
 • و…

آدرس و اطلاعات تماس گمرک خرمشهر

در سال‌های اخیر گمرکات تلاش کرده‌اند با ایجاد پایگاه‌های اینترنتی و پاسخگویی بهتر به تجار و وارد کنندگان، در جلب رضایت آنها موفق‌تر عمل کنند. برای این که بتوانید با کارکنان و مسئولان گمرک خرمشهر در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید، می‌توانید از طریق وبسایت و شماره تلفن با آنها تماس بگیرید. آدرس و اطلاعات گمرک خرمشهر به شرح زیر است:

 • آدرس اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر: خوزستان، خرمشهر، میدان شهید مولودی
 • کدپستی گمرک بندر خرمشهر: ۶۴۱۵۹۱۳۱۴۱
 • شماره تماس گمرک خرمشهر: ۳-۰۶۱۵۳۵۲۲۸۰۱
 • آدرس وبسایت گمرک خرمشهر: khorramshahrport.pmo.ir

مزایای ترخیص از گمرک خرمشهر

قطعا یکی از مهمترین مواردی که گمرک خرمشهر را اولویت اول بسیاری از تجار و بازرگانان قرار داده است، موقعیت جغرافیایی عالی و برخورداری از مرز زمینی و دریایی مشترک با کشورهای همسایه همچون کشور عراق می‌باشد. از دیگر مزایای ترخیص کالا از گمرک خرمشهر می‌توان به امکان مدرن تخلیه و بارگیری کالا، تسهیلات ویژه و تخفیفات مختلف در هزینه‌های گمرکی، انبارهای مجهز و بزرگ، دسترسی به راه‌های آبی، زمینی و راه آهن سراسری کشور اشاره کرد. اگر گمرک بندر خرمشهر را برای ترخیص کالاهای وارداتی خود انتخاب کرده‌اید، می‌توانید کلیه امور گمرکی خود را به ترخیصکاران مجرب گروه تجاری ققنوس بسپارید. حضور ترخیصکاران ما به شما کمک خواهد کرد تا علاوه بر بهره مندی از مزایای این گمرک، از اتلاف وقت و هزینه خود به طور چشمگیری جلوگیری کنید. سایر مزایای ویژه ترخیص کالا از گمرک دریایی خرمشهر شامل موارد زیر است:

 • ارائه تسهیلات ویژه برای حمل و نقل محصولات تولید شده توسط تولید کنندگان منطقه
 • امکان ترانزیت دریایی و زمینی کالا به کشور عراق
 • امکان انتقال ارز بدون محدودیت قانونی در گمرک خرمشهر
 • ۲۵ درصد تخفیف سود بازرگانی
 • برخورداری از معافیت های مالیاتی ۱۵ سالهبرای انجام امور بازرگانی به مدت ۳۰ سال
 • بدون نیاز به پرداخت عوارض گمرکی جهت ترخیص انواع قطعات و ماشین آلات و مواد اولیه
 • موقعیت جغرافیایی عالی و نزدیکی به کشورهای همسایه نظیر کویت، عراق و کشورهای اسیای میانه
 • برخورداری از تجهیزات مدرن و به روز جهت تخلیه و بارگیری و ترخیص کانتینر از گمرک خرمشهر
 • داشتن یکی از بزرگترین پایانه‌های مسافری _ دریایی خاورمیانه
 • مقرون به صرفه ترین مسیر ترانزیتی کشور
 • امکان حمل و نقل کانتینر از تمام نقاط جهان به بندر خرمشهر

کاربرد کانتینرها در حمل و نقل دریایی چیست؟

ترخیص کالا از گمرک خرمشهر اغلب به بارهای دریایی اختصاص دارد. از جمله خدمات تخصصی که گروه تجاری ققنوس در این گمرک ارائه میدهد، ترخیص بار دریایی است؛ از این رو، با استفاده از امکانات لازم و تیمی از ترخیصکاران مجرب خود میتوانیم محموله های وارداتی شما از طریق حمل بار دریایی از چین، امارات یا غیره را به بهترین شیوه و در کوتاه ترین زمان ممکن ترخیص نماییم.

از جمله وسایلی که در حمل و نقل دریایی و ترخیص بار دریایی بسیار پرکاربرد است و به انواع مختلف آن در این مقاله پرداخته ایم، کانتینرها هستند. کانتینرها از جنس آهن یا متریال هایی هستند که مقاومت بالایی در برابر حوادث مختلف دارند. به علاوه، طراحی آنها به شکلی است که مانع ورود آب یا عوامل دیگر به داخل آن میشود؛ به همین دلیل، در حمل و ترخیص بار دریایی بسیار عامل مهمی هستند. لازم به ذکر است، مقاومت کانتینرها کمک میکند تا هنگام نقل و انتقال آنها، برخوردی با یکدیگر در داخل کانتینر نداشته باشند و خسارتی رخ ندهد.

کانتینرها دارای دو نوع استاندارد هستند که شامل استاندارد دریایی و استاندارد انباری میشوند. کانتینرهای دارای استاندارد دریایی در حمل و نقل دریایی و به واسطه کشتی های کانتینری به کار برده میشوند، اما کانتینرهای دارای استاندارد انبارداری در انبارها، کارگاه ها و… کاربرد دارند.

جلوگیری از تلف شدن زمان در حین بارگیری بار به دلیل پایین آمدن مدت زمان توقف کشتی ها، بالا رفتن مقدار و حجم کالا در بارگیری به واسطه استفاده از انواع کانتینرها، کمتر شدن هزینه ها نسبت به هزینه های حمل و نقل زمینی، امکان ایجاد عایق روی کانتینر برای جلوگیری از نفوذ آب، پایین آمدن میزان کنترل های مرزی کشور هنگام حمل بار، امکان بیمه شد ن کانتینر و کل کالای موجود در آن، جلوگیری از بارگیری های اضافه در وسیله حمل کننده، کمتر شدن مبادلات اسنادی کالا و صرفه جویی در وقت، امکان یکپارچه سازی کالاها در یک کانتینر، افزایش امنیت کالا، آسان تر شدن چیدمان کالاها، پایین آمدن ضریب سرقت کالا، عدم نیاز به بسته بندی و در نهایت، کاهش هزینه ها و امکان حمل درب به درب از جمله مهمترین مزایایی هستند که استفاده از کانتینرها به همراه دارد.

مهمترین اصطلاحات ترخیص کالا در گمرکات ایران

همانطور که میدانید، ترخیص کالا به فرایندی اطلاق می‌ شود که کالاهای وارداتی از گمرک عبور می ‌کنند. در این فرایند، کالاها بازرسی، دسته‌ بندی و سپس مالیات و حقوق گمرکی روی آن‌ها محاسبه می ‌شود. طی فرایند ترخیص کالا از گمرک خرمشهر با اصطلاحاتی مواجه خواهید شد که ممکن است معانی و کاربرد آنها را ندانید؛ به همین منظور، مهمترین اصطلاحات گمرکی را در جدول زیر برای شما توضیح داده ایم تا به شما کمک کرده باشیم.

ردیف اصطلاحات گمرکی توضیحات
۱ اظهارنامه کالا اظهارنامه کالا یک سند کتبی است که توسط وارد کننده کالا باید به گمرک ارائه شود و جزئیات مربوط به کالا یعنی نوع کالا، مقدار، ارزش و کشور مبدا را در خود جای داده باشد.
۲ ارزش گمرکی ارزش گمرکی کالا برای محاسبه حقوق گمرکی کاربرد دارد و ممکن است با ارزش واقعی کالا تفاوت داشته باشد.
۳ حقوق گمرکی هزینه ای است که براساس قوانین گمرکی تعیین میشود و بسته به نوع کالا، میتواند متفاوت باشد.
۴ اینکوترمز (اصطلاحات تجارت بین المللی) اینکوترمز مجموعه ای از قواعد بین المللی است که توسط اتاق تجارت بین المللی تعریف شده اند. استفاده از قواعد اینکوترمز مشخص کننده هزینه ها و مسئولیت های وارد کننده و صادر کننده در بخش حمل و نقل، خرید و ترخیص کالا میباشد.
۵ مالیات بر ارزش افزوده مالیات بر ارزش افزوده خدمات یا کالا در هر مرحله از تولید و توزیع آن اعمال خواهد شد.
۶ کد HS این کد یک سیستم بین المللی است که توسط سازمان جهانی گمرک تعیین میشود و برای دسته بندی کالاها در سطح بین المللی کاربرد دارد. هر یک از کدهای تعرفه گمرکی، ۶ رقمی است و جزئیات خاصی از کالا را مشخص مینماید.
۷ مجوز واردات برخی از کالاها برای ورود به گمرکات ایران نیاز به مجوزهای خاصی دارند. اگر کالای وارداتی شما جزو اینگونه کالاهاست، برای واردات و ترخیص آن نیاز به اخذ مجوز از سازمان های دولتی دارید.
۸ ممنوعیت واردات به دلایل مختلفی و طبق قوانین کشور، واردات و ترخیص برخی از کالاها به طور کلی ممنوع میباشد.
۹ تعرفه ضد دامپینگ این نوع تعرفه برای جلوگیری از واردات کالاهایی با قیمت پایین ‌تر از قیمت عادی بازار یا هزینه تولید، به منظور حفاظت از صنایع داخلی اعمال می‌ شود.
۱۰ سند پیشگیری از عدم ترخیص سندی است که توسط واردکننده صادر می ‌شود و می ‌تواند به عنوان ضمانتی برای پرداخت حقوق گمرکی به کار برده شود.

معرفی ۱۰ نمونه از پرکاربردترین کانتینرهای دریایی

طیف کانتینرهای قابل استفاده در حمل و نقل دریایی بسیار متنوع است. کانتینرها از جنس‌های متفاوتی ساخته می‌شوند و در ابعاد و سایزهای مختلفی نیز وجود دارند. طراحی کانتینرها به شکلی است که بیشترین محافظت را از کالا داشته باشد؛ به همین دلیل برای کالاهای گازی یا مایع کانتینرهای مناسبی طراحی شده‌اند تا دچار نشتی و آسیب نشوند. کانتینرهای دریایی در شکل و سایزهای متفاوتی هستند، اما رایج ترین انواع کانتینرهای دریایی شامل موارد زیر می‌شود:

کانتینرهای عمومی یا همه منظوره (GENERAL PURPOSE CONTAINERS)

کانتینرهای همه منظوره به عنوان کانتینرهای خشک نیز شناخته می‌شوند. این گونه کانتینرها کاملا محصور، محفظت شده از آب و هوا و سقف دار هستند که دیواره‌های جانبی و کف سفت و سختی دارند و می‌توانند مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهند. کانتینرهای خشک یا همه منظوره از جمله رایج‌ترین کانتینرها محسوب می‌شوند و بارگیری بیشتر محموله‌ها توسط آنها صورت می‌گیرد. علاوه بر  این، از چنین کانتینرهایی برای حمل و نقل انواع خاصی از محموله‌های فله مایع یا محموله‌های فله خشک می‌توان استفاده کرد.

کانتینرهای کفه‌ای یا تخت (FLAT RACK CONTAINERS)

این کانتینرهای ساده دارای کناره‌های جمع شونده هستند و می‌توان آنها را جمع کرد و یک محفظه صاف و تخت ساخت. دیواره‌های انتهایی مانتینرهای کفه‌ای به اندازه کافی مقاوم هستند و امکان حمل و نقل ایمن کالا را فراهم می‌کنند؛ بنابراین برای جابجایی محموله‌هایی با اندازه بزرگ مانند ماشین آلات سنگین، وسایل نقلیه جاده‌ای و مصالح ساختمانی مناسب هستند.

کانتینرهای رو باز یا بدون سقف (OPEN TOP CONTAINERS)

کانتینرهای حمل کننده رو باز دارای یک قسمت قابل تبدیل در بالای خود هستند که می‌تواند به طور کامل جدا شود. کانتینرهای بدون سقف برای محموله‌هایی با ارتفاع زیاد بسیار مناسب هستند و می‌توانند به راحتی داخل کانتینر بارگیری شوند. بارگیری کالاهای حجیم و سنگین در این گونه کانتینرها توسط جرثقیل و از بالا به راحتی صورت می‌گیرد.

کانتینرهای دو در (DOUBLE DOOR CONTAINERS)

این نوع کانتینرها با درهایی در دو سر خود، به عنوان کانتینرهای تونلی نیز  شناخته می‌شوند. کانتینرهای دو در برای تخلیه و بارگیری سریع کالاها بسیار سودمند هستند و فضای وسیع‌تری را جهت حمل و نقل کالاهایی نظیر فولاد و آهن فراهم می‌کنند. هر دو در این کانتینرها مقاوم و ضد آب و هوا هستند و می‌توانند از محموله به خوبی حفاظت کنند.

کانتینرهای HIGH CUBE یا ارتفاع بلند

کانتینرهای HIGH CUBE از نظر ساختاری بسیار شبیه به کانتینرهای عمومی یا استاندارد هستند؛ اما ارتفاع آنها حدود ۱ فوت است. این گونه در اندازه‌های ۴۰ و ۴۵ فوتی ساخته شده‌اند و در مواقعی که نیاز به فضای بیشتری برای حمل محموله است، مورد استفاده قرار می‌گیرند. اکثر کانتینرهای ارتفاع بلند دارای یک شکاف در کف خود هستند که سبب میشود تا محموله در قسمت پایین‌تری قرار بگیرد و کانتینر فضای بیشتری داشته باشد.

کانتینرهای بغل باز (OPEN SIDE CONTAINERS)

کانتینرهای بغل باز بسیار شبیه به کانتینرهای دریایی عمومی و معمولی هستند و تنها تفاوت آنها این است که درها می‌توانند از طرفین به طور کامل باز شوند. این ویژگی چنین کانتینرهایی دسترسی بسیار راحت‌تر به محتوای داخل محفظه را فراهم می‌کند و تخلیه و بارگیری کالا آسان خواهد بود. کانتینرهای بغل باز معمولا در اندازه‌های ۲۰ و ۴۰ فوتی ساخته می‌شوند و برای جابجایی اقلام بسیار بزرگ نیز مناسب هستند.

کانتینرهای یخچالی (ISO REEFER CONTAINERS)

کانتینرهای یخچالی برای حمل و نقل محموله‌های حساس به دما و فاسد شدنی مانند گوشت، میوه‌ها و سبزیجات استفاده می‌شوند. این گونه کانتینرها برای تنظیم دما به نیروی خارجی متکی هستند و معمولا در ابعاد ۲۰ و ۴۰ فوتی ساخته می‌شوند.

کانتینرهای عایق (INSULATED CONTAINERS)

کانتینرهای عایق همانند کانتینرهای یخچالی دارای یک کنترل دمای تنظیم شده هستند که به آنها اجازه می‌دهد تا دمای بالاتری را تحمل کنند. کانتینرهای عایق برای خنک کردن یا گرم کردن فضای داخل محفظه مجهز به کمپرسورهای مکانیکی هستند؛ در نتیجه برای حمل و نقل طولانی مدت محصولاتی مانند غذاها، داروها، اندام های بدن، خون، مواد بیولوژیکی و مواد شیمیایی مناسب هستند.

کانتینرهای ارتفاع کوتاه (HALF-HEIGHT CONTAINERS)

کانتینرهای ارتفاع کوتاه برای حمل و نقل محموله‌های فله سنگین و متراکم طراحی شده‌اند. این گونه کانتینرها برای حمل و نقل مواردی همچون زغال سنگ و سنگ مناسب هستند؛ بنابراین در صنعت معدن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. کانتینرهای ارتفاع کوتاه مرکز ثقل پایینی دارند و به همین دلیل بهتر می‌توانند بارهای بسیار سنگین را نسبت به کانتینرهای بلندتر تحمل کنند. این کانتینرها به اندازه کافی مقاوم هستند و تخلیه و بارگیری کالا در آنها نیز راحت است.

کانتینرهای تانکری (ISO TANK CONTAINERS)

کانتینرهای مخزنی یا تانکرها از فولاد محکم و سایر مواد ضدخوردگی برای حمل و نقل‌های طولانی مدت مواد مایع طراحی و ساخته شده‌اند. کانتینرهای تانکری باید حداقل ۹۵ درصد پر باشند تا از موج خطرناک مایعات در حین جابجایی جلوگیری شود؛ البته همچنان نباید بیش از ۹۵ درصد پر باشند، وگرنه فضای کافی برای انبساط حرارتی مایعات وجود نخواهد داشت.

چرا برای ترخیص کالا از گمرک خرمشهر به حق العملکار نیاز دارید؟

اگر در امر ترخیص کالا از گمرک تازه کار هستید یا سابقه انجام تشریفات گمرکی را دارید، قطعا متوجه شده‌اید که پروسه ترخیص کالا می‌تواند بسیار سخت و دشوار باشد؛ دراقع بسیاری از تجار و وارد کنندگان کالا معتقدند ترخیص کالا دشوارترین بخش از  فرایند واردات کالا برای آنها بوده است. ترخیص کالا از گمرک خرمشهر نیز دشواری‌های خاص خود را داراست و از آنجا که ترخیص سریع در این گمرک به دلیل آب و هوا و ترافیک بالا بسیار حائز اهمیت است، لازم است به جهت جلوگیری از هزینه‌های اضافی و تسریع روند انجام امور گمرکی، کلیه مراحل را به حق العملکاران گمرکی بسپارید. به همراه داشتن کارت بازرگانی، آگاهی کامل از قوانین و مجوزها از جمله اساسی‌ترین موارد برای ترخیص کالا است؛ بنابراین با توجه به این که حق العملکار به عنوان نماینده قانوی صاحب کالا دارای تمام این ویژگی‌ها باید باشد، حضور او بسیار موثر خواهد بود.

منظور-از-حقوق-ورودی-گمرک-چیست؟

کاربرد کانتینرها در حمل و نقل دریایی چیست؟

ترخیص کالا از گمرک خرمشهر اغلب به بارهای دریایی اختصاص دارد. از جمله خدمات تخصصی که گروه تجاری ققنوس در این گمرک ارائه میدهد، ترخیص بار دریایی است؛ از این رو، با استفاده از امکانات لازم و تیمی از ترخیصکاران مجرب خود میتوانیم محموله های وارداتی شما از طریق حمل بار دریایی از چین، امارات یا غیره را به بهترین شیوه و در کوتاه ترین زمان ممکن ترخیص نماییم.

از جمله وسایلی که در حمل و نقل دریایی و ترخیص بار دریایی بسیار پرکاربرد است و به انواع مختلف آن در این مقاله پرداخته ایم، کانتینرها هستند. کانتینرها از جنس آهن یا متریال هایی هستند که مقاومت بالایی در برابر حوادث مختلف دارند. به علاوه، طراحی آنها به شکلی است که مانع ورود آب یا عوامل دیگر به داخل آن میشود؛ به همین دلیل، در حمل و ترخیص بار دریایی بسیار عامل مهمی هستند. لازم به ذکر است، مقاومت کانتینرها کمک میکند تا هنگام نقل و انتقال آنها، برخوردی با یکدیگر در داخل کانتینر نداشته باشند و خسارتی رخ ندهد.

کانتینرها دارای دو نوع استاندارد هستند که شامل استاندارد دریایی و استاندارد انباری میشوند. کانتینرهای دارای استاندارد دریایی در حمل و نقل دریایی و به واسطه کشتی های کانتینری به کار برده میشوند، اما کانتینرهای دارای استاندارد انبارداری در انبارها، کارگاه ها و… کاربرد دارند.

جلوگیری از تلف شدن زمان در حین بارگیری بار به دلیل پایین آمدن مدت زمان توقف کشتی ها، بالا رفتن مقدار و حجم کالا در بارگیری به واسطه استفاده از انواع کانتینرها، کمتر شدن هزینه ها نسبت به هزینه های حمل و نقل زمینی، امکان ایجاد عایق روی کانتینر برای جلوگیری از نفوذ آب، پایین آمدن میزان کنترل های مرزی کشور هنگام حمل بار، امکان بیمه شد ن کانتینر و کل کالای موجود در آن، جلوگیری از بارگیری های اضافه در وسیله حمل کننده، کمتر شدن مبادلات اسنادی کالا و صرفه جویی در وقت، امکان یکپارچه سازی کالاها در یک کانتینر، افزایش امنیت کالا، آسان تر شدن چیدمان کالاها، پایین آمدن ضریب سرقت کالا، عدم نیاز به بسته بندی و در نهایت، کاهش هزینه ها و امکان حمل درب به درب از جمله مهمترین مزایایی هستند که استفاده از کانتینرها به همراه دارد.

ثبت سفارش کالا چگونه صورت می‌گیرد؟

ثبت سفارش کالا از مهمترین مراحل اولیه ورود کالاهای وارداتی به کشور می‌باشد که با ثبت بخشی از اطلاعات در سامانه جامع تجارت صورت می‌گیرد. دریافت پروفرما از فروشنده کالا و پس از آن انجام ثبت سفارش از مراحل ابتدایی واردات کالا می‌باشند و بدون دریافت این اسناد و مجوز ثبت سفارش قادر به ترخیص کالاهای خود از گمرک نخواهید بود. درواقع ثبت سفارش مجوزی است که پس از ثبت اطلاعات در سامانه توسط سازمان توسعه تجارت کشور صادر می‌گردد و بر روی آن اطلاعاتی همچون تاریخ صدور مجوز ثبت سفارش، شماره ۸ رقمی مجوز، تاریخ صدور پروفرما و نام شرکت وارد کننده (شرکت متقاضی) درج می‌شوند.

این مرحله از ترخیص کالا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای این که بتوانید مراحل ثبت سفارش کالا را به راحتی پشت سر بگذارید، لازم است اسناد و مدارک مورد نیاز را به درستی تهیه و جمع آوری کنید. کارت بازرگانی معتبر، مجوزهای لازم جهت ترخیص کالاهای وارداتی (مجوز استاندارد، وزارت بهداشت، جهاد کشاورزی و..)، کارت عضویت وزارت بازرگانی، اصل و کپی پروفرما، کاتالوگ یا بروشور کالا تمام مدارکی هستند که برای ثبت سفارش نیاز دارید. البته توجه داشته باشید که حتما مواردی نظیر نام و آدرس خریدار و فروشنده، مشخصات و جزئیات کامل کالا، نام کشور مبدا و مقصد، نام ارز مورد معامله، شماره و تاریخ صدور پروفرما و.. در پروفرما درج شده باشند. پس از تهیه این موارد می‌توانید اقدام به مراحل زیر جهت ثبت سفارش کالا کنید:

 • جستجو درباره تعرفه کالاهای وارداتی مورد نظر
 • دریافت پروفرما از فروشنده کالا
 • مراجعه به معاونت بازرگانی خارجی و اقدام برای تکمیل فرم ثبت سفارش کالا
 • اخذ مجوزهای مورد نیاز برای ورود کالا طبق قوانین و مقررات گمرکی
 • اخذ بیمه نامه از شرکت بیمه مربوطه
 • اقدام به ثبت سفارش در بانک واسطه جهت گشایش اعتبار اسنادی

دموراژ چیست؟

اگر قصد نقل و انتقال کالاهای خود از طریق حمل و نقل دریایی و به وسیله کشتی را دارید، باید برای نگهداری جابجایی کالاهای وارداتی یا صادراتی خود از کانتینرهای دریایی استفاده کنید. جهت استفاده از کانتینرهای مناسب حمل و نقل محموله خود، لازم است با شرکت حمل کننده هماهنگ کنید. از آنجا که باید بهترین شرکت حمل و نقل دریایی را انتخاب و کانتینر مناسب را اجاره کنید، شرایطی وجود دارند که بهتر است راجع به آنها اطلاع داشته باشید.

 شرکت‌های حمل کننده کانتینرها را با شرایط خاص و در مدت زمان معینی به شما به عنوان صاحب کالا اجاره می‌دهند. شما موظف هستید در مدت زمان تعیین شده کانتینر را به شرکت حمل و نقل مربوطه تحویل دهید؛ اگر نتوانید در این مدت کانتینر را برگردانید، باید جریمه‌ای را تحت هنوان دموراژ به شرکت حمل و نقل پرداخت کنید. اصطلاحی با تعریفی مخالف با دموراژ نیز وجود دارد که به آن دیسپچ گفته می‌شود. دیسپچ زمانی رخ می‌دهد که کانتینر را زودتر از موعد مقرر به شرکت حمل و نقل مربوطه تحویل دهید.

هزینه‌های دموراژ به فاکتورهای متعددی همچون تعداد و نوع کانتینر دریایی بستگی دارند و به شکل روز شمار محاسبه می‌گردند. علاوه بر این، هزینه‌های دیرکرد و مقدار مبلغ جریمه در هر شرکت حمل و نقل می‌تواند متفاوت باشد و به شرکت کشتیرانی مورد نظر بستگی دارد. خدمات حمل و نقل دریایی و ترخیص کانتینر گروه تجاری ققنوس با ارائه قیمت‌های رقابتی و حمل و نقل ایمن محموله‌های شما، تجربه‌ای متفاوت را برای شما ایجاد خواهد کرد. همچنین می‌توانید برای اطلاع از تعرفه‌ها و دریافت مشاره، با کارشناسان ما درارتباط باشید.

مراحل و پروسه ترخیص انواع کالاهای پزشکی، ماشین آلات و.. از گمرک شهریار همانند سایر گمرکات کشور می‌باشد؛ اما همانطور که می‌دانید طی انجام این مراحل نیاز به ارائه مدارک و اظهارنامه به گمرک دارید و لازم است اسناد و مدارک مورد نیاز را به دقت تهیه و جمع آوری کنید. توجه به اسناد حمل و نقل زمینی، پروفرما و ثبت سفارش کالا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم جهت واردات کالای خود از کشورهای اروپایی و توسط حمل و نقل زمینی، از کارگزاران و ترخیص کاران گروه تجاری ققنوس جهت حمل مطمئن و ترخیص سریع کمک بگیرید.

چگونگی محاسبه حقوق ورودی

در محاسبه حقوق وردی عواملی زیادی تاثیر گذارند که می‌توانند مبلغ قابل پرداخت را افزایش یا کاهش دهند. نوع کالا، تعداد کالا، حجم کالا، شیوه حمل و ارسال کالا از جمله مواردی هستند که در محاسبه حقوق ورودی گمرک باید مورد توجه قرار بگیرند. جهت محاسبه حقوق ورودی روش‌هایی وجود دارند که شامل روش ارزشی، روش ویژه و خاص و روش ترکیبی یا مرکبی می‌شود. روش ارزشی براساس ارزش کالا، روش ویژه طبق کمیت و مقدار کالا و روش مرکب یا ترکیبی براساس ترکیبی از دو روش ارزشی و ویژه محاسبه می‌گردد.

برای محاسبه به شیوه ارزشی حقوق ورودی گمرک ابتدا نیاز به محاسبه ارزش سیف کالا دارید. برای محاسبه ارزش سیف (CIF) لازم است ارزش کالا، هزینه بیمه و هزینه حمل را با هم جمع کنید. پس از آن برای محاسبه حقوق ورودی می‌توانید از فرمول زیر استفاده کنید:

 • محاسبه حقوق ورودی گمرک: حقوق گمرکی (نرخ ماخذ حقوق ورودی x ارزش CIF) + عوارض و مالیات ارزش افزوده + هلال احمر + …

انواع کالاهای قابل ترخیص از گمرک خرمشهر کدامند؟

در رابطه با انواع کالاهای قابل ترخیص از گمرک خرمشهر باید بگوییم که اغلب این کالاها شامل لوازم خانه و آشپزخانه هستند. بیشتر لوازم خانه و آشپزخانه هم که در جنوب کشور و البته سایر مناطق مورد استفاده قرار میگیرند، از طریق گمرک خرمشهر وارد و ترخیص شده اند. به غیر از این موارد، کالاهای وارداتی دیگری مانند مواد اولیه ماشین آلات، قطعات صنعتی، مصالح ساختمانی، وسایل نقلیه جاده ای، لوازم آرایشی و بهداشتی، فولاد و آهن، پارچه و منسوجات، انواع تلفن همراه و وسایل الکترونیکی نیز از این گمرک ترخیص میشوند.

ترخیص کالا از گمرک خرمشهر همانند سایر گمرکات کشور شامل هزینه هایی میشود که پرداخت آنها به گمرک یا سازمان های مربوطه الزامی میباشد. اگر قصد واردات و ترخیص هر کدام از این کالاهای قابل ترخیص از گمرک خرمشهر را دارید، فراموش نکنید هرینه بارگیری، انبارداری، هزینه تخلیه بار، هزینه های بازرسی، هزینه آزمایشگاه، حقوق گمرکی، سود بازرگانی، هزینه بیمه کالا و هزینه بدرقه و کارشناسی کالا بخشی از روند ترخیص کالا هستند.

به علاوه، ترخیص کالا از گمرک بندر خرمشهر مانند هر فعالیت دیگری در زمینه واردات و صادرات، نیاز به کارشناسی ها و مشاوره های تخصصی دارد. پیشئنهاد میکنیم در طی انجام مراحل ترخیص کالاهایتان حتما از افرادی راهنمایی بگیرید که تجربه و تخصص کافی دارند. کارشناسان ققنوس با تسلطی که بر مجوزهای قانونی لازم، چالش ها و مشکلات این حوزه داند میتوانند هزینه ها و اشتباهات را به حداقل برسانند و محموله را در اسرع وقت از گمرک خارج کرده و به دست شما برسانند.

ویژگی های خودروهای قابل ترخیص از گمرک بندر خرمشهر

تمام افرادی که مجاز به ترخیص خودرو از گمرک خرمشهر میباشند، اعم از اشخاص حقیقی، نمایندگی های قانونی خودروسازی ها و شرکت های نمایشگاهی، باید دقت داشته باشند که هر خودرویی نمیتواند از طریق گمرک خرمشهر ترخیص شود و این خودروهای وارداتی باید ویژگی های مشخصی داشته باشند. لیستی از ویژگی های خودروهای قابل ترخیص از گمرک خرمشهر که توسط کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس تهیه شده است، به شرح زیر میباشد:

 • خودروها کاملا نو و مدل سال جاری باشند.
 • نهایتا ۲۰ کیلومتر کارکرده یا مدل سال جاری باشد.
 • مدل یک سال پایین تر از سال جاری، باید با نهایتا ۲۰ کیلومتر کارکرد باشد.
 • خودروهایی با مدل ۵ سال پایین تر، حتما باید نو و کارنکرده باشند.

به این نکته نیز دقت داشته باشید که اگر خودروی مورد نظر تولید آسیا باشد، وارد کننده موظف به پرداخت عوارض گمرکی سال جدید با مبلغی تعیین شده میباشد و اگر این خودروی وارداتی تولید آمریکا یا اروپا باشد، هزینه عوارض سال جاری آن بیشتر خواهد بود. در صورتی که مدل خودرو پایین تر از سال جاری باشد، به نسبت هر سال کاهش، مبلغی به عوارض گمرکی اضافه میگردد.

استریپ در حمل و نقل کانتینری

از آنجا که احتمالا در ترخیص کالا از گمرک خرمشهر و حمل و نقل دریایی با اصطلاحات مربوط به کانتینرها مواجه خواهید شد، خوب است بدانید که معانی برخی از این اصطلاحات چیست و چه کاربردی دارند؟ استریپ در حمل و نقل کانتینری یعنی چه؟ هنگامی که قصد داریم تا قبض انبار را از شرکت کشتیرانی تحویل بگیریم، میتوانیم تعیین کنیم که محموله استریپ شود یا نه.

اگر بار را استریپ کنیم، روز بارگیری به جای اینکه محموله با کانتینر خارج شود، در خود گمرک تخلیه خواهد شد. به علاوه، محموله روی ماشین برای تخلیه قرار خواهد گرفت. برای دموراژ، استفاده از استریپ نیز مناسب است؛ چرا که دیگر لازم نخواهد بود تا چند روز را برای بازگشت کانتینرها زمان صرف کنید و کانتینرها در همان روزی که باید تخلیه صورت بگیرد، تحویل کشتیرانی داده خواهند شد. به طور کلی، روش استریپ به این معناست که کالا بدون همراه داشتن کانتینر، از گمرک خارج خواهد شد. به علاوه، در این روش، در گمرک مورد نظر درب کانتینر باز خواهد شد و در وسیله ای به نام چادری تخلیه میشوند و همان نقطه برگشت داده میشوند.

پلمپ در حمل و نقل کانتینری چه کاربردی دارد؟

پلمپ در حمل و نقل کانتینری یعنی چه؟ پلمپ کانتینر این معنی را دارد که بار از مبدا تا مقصد به هیچ عنوان دست نخورده است. در صورتی که پلمپ در حمل و نقل کانتینری شکسته شود، امکان پلمپ مجدد وجود نخواهد داشت و هر باربری دارای یک نوع پلمپ است. در حقیقت، پلمپ یک قفل شماره دار به شمار میرود و اگر شماره درج شده پلمپ روی کانتینر با شماره پلمپ در بارنامه فرق داشته باشد، به معنای دست خورده بودن پلمپ است. پلمپ، ضمانت سالم رسیدن محموله به مقصد و دست نخوردن کالاها میباشد.

خصوصیات گمرک خرمشهر

تا اینجا احتمالا به طور کامل با گمرک خرمشهر و مزایایی که ترخیص کالا از این گمرک با خود به همراه دارد، آشنا شده‌اید. بندر خرمشهر دومین بندر کانتینری بزرگ کشور محسوب می‌شود و جدا از مزایای ویژه‌ای همچون تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری کالا که در اختیار تجار و بازرگانان قرار می‌دهد، از خصوصیات و ویژگی‌های خوبی هم برخوردار است. به عنوان مثال، سود بازرگانی در گمرک بندر خرمشهر با تخفیف ۲۵ درصدی دریافت می‌شود و نزدیکی آن به دو رودخانه اروند و کارون سبب شده تا ترانشیپ و ترانزیت کالا از بندر خرمشهر تا کشور عراق راحت‌تر باشد.

شماره کوتاژ چیست؟

یکی از رایج‌ترین اصطلاحاتی که در روند ترخیص کالا از گمرک خرمشهر با آن رو به رو می‌شوید، شماره کوتاژ می‌باشد. هنگامی که برای اولین مراحل ترخیص کالا اقدام می‌کنید و کالای خود را در سامانه گمرک اظهار می‌کنید، شماره‌ای منحصر به فرد و ۸ رقمی تحت عنوان شماره کوتاژ برای شما ثبت خواهد شد که برای انجام ادامه امور گمرکی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. کارکنان و مسئولان گمرکی محموله وارداتی یا صادراتی را با این شماره شناسایی خواهند کرد و در کلیه مراحل ترخیص کالا، پیگیری مجوزها تا زمان خروج کالا از گمرک و از لحظه رسیدن با به گمرک تا لحظه ترخیص آن، نیاز به شماره کوتاژ خواهید داشت.

هدف از صدور شماره کوتاژ، اظهار کالاهای وارداتی و صادراتی می‌باشد. اگر قصد واردات یا صادرات کالاهای خود را دارید، لازم است نسبت به اظهار آن در سیستم اقدام کنید تا ثبت شود و گمرک پس از آن بتواند بازرسی‌ها و پیگیری‌های لازم را به جهت عبور و خروج محموله انجام دهد. برای ثبت شماره کوتاژ اول باید وارد سامانه EPL شوید و با تنظیم اظهارنامه گمرکی و وارد کردن اطلاعاتی نظیر جزئیات و مشخصات کالا، شیوه حمل و نقل، نوع بسته بندی و.. شماره‌ پرونده و بارکد را به عنوان شماره کوتاژ دریافت کنید. پس از دریافت کوتاژ وارداتی برای کالاهای وارداتی و کوتاژ صادراتی جهت صادرات کالا، می‌توانید سایر مراحل ترخیص کالا را دنبال کنید.

پکینگ لیست مربوط به نوع و نحوه بسته بندی کالاها می‌باشد و معمولا توسط فروشنده یا فرستنده کالا تهیه و صادر می‌گردد. در این فهرست مشخصات ظاهری و محتویات بسته‌ها مشخص می‌گردد و در صورت تنوع محصولات، لازم است برای هر بسته یک بارنامه و پکینگ لیست اختصاصی تهیه شود. این سند از مهمترین اسناد گمرکی می‌باشد و در بازرسی‌های گمرکی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. نام و آدرس کامل فروشنده، شماره ردیف، نام و آدرس کامل گیرنده، کشور و مبدا بارگیری کالا، کشور و مقصد تخلیه بار، شماره و تاریخ صدور فاکتور، شماره LC (درصورت استفاده از اعتبار اسنادی)، شیوه پرداخت، شماره قرارداد و شماره کانتینر، شرح کالا، تعداد، وزن خالص و ناخالص کالا، ابعاد و شماره بسته، مشخصات فنی و.. از جمله مواردی هستند که در فهرست عدل بندی برای بررسی و بازرسی کالاها درج می‌شوند.

هزینه ترخیص کالا از گمرک بندر خرمشهر

طبق قوانین و مقررات گمرکی، وجوه مشخصی برای وصول از صاحبان کالا و تجار توسط سازمان‌ها تعیین شده‌اند؛ بنابراین هزینه ترخیص کالا از گمرک بندر خرمشهر نیز مشابه با هزینه های گمرکی سایر گمرکات فعال کشور می‌باشد. برخی تخفیفات و معافیت‌ها مانند تخفیف ۲۵ درصدی سود بازرگانی گمرک خرمشهر ممکن است سبب تفاوت‌هایی شود؛ اما به طور کلی هزینه های گمرکی شامل هزینه‌های انبارداری، تخلیه، بارگیری، باربری، بدرقه، ازمایش و کارشناسی کالا، صفافی و.. در تمام گمرکات کشور می‌شود. برخی از این هزینه‌ها پس از تنظیم اظهارنامه قابل محاسبه خواهند بود، ولی سایر موارد به عوامل دیگری بستگی دارند. علاوه بر این، لازم است بدانید چنین هزینه‌هایی مستقل از حقوق ورودی گمرک اخذ می‌شوند.

منظور از حقوق ورودی گمرک چیست؟

یکی از وجوهی که هنگام ترخیص کالا از گمرک خرمشهر و سایر گمرکات کشور باید پرداخت شود، حقوق و عوارض کالاهای وارداتی است که به آنها حقوق ورودی گمرک گفته می‌شود. حقوق ورودی گمرک توسط سازمان گمرک اخذ می‌شود و به نوعی مالیات غیرمستقیم به شمار می‌آید. این هزینه جدا از هزینه‌هایی می‌باشد که به عنوان خدمات گمرک باید پرداخت شوند. هزینه انبارداری، باربری، آزمایشگاه، استاندارد و.. از جمله هزینه‌هایی می‌باشند که هنگام ترخیص کالا موظف به پرداخت آنها هستید.

برای این که تعریف دقیق‌تری از حقوق ورودی گمرک داشته باشیم، باید بگوییم که صاحب کالا موظف به پرداخت درصدی از ارزش کالاهای وارداتی خود به گمرک می‌باشد. تنها پس از پرداخت این هزینه قادر به واردات کالا به خاک کشور خواهید بود و از آنجا که حقوق ورودی در گمرکات تمام کشورها دریافت می‌شود، ممکن است بسته سیاست‌های هر کشور تفاوت‌هایی داشته باشد. علاوه بر این، حقوق ورودی گمرک شامل دو بخش اساسی می‌شود که عبارتند از حقوق گمرکی (برای تمامی کالاها ۴ درصد است) و سود بازرگانی (برای هر کالا متفاوت است). حقوق گمرکی و سود بازرگانی برای محاسبه حقوق ورودی الزامی هستند. با توجه به اینکه محاسبه چنین هزینه‌هایی به دانش و دقت بسیاری نیاز دارد، پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از بروز هر گونه اشتباهی، محاسبه هزینه گمرکی و ترخیص کالای خود را به کارشناسان گروه تجاری ققنوس بسپارید.

کانتینر چیست؟

در حال حاضر حمل و نقل دریایی بار یکی از رایج‌ترین شیوه‌های نقل و انتقال انواع محموله‌هاست که از گذشته تاکنون مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. هزینه مقرون به صرفه‌تر حمل دریایی نسبت به حمل هوایی سبب شده تا حمل کالا با کشتی از  طریق آب‌های آزاد رونق زیادی پیدا کند. در حمل و نقل دریایی استفاده از انواع کانتینر بسیار پرکاربرد است و یکی از مهمترین جنبه‌هایی است باید در حمل دریایی در نظر گرفت.

کانتینرها را می‌توان محفظه‌های استاندارد و بزرگی تعریف کرد که برای حمل و جابجایی انواع محموله و بار  طراحی و ساخته شده‌اند. از کانتینرها در انواع روش‌های حمل و نقل دریایی و زمینی استفاده می‌شود؛ اما کاربرد آنها در حمل و نقل دریایی بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد. اصلی‌ترین کاربرد کانتینرها حمل و نقل و ذخیره سازی محصولات و مواد به بهترین شکل می‌باشد که هم در حمل و نقل بین المللی و هم در مسیرهای منطقه‌ای به کار برده می‌شوند. کانتینرهای دریایی انواع مختلفی دارند و هر یک از انها براساس  ماهیت کالا و اندازه آن باید انتخاب شوند. انتخاب کانتینری مناسب در حمل و نقل ایمن بار بسیار موثر و مهم است.

مراحل ترخیص خودرو از گمرک خرمشهر

امکان ترخیص خودرو از گمرک بندر خرمشهر نیز وجود دارد و برخی تفاوت ها در ترخیص انها نسبت به سایر کالاها میباشد. از آنجا که روند ترخیص خودرو از گمرک خرمشهر بسیار حائز اهمیت است، به مراحل آن دقت داشته باشید تا بتوانید خودرو را به راحتی از گمرک خارج نمایید. همانطور که میدانید، از زمانی که خودرو در بندر خرمشهر تخلیه میگردد تا زمانی که از گمرک خارج شود، پروسه ای باید انجام گیرد که تحت عنوان ترخیص خودرو از گمرک شناخته میشود. مراحل و تشریفات خاصی برای ترخیص خودروها نیاز است که در ادامه به طور  کامل به توضیح آنها میپردازیم.

نحوه قانونی ترخیص خودرو به این گونه است که زمانی که خودرو به گمرک وارد میشود، صاحب بار یا نماینده قانونی او باید حضوری به گمرک مراجعه کند و نسبت به انجام تشریفات ترخیص کالا از گمرک خرمشهر اقدام نماید. اولین مرحله از ترخیص خودروف تهیه اسناد و مدارک مورد نیاز است که عبارتند از: پروفرما، قبض انبار، گواهی مبدا، بیمه نامه حمل خودرو، مجوز ثبت سفارش بازرگانی. این مدارک باید به گمرک تحویل داده شوند و فرم اظهارنامه گمرکی جهت اظهار کالا به گمرک تکمیل شود تا بتوانید سایر مراحل ترخیص خودرو را به انجام برسانید. در ادامه، ارزیاب گمرک صحت تمامی اسناد و مدارک ارائه شده را بررسی خواهد کرد و با خود کالا مطابقت میدهد. در واقع، به تائید صلاحیت صاحب کالا، بررسی مدارک و مقایسه اطلاعات ارائه شده در فرم اظهارنامه میپردازد و اگر تمامی این موارد تائید شوند، عوارض واردات خودرو و هزینه های گمرکی محاسبه و به وارد کننده اعلام خواهند شد.

با اعلام هزینه های گمرکی، صاحب کالا باید در اسرع وقت نسبت به پرداخت هزینه ها اقدام کند و رسید پرداخت را به گمرک خرمشهر ارائه دهد. بعد از دریافت رسید پرداخت عوارض و هزینه های گمرکی ترخیص خودرو از گمرک خرمشهر، گمرک با صدور نامه‌ای، برای پلاک کردن خودرو، وارد کننده را به مرکز شماره گذاری منطقه معرفی میکند که در این مرحله فرد باید به اداره شماره گذاری مراجعه نماید. با مراجعه وارد کننده خودروی مورد نظر به مرکز شماره گذاری، بازدید خودرو توسط افسر راهنمایی و رانندگی صورت خواهد گرفت و هزینه شماره گذاری را محاسبه و اعلام میکند.

هزینه های مذکور را پس از تعیین هزینه شماره گذاری خودرو باید پرداخت کنید. بیمه کردن خودرو بعد از انجام شماره گذاری میباشد و تا زمانی که خودرو را بیمه نکنید، پلاک کردن هم امکان پذیر نخواهد بود. اگر معرفی نامه صادر شده از مرکز شماره گذاری را به گمرک تحویل دهید، میتوانید نسبت به ترخیص خودرو از گمرک خرمشهر اقدام نمایید و سایر مراحل را انجام دهید.

ترخیص کالا از گمرک خرمشهر با کارشناسان گروه تجاری ققنوس

ترخیص کالا از گمرک خرمشهر همانند سایر حیطه های مربوط به واردات و صادرات کالا نیازمند راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی است. در مراحل ترخیص کالا در گمرکات ایران، نیاز خواهید داشت تا افرادی متخصص همراه شما باشند و بتوانید از آنها کمک بگیرید. متخصصان حوزه ترخیص کالا کاملا بر مجوزهای قانونی و چالش های این مسیر آشنا هستند و میتوانند اشتباهات و ریسک ها را به حداقل برسانند. گروه تجاری ققنوس از جمله شرکت هایی است که علاوه بر ارائه خدمات مشاوره های گمرکی و ترخیص کالا، با تیم متخصص خود در اغلب گمرکات فعال کشور، توانایی به انجام رساندن صفر تا صد عملیات گمرکی را دارا میباشد. کارشناسان ما آماده هستند تا در هر مرحله از فرایند ترخیص کالا از گمرک خرمشهر شما را راهنمایی کنند پ و ترخیصکاران ما به نمایندگی از شما، محموله را از گمرک خارج نمایند.

مشاوره های تخصصی گروه تجاری ققنوس توسط کارشناسان مجرب و حرفه ای ما به دو صورت ارائه میگردد:

 • مشاوره آنلاین رایگان: با استفاده از خدمات مشاوره گروه تجاری ققنوس، میتوانید سوالات خود را در زمینه های خرید و تامین کالا، حمل و نقل بین المللی و ترخیص کالا از همین وبسایت از کارشناسان ما بپرسید. سوالات شما برای کارشناسان مربوطه ارسال خواهند شد و میتوانید به سرعت پاسخ خود را دریافت کنید.
 • مشاوره تلفنی: شما میتوانید از طریق شماره تلفن ۰۲۱ ۴۸۰۰۰۱۱۰ با کارشناسان گروه تجاری ققنوس تماس بگیرید و در رابطه با ترخیص کالا، مجوزهای مورد نیاز و.. مشاوره دریافت کنید.

در مورد ترخیص کالا از گمرک خرمشهر سوال دارید ؟

اداره گمرک اداره ای است که مسائل مربوط به واردات و صادرات کالا را به داخل و خارج از کشور را کنترل می کند و بر اجرای قوانین واردات و صادرات نظارت دارد. سازمان گمرک یا customs یک سازمان دولتی است که قوانین و مقررات مربوط به آن توسط دولت هر کشور تعیین می شود. این سازمان به اجرای قوانینی چون دریافت حق ورودی کالا ها، عوارض گمرکی، سود بازرگانی و … را دریافت کند و در ازای آن کالا هایی را که به کشور وارد یا از آن خارج می شوند را بسته به نوع آن ها مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. این سازمان وظیفه ی انبارداری، نگهداری و حمل کالا های صادراتی و وارداتی را بر عهده دارد و پس از طی تمامی مراحل به ترخیص کالا های بازرگانان می پردازد.

اداره گمرک وظایف و مسئولیت هایی را بر عهده دارد که بسته به قوانین وضع شده در کشور برای تمامی ادارت گمرکی در سراسر کشور یکسان می باشد. البته این نکته قابل ذکر است که در بین ادارات گمرکی یک کشور بسته به منطقه ای که گمرک در آن قرار دارد ممکن است یک سری تفاوت هایی وجود داشته باشد. از جمله وظایف کمرگ می توان به موارد چون: به اجرا در آوردن  دستورات دولت و سیاست های آن در راستای صادرات و واردات کالا، انجام فرایند ترخیص کالا که پس از بررسی اسناد مربوط به ترخیص کالا که باید توسط صاحبان کالا یا ترخیص کار به گمرک ارائه شود انجام می شود، نظارت و کنترل کردن کالا های وارداتی و صادراتی از جنبه های گوناگون و …. از جمله وظایف گمرک می باشد.

گمرک دریایی خرمشهر یکی از مهم ترین و معروف ترین گمرک های کشور است که بعد از گمرک شهید رجایی رتبه دومین گمرک کانتینری کشور را به خود اختصاص داده است. این گمرک به دلیل موقعیت مکانی که دارد و قرار گیری آن در مرز های زمینی – دریایی جنوب کشور و نزدیکی آن به کشور های همسایه به ویژه عراق باعث شده است مورد انتخاب بسیاری از تاجران برای ترخیص کالا قرار بگیرد. گمرک دریایی خرمشهر قبل از ۸ سال جنگ تحمیلی حدود ۹۰ درصد از حجم واردات و صادرات کشور را به خود اختصاص داده بوده است. این گمرک امروزه بیشتر در زمینه واردات در بخش خصوصی فعالیت می کند. بر اساس آمار های به دست آمده روزانه حدود ۴ هزار تا ۶ هزار تن کالا از این گمرک ترخیص می شود.

گمرک دریایی خرمشهر در سال های اولیه ۱۳۰۰ در بندر خرمشهر تاسیس شده است. در این گمرک به دلیل ایجاد اسکله هایی با شرایط پذیرش کشتی های اقیانوس پیما تجارت دریایی از رونق بسیار خوبی برخوردار بوده است. تجارت دریایی در این بندر و در گمرک دریایی خرمشهر از هم زمان با جنگ جهانی دوم رونق بسیار یافت. این گمرک تا پیش از انقلاب اسلامی با داشتن ۲۰ اسکله از مهم ترین منابع و گمرک های کشور محسوب می شد. این گمرک تا قبل از جنگ تحمیلی ۸ ساله ایران و عراق ظرفیت پذیرش ۹۰ درصد از کالا های وارداتی به کشور را بر عهده داشت. در سال ۱۳۵۶ حدود ۴ میلیون تن کالای عمومی از این گمرک ترخیص شد.

تاجران و بازرگانان داخلی و خارجی بسیاری برای ترخیص کالا های خود گمرک دریایی خرمشهر را انتخاب می کنند و حجم کالا هایی که روزانه از این گمرک ترخیص می شوند به ۴ هزار تا ۶ هزار تن می رسد. علت انتخاب این گمرک مزایایی است که ترخیص کالا از آن به دنبال دارد. یکی از مزیت های این گمرک موقعیت جغرافیایی این گمرک و داشتن مرز های زمینی و دریایی مشترک با کشوری مثل عراق می باشد. از جمله دیگر مزیت های این گمرک می توان به مواردی چون وجود تخفیفاتی در راستای هزینه های گوناگون گمرک، انبار های وسیع و مجهز به انواع امکانات  لازم، روش ها و امکانات مدرن برای تخلیه و بارگیری کالا، دسترسی این گمرک به راه های آبی/ زمینی و راه آهن، مسیر ترانزیتی مقرون به صرفه و …. اشاره کرد.

یکی از اصطلاحات رایجی که در روند واردات و صادرات و ترخیص کالا از گمرک به گوش می خورد شماره کوتاژ می باشد. شماره کوتاژ در واقع یک شماره ۸ رقمی می باشد که در تمامی مراحل ترخیص کالا از زمان ورود کالا ها و تا خروج آن و حتی قبل و بعد از آن نیز نیاز است و برای پیگیری کالا ها از آن استفاده می شود. شماره کوتاژ یک شماره ۸ رقمی است که بازرگانان با مراجعه به سامانه EPL و ثبت تمامی اطلاعات و مشخصات کالا ها در این سامانه این کد را دریافت می کنند. برای افرادی که قصد صادرات کالا دارند کوتاژ صادراتی و برای افرادی که قصد واردات کالا دارند کوتاژ وارداتی صادر می گردد.

زمانی که تاجران و وارد کنندگان کالا قصد دارند کالا های خود را از طریق راه های حمل و نقل دریایی به کشور منتقل کنند بسته به جنس، نوع و تعداد کالا های خود نیاز به کانتینر های مخصوص دارند که باید آن ها را از شرکت هایی که در این راستا کانتینر اجاره می دهند اجاره کنند. این شرکت ها کانتینر های خود را بر اساس یک قرار داده اجاره نامه طی مدت معلومی به بازرگانان اجاره می دهند و بازرگانان باید بر اساس زمان اجاره نامه کانتینر ها را به موقع تحویل دهند. در صورتی که بازرگانان کانتینر ها را دیرتر از زمان تعیین شده تحویل دهند باید جریمه ای را تحت عنوان دموراژ بپردازند.

هزینه ی ترخیص کالا و کلیه هزینه هایی که بازرگانان و در امر صادرات و یا واردات کالا باید در راستای ترخیص کالا های خود تحت عنوان حق ورودی گمرک، عوارض گمرکی، سود بازرگانی و … باید بپردازند توسط قوانین تصویب شده در دولت برآورد و محاسبه شده است معیار های برآورد هزینه ها بر اساس نوع و تعداد کالا ها و روند بازرسی مورد نیاز در تمامی گمرکات سراسر کشور یکسان می باشد. نکته قابل ذکر در این جا این است که در بعضی از گمرک ها بر اساس موقعیت جغرافیایی و دلایل دیگر تخفیفات و معافیت هایی وجود دارد مانند تخفیف ۲۵ درصدی در رابطه با سود بازرگانی در گمرک بندر خرمشهر.

در روند حمل و نقل بین المللی کالا از میان راه های هوایی و دریایی که از جمله راه های ایمن و کم خطر به حساب می آیند راه های حمل و نقل دریایی از قیمت مقرون به صرفه ای برخوردار است و محدودیت های کم تری را به دنبال دارد از این رو بسیاری از تاجران با توجه به نوع کالا های خود از کشتی و راه های حمل و نقل دریایی استفاده می کنند. برای استفاده از این روش با توجه به این که کالا ها باید درون کانتینر ها و محفظه های مستحکم و مقاومی به کشتی منتقل شوند نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. این که از چه نوع کانتینری برای حمل کالا ها استفاده شود بسته به نوع کالا ها می باشد.

روند ترخیص کالا از کمرگ روندی پیچیده و دشوار است علی الخصوص اگر تاجران و بازرگانان به تازگی دست به تجارت زده و برای اولین بار به پست اداره گمرک برخورد کرده باشند. زمانی که به عنوان یک تاجر شناختی از روند کار ترخیص کالا نداشته باشید مسلما وقت و هزینه ی بسیاری را باید برای ترخیص کالای خود پرداخت کنید. این در صورتی است که افراد می توانند روند ترخیص کالا ی خود را به شرکت های تجاری که در این زمینه فعالیت می کنند مانند گروه تجاری ققنوس بسپارند. کارشناسان گروه تجاری ققنوس با داشتن تجربه و مهارت هایی که در این کار دارند می توانند با هزینه ی مناسب و در مدت زمان کم کالا های بازرگانان را از گمرک بندری خرمشهر ترخیص کنند.

مدارکی که برای ترخیص کالا مورد نیاز است عبارتند از: قبض انبار گمرکی، پروفرما، پکینگ لیست، گواهی مبدا، اظهارنامه گمرکی، اسناد حمل و نقل (مانند بارنامه، CMR، AWB)، فاکتور فروش، بیمه نامه، مجوز واردات (در صورت نیاز)، و احراز هویت واحد تجاری (مانند گواهی ثبت شرکت و کد اقتصادی). ارائه این اسناد و مدارک به طور صحیح و کامل، از جمله مهمترین فاکتورهایی است که برای دریافت تائیدیه های گمرکی نیاز دارید.

مراحل ترخیص کالا شامل:۱تسلیم اظهارنامه و سایر مدارک به دفتر گمرک، بررسی و تأیید مدارک، تعیین مسیر گمرکی کالا برای بازرسی، پرداخت حق العمل گمرکی و سایر هزینه‌های مرتبط دریافت کالا پس از تأیید نهایی میشود. البته بسته به نوع کالای شما و شرایط ترخیص کالا، ممکن است تفاوت هایی در این فرایند وجود داشته باشند؛ اما به طور کلی، روند ترخیص کالا به همین شکل است.

سرویس ترخیص کالا از گمرکات کشور توسط گروه تجاری ققنوس در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام میرسد. زمان تقریبی برای انجام فرایند ترخیص بار هوایی حدود ۵ تا ۱۰ روز کاری، برای ترخیص بار دریایی از گمرک خرمشهر بین ۱۰ تا ۱۵ روز کاری و برای بارهای زمینی بین ۷ الی ۱۰ روز کاری طول میکشد.

جمع بندی

اگر گمرک خرمشهر را برای ترخیص بار و کانتینرهای خود در نظر دارید، حتما می‌دانید که پروسه ترخیص کالا از این گمرک دارای سلسله مراحل متعددی است که نیاز به دانش و اطلاعات کافی دارند. ترخیص کالا از گمرک بندر خرمشهر با ترافیک بسیار بالایی مواجه است؛ اما حضور یک تیم ترخیص کار متخصص و حرفه‌ای می‌تواند به انجام امور گمرکی سرعت بسیاری ببخشد و کالا را به بهترین شکل از گمرک ترخیص نماید. گروه تجاری ققنوس با سابقه‌ای طولانی در زمینه ترخیص بار  زمینی، دریایی و هوایی از تمام گمرکات فعال در کشور، آماده است تا فرایند ترخیص کالاهای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به اتمام برسانند. علاوه بر این، برای تجربه یک تجارت پرسود و حمل و نقل ایمن می‌توانید خدمات ققنوس حمل را در این حوزه در نظر داشته باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x